Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#3051 Re: mobilni radari tj kamere

Post by commendatore »

bice da je od teglenja :mrgreen:
User avatar
BHfanatik
Posts: 259
Joined: 12/12/2012 21:36
Location: Sarajevo

#3052 Re: mobilni radari tj kamere

Post by BHfanatik »

Optimist wrote:Jeste, doci ce ti kazna nazalost.

E optimista bas optimisticno sam ga glab, glab ako je tako i ako me malkice ne j.... u mozak :D . I meni je bilo cudno zasto ja vidim blic? Opalio je dva puta crven blic meni pred ocma. Pogledam koliko idem kazaljka nije do 65 dobacila WTF? Lik ispred mene sto se ubacio isao je mnogo vise i nastavio gasati dalje. Jbt sa zenom i djetetom sam bio danas, a i znam za ovaj radar pa nikad ne gasam pored njega. Zbog majmuna cu vjerovatno ja najebat ukoliko ovi radari nisu bas dobro podeseni. Saznat cu uskoro . Javim o dolasku/ne dolasku kazne. Volio bih da sam imao DashCam danas zbog ove situacije.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#3053 Re: mobilni radari tj kamere

Post by commendatore »

imal dje jebena kamera za granicni prelaz samac i jel iko zna ako su radovi zavrseni na samcu
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#3054 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Me_again »

commendatore wrote:imal dje jebena kamera za granicni prelaz samac i jel iko zna ako su radovi zavrseni na samcu
Kakvi radovi ? Prije manje od mjesec prelazio w/o problema ...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#3055 Re: mobilni radari tj kamere

Post by commendatore »

Me_again wrote:
commendatore wrote:imal dje jebena kamera za granicni prelaz samac i jel iko zna ako su radovi zavrseni na samcu
Kakvi radovi ? Prije manje od mjesec prelazio w/o problema ...
Tenks
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3056 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

NediM17 wrote:
konektovan wrote:Ima li neko info, otkad je onaj sistem za prepoznavanje neregistrovanih autića u funkciji, kamera kod aerodroma???
Da budes registrov'o na vrijeme. :cmok:
pozdrav, da li ima neko lice u policiji koje kuca kaznu sa ovog čitača. i koje je vrijeme od slikanja reg do dolaska u bazu (centar) mupa. da li je isti dan ili..? naime ako se radi o 7 dana a u tih 7 dana ja registrujem auto, šta onda. a mup/policija otkuca datum baš taj 7 dan. i da li on prije kucanja kazne vidi u centalni reg vidi još jednom da li je u međuvremenu auto regis. :?:
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#3057 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Brus Lee »

selma 83 wrote:
NediM17 wrote:
konektovan wrote:Ima li neko info, otkad je onaj sistem za prepoznavanje neregistrovanih autića u funkciji, kamera kod aerodroma???
Da budes registrov'o na vrijeme. :cmok:
pozdrav, da li ima neko lice u policiji koje kuca kaznu sa ovog čitača. i koje je vrijeme od slikanja reg do dolaska u bazu (centar) mupa. da li je isti dan ili..? naime ako se radi o 7 dana a u tih 7 dana ja registrujem auto, šta onda. a mup/policija otkuca datum baš taj 7 dan. i da li on prije kucanja kazne vidi u centalni reg vidi još jednom da li je u međuvremenu auto regis. :?:
A, sta ako si u medjuvremenu napravio nesrecu?
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3058 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

Da budes registrov'o na vrijeme. :cmok:[/quote]pozdrav, da li ima neko lice u policiji koje kuca kaznu sa ovog čitača. i koje je vrijeme od slikanja reg do dolaska u bazu (centar) mupa. da li je isti dan ili..? naime ako se radi o 7 dana a u tih 7 dana ja registrujem auto, šta onda. a mup/policija otkuca datum baš taj 7 dan. i da li on prije kucanja kazne vidi u centalni reg vidi još jednom da li je u međuvremenu auto regis. :?:[/quote]
A, sta ako si u medjuvremenu napravio nesrecu?[/quote]eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima :)
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3059 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Ma vidim ja sta tebe cese. Ako te kamera klepila u momentu kad vozilo u sistemu nije bilo registrovano dzaba ti sve. Ima datum i vrijeme kad si uslikan, kazna moze doci i za godinu. Nego spremaj "repicu" lagano, trebace ti. Nesto nisam siguran je li i vozacka ide na hladjenje.
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3060 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima :)
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3061 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima :)
ide 2 mjeseca. i 2 boda. odvede me neki đavo dole prema aerodromu, jer sam trebo u Dobrinju 4. a to da ima čitač sam skroz izgubio iz vida...ma kakvi. a u poned, predajem za registraciju, danas opet nije se moglo jer kolegica ima auto na istoj firmi i stoji kazna od 60 km. jebo ga internet koga izmisli,,, :mrgreen: realno da nema interneta mi ne bi sad kucali ovdje.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3062 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima :)
Ma dzaba trazis, to ti je sto ti je. Kakva nadleznost autocesta, kakvi bakraci. MUP je nadlezan za te stvari, oni time barataju i cestitke salju. Moli Boga da dobijes onu najmanju kaznu i da na vakat platis polovicu.Ili nadji kakvog kurbana pa podvali.
Last edited by NediM17 on 19/04/2019 23:35, edited 1 time in total.
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3063 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

NediM17 wrote:Ma vidim ja sta tebe cese. Ako te kamera klepila u momentu kad vozilo u sistemu nije bilo registrovano dzaba ti sve. Ima datum i vrijeme kad si uslikan, kazna moze doci i za godinu. Nego spremaj "repicu" lagano, trebace ti. Nesto nisam siguran je li i vozacka ide na hladjenje.
onda jest, nije bilo registrovano. jebi ga ,onda sad mi ostaje da uplatim u 8 dana.
:skoljka:
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3064 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

NediM17 wrote:
selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima :)
Ma dzaba trazis, to ti je sto ti je. Kakva nadleznost autocesta, kakvi bakraci. MUP je nadlezan za te stvari, oni time barataju i cestitke salju. Moli Boga da dobijes onu najmanju kaznu i da na vakat platis polovicu.
400 km pola 200. džaba odvuče me neki đavo dole...
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3065 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3066 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
ovaj čitač prema zenici nema, koliko sam ja ovo sve pregledo, u Mostaru evo sad gledam ima 14 komada zadnji goe na izlazu iza Vrapčića, centar Mostara 7, 3 na lijevoj bošnjačkoj strani, kod njih dole nema "prostora" za toleranciju.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3067 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
E sad vidis ne znam moze li ono cudo dobaciti kad ides prema Zenici ili samo u pravcu Sarajeva.Bilo kako bilo, skupio ih je vise od 7, sto ce reci ponovo u skolu, a o parama da ne govorimo.
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3068 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

NediM17 wrote:
Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
E sad vidis ne znam moze li ono cudo dobaciti kad ides prema Zenici ili samo u pravcu Sarajeva.Bilo kako bilo, skupio ih je vise od 7, sto ce reci ponovo u skolu, a o parama da ne govorimo.
to znači da ima čitač ondje gdje je i onaj radar iza naplatnih kućica(prema zenici?) od Krivoglavaca prema Ze, ima???
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#3069 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3070 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

selma 83 wrote:
NediM17 wrote:
Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
E sad vidis ne znam moze li ono cudo dobaciti kad ides prema Zenici ili samo u pravcu Sarajeva.Bilo kako bilo, skupio ih je vise od 7, sto ce reci ponovo u skolu, a o parama da ne govorimo.
to znači da ima čitač ondje gdje je i onaj radar iza naplatnih kućica(prema zenici?) od Krivoglavaca prema Ze, ima???
znači od ZE prema Krivoglacima gdje je bio radar uvijek, sad ima i zloglasni čitač...? jel tako? ;-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3071 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Lakše je registrovat auto nego se toliko sikirat :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3072 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Mala plata velika rata, krupna zena sitna djeca, kamera tiho jeca :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3073 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

drug_profi wrote:
Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
Pa jedino mu preostaje da potrazi kurbana koji ce to preuzeti na sebe, odnosno da li je to moguce u ovom slucaju ili kazna namjenski ide vlasniku vozila koji je propustio registrovati isto?
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3074 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
:-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3075 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Jos necete da citate sta vam se uporno pise
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
Post Reply