Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
cnut
Posts: 70
Joined: 16/03/2009 00:32

#3051 Re: Kineski mobiteli

Post by cnut »

Naručio sam ja UMI Zero i to 30.11. a oni ga poslali 25.12. Napisaću utiske čim stigne.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#3052 Re: Kineski mobiteli

Post by marketleader »

irac300 wrote:
marketleader wrote: Irac, kakvi su ti utisci za UMI ZERO? Isplati li se kupovina? Planiram ga kupiti isto na e-fox da isporuce u njemackoj. Sad je kod njih 160€ iz CN, a 180€ u DE. S tim da trenutno nemaju na stanju u njemackom skladistu.
Nisam ja kupio UMI ZERO. Ne mogu ti ništa reći na osnovu svog iskustva.
OK, mislio sam da si sebi kupio. Planiram ga kupiti, ali sam u medjuvremenu na forumu procitao da su telefoni poslani u prvim posiljkama imali raznorazne greske (od softverskih do hardverskih), a trebalo bi do sad da su sanirali sve greske.
cnut wrote:Naručio sam ja UMI Zero i to 30.11. a oni ga poslali 25.12. Napisaću utiske čim stigne.
Uh, bas si bio jedan od prvih u presell fazi, hrabro. Ja obicno cekam da izadje telefon, da procitam par review-a i onda se odlucim na kupovinu. Hajde kad stigne i kad uhvatis vremena, šarni nam kakva je mašina.
Dodatno mi se cine primamljivi telefoni: CUBOT X9 i Elephone P7 Precious, cisto radi dizajna, a dizajn je kopija Iphone 6. Model Elephona je cak i 5.5'' tako da je nesto kao Iphone 6 Plus.
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#3053 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

Zdravo. Naručio sam dva mobitela, jedan je Cubot p10 (90 dolara u redovnoj prodaji), a drugi je Star N9330 NOTE 2 MTK6577(65 dolara na akciji). Jedan ću sebi ostaviti. Sad se dvoumim koji da ostavim.
Cubot je od 5 inch, Cortex-A7 Dual core 1.2GHz, 1 GB RAM, baterija 1800 mAh, android 4.4, kamera 8 MP i 5 MP
Star N9330 NOTE 2 MTK6577, 5.5 inch, MTK6577 Dual core 1.2GHz, 512 MB Ram, baterija 3000 mAh, android 4.1, kamera 8 MP i 0,3 MP.
Cubot sam mislio zadržati, ali dvoumim se jer ovaj drugi ima bolju bateriju. Koji bi vi izabrali od ova dva modela?
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#3054 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

kazo wrote:Uu sad ste me obradovali opasno :D idem sutra da vidim, valjda ce raditi posta. Sta da im kazem, dosao sam da vidim da nije slucajno stigo paket ili da kazem da mi pise na t.n da je stigla posiljka pa da podignem, ako moze?
Kako su ti carinili, jel po njihovoj procijeni, ili prema paypal izvodu koji su ti trazili? moja su dva mobitela danas otisla na carinu, kupljeni su na onim akcijama. ako budu carinili po svojoj procjeni, carina ce biti duplo skuplja od mobitela.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3055 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

tegav wrote:
kazo wrote:Uu sad ste me obradovali opasno :D idem sutra da vidim, valjda ce raditi posta. Sta da im kazem, dosao sam da vidim da nije slucajno stigo paket ili da kazem da mi pise na t.n da je stigla posiljka pa da podignem, ako moze?
Kako su ti carinili, jel po njihovoj procijeni, ili prema paypal izvodu koji su ti trazili? moja su dva mobitela danas otisla na carinu, kupljeni su na onim akcijama. ako budu carinili po svojoj procjeni, carina ce biti duplo skuplja od mobitela.
Trazis da ti ponovo carine i posalji paypal izvod
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#3056 Re: Kineski mobiteli

Post by Azrail »

w0rld wrote:Azrail jesil dobio ti s200 sto si narucio ili cekas jos, vec sam negdje napisao da cekam tvoj review za taj mob :)
s200 stigao na carinu. Sad se nadam da me carina neće puno klepiti :)


P.S. Kako im šaljete paypal izvod? e-mail ili pošta?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3057 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Azrail wrote:
w0rld wrote:Azrail jesil dobio ti s200 sto si narucio ili cekas jos, vec sam negdje napisao da cekam tvoj review za taj mob :)
s200 stigao na carinu. Sad se nadam da me carina neće puno klepiti :)


P.S. Kako im šaljete paypal izvod? e-mail ili pošta?
fax
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3058 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Valja li Kingzone N3?
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#3059 Re: Kineski mobiteli

Post by Azrail »

@dinooh: Hvala na odgovoru.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3060 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Jutros mi stigao redmi note 4 g i ne mogu nikako da ga upalim ( vjerovanto skroz prazna baterija bila ) kad stavim na punjac pojavi se njihov logo i odmah se restartuje i tako evo sat vremena. Jedino sto sam uspio je da udjem u fastboot, ostalo nista ne reagira :// Zna li nesto do cega bi mogo biti?
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3061 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Jesul ti oni šta prčkali po njemu, jesil tražio da ti odrade root i brižu kineske aplikacije? Možda su nešto zeznuli ili izbrisali neku aplikaciju koju nisu smjeli.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3062 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Nisu oni nista, ali ne znam kako su mogli staviti praznu bateriju u mobitel. Pa pola sata se trebao puniti da bih mogao upaliti. Mogo joj je spasti napon pa belaj :-D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3063 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

kazo wrote:Nisu oni nista, ali ne znam kako su mogli staviti praznu bateriju u mobitel. Pa pola sata se trebao puniti da bih mogao upaliti. Mogo joj je spasti napon pa belaj :-D
Hajde neka samo radi. Sigurno si se prepao, kako i ne bi. Ko bi vratio mobitel do Kine, nemoguca misija :-)
Kad se napuni, i kad isprobas, napisi par redova, utiske i sl. :thumbup:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3064 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Vrli poznavaoci kinezera, evo i jaran odlucio da zbavi kineza pa se dvoumi tj cetveroumi izmedju ovih telefona
iNew v7, doogee dagger dg550, lenovo s660 i elephone g6. Koji od ova cetri uzeti, takodje je dobrodosla jos neka preporuka do 130$.

欢迎
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3065 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

dinooh wrote:
kazo wrote:Nisu oni nista, ali ne znam kako su mogli staviti praznu bateriju u mobitel. Pa pola sata se trebao puniti da bih mogao upaliti. Mogo joj je spasti napon pa belaj :-D
Hajde neka samo radi. Sigurno si se prepao, kako i ne bi. Ko bi vratio mobitel do Kine, nemoguca misija :-)
Kad se napuni, i kad isprobas, napisi par redova, utiske i sl. :thumbup:
Ma kako nisam, hahaha. Kad sam pomislio da bih ga morao vracati nazad, zivot mi se srusio. Najgore kako sestri objasniti jer sam njoj uzeo :lol: . Napisacu veceras dok potrosim ovo baterije :D
febo_acm
Posts: 10317
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3066 Re: Kineski mobiteli

Post by febo_acm »

Ja ubacio bateriju u Redmi Note i ne radi... Joj atomsku bi im bacio da sam mogao :D Kad ono ja debil nisam skinuo zastitnu poliju sa baterije :P
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3067 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Nisi jedini mnogima se desava :D Al to je dobro, bolje nego da je stave bez toga u mob
Ja sam još u dilemi, Kingzone N3 ili Elephone P6000 :-)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3068 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

muxa wrote:Nisi jedini mnogima se desava :D Al to je dobro, bolje nego da je stave bez toga u mob
Ja sam još u dilemi, Kingzone N3 ili Elephone P6000 :-)
RAM i ROM su na strani slona. E sad, novi je procesor, ko zna kakav je u praksi. Mobitel jos nije u prodaji, tako da nemas ni review-a nekih.
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3069 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

dinooh wrote:
muxa wrote:Nisi jedini mnogima se desava :D Al to je dobro, bolje nego da je stave bez toga u mob
Ja sam još u dilemi, Kingzone N3 ili Elephone P6000 :-)
RAM i ROM su na strani slona. E sad, novi je procesor, ko zna kakav je u praksi. Mobitel jos nije u prodaji, tako da nemas ni review-a nekih.
Ma meni su oba nepoznanica. Kakve inace telefone pravi Kingzone, jesu li poznati po kvalitetnim uredjajima ili po nekvaliteti?
Ovaj N3 mi se pravo svidja. Ili ima neki bolji prijedlog za cca 150 dolara? Coolpad F1 ne dolazi u obzir jer imam jedan :D
sava84
Posts: 41
Joined: 05/10/2013 08:20

#3070 Re: Kineski mobiteli

Post by sava84 »

Evo prijedlog:

http://www.efox-shop.com/xiaomi-redmi-h ... 4-g-296376

Samo ne znam da nema gdje povoljniji jer planiram naruciti jedan. Kakva su Iskustva sa efox-om? Mislim da je neko vec narucivao preko njih
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3071 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Veliko mi je to, nebi preko 5 inca
User avatar
devito
Posts: 753
Joined: 03/04/2013 17:26

#3072 Re: Kineski mobiteli

Post by devito »

Jel ima neko iskustva sa:

Leagoo Lead 5
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3073 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

muxa wrote:Veliko mi je to, nebi preko 5 inca
Ako je do 150, pogledaj Cubot x9 ili za manje s308
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3074 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

bordo gandalf wrote:Vrli poznavaoci kinezera, evo i jaran odlucio da zbavi kineza pa se dvoumi tj cetveroumi izmedju ovih telefona
iNew v7, doogee dagger dg550, lenovo s660 i elephone g6. Koji od ova cetri uzeti, takodje je dobrodosla jos neka preporuka do 130$.

欢迎
Da se ponovim :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#3075 Re: Kineski mobiteli

Post by victom »

Odem prije 20 dana u radnju mobitela i kažem prodavcu. Nisam mijenjao mobitel 7 godina, Daj mi nešto što vrijedi svojih para za 300 km.
Kaže on sa oduševljenjem :
Evo P6i (kinez) ,tek stigao, kopija Iphone 6, prodao danas 10 komada, 13 megapixela, ovo ono... Nahvali ga.
Reko hajd, ako ti kažes tako, kupiću.

Donesem kuci, sve ok, instaliram Skype i ostalo, probudim se ujutru , mobitel krepo. Resetuje se. Znaci trajao 1 dan.
Odem u radnju , ljudi korektni, nude mi isti takav nov. Rekoh im, posto se ovo haman kvari, dajte mi neki drugi markirani, doplatiću.
Kaze: ne moze zbog racuna. ! Tu mi vec sumnjivo. Uzmem ja novi P6i. (znači isti ko krepani, samo drugi nov)

Dođem kuci , wifi ne radi u drugoj sobi (nema signala), soft-tastaura ne valja, fula slova, nekad pritisnem 8, on utipka 7.Zavisno gdje pritisnes 8.cu.
Ne mozes napisati SMS bez 20% grešaka. Neupotrebljivo, frustrirajuce.

Odem prodavcu, tako i tako. Kaze on: pa nama se svima desava da nekada profulamo slovo kad tipkamo sms. ! Reko, da, ali ja ne fulam, vec pritisnem ispravno, a on ispise pogresno.
Kaze on, zao mi je, i da ga dam u servis, ne znam sta bi mu mogli uraditi. IPAK JE TO KINA.

Ja se pokupim, dam taj kinez mobitel ocu, odem u drugu radnju i kupim Samsung 3 Neo. Telefon perfektan. Bez ijednog problema. Ljubav na prvi pogled.

Toliko o kinezima.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:15, edited 2 times in total.
Post Reply