Mobilni radari / kamere
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#3051 Re: mobilni radari tj kamere
bice da je od teglenja 
- BHfanatik
- Posts: 259
- Joined: 12/12/2012 21:36
- Location: Sarajevo
#3052 Re: mobilni radari tj kamere
Optimist wrote:Jeste, doci ce ti kazna nazalost.
E optimista bas optimisticno sam ga glab, glab ako je tako i ako me malkice ne j.... u mozak
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#3053 Re: mobilni radari tj kamere
imal dje jebena kamera za granicni prelaz samac i jel iko zna ako su radovi zavrseni na samcu
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#3054 Re: mobilni radari tj kamere
Kakvi radovi ? Prije manje od mjesec prelazio w/o problema ...commendatore wrote:imal dje jebena kamera za granicni prelaz samac i jel iko zna ako su radovi zavrseni na samcu
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#3055 Re: mobilni radari tj kamere
TenksMe_again wrote:Kakvi radovi ? Prije manje od mjesec prelazio w/o problema ...commendatore wrote:imal dje jebena kamera za granicni prelaz samac i jel iko zna ako su radovi zavrseni na samcu
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3056 Re: mobilni radari tj kamere
pozdrav, da li ima neko lice u policiji koje kuca kaznu sa ovog čitača. i koje je vrijeme od slikanja reg do dolaska u bazu (centar) mupa. da li je isti dan ili..? naime ako se radi o 7 dana a u tih 7 dana ja registrujem auto, šta onda. a mup/policija otkuca datum baš taj 7 dan. i da li on prije kucanja kazne vidi u centalni reg vidi još jednom da li je u međuvremenu auto regis.NediM17 wrote:Da budes registrov'o na vrijeme.konektovan wrote:Ima li neko info, otkad je onaj sistem za prepoznavanje neregistrovanih autića u funkciji, kamera kod aerodroma???
-
Brus Lee
- Posts: 882
- Joined: 01/10/2010 19:35
#3057 Re: mobilni radari tj kamere
A, sta ako si u medjuvremenu napravio nesrecu?selma 83 wrote:pozdrav, da li ima neko lice u policiji koje kuca kaznu sa ovog čitača. i koje je vrijeme od slikanja reg do dolaska u bazu (centar) mupa. da li je isti dan ili..? naime ako se radi o 7 dana a u tih 7 dana ja registrujem auto, šta onda. a mup/policija otkuca datum baš taj 7 dan. i da li on prije kucanja kazne vidi u centalni reg vidi još jednom da li je u međuvremenu auto regis.NediM17 wrote:Da budes registrov'o na vrijeme.konektovan wrote:Ima li neko info, otkad je onaj sistem za prepoznavanje neregistrovanih autića u funkciji, kamera kod aerodroma???
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3058 Re: mobilni radari tj kamere
Da budes registrov'o na vrijeme.
[/quote]pozdrav, da li ima neko lice u policiji koje kuca kaznu sa ovog čitača. i koje je vrijeme od slikanja reg do dolaska u bazu (centar) mupa. da li je isti dan ili..? naime ako se radi o 7 dana a u tih 7 dana ja registrujem auto, šta onda. a mup/policija otkuca datum baš taj 7 dan. i da li on prije kucanja kazne vidi u centalni reg vidi još jednom da li je u međuvremenu auto regis.
[/quote]
A, sta ako si u medjuvremenu napravio nesrecu?[/quote]eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima
A, sta ako si u medjuvremenu napravio nesrecu?[/quote]eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3059 Re: mobilni radari tj kamere
Ma vidim ja sta tebe cese. Ako te kamera klepila u momentu kad vozilo u sistemu nije bilo registrovano dzaba ti sve. Ima datum i vrijeme kad si uslikan, kazna moze doci i za godinu. Nego spremaj "repicu" lagano, trebace ti. Nesto nisam siguran je li i vozacka ide na hladjenje.
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3060 Re: mobilni radari tj kamere
eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima 
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3061 Re: mobilni radari tj kamere
ide 2 mjeseca. i 2 boda. odvede me neki đavo dole prema aerodromu, jer sam trebo u Dobrinju 4. a to da ima čitač sam skroz izgubio iz vida...ma kakvi. a u poned, predajem za registraciju, danas opet nije se moglo jer kolegica ima auto na istoj firmi i stoji kazna od 60 km. jebo ga internet koga izmisli,,,selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3062 Re: mobilni radari tj kamere
Ma dzaba trazis, to ti je sto ti je. Kakva nadleznost autocesta, kakvi bakraci. MUP je nadlezan za te stvari, oni time barataju i cestitke salju. Moli Boga da dobijes onu najmanju kaznu i da na vakat platis polovicu.Ili nadji kakvog kurbana pa podvali.selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima
Last edited by NediM17 on 19/04/2019 23:35, edited 1 time in total.
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3063 Re: mobilni radari tj kamere
onda jest, nije bilo registrovano. jebi ga ,onda sad mi ostaje da uplatim u 8 dana.NediM17 wrote:Ma vidim ja sta tebe cese. Ako te kamera klepila u momentu kad vozilo u sistemu nije bilo registrovano dzaba ti sve. Ima datum i vrijeme kad si uslikan, kazna moze doci i za godinu. Nego spremaj "repicu" lagano, trebace ti. Nesto nisam siguran je li i vozacka ide na hladjenje.
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3064 Re: mobilni radari tj kamere
400 km pola 200. džaba odvuče me neki đavo dole...NediM17 wrote:Ma dzaba trazis, to ti je sto ti je. Kakva nadleznost autocesta, kakvi bakraci. MUP je nadlezan za te stvari, oni time barataju i cestitke salju. Moli Boga da dobijes onu najmanju kaznu i da na vakat platis polovicu.selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3065 Re: mobilni radari tj kamere
Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.

Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3066 Re: mobilni radari tj kamere
ovaj čitač prema zenici nema, koliko sam ja ovo sve pregledo, u Mostaru evo sad gledam ima 14 komada zadnji goe na izlazu iza Vrapčića, centar Mostara 7, 3 na lijevoj bošnjačkoj strani, kod njih dole nema "prostora" za toleranciju.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3067 Re: mobilni radari tj kamere
E sad vidis ne znam moze li ono cudo dobaciti kad ides prema Zenici ili samo u pravcu Sarajeva.Bilo kako bilo, skupio ih je vise od 7, sto ce reci ponovo u skolu, a o parama da ne govorimo.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3068 Re: mobilni radari tj kamere
to znači da ima čitač ondje gdje je i onaj radar iza naplatnih kućica(prema zenici?) od Krivoglavaca prema Ze, ima???NediM17 wrote:E sad vidis ne znam moze li ono cudo dobaciti kad ides prema Zenici ili samo u pravcu Sarajeva.Bilo kako bilo, skupio ih je vise od 7, sto ce reci ponovo u skolu, a o parama da ne govorimo.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3069 Re: mobilni radari tj kamere
Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3070 Re: mobilni radari tj kamere
znači od ZE prema Krivoglacima gdje je bio radar uvijek, sad ima i zloglasni čitač...? jel tako?selma 83 wrote:to znači da ima čitač ondje gdje je i onaj radar iza naplatnih kućica(prema zenici?) od Krivoglavaca prema Ze, ima???NediM17 wrote:E sad vidis ne znam moze li ono cudo dobaciti kad ides prema Zenici ili samo u pravcu Sarajeva.Bilo kako bilo, skupio ih je vise od 7, sto ce reci ponovo u skolu, a o parama da ne govorimo.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#3071 Re: mobilni radari tj kamere
Lakše je registrovat auto nego se toliko sikirat 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3072 Re: mobilni radari tj kamere
Mala plata velika rata, krupna zena sitna djeca, kamera tiho jeca 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3073 Re: mobilni radari tj kamere
Pa jedino mu preostaje da potrazi kurbana koji ce to preuzeti na sebe, odnosno da li je to moguce u ovom slucaju ili kazna namjenski ide vlasniku vozila koji je propustio registrovati isto?drug_profi wrote:Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3074 Re: mobilni radari tj kamere
A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.

- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3075 Re: mobilni radari tj kamere
Jos necete da citate sta vam se uporno pise
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
