SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#3051 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Eleonora »

Partizzanka wrote:mah nekako sam ocekivala postojanu boju ne samo sljokice :(
ovdje ispadose samo sljokice


vidite sto se ova cura fino mackari :)
http://www.youtube.com/watch?v=tkDjC-O5 ... re=related
Joj kako mene ovo uspavljuje dok gledam. :D :lol:
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#3052 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Eleonora »

Stvarno se lijepo nasminkala sto jest jest.
Al ima neke haos dobre sjene.

Al ja nemam vremena ni zivaca ovoliko dugo i detaljno se sminkati. :D :lol:
Mozda samo za neke posebne prilike. :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3053 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

nesto ste plaho aktivne ovih dana, tesko sve stici procitati =)

helem, di ima kupit zeleni korektor? =)
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#3054 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Eleonora »

VenomousV wrote:nesto ste plaho aktivne ovih dana, tesko sve stici procitati =)

helem, di ima kupit zeleni korektor? =)
Zeleni korektor?! :shock: :D
Bez zezancije, stvarno ne znam sta je to. :D
Za sta je.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3055 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

vrati se stranu prije pa ces vidjeti ... mima kopirala text o korektorima :)


ocito ima neki zeleni korektor
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3056 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Eleonora wrote:
VenomousV wrote:nesto ste plaho aktivne ovih dana, tesko sve stici procitati =)

helem, di ima kupit zeleni korektor? =)
Zeleni korektor?! :shock: :D
Bez zezancije, stvarno ne znam sta je to. :D
Za sta je.

mah neutralise crvenilo =)
dosta se pisalo o njemu na posljednjih par str a inace sam ga trazila...

valjda je obicno od cajevca. bio je u jednom oriflame katalogu al' mi bilo stvarno glupo samo to da narucujem...
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#3057 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pacificgirl »

VenomousV wrote:nesto ste plaho aktivne ovih dana, tesko sve stici procitati =)

helem, di ima kupit zeleni korektor? =)
U cmu i Kozmu, potrazi Catrice paletu korektora ,dodje u njoj vise boja, izmedju ostalog i zeleni :D
Image
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#3058 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Eleonora »

Hvala. :-D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#3059 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

preporuka za smeđi eye liner, pliz. :sax:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3060 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Pacificgirl wrote:
VenomousV wrote:nesto ste plaho aktivne ovih dana, tesko sve stici procitati =)

helem, di ima kupit zeleni korektor? =)
U cmu i Kozmu, potrazi Catrice paletu korektora ,dodje u njoj vise boja, izmedju ostalog i zeleni :D
Image

tenkju =)
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3061 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

yellow cat wrote:preporuka za smeđi eye liner, pliz. :sax:
moze li pencil?

estee lauder 02 softsmudge brown
:thumbup:
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#3062 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

ALexis wrote:
yellow cat wrote:preporuka za smeđi eye liner, pliz. :sax:
moze li pencil?

estee lauder 02 softsmudge brown
:thumbup:
može, a gdje to da nađem.. iz bihaća sam, u Zg ću tek sredinom marta, a kod nas ima samo CM i DM. Ima li koja marka olovke da je mogu naći u CM/DM-u?
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3063 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

imas u bolje opremljenim shopovima dekorativne kozmetike...
sad sam gledala, ima i na net-u da se naruci... ali je oko 20$.
ja to kupim jednom u 2 godine, pa se i ne sjecam gdje i za koliko :-)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3064 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

odes u cm ili dm i fino pitas ... tj kazes sta ti treba
ja mislim da manje vise svi koji imaju kozmetiku imaju sve u smedjoj i crnoj

estee lauder je poskup ... mora biti i jeftinija verzija
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#3065 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

Partizzanka wrote:odes u cm ili dm i fino pitas ... tj kazes sta ti treba
ja mislim da manje vise svi koji imaju kozmetiku imaju sve u smedjoj i crnoj

estee lauder je poskup ... mora biti i jeftinija verzija
ima i toga, malo prošetam. Ali ipak, dobro je čuti mišljenje forumašica, jer ovdje žive eksperti, pardon ekspertkinje. :thumbup:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3066 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

nisam rekla da ne trebas slusati savjet nego ja samo kazem kako bih ja radila
prvo otisla i vidjela koje marke nude to sto ja hocu pa onda samo pitala raju tj expertice sta one misle koji je najbolji od svih koje ti mozes kupiti

ja sam recimo se smarala i smarala cinjenicom da svi ovdje spominju i essence i art deco i masu drugih marki ... i pokusavala upamtiti sve ponudjeno tj predlozeno ... i kad sam otisla u prodavnice i vidjela da ovdje imam samo 5 brandova u ponudi ... sve mi je palo u vodu!
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#3067 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

Partizzanka wrote:nisam rekla da ne trebas slusati savjet nego ja samo kazem kako bih ja radila
prvo otisla i vidjela koje marke nude to sto ja hocu pa onda samo pitala raju tj expertice sta one misle koji je najbolji od svih koje ti mozes kupiti

ja sam recimo se smarala i smarala cinjenicom da svi ovdje spominju i essence i art deco i masu drugih marki ... i pokusavala upamtiti sve ponudjeno tj predlozeno ... i kad sam otisla u prodavnice i vidjela da ovdje imam samo 5 brandova u ponudi ... sve mi je palo u vodu!
ma, pravo da ti kažem, ja šminku volim razgledati i naravno kupovati, ali mi je ipak draže ići ovako na sigurno.. ženski eksperti sa teme savjetuju, ja odem i kupim... do sada sve što sam kupila i koristim, što prije i nije bio slučaj.
Tebi nema druge nego se vraćati u Bosnu :bih:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3068 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

:(

a ja imam problem da NE MOGU kupiti sve sto se ovdje savjetuje ... osim evo ovako estee l i tako to ... a to mi je preskupo!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3069 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ALexis wrote:@ mima:

ko bi rekao da ces ti napisati toliki post :D

ja sam korektor vazda stavljala na puder :lol: koja sam ja tuka


@ Partizzanka:

meni tvoje oko valja i ne nasminkano :-D
ma moze korektor na puder, nije greska. naci cu ti sutra text profi sminkera koji je to super opisao.

smedji tus...bourjois. znam da je sa cetkicom i da je dobra boja. ja sam sivi kupovala. cijenu ne znam.

zeleni korektor...ima avene.

joj mene...ko vojnik po stavkama!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3070 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

vazda dupli s tel :)
Last edited by Michun on 24/02/2011 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#3071 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Ama ljudi,kakva je kuknjava......cuj krivo joj sto ne moze kupiti sve sto se savjetuje....Pa trebalo bi nama po tri predsjednicke plate da kupimo sve sto savjetujemo.....
Sreca pa kozmetika dolazi u hiljadu varijanti.....ono sto ti treba,naci cemo po cijeni koja ti odgovara :mrgreen:
Kako smo samo fine :mrgreen:
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3072 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

hvala michun unaprijed :kiss:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3073 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Partizzanka wrote::(

a ja imam problem da NE MOGU kupiti sve sto se ovdje savjetuje ... osim evo ovako estee l i tako to ... a to mi je preskupo!
draga moja, zar mislis da smo mi sve odjednom kupile?! Ja sminku zaoprave kupujem zadnjih 10 god i opet nemam sve sto mi se svidja. Polako, jeftinije proizvode pa onda skupis za skupi i takoooo.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#3074 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mariella »

semlaca wrote: I ja tako nekako. Još uvijek ni podton kože nisam uspjela odrediti. Kosa smeđa, lice svijetlo, vene jedni kažu zelene, jedni plave, jedni ljubičaste, podočnjake ne primjećujem.
Ma najlakse ti je da probas skontat jel ides na roze il na zuto. Ili probaj onaj trik sa zlatom i srebrom. Ako imas majice takve, obuci, i vidi koja ti ljepse stoji, ljepse ide uz ten :)

p.s. Ja dok ovo napisah, 5 novih postova se pojavilo :shock: :lol:
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3075 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

Michun wrote:
Partizzanka wrote::(

a ja imam problem da NE MOGU kupiti sve sto se ovdje savjetuje ... osim evo ovako estee l i tako to ... a to mi je preskupo!
draga moja, zar mislis da smo mi sve odjednom kupile?! Ja sminku zaoprave kupujem zadnjih 10 god i opet nemam sve sto mi se svidja. Polako, jeftinije proizvode pa onda skupis za skupi i takoooo.

ja se maxuz prijavih da se nadovezem na michuna:

nesto se dobije i na poklon :)

ma meni sve dugo traje, maskara min.6mj. olovka oko 2 godine, sjene imam stare po par godina... jeste da to nije zdravo ni higijenski,ali eto, ja to drzim na suhom i tamnom mjestu :lol:
(negdje sam procitala da sve te bakterije koje se na kozmetici skupe nisu mnogo stetne te da ih na drugim predmetima koje svakodnevno koristimo ima mnogo vise, pa me to tjesi 8-) )
Post Reply