Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Comrad wrote:Cudno je koliko je nama vazna ta historija. Generalno, u svemu. Prvo historija, prvo sta je bilo...pa onda sta je danas. Al bitnije je ono sta je bilo.
Koga ba briga gdje je bio City, a gdje United prije 50 godina. Bitno je danas, a to je da City prvi i kraj price.
Svaki klub je morao krenuti ispocetka. Prema pojedincima svi manji klubovi, svi klubovi koji su bili u nizim ligama nemaju pravo da budu veliki klubovi, bez obzira na sve. Sta sad, City izabrao drugi put od Uniteda (vidjet cemo na sta ce ispasti). Ne mora znaciti da sutra nece skontati, zasto da trosimo pare, ajmo sad malo pravit igrace.
Analogno ovoj prici, mi kao reprezentacija sutra da osvojimo EP smo i dalje qrac repka i ne zasluzujemo da budemo tu.
MCFC ulaze velike novce u akademiju i vjerovati je da ce pokupiti vecinu talentovanih klinaca sa sjevera engleske pa i iz Skotske.
Kupovanje: potpis Cantone za 1,9 m funti danas izgleda smjesno, ali za tadasnje Engleske norme uopste nije bilo, kao ni kupovina Runija i ostalih svojevremeno. 1992 je rekordan transfer bio Paul Gascoigne iz Spursa u Lazio. Tad su talijani bili puni ko brodovi i kupovali su sve sto se nudilo.
MUtd u zadnjih 15 godina drzi 3 rekordna godisnja transfera, dok City ima samo 1 - Robinho 2008.
pa vidis da su ovo podaci do 2009..a otad je city potrosio jos 325 mil na igrace..united ima ta tri kao najveca u toj godini a zato nije vise pored njih dovodio nikoga za tolike pare..to su tri igraca..ferdiinand, rooney i cole 95..dok je city i chelsea odma po 5 ili sest igraca pa i vise dovodili i sve placali po 20 i vise miliona..pogledaj koliko je united potrosio ukupno a koliko city i chelsea..nemoze uvijek isti sastav igrat svake godine.. rekao sam prije da i ono sto je united dovodio je bio odgovor na ovo iz chelsea kad ih je abramovich preuzeo i smjenu generacija u klubu..doveli dvojicu igraca u deset godina od 30 mil, dok su city i chelsea po 3-4 i vise takvih i skupljih dovodili i dovode..a niko ne kaze da city nema svoje igrace..primjer je hart na golu ili wright-phillips ali to su samo izuzetci..to je jasno..i united je doveo vecinu ali nisu to bili neki igracine kad su dosli..rooney sa 18 dosao..isto i ronaldo i chicarito a i vidic..problem je sto ce city tim klincima dat dobre uslove a nece ih moc zapast da igraju u prvom timu jer velike rezultate i titule tesko mogu sa njima osvojit, mozda bude jedan ili dva da i uspiju ali veoma tesko pored onakve konkurencije ali i politike u klubu..jer cim nesto nebude funkcionisalo..opet ce se kupit koji igrac a nece ubacit te iz akademije..dakle ovi timovi kao city, chelsea, real i ovi novi paris itd..namecu ostaloj konkurenciji odmah da i oni moraju kupovat i trosit jer inace nece bit konkurentni i nece se moci nosit sa njima..
Tako ti je to. Zato ni Sarajevo ni Zeljo nikad nece odigrati Ligu prvaka osim kao slucajno, voljom sretnog zrijeba, kao Dinamo ove godine. Sad pare prave timove. Siti ce svoj prosjek prodavati drugima kao SWP. Najbolje ce ostaviti za klupe ili prvog tima.
Siti jeste potrosio novaca, ali nije on to izmislio nego drugi prije njega pa i taj tvoj Ferguson. Zadali su takvu zadacu drugim ekipama, koju moras uraditi ako hoces u kolo. 2010. Siti je imao rekordan shoping: MIlner, Silva, Yaya Toure, po 24 miliona funti za svakog.
Zatim su Chelsea i Torres sve to ušili, pa i transfer Aguera, za dužinu.
A United par godina prije Sitijevog shopinga, pa da vidimo ko je postavljao standarde i dizao letvicu:
Dimitar Berbatov: Tottenham to Manchester United – £30.75m (2008)
Rio Ferdinand: Leeds to Manchester United – £29.1m (2002)
Juan Sebastian Veron: Lazio to Manchester United – £28.1m (2001)
Wayne Rooney: Everton to Manchester United – £25.6m (2004)
I to sve kad je funta vrijedila vise od 3 danasnje marke, zlato bilo 200 dolara, nafta 40.
quasar wrote:Tako ti je to. Zato ni Sarajevo ni Zeljo nikad nece odigrati Ligu prvaka osim kao slucajno, voljom sretnog zrijeba, kao Dinamo ove godine. Sad pare prave timove. Siti ce svoj prosjek prodavati drugima kao SWP. Najbolje ce ostaviti za klupe ili prvog tima.
Siti jeste potrosio novaca, ali nije on to izmislio nego drugi prije njega pa i taj tvoj Ferguson. Zadali su takvu zadacu drugim ekipama, koju moras uraditi ako hoces u kolo. 2010. Siti je imao rekordan shoping: MIlner, Silva, Yaya Toure, po 24 miliona funti za svakog.
Zatim su Chelsea i Torres sve to ušili, pa i transfer Aguera, za dužinu.
A United par godina prije Sitijevog shopinga, pa da vidimo ko je postavljao standarde i dizao letvicu:
Dimitar Berbatov: Tottenham to Manchester United – £30.75m (2008)
Rio Ferdinand: Leeds to Manchester United – £29.1m (2002)
Juan Sebastian Veron: Lazio to Manchester United – £28.1m (2001)
Wayne Rooney: Everton to Manchester United – £25.6m (2004)
I to sve kad je funta vrijedila vise od 3 danasnje marke, zlato bilo 200 dolara, nafta 40.
Ovo sve sto se pokupovalo od 2000 do 2011 je nula za prodaju Ronalda, Heinzea, Bekema, Nistelroja za samo 2 godine. Zarada trodupla i cista, a ovi ne mmogu ni Teveza ni Adebayora nikome tusnut.
Ovo sve sto se pokupovalo od 2000 do 2011 je nula za prodaju Ronalda, Heinzea, Bekema, Nistelroja za samo 2 godine. Zarada trodupla i cista, a ovi ne mmogu ni Teveza ni Adebayora nikome tusnut.
Ne kažem. Fergi je biznismen. Kapa dole. Ali fol je da je digao letvicu protivnicima. Poznato je da je npr. Real kupovao sve sto valja, cak i ako mu ne treba, samo da ne igra kod drugih a i da digne cijenu. Utd je bio jako blizu tome.
to su 4 igraca za osam godina..sto ih je united doveo a platio ih vise i svaki put su jednog takvog maksimalno doveli..a city je to uradio za godinu dana..i paris i malaga itd..pa imas podatak da su potrosili milijardu na sve transfere i place igraca u cityu od dolaska vlasnika do danas..sto ovi ostali nece vidjet u zivotu.i united je trosio nekazem da nije, ali ne u tolikim kolicinama kao ovi danas i ne svake godine uzastopno..dobro mozda city i prestane da ovoliko trosi ne ako, vec kada osvoje ligu ili ligu prvaka pa cak i oboje jer je samo pitanje vremena kad ce se to desiti..jer danas izgleda samo tako mozes parirati ako zelis nesto napraviti u evropi i ozbiljnije zaprijetiti realu i barci..zato su klubovi kao bilbao ili dortmund ili everton institucije..jer ne potrose ni 1 posto ovoga sto ovi veliki potrose a opet su tu i bore se sa njima sa igracima koji su vecinom iz njihovih akademija i skola..a kako je krenulo i oni su u opasnosti da postanu samo dio historije..i uspomene kojih cemo se sjecati..
United ima drugaciju malo taktiku. PLatit ce igraca mozda i preko cijene al drze plate niske (relativno niske na osnovu ostalih) i onda premijama ili povisicama mozda uticu na to da igraca koji zasluzi mogu nagraditi i motivisati lakse, ali lakse i prodati. Ma serem bezze i pokusavam zaboravit poraz, al sto neko rece 6-1 prvi set al do kraja ima jos pa vidimo se za bozic da vidimo kako ce se kad se bude igralo svako 2 -3 dana
vaučer wrote:Bez obzira na rezultat United je i uvijek će biti institucija za City. Tom proizvodu na steroidima će trebati dvije-tri decenije uz ovakvo Menadžer trošenje da primirišu velikim klubovima.
Nije u šoldima sve...
Pa dobro bio je i Utd na steroidima i soldima prije 15 godina kad je poceo da se gura u top timove.
To je proces, a ne vjerujem da ce se zaustaviti. Prije bi moglo da se desi da Utd zbog manjka para pocne gubiti sjaj.
Danas je ipak sve u šoldima. Da se pika samo tradicija, Juventus, Roma, Olimpiakos, C.Zvezda, bi i danas bili vrh evropskog fudbala.
E i ti brate znas srati .... Kada je United za 1-2 sezone potrosio 300 miliona ? kad ?
Nije ba fudbal merhamet ja znam da bi vi violjeli da do Sudnjeg dana svi "od djetinjstva sanjaju" da igraju za United ali to je prošlo svršeno vrijeme
I dan danas vam je ekipa mrvu jeftinija, i po transferima i po platama od Cityeve, a kad vas čovjek sluša rekao bi da vam za puru igrači u klubu igraju. 500 miliona ste u dugu jer ste godinama kupovali i kupovali, i kupovali, a sad vammrsko kad vidite da ima i drugih lola koje mogu kupiti. E neka vam je mrsko
Brate, kao prvo mnogo si dosadan i pricas nebuloze. Ako je prikazalo 10 ljudi da je izaslo, a ostalo 65 000, to znaci da su losi navijaci ?
Pola igraca Citija je "srcem" u drugom klubu i zele da igraju za drugi klub. United osvojio 19 titula i nakarao se Citija do sada bezbroj puta i prije nego smo se mi rodili ... I budi uvjeren, da jos sanjaju da igraju za UNITED . Jedna utakmica nije titula niti je ikad bila, a United je to pokazao bezbroj puta do sada.
Koliko god vam krivo bilo, City nece dostici UNiteda ni u cemu za narednih 20 godina ...
United je religija...City je trgovina !
Evo pročitao, i pitam se zašto sam baš MORAO? Žali Bože izgubljenih 5 minuta života...
Da se razumijemo, ni United ni City mi ne znače baš ništa, tako da ovo ne govorim iz nekakvog "navijačkog" ugla. Tekst prepun klišea, opštepoznatih stvari za svakog prosječnog ljubitelja fudbala. Ukratko, loše napisano.
Ako sam napisao to sto jesam, nije pisalo da je tekst vrlo poucan i da ga je napisao Ajnstajn . Ali dosta stvari je realno napisano. Uprkos jucerasnjem porazu Uniteda, odnosno pobjedi Citija, United je jos institucija za City i treba im jos 17-18 godina da stignu United. I istina je da pola igraca tu ne igra srcem, nego parama. Nazalost , pare danas sve pokrecu ...
L00d wrote:Ako sam napisao to sto jesam, nije pisalo da je tekst vrlo poucan i da ga je napisao Ajnstajn . Ali dosta stvari je realno napisano. Uprkos jucerasnjem porazu Uniteda, odnosno pobjedi Citija, United je jos institucija za City i treba im jos 17-18 godina da stignu United. I istina je da pola igraca tu ne igra srcem, nego parama. Nazalost , pare danas sve pokrecu ...
Pa dobro, ni oni sami ne spore činjenicu da im treba još dosta da dostignu United. Ali to da igrači igraju u bilo kom klubu zbog para, a ne srcem, može se primijeniti na bilo koji (profesionalni) klub. Igrači koji negdje igraju za manje para zbog nekakve vezanosti za klub mogu se izbrojati na prste.
L00d wrote:Ako sam napisao to sto jesam, nije pisalo da je tekst vrlo poucan i da ga je napisao Ajnstajn . Ali dosta stvari je realno napisano. Uprkos jucerasnjem porazu Uniteda, odnosno pobjedi Citija, United je jos institucija za City i treba im jos 17-18 godina da stignu United. I istina je da pola igraca tu ne igra srcem, nego parama. Nazalost , pare danas sve pokrecu ...
Pa dobro, ni oni sami ne spore činjenicu da im treba još dosta da dostignu United. Ali to da igrači igraju u bilo kom klubu zbog para, a ne srcem, može se primijeniti na bilo koji (profesionalni) klub. Igrači koji negdje igraju za manje para zbog nekakve vezanosti za klub mogu se izbrojati na prste.
pa da većina igra za srcem, ne bi se milijardu puta citirala Del Pierova rečenica kako: pravi džentlmen nikad ne napušta damu.
da se igra srcem, to bi bila normalna reakcija, a kod 99% ljudi je izazavala oduševljenje i respekt. uključujući i mene.
al' glede MANU i MANC, davno sam rekao kako su Citijevci iskompleksirani. za to nisu potrebne neke analize ili bilo kakvo poznavanje historije. samo pročitajte ponešto na onom bluemoon forumu i to se odmah da primjetiti. imaju težak kompleks niže vrijednosti.
evo samo jedan očigledan primjer - jučer čitam, kada je MANU smanjio na 1:3, u 80. već ih se masa bila prepala kako će OPET prosuti bodove. iako njihovi igrači ničim nisu pokazali ikakvu slabost tokom cijele utakmice, i bili strahovito dominantni.
Ja mislim da ovo nije kraj, nije jos ni pola puta.... Na kraju krajeva, to su samo 3 boda za City (u konacnici). Izgubio je United i 2008. godine obadvije utakmice od Citija pa su kasnije osvojili i EPL i LP. Ferguson je davno rekao da se titula osvaja protiv manjih timova... United je cesto gubio od prve petorke, a osvajao titulu ... Prema tome, sacekajmo kraj .
L00d wrote:Brate, kao prvo mnogo si dosadan i pricas nebuloze. Ako je prikazalo 10 ljudi da je izaslo, a ostalo 65 000, to znaci da su losi navijaci ?
nije prikazalo 10 da ih je otišlo već su tribine bile poluprazne i pola "navijača" nije vidjelo Fletcherov gol uopće...
isto je to i kod drugih timova naravno, i Citiyevih je masu otišlo prije Aguerovog gola protiv Villarreal ali mojne šuplje priče o pravim i krivim navijačima i pravim ili krivim klubovima, pola stadiona vam ba na svakoj utakmici ima mapu Manchestera u džepu jer ne znaju taxi naći kad sa stadiona izađu
Ako ćemo mak na konac, City ima 20 puta bolje i lojalnije navijače od vas jer su pola stoljeća bili na dnu ili blizu njega, i vazda sunavijali za svoj klub dok 99% vaših navijača ne zna na karti Englesku naći, a ne Manchester i "navijači" su samo zato jer je klub osvajao masu stvari u zadnje vrijeme, i jer im je to jedini način da se osjećaju uspješnim i pobjednicima... bit će tako i sa Cityem naravno za 10-15 godina ali stipu me ba tih priča o pravom klubu, navijačima, blabla..
Last edited by odesveuhonduras on 24/10/2011 17:28, edited 1 time in total.