Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3051 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

DON_eARL wrote:Ma znam ja šta predstavljaju pomenuti podaci, nego me zanima stanje kod drugih korisnika, da uporedim sa svojim, pa ako bude razloga, da ih zovem da mi pojačaju signal, ako se već može dobiti bolji kvalitet slike na D3. :D
Varira od 46-50%, u mene je onaj najslabiji z3375.
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3052 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Haris033 »

Haris033 wrote:
Haris033 wrote:@Telemach

Šta ste, ba, ovo uradili sa favorit listama na Cisco reciverima (D3 v2.0)?! Sve moje favorit liste više nisu aktivne, a Vaše rade po defaultu!!! :x Što je najgore, liste su Vam katastrofa!!! :x Tako npr., prvi program u SPORT listi je"TV1000"!!! :x

Pls, vratite nam stare opcije! Zašto eksperimentišete, kada je sve dobro ferceralo!!! Dobro sam se namučio da napravim nekih 10-tak lista, a sada mi ne rade... :(
@Telemach -> Ima li odgovora???
Pošto ovi iz Telemacha ne odgovaraju, pitam Vas, tj. nekoga ko ima isti problem??? Mogu li se izbrisati ove favorit liste što ih je Telemach postavio po defaultu, i ako mogu na koji način?! Sve su mi poremetili! :x
StrelacZE
Posts: 289
Joined: 12/11/2012 18:12

#3053 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StrelacZE »

Druze,napravi svoju listu programa,i dodaj naziv toj listi,npr TV i RADIO 1,i tada na daljinskom,u donjem lijevom uglu imas tipku opt(options),pokazati ce ti se na tv opcije za kanal_e,i dole zadnja opcija pise,promjena liste kanala,tada sa daljinskim tipka " desno" ,i prebacis na naziv svoje liste koju si prethodno kreirao,i exit-tada ces imati samo svoje kanale koje si ti postavio da gledas,one druge neces vidjeti na tv koji ti ne trebaju-tako moze i drugacije nikako,i to je to,detaljno i jasno obrazlozeno:-) .Nadam se da sam pomogao koliko toliko-pozzz...

Sent from my PMP3270B using Tapatalk 2
User avatar
Telemach
Posts: 16888
Joined: 13/10/2010 14:13

#3054 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Bubalo1 wrote:Moze li se prodati ovaj njihov wireless modem ? :D :oops: Potrebnija mi je lova nego on .. Odnosno zamijenit cu prodat cu ovaj svoj svakako je ko nov a njihov cu sebi ostavit :D
Router ste dobili besplatno na korištenje. Stoga Vas molimo da ne prodajete opremu koja je u vlasništvu Telemacha.
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3055 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Haris033 »

StrelacZE wrote:Druze,napravi svoju listu programa,i dodaj naziv toj listi,npr TV i RADIO 1,i tada na daljinskom,u donjem lijevom uglu imas tipku opt(options),pokazati ce ti se na tv opcije za kanal_e,i dole zadnja opcija pise,promjena liste kanala,tada sa daljinskim tipka " desno" ,i prebacis na naziv svoje liste koju si prethodno kreirao,i exit-tada ces imati samo svoje kanale koje si ti postavio da gledas,one druge neces vidjeti na tv koji ti ne trebaju-tako moze i drugacije nikako,i to je to,detaljno i jasno obrazlozeno:-) .Nadam se da sam pomogao koliko toliko-pozzz...

Sent from my PMP3270B using Tapatalk 2
Imam ja svojih 8 lista, ali kako su oni nesto cackali i dodijelili svoje, moje više nisu u funkciji... :( Budem probao danas kada se vratim, pa ti javim jesam li šta uspio... :thumbup: Hvala
User avatar
Telemach
Posts: 16888
Joined: 13/10/2010 14:13

#3056 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Haris033 wrote:
Haris033 wrote:
Haris033 wrote:@Telemach

Šta ste, ba, ovo uradili sa favorit listama na Cisco reciverima (D3 v2.0)?! Sve moje favorit liste više nisu aktivne, a Vaše rade po defaultu!!! :x Što je najgore, liste su Vam katastrofa!!! :x Tako npr., prvi program u SPORT listi je"TV1000"!!! :x

Pls, vratite nam stare opcije! Zašto eksperimentišete, kada je sve dobro ferceralo!!! Dobro sam se namučio da napravim nekih 10-tak lista, a sada mi ne rade... :(
@Telemach -> Ima li odgovora???
Pošto ovi iz Telemacha ne odgovaraju, pitam Vas, tj. nekoga ko ima isti problem??? Mogu li se izbrisati ove favorit liste što ih je Telemach postavio po defaultu, i ako mogu na koji način?! Sve su mi poremetili! :x
Sa novim SW su došle predefinisane liste, kako bi se olakšalo korisnicima. Korisnici i dalje imaju mogućnost kreiranja sopstvenih listi, koje se pojavljuju odmah poslije default liste(TV), abecednim redom.
StrelacZE
Posts: 289
Joined: 12/11/2012 18:12

#3057 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StrelacZE »

Haris033 wrote:
StrelacZE wrote:Druze,napravi svoju listu programa,i dodaj naziv toj listi,npr TV i RADIO 1,i tada na daljinskom,u donjem lijevom uglu imas tipku opt(options),pokazati ce ti se na tv opcije za kanal_e,i dole zadnja opcija pise,promjena liste kanala,tada sa daljinskim tipka " desno" ,i prebacis na naziv svoje liste koju si prethodno kreirao,i exit-tada ces imati samo svoje kanale koje si ti postavio da gledas,one druge neces vidjeti na tv koji ti ne trebaju-tako moze i drugacije nikako,i to je to,detaljno i jasno obrazlozeno:-) .Nadam se da sam pomogao koliko toliko-pozzz...

Sent from my PMP3270B using Tapatalk 2
Imam ja svojih 8 lista, ali kako su oni nesto cackali i dodijelili svoje, moje više nisu u funkciji... :( Budem probao danas kada se vratim, pa ti javim jesam li šta uspio... :thumbup: Hvala
ok,pozzzz....

Sent from my PMP3270B using Tapatalk 2
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3058 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Not My Idea »

@Telemach, imate pp.
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#3059 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Telemach wrote:
Bubalo1 wrote:Moze li se prodati ovaj njihov wireless modem ? :D :oops: Potrebnija mi je lova nego on .. Odnosno zamijenit cu prodat cu ovaj svoj svakako je ko nov a njihov cu sebi ostavit :D
Router ste dobili besplatno na korištenje. Stoga Vas molimo da ne prodajete opremu koja je u vlasništvu Telemacha.
8-) Necu .. To se ja malo zezao .. Ostavio sam da imam ako mi zatreba jos jedan u drugu prostoriju preko ljeta pa da i bastu pokrijem :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3060 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Not My Idea »

@Telemach person, Image I'm not done with you.
User avatar
Joker88
Posts: 4398
Joined: 05/08/2012 17:07

#3061 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Joker88 »

kad pocinje hbo?

kakav trio paket
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3062 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

jel jos neko ima problema sa logovanjem na fb?

nece preko kompa, nece preko moba (wifi)...a hoce preko druge mreze (djevojka probala uci na moj profil i OK sve)

Da nije zabrana neka od strane telemacha? :D :lol:
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3063 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Kralj Tvrtko I. wrote:jel jos neko ima problema sa logovanjem na fb?

nece preko kompa, nece preko moba (wifi)...a hoce preko druge mreze (djevojka probala uci na moj profil i OK sve)

Da nije zabrana neka od strane telemacha? :D :lol:
Treba ti promijenila šifru, sad si nahebo. :D

Do tebe je, ukucaj u notepad šifru, pa prekopiraj, možda griješiš prilikom kucanja.

Ili još bolje, napiši nam ovdje šifru, pa ćemo mi da ti provjerimo. :D :D :D :D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3064 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

ma nije do sifre, evo sada i dok sam na forumu ili na klix kad odem citati nesto...nigdje nemam onu opciju "svidja mi se"
I to ne samo na klix nego na bilo kojoj stranici/portalu.

a evo dok ovo pisem u dnu browsera vidim poruku neku "cekanje na www.facebook.com... i ono kotrlja se :D
samsung456
Posts: 111
Joined: 05/05/2008 20:45

#3065 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by samsung456 »

Kralj Tvrtko I. wrote:ma nije do sifre, evo sada i dok sam na forumu ili na klix kad odem citati nesto...nigdje nemam onu opciju "svidja mi se"
I to ne samo na klix nego na bilo kojoj stranici/portalu.
nije ni meni moglo prije jedno sat vremena isto je telemach, ali sada je ok...
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3066 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ne mogu ni ja da se logujem na fb


edit tek sad proradi
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3067 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Domy31 wrote:Tigere

Poštovani korisnici,
u cilju unapređenja MMDS usluge danas tokom dana je izvršeno prebacivanje signala 4-tog transpondera na MMDS-u. Nakon ove promijene korisnici Deltaline recivera dobiće bolji kvalitet slike.
Thanks @Domy31 Ja NE znam da li je "greska" ili NE... ali odgovorno tvrdim da su do sada prebacena 3 "Transpondera" ili ti 3 "paketa"... a NE kako pise "4"
Kuvet
Posts: 832
Joined: 22/05/2012 11:58

#3068 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kuvet »

Ljudi, uradio sam skeniranje kanala (slabo kad to radim)...medjutim, nema sad mnogih subtitlova na pojedinim kanalima.. npr. na foxu, na history channelu..( a prije su bili).. jel se javio i vama ovaj problem?
User avatar
Telemach
Posts: 16888
Joined: 13/10/2010 14:13

#3069 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Kuvet wrote:Ljudi, uradio sam skeniranje kanala (slabo kad to radim)...medjutim, nema sad mnogih subtitlova na pojedinim kanalima.. npr. na foxu, na history channelu..( a prije su bili).. jel se javio i vama ovaj problem?
Za učitavanje titlova biće neophodno aktivirati titlove na daljinskim upravljačima.
Kuvet
Posts: 832
Joined: 22/05/2012 11:58

#3070 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kuvet »

Telemach wrote:
Kuvet wrote:Ljudi, uradio sam skeniranje kanala (slabo kad to radim)...medjutim, nema sad mnogih subtitlova na pojedinim kanalima.. npr. na foxu, na history channelu..( a prije su bili).. jel se javio i vama ovaj problem?
Za učitavanje titlova biće neophodno aktivirati titlove na daljinskim upravljačima.

Nisam upucen, a kako se to radi? :-D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3071 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Ako ti je ovaj daljinski klikni na tipku "A-Z" oznacenu sa crvenom bojom, zatim odaberi zeljeni titil klikom na OK...sacekas par sec. i to je to

Image

procedura je ista i za ovaj daljinski...tipka "F3"

Image
Kuvet
Posts: 832
Joined: 22/05/2012 11:58

#3072 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kuvet »

Hvala puno.
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#3073 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shape of despair »

Hoće li nas u petak dočekati veće brzine interneta?
User avatar
harell
Posts: 1218
Joined: 23/09/2010 22:22

#3074 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by harell »

I mene interesuje hocetel nam povecat brzine

Image
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#3075 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ma kakve brzine nek srede stabilnost telefona .. I jucer nije bilo telefona .. @Telemach je jednom proslijedio podatke i zvao je onaj monter .. Ali nema potrebe da covjek dolazi kada bude prekid telefona .. restartujem modem i radi .. I onda opet nakon nekog vremena nestane,restartujem i radi ..A onaj monter kad nazove cim cuje da radi odmah nema potrebe da dolazi (sto je i razumljivo sta ce dolaziti kad radi) zato nek poboljsaju to jebo brzinu :D
Locked