Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
Goran_35
- Posts: 1382
- Joined: 29/12/2005 14:08
#3052
Pa zar je neko sakrio "ploce" i "kostur" od javnosti?
Kada vec toliko insistirate na srednjovjekovnom blagu Bosne,zasto se malo ne zainteresujete za "bogumilsku hizu" i stecke pronadjene u Bijeljini?Sta bi sa tim blagom i kakva su "tumacenja historije" u ovom slucaju?
Da napmenem,za one koji ne znaju,srusena "Atik" Dzamija je bila sagradjena od bogumilske hize,mada neki kazu
da je to pravoslavna crkva?
Pa cak kazu da su i stecci kulturno-historijsko blago drzave Srbije
iako u Srbiji nema niti jednog stecka ?:oops: Ali neka,nek je Osmanagic falsifikator, i neka vi trubite bez veze o srednjovjekovnom bosanskom blagu, a jedan ovakakv falsifikat prodje "neopazeno"
ili mozda opazeno ali ide u prilog nekima
,pa se onda,u ovakvim slucajevima
, ne trubi u rogove i ne poziva na vjesanje ??? 
Kada vec toliko insistirate na srednjovjekovnom blagu Bosne,zasto se malo ne zainteresujete za "bogumilsku hizu" i stecke pronadjene u Bijeljini?Sta bi sa tim blagom i kakva su "tumacenja historije" u ovom slucaju?
Da napmenem,za one koji ne znaju,srusena "Atik" Dzamija je bila sagradjena od bogumilske hize,mada neki kazu
-
Sarafcina
- Posts: 2258
- Joined: 19/09/2005 00:59
#3053
@pravimjernik
moras pazljivije citati ako ti se vec diskutuje samnom
tema o peticiji se ne zove "diskusija za peticioniste"...dakle otvorena je za sve koji diskutuju o njoj
i ubuduce nemoj da me svrstavas u bilo koju skupinu, ako me vec ne poznajes. ja se etiketiranja ne bojim... a mogao bih ti traziti dokaze za tosto iznosis
moras pazljivije citati ako ti se vec diskutuje samnom
tema o peticiji se ne zove "diskusija za peticioniste"...dakle otvorena je za sve koji diskutuju o njoj
i ubuduce nemoj da me svrstavas u bilo koju skupinu, ako me vec ne poznajes. ja se etiketiranja ne bojim... a mogao bih ti traziti dokaze za tosto iznosis
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#3054
Za ludost
smailbegovic je clan fondacije, i kao takav zasto on nebi mogao da uputi poziv svjetskim arheolozima da se prikljuce u radu , u cemu je problem
vi kao da trazite dlaku u jajetu , jeste kreteni , nemate ni jedne pamate reci
hajde da je taj isti smailbegovic htio da se ukljuci u rade bez nekog znanja i struku u arheologiji onda bi to bilko vec druga stvar, ali absolutno nevidim u cemu je problem ako clan fondacije pozove svjetske arheologe da se pridruze u radu, U CEMU JE PROBLEM JA GA NEVIDIM, DA ME UBIJES
oj boze pomozi , zemljo otvori seU kojem svojstvu Smailbegović određuje ko će dolaziti vršiti ta iskopavanja u BiH? Da li je on stručnjak arheolog ili historičar koji radi za neki bosanskohercegovački muzej ili institut, pa ima službene i stručne ovlasti za takvo nešto?
smailbegovic je clan fondacije, i kao takav zasto on nebi mogao da uputi poziv svjetskim arheolozima da se prikljuce u radu , u cemu je problem
vi kao da trazite dlaku u jajetu , jeste kreteni , nemate ni jedne pamate reci
hajde da je taj isti smailbegovic htio da se ukljuci u rade bez nekog znanja i struku u arheologiji onda bi to bilko vec druga stvar, ali absolutno nevidim u cemu je problem ako clan fondacije pozove svjetske arheologe da se pridruze u radu, U CEMU JE PROBLEM JA GA NEVIDIM, DA ME UBIJES
- horns&drums
- Posts: 15667
- Joined: 16/03/2004 16:24
- Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die
#3056
Ma stinhopu Sodomice levate, ja vidim i tacke i krugove i piramide svakog vikendadexcox wrote:mozda taj sto nema piramida ?!
-
Piramidos
- Posts: 433
- Joined: 01/11/2005 16:15
- Location: Doljnja Vratnica
- Contact:
#3062
neznam dali ti je ovo 35 broj godina ili cipela. ako je god onda moram priznati da sam duboko razocaran da osoba sa 35 a tako poglu razmislja, gdje odose te godine puste dali se zapitas ponekad.Goran_35 wrote:Pa zar je neko sakrio "ploce" i "kostur" od javnosti?![]()
Kada vec toliko insistirate na srednjovjekovnom blagu Bosne,zasto se malo ne zainteresujete za "bogumilsku hizu" i stecke pronadjene u Bijeljini?Sta bi sa tim blagom i kakva su "tumacenja historije" u ovom slucaju?
Da napmenem,za one koji ne znaju,srusena "Atik" Dzamija je bila sagradjena od bogumilske hize,mada neki kazuda je to pravoslavna crkva?
Pa cak kazu da su i stecci kulturno-historijsko blago drzave Srbije
iako u Srbiji nema niti jednog stecka ?:oops: Ali neka,nek je Osmanagic falsifikator, i neka vi trubite bez veze o srednjovjekovnom bosanskom blagu, a jedan ovakakv falsifikat prodje "neopazeno"
ili mozda opazeno ali ide u prilog nekima
,pa se onda,u ovakvim slucajevima
, ne trubi u rogove i ne poziva na vjesanje ???
p.s. to bogumili folovi i golovi nema naucne osnove suplja prica isto kao i ovo novo pra-iliri.ista ploca samo druga strana
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#3063

Donosimo posljednju statistiku posjeta VAŠE peticije http://peticija.white.prohosting.com/. Broj pojedinačnih posjetilaca za prva tri dana Peticije: preko 1000. Broj potpisnika peticije: 28, čija imena se mogu vidjeti na gornjoj stranici. E-mail adrese, komentari i druge privatne informacije potpisnika za sada pridržane. Server je danas bio van funkcije oko sat vremena, zbog čega se izvinjavamo. U toku je prebacivanje na veći i moćniji server za prihvat velikog broja posjeta.
Koristimo priliku da pozovemo domaće medije da ne podliježu pritiscima kojima su ih propale "vladajuće" (s tek 23% glasova građana BiH!) stranke danas - kao i svakog dana uostalom - maltretirale, i da se što prije stave na pravu stranu. Ovo je pravi trenutak.
-
SuperM
- Posts: 51
- Joined: 28/01/2005 23:53
#3065
Ciao El bosniaco,
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#3066
važnije je ko je potpisao u prvih tek par dana postojanja peticije: tako imamo i potpis dr. Teda Robinsona, (pravog) arheologa sa Univerziteta u Sidneju. i mnogi drugi bi se uskoro trebali pridružiti...Edit wrote:Ako me racunica ne vara, 2.8 % posjetilaca je podrzalo peticiju?Donosimo posljednju statistiku posjeta VAŠE peticije .... Broj pojedinačnih posjetilaca za prva tri dana Peticije: preko 1000. Broj potpisnika peticije: 28
što se tiče broja potpisa očit problem je anonimnost pokretača peticije. nažalost to mora biti tako usljed opravdanih strahova. na adresu peticije došlo je brdo (piramida?
možda nam gore potpisani Super M (Mario Gerussi, izvršni direktor nelegalne fondacije ) može objasniti koji od njegovih momaka su dobili u zadatak (i od koga) da šalju ovakve i druge bljuvotine,pominjanje matere,vrijeđanje ličnosti te kulturnog blaga kao što je grad Visoki (ovom vašem pokloniku očito je jako malo stalo do srednjevjekovnog grada na vrhu Visočice),itd.?kretenu kretenski koji si zapoceo ovu idiotsku akciju.Pa mater ti kretensku i bezobraznu...Otidji konju jedan na visocicu ...Pa ako nista i ne bude od te piramide barem ce trajno zastiti onaj jebeni grad Visoki.Konju konjski!!!!!!
Gospodine Gerussi za sve prijetnje i uvrede najprimitivnije vrste vas držimo vas krivično odgovornim .
nadam se da je uvaženoj javnosti sada malo jasnije s kime ovdje imamo posla,i da nam nije ni nakraj pameti obznanjivati naš identitet. nedavno smo imali primjer ministra koji je dao ostavku jer nije "bilo vrijedno izgubit glavu zbog države". pa zar da mi ostanemo bez glave zbog zaštite kulturnog nasljeđa te iste države ?????
Last edited by pravimjernik on 31/01/2006 16:55, edited 1 time in total.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#3068
Ciao El bosniaco,
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
ja sam to kopirao sa visoko.co.ba stranice a ne sa stranice fondacije
-
car-x
- Posts: 3483
- Joined: 14/06/2002 00:00
- Location: Dunaj
- Contact:
#3069
pravimjernik wrote:Koristimo priliku da pozovemo domaće medije da ne podliježu pritiscima kojima su ih propale "vladajuće" (s tek 23% glasova građana BiH!) stranke danas - kao i svakog dana uostalom - maltretirale, i da se što prije stave na pravu stranu. Ovo je pravi trenutak.
opa.. povrijedjena sujeta sad ima i politicke ambicije.. bas me interesuje rasplet..
-
FFK as Lucy01
- Posts: 3336
- Joined: 20/04/2005 17:57
- Location: USA
#3070
127 stranica o piramidi za koju i ne znaju da postoji
Koliko ste navrli
rek'o bi coj'k vi je licno sagradili svojim rukama na radnoj akciji "Piramida 3042 BC"

Koliko ste navrli
-
mačak u čizmama
- Posts: 1189
- Joined: 17/03/2004 09:18
#3073
jesu kamene, ćetverostrane formacije, od pravilnih kamenih blokova
obrađenih ljudskom rukom, stepenaste konfiguracije, sa ulaznim otvorom na proćelnoj strani i sa poploćanim prilaznim platoom
obrađenih ljudskom rukom, stepenaste konfiguracije, sa ulaznim otvorom na proćelnoj strani i sa poploćanim prilaznim platoom
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#3074
Pa onda su to PRAVE piramide.mačak u čizmama wrote:jesu kamene, ćetverostrane formacije, od pravilnih kamenih blokova
obrađenih ljudskom rukom, stepenaste konfiguracije, sa ulaznim otvorom na proćelnoj strani i sa poploćanim prilaznim platoom




