Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3051 Re: Citroen All About

Post by ranger »

tri put ulazim na temu sve kontam fulio sam, rasprava o nisanu golfovima mazdi... :roll:

ima li 1.6 68kw 2014.godina fap filter i plivajuci zamajac?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3052 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

FAP ima sigurno,za zamajac nisam siguran.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3053 Re: Citroen All About

Post by xamp »

ranger wrote:tri put ulazim na temu sve kontam fulio sam, rasprava o nisanu golfovima mazdi... :roll:

ima li 1.6 68kw 2014.godina fap filter i plivajuci zamajac?
Mislim da ove nove generacije imaju zamajac.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3054 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

ranger wrote:
ima li 1.6 68kw 2014.godina fap filter i plivajuci zamajac?
ima taj iako je slabija verzija , ne sekiraj , traju na njima samo ga vozi ko covjek i ne gusi ga :thumbup:
Last edited by amar1994 on 23/10/2017 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#3055 Re: Citroen All About

Post by Nadzornik »

ranger wrote:tri put ulazim na temu sve kontam fulio sam, rasprava o nisanu golfovima mazdi... :roll:
:lol: :lol: :lol:

Nemoj ni da ulazis na teme o poluproizvodima... :D
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3056 Re: Citroen All About

Post by ranger »

zamajac ok
sta s ovim fap-om ukinut odma softverski ili...? dijagnostika kaze da je 98% pun (jos ne izbacuje greske niti gusi auto)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3057 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

ranger wrote:zamajac ok
sta s ovim fap-om ukinut odma softverski ili...? dijagnostika kaze da je 98% pun
kako se napunio , koji su ti simptomi , meni se regn otprilike svaka 2 mjeseca upali .

prvo ga probaj nasilu preko dijagnostike regenerisat , pa ako to ne uspije imas ovo https://www.olx.ba/artikal/24838951/cis ... le-filter/, pa imas dobar zamjenski sa 3 god garancije, zadnje treba da ti bude skidanje :wink:
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3058 Re: Citroen All About

Post by ranger »

amar1994 wrote:
ranger wrote:zamajac ok
sta s ovim fap-om ukinut odma softverski ili...? dijagnostika kaze da je 98% pun
kako se napunio , koji su ti simptomi , meni se regn otprilike svaka 2 mjeseca upali .

prvo ga probaj nasilu preko dijagnostike regenerisat , pa ako to ne uspije imas ovo https://www.olx.ba/artikal/24838951/cis ... le-filter/, pa imas dobar zamjenski sa 3 god garancije, zadnje treba da ti bude skidanje :wink:
ma uzo punac citrusa i isprintali mu s dijagnostike i pise da je 98% postotak pepela u pročistaču čestica, mada jos nikakvih promjena nema
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3059 Re: Citroen All About

Post by basicm »

A sto mu nisu rekli kad je bila zadnja regeneracija i ako je davno, zasto?
Amar je u pravu, spasiti po svaki slucaj, a ne da ga vade, naplate, pa prodaju.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3060 Re: Citroen All About

Post by ranger »

basicm wrote:A sto mu nisu rekli kad je bila zadnja regeneracija i ako je davno, zasto?
Amar je u pravu, spasiti po svaki slucaj, a ne da ga vade, naplate, pa prodaju.
ma nista viĐeĆemo hoće li je palit, a morao bi jer je 95% gradska voznja :thumbup: inace citrus ko bambona za 16k mjera.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3061 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

konektovan wrote:
radostan dan wrote:
radostan dan wrote:imal ko guzice da stisne, da kupi citroen c5 2.0 hdi, 2010., 163 ks, sa 230 milja na satu?
I šta bi junaci?
Hidraulicar, klasa zesca, al' ne treba ti taj stress u zivotu. :D
vazda si bio moj glas razuma i pouzdan strucni konsultant... :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3062 Re: Citroen All About

Post by condy »

Cuj glas razuma :shock: I zene su stress u zivotu, paa ne treba :izet: ?! :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3063 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

ja...u pravu si...samo sto bi ja ovdje bio jeban...a nejmam tije gej sklonosti. :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3064 Re: Citroen All About

Post by condy »

Ne bih komentarisao da nas zajednicki drug ne bi nesto pogresno shvatio :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3065 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Radosni, nastavi zivjeti svojim mirnim, skladnim I opustenim zivotom, k'o I do sad,.. :D :thumbup:

Bio sam na licu mjesta, kad cojek na istom mjenja prednji amortizer I ja vidim samo jedan upakovan I upitam cojeka, zasto jedan????? Odgovor je bio, pa zato sto je jedan 550 KM I to zamjenski, ma da ja mislim da se to moze naci dosta jeftinije. Gume nestandardizovanih dimenzija, takodjer mogu novcanik olaksati pofino, a svaki problemcic na hidraulici moze potencijalno da bude nerjesiv k'o Izraelsko - palestinski sukob. :D :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#3066 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

konektovan wrote:Radosni, nastavi zivjeti svojim mirnim, skladnim I opustenim zivotom, k'o I do sad,.. :D :thumbup:

Bio sam na licu mjesta, kad cojek na istom mjenja prednji amortizer I ja vidim samo jedan upakovan I upitam cojeka, zasto jedan????? Odgovor je bio, pa zato sto je jedan 550 KM I to zamjenski, ma da ja mislim da se to moze naci dosta jeftinije. Gume nestandardizovanih dimenzija, takodjer mogu novcanik olaksati pofino, a svaki problemcic na hidraulici moze potencijalno da bude nerjesiv k'o Izraelsko - palestinski sukob. :D :D

550 KM je originalni hidraulicni amortizer i ne moze ga sam covjek na ulici promijeniti.
Inace to auto nije bas za svakoga.
User avatar
konektovan
Posts: 51408
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3067 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Me_again wrote:
konektovan wrote:Radosni, nastavi zivjeti svojim mirnim, skladnim I opustenim zivotom, k'o I do sad,.. :D :thumbup:

Bio sam na licu mjesta, kad cojek na istom mjenja prednji amortizer I ja vidim samo jedan upakovan I upitam cojeka, zasto jedan????? Odgovor je bio, pa zato sto je jedan 550 KM I to zamjenski, ma da ja mislim da se to moze naci dosta jeftinije. Gume nestandardizovanih dimenzija, takodjer mogu novcanik olaksati pofino, a svaki problemcic na hidraulici moze potencijalno da bude nerjesiv k'o Izraelsko - palestinski sukob. :D :D

550 KM je originalni hidraulicni amortizer i ne moze ga sam covjek na ulici promijeniti.
Inace to auto nije bas za svakoga.
Niko nije rekao da ga na ulici mjenja, to je bilo u servisu. :wink: :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#3068 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

konektovan wrote:
Me_again wrote:
konektovan wrote:Radosni, nastavi zivjeti svojim mirnim, skladnim I opustenim zivotom, k'o I do sad,.. :D :thumbup:

Bio sam na licu mjesta, kad cojek na istom mjenja prednji amortizer I ja vidim samo jedan upakovan I upitam cojeka, zasto jedan????? Odgovor je bio, pa zato sto je jedan 550 KM I to zamjenski, ma da ja mislim da se to moze naci dosta jeftinije. Gume nestandardizovanih dimenzija, takodjer mogu novcanik olaksati pofino, a svaki problemcic na hidraulici moze potencijalno da bude nerjesiv k'o Izraelsko - palestinski sukob. :D :D

550 KM je originalni hidraulicni amortizer i ne moze ga sam covjek na ulici promijeniti.
Inace to auto nije bas za svakoga.
Niko nije rekao da ga na ulici mjenja, to je bilo u servisu. :wink: :D
E hebi ga, ja mislio ti neki ulicar :mrgreen: :)
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3069 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

konektovan wrote:Radosni, nastavi zivjeti svojim mirnim, skladnim I opustenim zivotom, k'o I do sad,.. :D :thumbup:

:D :D
ma bih ja, nego imam petaka u padže viška, pa me žulja, pa počnem da jedem go.na i izmišljam...znaš kako to već ide. :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16905
Joined: 12/12/2011 11:28

#3070 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

Vraca se hidraulika, novi C4 Cactus :thumbup:

http://auto.blog.rs/blog/auto/noviteti/ ... -c4-cactus
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3071 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Vidjećemo na šta će to ličiti. Konačno bar neko osvježenje.
User avatar
ElRe
Posts: 16905
Joined: 12/12/2011 11:28

#3072 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/201 ... 21.-godine

Menadzment PSA nema vizije i tu su rame uz rame sa menadzmentom FCA. Donose adhoc odluke bez planiranja. Citroen su sveli na kombije i jos 2 modela (C3 i Picasso), prodaja nikad manja. Okrenuli se Kini, a ni tamo ne blistaju, tj prodaja im opada. Deklarativno podrzavaju brend DS, ali nema novih modela (izuzev DS7 koji opet nije evropski orjentisan a ni uspjesan na kineskom trzistu).
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3073 Re: Citroen All About

Post by supercali »

To je generalno problem kad pod kapom imas vise kompanija
Fiat ne zna sta ce sa alfom i lanciom
Psa ne zna sta ce sa citroenom sa opelom cemo jos vidjeti
Vw ne zna sta ce sa seatom sa skodom se zaguzvalo jer raste prodaja ugrozava maticnu marku
Tamo po americi gm i ford ne znaju i nisu znali sta ce sa gomilom tih nekih malih marki saturn oldsmobile itd pa su neke ugasili neke se vuku na 2-3 modela neke prodaju kao sto je slucaj sa opelom
Kod japanaca skoro sl situacija pa se udruzuju sa svim i svakim i tako redom
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3074 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Image

cao :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3075 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Ma ovo je staro bar 2 godine
Bilo je tu izmjena dosta
Najpoznatija opel pod PSA grupom
Post Reply