Ilegalni migranti u BiH
- jeza u ledja
- Posts: 50632
- Joined: 29/12/2005 01:20
#3052 Re: Migranti
Te brojke nisu tacne jer govore samo o 2 godine kad ke kriza bila najveca. Naveo sam ti vec izvore. Ali nije bitno je li odnos 800-600 ili 700-700 ili cak i 1000-400. poenta je da je veliki broj ostalih migranata. Ti si na pocetku napisao da se brojevi ne mogu porediti izmedju stvarnih izbjeglica i ovi iz “Maroka”, tj. da je broj drugih zanenamariv i da se koristi kao postapalica da prikrije fasizam. Ispostavilo se daleko od toga.CPT wrote:Ja govorim o ljudima. A ti generalno nemas blage veze sta je migrant i sta izbjeglica. Vec tri put sam ti objasnio i naveo broj. Za migrante i izbjeglice.jeza u ledja wrote:Ne govorimo samo o izbjeglicama, vec o migrantima, od kojih su neki izbjeglice, jer ti cinjenicu da postoje migranti koji nisu izbjeglice i kojih je vise od izbjeglica uporno izbjegavas.
Ja kazem "nebo je plavo", ti kazes "nisi u pravu, trava je zelena".
1.4mio LJUD
800k IZBJEGLICA prihvacenih
600k migranata "odbijenih"
Znaci vecina su od pocetka IZBJEGLICE, vecina na kraju su IZBJEGLICE. Usput 800k je trajno tu, 600k privremeno. 600k nije nesto posebno ili novo. To se radi vec (bar) zadnjih 20 godina.
Jos nesto?
Umjesto da citas sta je napisano ti napadas sve zive na temi. Ja se slazem sa generalnom idejom prihvata izbjeglica i cak imigranata koji se ilegalno nadju tu. Ja nemam nista protiv “smedjenja” Zapada, cak naprotiv mislim da je to zdravo. I ne mislim da su imigranti tu samo da rade najnize poslove. No ne volim socijalu i zivotarenje na sisi drzave. To sam vidio i kod nasih ljudi, i prosto se osipam na taj mentalitet. To naravno ne znaci sa ljudima treba pomoci.
Prema tome prestani traziti u svakome “fasiste”
i slicno. Probaj shvatiti da nema svako identican set stavova kao i ti. To ne znaci da je fasista.
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3053 Re: Migranti
Naravno... Kad govorimo o tome koliko ljudi je u EU onda ne treba govoriti o tome kad je bila kriza bila najveca i kad je EU najvise ljudi.jeza u ledja wrote:Te brojke nisu tacne jer govore samo o 2 godine kad ke kriza bila najveca. Naveo sam ti vec izvore. Ali nije bitno je li odnos 800-600 ili 700-700 ili cak i 1000-400. poenta je da je veliki broj ostalih migranata. Ti si na pocetku napisao da se brojevi ne mogu porediti izmedju stvarnih izbjeglica i ovi iz “Maroka”, tj. da je broj drugih zanenamariv i da se koristi kao postapalica da prikrije fasizam. Ispostavilo se daleko od toga.CPT wrote:Ja govorim o ljudima. A ti generalno nemas blage veze sta je migrant i sta izbjeglica. Vec tri put sam ti objasnio i naveo broj. Za migrante i izbjeglice.jeza u ledja wrote:Ne govorimo samo o izbjeglicama, vec o migrantima, od kojih su neki izbjeglice, jer ti cinjenicu da postoje migranti koji nisu izbjeglice i kojih je vise od izbjeglica uporno izbjegavas.
Ja kazem "nebo je plavo", ti kazes "nisi u pravu, trava je zelena".
1.4mio LJUD
800k IZBJEGLICA prihvacenih
600k migranata "odbijenih"
Znaci vecina su od pocetka IZBJEGLICE, vecina na kraju su IZBJEGLICE. Usput 800k je trajno tu, 600k privremeno. 600k nije nesto posebno ili novo. To se radi vec (bar) zadnjih 20 godina.
Jos nesto?
Umjesto da citas sta je napisano ti napadas sve zive na temi. Ja se slazem sa generalnom idejom prihvata izbjeglica i cak imigranata koji se ilegalno nadju tu. Ja nemam nista protiv “smedjenja” Zapada, cak naprotiv mislim da je to zdravo. I ne mislim da su imigranti tu samo da rade najnize poslove. No ne volim socijalu i zivotarenje na sisi drzave. To sam vidio i kod nasih ljudi, i prosto se osipam na taj mentalitet. To naravno ne znaci sa ljudima treba pomoci.
Prema tome prestani traziti u svakome “fasiste”
i slicno. Probaj shvatiti da nema svako identican set stavova kao i ti. To ne znaci da je fasista.
Naravno da su brojke bitne kad vec govoris o VECINI ili manjini. To je odnos broji. To nije osjecanja i misljenja. Znaci po broji ljudi u Evropi ono sto si ti napisao je laz. Ako ti za kvalikaciju vecine koristis neke "ofrlje metodu" onda mozda i stoji.
Siris spin tj pricu o izbjeglice vs. migrantima (koja u ovom momentu uopste nije vazna). Pored 10+mio izbjeglica iz ratne zone pricu se zeli skrenuti na neku jako bitnu sirotinju iz Maroka. O tome zivogarenju na sisi drzave, ... Znaas uopste kako izgleda zivot migranta/izbjeglice u Evropi? Znas da je skoro nemoguce "migrant" dobije papire u Evropi?
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3054 Re: Migranti
http://tribun.hr/soros-od-eu-zahtijeva- ... -godisnje/
soros-od-eu-zahtijeva-doniranje-africi-30-milijardi-eura-godisnje/
soros-od-eu-zahtijeva-doniranje-africi-30-milijardi-eura-godisnje/
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3055 Re: Migranti
Grupa od 22 migranta noćas u 3 sata pokušala je prijeći državnu granicu BiH i Hrvatske u mjestu Prolog-Vaganj pored Livna, ali su ih u tome spriječili pripadnici Granične policije BiH koji su ih vratili nazad u Livno.
Srbija ih dovozi autobusima do granice i jos im pokazu gdje mogu da udju u nasu zemlju a kamenjarci ih hvataju.
Pa kada ste ih uhvatili onda bi bilo u redu da ih negdje na podrucju Livna i smjestite.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3056 Re: Migranti
Ne bi bilo. Postoje vrlo jasne zakonske odredbe šta se radi s onima koji pokušavaju ilegalno preći državnu granicu.Maraschino wrote:Grupa od 22 migranta noćas u 3 sata pokušala je prijeći državnu granicu BiH i Hrvatske u mjestu Prolog-Vaganj pored Livna, ali su ih u tome spriječili pripadnici Granične policije BiH koji su ih vratili nazad u Livno.![]()
![]()
Srbija ih dovozi autobusima do granice i jos im pokazu gdje mogu da udju u nasu zemlju a kamenjarci ih hvataju.
Pa kada ste ih uhvatili onda bi bilo u redu da ih negdje na podrucju Livna i smjestite.
No, čini se kako je ova grupa izuzeta od bilo kakvog zakonskog postupanja i da im se gleda kroz prste gdje god je to moguće.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3057 Re: Migranti
Jasno je meni na sta ti mislis ali je cinjenica da oni nisu dosli avionom na sarajevski aerodrom.It_is_a_Leclerc wrote:Ne bi bilo. Postoje vrlo jasne zakonske odredbe šta se radi s onima koji pokušavaju ilegalno preći državnu granicu.Maraschino wrote:Grupa od 22 migranta noćas u 3 sata pokušala je prijeći državnu granicu BiH i Hrvatske u mjestu Prolog-Vaganj pored Livna, ali su ih u tome spriječili pripadnici Granične policije BiH koji su ih vratili nazad u Livno.![]()
![]()
Srbija ih dovozi autobusima do granice i jos im pokazu gdje mogu da udju u nasu zemlju a kamenjarci ih hvataju.
Pa kada ste ih uhvatili onda bi bilo u redu da ih negdje na podrucju Livna i smjestite.
No, čini se kako je ova grupa izuzeta od bilo kakvog zakonskog postupanja i da im se gleda kroz prste gdje god je to moguće.
- jeza u ledja
- Posts: 50632
- Joined: 29/12/2005 01:20
#3058 Re: Migranti
Znaci od :CPT wrote:
Naravno... Kad govorimo o tome koliko ljudi je u EU onda ne treba govoriti o tome kad je bila kriza bila najveca i kad je EU najvise ljudi.![]()
Logicno!
Naravno da su brojke bitne kad vec govoris o VECINI ili manjini. To je odnos broji. To nije osjecanja i misljenja. Znaci po broji ljudi u Evropi ono sto si ti napisao je laz. Ako ti za kvalikaciju vecine koristis neke "ofrlje metodu" onda mozda i stoji.
Siris spin tj pricu o izbjeglice vs. migrantima (koja u ovom momentu uopste nije vazna). Pored 10+mio izbjeglica iz ratne zone pricu se zeli skrenuti na neku jako bitnu sirotinju iz Maroka. O tome zivogarenju na sisi drzave, ... Znaas uopste kako izgleda zivot migranta/izbjeglice u Evropi? Znas da je skoro nemoguce "migrant" dobije papire u Evropi?
sto si prvobitno napisao.CPT wrote:Smisao posta su brojke i ne zemlje... Ogromna vecina ljudi je iz Sirije i ratne zone.
Ili:
Pa to je ta alt-righ prica... Sto bi pricali o 10.000.000 iz Sirije kad mozemo o 5.000 iz Maroka. Ti ljudi (ostali) u Evropu dolaze zadnjih 30 godina btw. To je najlakse da se kod ljudi pale najnize strasti. Crnci, muslimani... Jos ako imaju telefon... Aj!
Sirija oko 10mio, Afasganista, Irak, Libija... Bar 20mio ljudi.
Doslo se do racunice za samo dvije godine (i to zakljucno sa 2016-om, proslo vrijeme) u kojoj su ljudi iz Sirije, Iraka i Afganistana cinili 51%.
CPT wrote: Ogromna vecina ljudi je iz Sirije i ratne zone
51% u 2016 i 2017, u ostalim ispod 35%.
CPT wrote: koristis "ofrlje metodu"
Hvala i dovidjenja.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3059 Re: Migranti
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”Kaligrafija wrote:Hamsa ti je mater, seljacino!Fudo387 wrote:Cuo on od tetke Zilhe, a njoj rekla komsinica Hanifa kojoj je sve prenio portir Hamo.Kaligrafija wrote:Cuo sam iz prve ruke, da je sigurnosna situacija u USK kriticna i da postoji svojevrsna medijska blokada, da se o kriminalu koji cine migranti, uopste ne izvjestava...! Kako sam ja cuo, jucer je u parku u centru Bihaca, u popodnevnim satima od strane migranata, nedaleko od djackog doma, gdje su se migranti sami smjestili, desio pokusaj silovanja, jedne nase djevojke...sreca je pa su se nasli neki nasi momci, koji su pretukli migrante i spasili djevojku...! Djevojka je u soku, prezivjela je traumu...Ako je ovo istina, zasto policijske strukture sute o ovome i brojnim kradjama, provalama u kuce i razbojnistvima...!? Ako misle da je to dobro da se ne siri panika, onda debelo grijese, ako ne mogu da zastite narod, neka makar ljudi znaju, pa neka se cuvaju sami, kako znaju i umiju...!!!
Klasicna Hamsha, cuci po vazdan, pusi, i smislja sta ce slagat, napravit kakav belaj...
» Kaligrafija
15 dana
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3060 Re: Migranti
Fudo387 wrote:Dobro je subara, samo si jos ti falio pored ovog kremanjonca._BataZiv_0809 wrote:Imas i meni duzan makljazu na sake dvije godine pa si se usutioFudo387 wrote:Pa tanka ti ta vadiona, nula bodova.
A to za stoc, nista lakse, dogovoricemo.
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma - vrijeđanje”
» Fudo387
7 dana
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#3061 Re: Migranti
Da Evropa nije napustila izvorne kršćanske vrijednosti, ne bi joj trebao Soros da je napominjeBlack swan wrote:soros-od-eu-zahtijeva-doniranje-africi-30-milijardi-eura-godisnje/
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#3062 Re: Migranti
Trknem maloprije do Željzničke stanice... da kupim cigare i burek... Čovjeće... milion migranata... preplavilo,leže po peronima, umivaju se iz flaša, presvlače,....nije mi jasno kako u svojim životnim uslovima...uspijevaju biti onako čisti, uredni... tuga božija... 
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#3063 Re: Migranti
Ozone... trebaš nam u stranci... sat , dva... 
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3064 Re: Migranti
jes ti daleko, morao si prosetati, nego kupi li koji burecic(jest da je ramazan) i za one jadnike.kmirsad wrote:Trknem maloprije do Željzničke stanice... da kupim cigare i burek... Čovjeće... milion migranata... preplavilo,leže po peronima, umivaju se iz flaša, presvlače,....nije mi jasno kako u svojim životnim uslovima...uspijevaju biti onako čisti, uredni... tuga božija...
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#3065 Re: Migranti
Ne postim ja...Maraschino wrote:jes ti daleko, morao si prosetati, nego kupi li koji burecic(jest da je ramazan) i za one jadnike.kmirsad wrote:Trknem maloprije do Željzničke stanice... da kupim cigare i burek... Čovjeće... milion migranata... preplavilo,leže po peronima, umivaju se iz flaša, presvlače,....nije mi jasno kako u svojim životnim uslovima...uspijevaju biti onako čisti, uredni... tuga božija...
Nisam ni sebi kupio... ni jedna buregđinica ne radi... Poćegić mi Daleko... a u Dragana , nedeljom nema pita...
Meni se čini, migranti nisu bez para...
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#3066 Re: Migranti
Nisam ni ja bio jednu dva-tri mjeseca.kmirsad wrote: Meni se čini, migranti nisu bez para...
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#3067 Re: Migranti
Vrlo je vjerovatno da će uskoro potroćiti sve zalihe novca... znam kako to izgleda...
Ovo su sigurno novopridošli sa još uvijek popunjenim novčanicima...
Ovo su sigurno novopridošli sa još uvijek popunjenim novčanicima...
-
smijesni_ste
- Posts: 6310
- Joined: 09/10/2009 16:46
#3068 Re: Migranti
Stvarno svako društvo ima koristi od migranata kako kažu cijenjeni forumaši 
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/irac ... /180610025
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/irac ... /180610025
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#3069 Re: Migranti
Mi eto dobri...mi na silujemo, ne krademo, ne ubijamo, ne varamo, ne lažemo ... a oni... svi redom monstrumi...
-
breuer
- Posts: 7879
- Joined: 06/07/2009 15:44
#3070 Re: Migranti
Ovo sa migrantima je prešlo sve granice!
nije moj
nije moj
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3071 Re: Migranti
Pa nista. Posati Angeli da oslobodi ovog
-
smijesni_ste
- Posts: 6310
- Joined: 09/10/2009 16:46
#3072 Re: Migranti
Reci to djevojčicinim roditeljima, meni je svejedno....
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#3073 Re: Migranti
Poslat, naravno... ne da oslobodi ovog zločinca... nego da nama isporući naše zločince... što su se masovno naselili po Evropama, Amerikama i Australijama... imamo mi tamo svojih silovatelja, ubica... raznih konstitutivnih vjera podosta...insomnia78 wrote:Pa nista. Posati Angeli da oslobodi ovog
Tito bi po njih poslao kerove, lovačke kuje, doge i pit bulove......
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#3074 Re: Migranti
kmirsad wrote:Mi eto dobri...mi na silujemo, ne krademo, ne ubijamo, ne varamo, ne lažemo ... a oni... svi redom monstrumi...
