Jusuf Nurkic
http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/cid ... _2012.html
Moderators: Charuga, Tomahawk11
Stvarno je zvijer. Jedini sve cetiri double-doubleArthurSpooner wrote:STATISTICAL LEADERS - PLAYERS
Jusuf Nurkic
![]()
http://u18men.fibaeurope.com/enDivB/cid ... _2012.html
I ja sam to primjetio, tanki smo sa asistencijama. Jos da ima neko da ga razigra, isao bi on i do 40Tkd wrote:Jusuf je naš Dwight![]()
Na onoj snimci što sam gledao nije dobivao dovoljno lopti ispod obruča. Kakav mu je "horuk " ?![]()
Zamislite jednoga dana da ubija onako kao Pao ili Marc. Marc bio rupa, Zimić preko njega zakucavao, a gledaj danas. Što da i naš igrač ne napreduje u tolikoj ili većoj mjeri ako Bog da
Mislim, ako ne bude iznenadjenja, da ce se u grupi F boriti BiH, Belgija, Svedska i Island.amoninan wrote:Danas igraju Island-Finska i Crna Gora-Švedska. Pobjednici ovih duela su naši protivnici u sljedećoj rundi.
Gdje ce, bitniji je prenos Srbija - CG, vaterpolo za 3. mjesto, da se ne pokvari hatar, yebo to sto igraju nasa djecaTkd wrote:Da, ali u Sarajevu se održaje to prvenstvo i nisi u stanju da prenose utakmice naše repke a kamoli ostale . "Ovaj program ste Vi omogućili". Fuj.
Možda bi i prenosili da igraju Hrvatska ili Srbija , ali ovako BiH, ma jok, šta će nam to .
To me i ne cudi. I neka je. Oni ionako izdisu za tom reprezentacijom. Piche flash vijesti na ekranu: Srpska reprezentacija na OI u ovom, u onom....srpski reprezentativac....i tako u krug. Jah, spomenuli su i Mekica kad je ispaoTkd wrote:Bio je prenos mislim, ali na jednom drugom kanalu
Ma i ja to kazem, nek prenose po cijeli dan sta im srcu milo. Ne mozes ih natjerati da prenose, iako su dio BiH. Mene interesuje sto BHT i FTV ne poduzimaju nista za promociju naseg sporta, a daj da im se plati pretplata?ArthurSpooner wrote:Koga vise briga za njih? (mislim RSovce)...pustimo ih i gledamo svoja posla
Emir Sulejmanović potpisao za Olimpiju
Košarkaš juniorske reprezentacije BiH Emir Sulejmanović je nakon godinu dana igranja za mlađe selekcije KK Olimpije potpisao profesionalni ugovor sa klubom iz Ljubljane.
Ugovor sa "Zmajčekima" potpisan je na period od četiri godine. Za usluge ovog mladog talenta bili su zainteresovani mnogi timovi kao što su Malaga, Cedevita i Slovan.
Arbitražni spor sa Fincima u vezi nastupa Sulejmanovića za BiH
Emir Sulejmanović je za U-18 BiH debitovao tokom Šestoaprilskog turnira u Sarajevu. Nakon ovog debija iz Košarkaškog saveza Finske na adresu FIBE stiže žalba pošto je Sulejmanović već imao nastupe za tamošnju zemlju na EP (U-16, divizija B) 2011. godine.
KSBiH je tako morao ući u ovaj arbitražni spor koji još uvijek ne nudi definisanu sliku suspenzije za našeg igrača.
Spominje se pauza od godinu dana nakon koje bi sam igrač odlučio za koga bi igrao, ali pojedini raspolažu i nešto drugačijim informacijama. Bilo kako bilo, KSBiH će morati doći do jasnije slike vezane za nastupe ovog košarkaša Olimpije u našim nacionalnim selekcijama.
To ponekad zaista predstavlja pravi izazov s obzirom na veoma nejasne pravilnike FIBE.
Emir Sulejmanović, tako Evropski šampionat u Sarajevu provodi sa svojim suigračima iz tima. Na svim utakmicama Markovićevog tima sjedi na klupi, njihov je naveći navijač, ali ne ulazi u igru.
Pošto je i selekcija Finske učesnik šampionata vjerujemo da se zaista radi o klasičnoj priči slabljenja mogućeg protivnika tokom takmičenja.
Petrović i Mahmutović su u "paketu", za samo jedan dan dogovorili nastupe Sulejmanovića i Nurkića
Interesantno je to da su ovog igrača nakon primljenih informacija o njegovom talentu, u Ljubljani, još tokom prošle godine na jednom treningu juniora Olimpije posmatrali generalni sekretar KSBiH Harun Mahmutović i novi selektor A-tima Aleksandar Petrović. Na treningu je tada, kao posuđeni junior iz Krke bio i Jusuf Nurkić (Olimpija se pripremala za juniorski euroligaški turnir u Beogradu).
Momci su bili prijatno iznenađeni interesovanjem delegacije iz BiH, pogotovo činjenicom da njihov trening posmatra veliko trenersko ime Aleksandar Petrović. Tada je i dogovoren nastup ovog dvojca za našu reprezentaciju.
Možda je nepoznata činjenica da je vođena velika borba i za nastup Nurkića u našem timu sa Košarkaškim savezom Slovenije. Odlično odigrana igra i umješnost iz kancelarije KSBiH je u ovom slučaju izvojevala pobjedu i nema nikakve sumnje da će se isti takav ishod dogoditi i u slučaju Sulejmanovića i njegovog konačnog i zvaničnog nastupa za našu reprezentaciju.
jel ovi iz pivare? neki krimosi?neno#4 wrote:Znas li uopce o kojim Selimovicima se radi?
Kako mi je milo ovo procitat, jedno veliko bravo za Petrovica.amoninan wrote:
Momci su bili prijatno iznenađeni interesovanjem delegacije iz BiH, pogotovo činjenicom da njihov trening posmatra veliko trenersko ime Aleksandar Petrović. Tada je i dogovoren nastup ovog dvojca za našu reprezentaciju.
Možda je nepoznata činjenica da je vođena velika borba i za nastup Nurkića u našem timu sa Košarkaškim savezom Slovenije. Odlično odigrana igra i umješnost iz kancelarije KSBiH je u ovom slučaju izvojevala pobjedu i nema nikakve sumnje da će se isti takav ishod dogoditi i u slučaju Sulejmanovića i njegovog konačnog i zvaničnog nastupa za našu reprezentaciju.
Aha, aha.. Znam da je bilo neke priče o Španiji.Tkd wrote:Nije igrao za kadete mislim kako bi mogao trenirati više u Barci te unaprijediti svoju igru. Posljednja izjava je kao da nema sumnje da će igrati za BiH.