Sirija vol. 2

Locked
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#3051 Re: Sirija vol. 2

Post by Ripicipi »

Turci ispali debili
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#3052 Re: Sirija vol. 2

Post by Kombat »

firebird wrote:Sve zesci napadi ruske avijacije.

http://www.liveleak.com/view?i=768_1448550088
.
Last edited by Kombat on 26/11/2015 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#3053 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

duh_sa_sjekirom wrote: :-)
Koje laprdanje...
Trebao bi da znaš da Turska i Rusija ne pripadaju istom vojnom savezu pa se međusobni preleti drugačije i tretiraju.
Drugo, naravno da se tuđe letjelice isprate ali je ovdje očito da se neko pravio ili gluh ili lud pa je završilo tako kako je završilo. Tu priču kako je bombarder boravio samo 17 sekundi u turskom zračnom prostoru možete okačiti pujdi na rep.
I na kraju, sjedi u turski avion pa se malo provozaj po ruskom zračnom prostoru. Javi kako si se proveo... :zzzz:
1 - ne pripadaju ni Kina , Rusija , Amerika + NATO zemlje, (i da ne nabrajam dalje sve svjestke zemlje gdje se desavaju uleti u zracni prostor) istom savezu , pa se letjelice ne obaraju , vec se isprate van prostora

kad vec pricamo o laprdanju (iz cjelog mog posta ti izvukao dio koji ti pashe)

2 - nebitno jel se neko pravi lud i glup (jer to mi ne znamo nit cemo ikad znati , obje zemlje tvrde jedno ili drugo a mi mozemo samo pogadjati sta se po tom pitanju desilo) - kad mu pridjes i sjednes na rep (standardna procedura ispracanja iz vazdusnog prostora) nema se sta vise pravit lud i glup nego napusti prostor jer zna da sa bombarderom protiv borbenih letjelica nema nikakve sanse - eh sad jedino ako mislis da su ovi ruski piloti bili kamikaze to je vec drugo



3 - tu pricu o 17 sekundi ne spore Turska uopste vec je potencira (Rusi tvrde da nisu usli u zravni prostor uopste) . Turci su cak i mapu ruskog leta svoju izbacili i na njoj se vidi dio koji oni spore (ne rusi) u kojem se 17 sekundi mozes zadrzati samo ako jako sporo letis - ali nebitno bitno je da pojma nemas ko koju pricu prica - a ukljucujes se u raspravu kao da si expert

evo ti islika koju su turci prezentovali

Image

4 - Turci redovno zagaze u zracni prostor svih svojih susjeda pa tako vjerovatno i u ruski (na crnom moru) , kao sto se i u njihov zracni prostor gazi od susjeda pa tako i od rusa (opet na crnom moru)

po "stoti" put - upadi u tudji zracni prostor nisu nikakva novina (sirom svijeta desetine puta dnevno) , vise se ni ne objavljuju (nekad davno jesu) , avioni se ne obaraju vec se presrecu i ispracaju
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3054 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#3055 Re: Sirija vol. 2

Post by Ali Kemal »

megaman4 wrote:
mamito1 wrote:Odose Erdoganovi Turci u Siriji u tri lijepe materine a on sada moze samo kurcu svom svirati. Ja sultana i govana.
Sve ce ih putinko potamaniti!

Image
Katastrofalan potez Turske. Sad ode sve u 3 p.m. :roll:
Bice na kraju, nemoj nas vise branit :oops:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3056 Re: Sirija vol. 2

Post by duh_sa_sjekirom »

muhafuca wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: :-)
Koje laprdanje...
Trebao bi da znaš da Turska i Rusija ne pripadaju istom vojnom savezu pa se međusobni preleti drugačije i tretiraju.
Drugo, naravno da se tuđe letjelice isprate ali je ovdje očito da se neko pravio ili gluh ili lud pa je završilo tako kako je završilo. Tu priču kako je bombarder boravio samo 17 sekundi u turskom zračnom prostoru možete okačiti pujdi na rep.
I na kraju, sjedi u turski avion pa se malo provozaj po ruskom zračnom prostoru. Javi kako si se proveo... :zzzz:
1 - ne pripadaju ni Kina , Rusija , Amerika + NATO zemlje, (i da ne nabrajam dalje sve svjestke zemlje gdje se desavaju uleti u zracni prostor) istom savezu , pa se letjelice ne obaraju , vec se isprate van prostora

kad vec pricamo o laprdanju (iz cjelog mog posta ti izvukao dio koji ti pashe)

2 - nebitno jel se neko pravi lud i glup (jer to mi ne znamo nit cemo ikad znati , obje zemlje tvrde jedno ili drugo a mi mozemo samo pogadjati sta se po tom pitanju desilo) - kad mu pridjes i sjednes na rep (standardna procedura ispracanja iz vazdusnog prostora) nema se sta vise pravit lud i glup nego napusti prostor jer zna da sa bombarderom protiv borbenih letjelica nema nikakve sanse - eh sad jedino ako mislis da su ovi ruski piloti bili kamikaze to je vec drugo



3 - tu pricu o 17 sekundi ne spore Turska uopste vec je potencira (Rusi tvrde da nisu usli u zravni prostor uopste) . Turci su cak i mapu ruskog leta svoju izbacili i na njoj se vidi dio koji oni spore (ne rusi) u kojem se 17 sekundi mozes zadrzati samo ako jako sporo letis - ali nebitno bitno je da pojma nemas ko koju pricu prica - a ukljucujes se u raspravu kao da si expert

evo ti islika koju su turci prezentovali

Image

4 - Turci redovno zagaze u zracni prostor svih svojih susjeda pa tako vjerovatno i u ruski (na crnom moru) , kao sto se i u njihov zracni prostor gazi od susjeda pa tako i od rusa (opet na crnom moru)

po "stoti" put - upadi u tudji zracni prostor nisu nikakva novina (sirom svijeta desetine puta dnevno) , vise se ni ne objavljuju (nekad davno jesu) , avioni se ne obaraju vec se presrecu i ispracaju
Zanimljivo i interesantno da je nakon toliko upada i orgijanja po tuđem zračnom prostoru samo Turska oborila bespomoćni Ruski bombarder. Turci jedva dočekali da uđu i da ih obore i da izazovu dodatnu krizu, pored svog kurslusa tamo. :-)
Jarane, već ti rekoh da tu šuplju okačiš pujdi na rep.
Nisam nikakav turkofil ali znam odlično ko su i šta su Rusi.
Elem, vjeruj u šta hoćeš, tvoja stvar.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#3057 Re: Sirija vol. 2

Post by asurbanipal »

Kikibombona wrote:
Niko od Bosnjaka ne mrzi Tursku i Turke. To je suludo. Mnogim Bosnjacima se gadi podanicki odnos koji neki Bosnjaci gaje prema Turskoj, posebno ovi koji su vezani za SDA. Dakle, to se odnosi prvenstveno na bosnjacko uvlacenje Erdoganu i turskoj politici. Jedan moj jaran redovno ide u Tursku na odmor, voli Tursku ili Turke, ali cesto govori da mu se gadi taj podanicki odnos i lizanje supka Erdoganu od strane pojedinih. Zbog toga ovakvi komentari koji su cesto kontriranje uvlakacima a niposto mrznja prema Turskoj i Turcima.

:lol: :lol: :lol:


User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3058 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

mamito1 wrote:S-400 pokriva, RuAF tuce iz zraka, Kurdi pokrenuli ofanzivu na podrucju Azaz ne bojeci se vise turskih F16.
YPG napreduje i "preoteo" je Al-Malikiyah od FSA .

Image
Al Kaida i njihova selefijska braca, podrzani od strane Turske, napali Efrin. :-) :lol:

Pa ovi majmuni su od YPG izgubili svaku bitku... ali svaku! :lol:

Koji bi to bio potop kada bi im uzeli Azaz. :D

Self defense units



U Efrinu su mobilisani svi punoljetni muskarci!
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#3059 Re: Sirija vol. 2

Post by KAMI666 »

Zbog kurcenja (jer zna da mu NATO stoji iza ledja pa skontao doslo i njegovih 5 minuta da se malo pokaze) sad ce u ovoj odmazdi Rusa da nastrada i neduzan narod.

Prdogane, "sultane", jel bilo vrijedno tih 17 sekundi i tog tvog ISILa?

E budaletino jedna.
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3060 Re: Sirija vol. 2

Post by Danguba »

KAMI666 wrote:Zbog kurcenja (jer zna da mu NATO stoji iza ledja pa skontao doslo i njegovih 5 minuta da se malo pokaze) sad ce u ovoj odmazdi Rusa da nastrada i neduzan narod.

Prdogane, "sultane", jel bilo vrijedno tih 17 sekundi i tog tvog ISILa?

E budaletino jedna.
Za ovo nije kriva Turska.
Tako su i cetnici pravdali zlocine nad civlnim stanovnistvom gubicima na frontu.

Logika, nula.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3061 Re: Sirija vol. 2

Post by Co0l »

Ma asadcadi i putincadi je uvijek neko drugi kriv za zrtve koje im idoli pobiju.Nacitali smo se toga vec kolko hoces.
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3062 Re: Sirija vol. 2

Post by Danguba »

Rusi da imaju **da evo sada imaju S-ove pa neka sruse Turski F u njihovom prostoru. E to bi se zvalo.... :izet:

Lako se na obicnom narodu izivljavati.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10180
Joined: 31/03/2007 00:07

#3063 Re: Sirija vol. 2

Post by Bosanski_kralj »

KAMI666 wrote:Zbog kurcenja (jer zna da mu NATO stoji iza ledja pa skontao doslo i njegovih 5 minuta da se malo pokaze) sad ce u ovoj odmazdi Rusa da nastrada i neduzan narod.

Prdogane, "sultane", jel bilo vrijedno tih 17 sekundi i tog tvog ISILa?

E budaletino jedna.
Znači Erdogan je kriv što Rusija ubija civile :-) :-)
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#3064 Re: Sirija vol. 2

Post by Samprotivsviju »

Jebote pa kako glupi ovi turci ispadose zbog 1 bombera spremnog aman za otpis
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#3065 Re: Sirija vol. 2

Post by ioannes »

Danguba wrote:Rusi da imaju **da evo sada imaju S-ove pa neka sruse Turski F u njihovom prostoru. E to bi se zvalo.... :izet:

Lako se na obicnom narodu izivljavati.
U politici se ne radi o tome ko ima veća **da,
nego je važna mudrost i izvlačenje koristi na duže staze.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10180
Joined: 31/03/2007 00:07

#3066 Re: Sirija vol. 2

Post by Bosanski_kralj »

Samprotivsviju wrote:Jebote pa kako glupi ovi turci ispadose zbog 1 bombera spremnog aman za otpis
To je tek početak. Rušiće Turci još njih, bar 2 sedmično. 8-)
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#3067 Re: Sirija vol. 2

Post by klavirdžija »

mamito1 wrote:ode municija latakia

Štele se za S400. :D
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#3068 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor »

Seawolf wrote:
mamito1 wrote:Razmjesteni S400

Image
Image
Na ovim fotografijama je S-300P.

Lanser za projektile S-400 je smješten na dvoosovinsku poluprikolicu, koju vuče troosovinski tegljač.
S400 je već u Siriji, potvrđeno 100%. Ovo je na tragu moje diskusije sa Coolom od juče. Rusi su samo čekali povod da ovo urade, a Prdogan je ispao glup ko qita.
S400 je kompatibilan sa S300 lanserima i moguće je miješati komponente. To što pričaš o prikolici, ne mora biti nikakav dokaz, postoje i verzije S300 koje koriste prikolicu, kao i kruti kamion. Isto važi za S400.
Inače, kad se kaže da je domet S400 400 km misli se na domet raketa. Radari pokrivaju preko 600 kilometara. Dakle, kompletna Sirija, Jordan, Izrael, Kipar, dijelovi Iraka, saudije i većina Turske (uključujući Ankaru i glavne baze poput Indžirlika) su pokriveni S400 sistemom iz Latakije.
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#3069 Re: Sirija vol. 2

Post by KAMI666 »

Bosanski_kralj wrote:
KAMI666 wrote:Zbog kurcenja (jer zna da mu NATO stoji iza ledja pa skontao doslo i njegovih 5 minuta da se malo pokaze) sad ce u ovoj odmazdi Rusa da nastrada i neduzan narod.

Prdogane, "sultane", jel bilo vrijedno tih 17 sekundi i tog tvog ISILa?

E budaletino jedna.
Znači Erdogan je kriv što Rusija ubija civile :-) :-)
Naravno da je ON kriv, nije mater u mene.
Najbolje bi bilo njemu kucu malo da gadjaju tamo u Turskoj. Boli njega kita sto ce neko tamo drugi da ispasta za njegove gluposti.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10180
Joined: 31/03/2007 00:07

#3070 Re: Sirija vol. 2

Post by Bosanski_kralj »

KAMI666 wrote:
Bosanski_kralj wrote:
KAMI666 wrote:Zbog kurcenja (jer zna da mu NATO stoji iza ledja pa skontao doslo i njegovih 5 minuta da se malo pokaze) sad ce u ovoj odmazdi Rusa da nastrada i neduzan narod.

Prdogane, "sultane", jel bilo vrijedno tih 17 sekundi i tog tvog ISILa?

E budaletino jedna.
Znači Erdogan je kriv što Rusija ubija civile :-) :-)
Naravno da je ON kriv, nije mater u mene.
Najbolje bi bilo njemu kucu malo da gadjaju tamo u Turskoj. Boli njega kita sto ce neko tamo drugi da ispasta za njegove gluposti.
Logika ti je nidje veze.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3071 Re: Sirija vol. 2

Post by nosara »

Nije erdogan kriv, on nije znao... :-)

Glupko...
Last edited by nosara on 26/11/2015 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3072 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Brate mili, ove selefije su neiscrpan izvor humora :lol:

Naime, Nusra front (Al Kaida), Islamski front (imaju veze sa Al Kaidom, najjaca pobunjenicka skupina) i druge islamisticke, pretezno selefijske skupine, su PONOVO napale kurdski kanton Efrin (potpuno izolovan, okruzen neprijateljima sa svih strana). Ovo je stoti napad po redu. Svaki put su dobili po njusci, ni metra nisu napredovali.

I eto, pokrenuse novu ofanzivu prije par dana.

Rezultat toga je da je YPG sada krenuo napredovati prema dva najvaznija pobunjenicka grada u provinciji Alep, Azazu i Tel Rifatu. :lol: :lol:

Da stvar bude dodatno smijesna, selefijski propagandisti po tviteru pisu kako je YPG promijenio politiku, kako vise ne djeluju defanzivno... nego, mozete misliti, napadaju selefije koje su njih ponovo napale po stoti put! :lol: :lol: Oni bi da selefije napadaju a da YPG ne da svoje, da niposto ne uzima njihovo. :lol: :lol:

Sa druge strane, Turci zatezu, jer im je potpuno jasno da alkaidaska bagra ne moze napraviti nista protiv YPG

Iz YPG su porucili

Redur Helil

Image

YPG says if Turkey planes enter rojava we will hit them!
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#3073 Re: Sirija vol. 2

Post by Em2r »

Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu vuci na stranu drzave koja, kad nam je bilo najteze, nije NISTA (u poredjenju sa x drugih stvarno nista) pomogla, drzavi nasljednici dinastije koja nas je ostavila srbima i austrougarima da nas kolju, i danas bosnjo navija za njih i prodaje obraz za "ooo bosna hersek braders braders" kad ode u tursku na more.
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3074 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

Nakon ovog "incidenta".. pilotiranog..i konkretne Putinove
optuzbe na racun turaka.. izgleda da se klupko ovog "deala" ( isil- turska) polahko.. stidljivo.. ali odmotava.. evo Belgijci vec imaju nesto reci.. a i Erdogan danas.. mi u najmanju ruku nesto plaho nerovozan.. ovi gore vec diskutuju o dokazanim rutama snadbjevanja.. nacinu dopreme i odgovornim licima.. a mescini i par poslanickih zakljucaka podastrijese..
Mislim da.. ako je neko nekad pomislio da ce se ovi fakti moci skrivati i zataskavati unedogled.. vjerovatno ipak dosad politicka volja za ove uratke ne postojase.. a mozda i koje naredjenje.. onako s vrha..
Last edited by husein_kapetan on 26/11/2015 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3075 Re: Sirija vol. 2

Post by Truba »

cini mi se da je kerdogan pojo hrpu govana :mrgreen:
ziveo sultanoglu zivela osmanlijska revolucija
zivelaaaa :sax:
Locked