Alfonse, kako dobiti državljanstvo Uhljebistana?!
Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#3026 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
off:
Alfonse, kako dobiti državljanstvo Uhljebistana?!
Alfonse, kako dobiti državljanstvo Uhljebistana?!
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3027 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
clanstvom u pravoj stranci, dzematu, zupi...Hajvan wrote:off:
Alfonse, kako dobiti državljanstvo Uhljebistana?!
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#3028 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
covjek pita sta ce biti sa autoputem poslije 2014, a ne sta ce biti sa sdp-om.McMoy wrote:Poslije toga ih više neće biti ni na mapi. Sitna mala opoziciona stranka. Kako će pričati o tuđim planovima i poslovima.udrch wrote:de mi reci šta mi možemo očekivati da bude izgrađeno u periodu između 2014. i 2016. godine?tec wrote:...
koji dijelovi će biti pušteni u promet..u jednom postu si neodređeno govorio o tome, radi se, projektuje, aplicira za sredstva, ali ja još nikoga nisam čuo da kaže do 2016. će biti izgrađena recimo: zenička obilaznica, dionica Zenica-Žepče, Tarčin-Konjic, Mostar-Počitelj i slično..
Karić i SDP-ovci se ubiše govoreći da ćemo imati do 2014. objedinjenih 100 kilometara..šta poslije toga?
I za to će morate neki da ih još više hvale, jer neće ni prag preći...![]()
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3029 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Da im ne smetaju ovi sto se pajserom ne mogu odvojiti od fotelja, mozda ne bi tako govorili.
Idu tenderi i pripreme, bice zapocetog posla i za narednu vlast. A ne bih se bas kladio da ce biti bez SDP-a, mada mislim da ce biti i boljih opcija od ove dvije kleptomanske stranke.
Idu tenderi i pripreme, bice zapocetog posla i za narednu vlast. A ne bih se bas kladio da ce biti bez SDP-a, mada mislim da ce biti i boljih opcija od ove dvije kleptomanske stranke.
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#3030 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ja ne bih podcjenjivao moc npr. sadikovica da zajebe sve sto se moze zajebati i jos vise od toga.
-
Gospodče
- Posts: 86
- Joined: 12/07/2013 10:08
#3031 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
kakvi tinejdžeridetroit-mercy wrote:Zato i kazemudrch wrote:ja sam bio jednom u selu Treštenica i Seona..sa Treštenice se najbolje vidi koji bi to poduhvat bio..detroit-mercy wrote:Hebote, ovako kad gledas ovaj Ozren na ovom Gugletu, pravo pitomoizgleda. A ovamo, u stvarnosti, pripizdina samo takva
.
da bi se to uradilo, ubjeđen sam da bi tunelski dio bio duplo duži od otvorenog, koji bi opet bio neka konstrukcija tipa vijadukt, otkop, ukop i slično..
autoput od Ivana prema Mostaru ide kakvom takvom dolinom Neretve..
ova dionica kroz Ozren bi značila da se trebaju spojiti dvije riječe kotline, Bosna i Spreča i to pravolinijski porečno kroz masiv koji se nalazi između..ovi tinejdzeri odu na Google i onda se bacaju ovim slikama a bez da su ikada vidjeli rejon o kome pricaju
. Da us prosli kroz Ozren ili makar pored Ozrena znali bi barem o cemu se prica
.
sve neki stručnjaci
kad ste takvi eksperti prikažite trasu do Žepča, hoće li ona biti bez tunela, vijadukta i slično
znači, lupanje gluposti, ništa reljef prema Žepču nije bolji, ako ne i gori, plus duža trasa, i naravno automatski skuplja
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3032 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#3033 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kakve veze ima sto je na 600-700 nm?drugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
Jbt ja sam vozio po auto putevima an 3-4km nadmorske visine. Da vidis gdje sve ljudi grade auto puteve, to je maciji kasalj.
-
Gospodče
- Posts: 86
- Joined: 12/07/2013 10:08
#3034 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
e jesi neki kvazi expert, a kako se dođe do doline Krivaje ??KvaziExpert wrote:Prema zepcu je dolina krivaje, a ovamo planinski masiv
avionom prvo pa se presjeda na auto-put
haloo, vidi šta PRVO treba preći pa da se dođe do doline Krivaje,
ne izvire Krivaja u Lukavcu pa da pratiš njen tok
-
Gospodče
- Posts: 86
- Joined: 12/07/2013 10:08
#3035 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
PONOVO te pitam, prikaži trasu za Žepčedrugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
za lupanje gluposti o nadmorskoj visini ti odgovoreno, da li si kad bio u Austriji, Sloveniji
ili nam reci kolika će ona biti na dionici preko Prenja
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3036 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
AP fol je buraz sto je polazna i ciljna tacka ispod 200 m n/v, a distanca 30 km. Dakle treba ti kontinuiran uspon od cca. 4%, a onda isti strmek na drugu stranu, a to je beskorisno, kad jos na to dodas zimske uvjete, bacio si pare. Znaci pravac sacinjen od skupih objekata, premjestanje cijelih brda i sl. Drugo je kad se mora, ali vi uporno ne kontate da se ne mora jer ima laksi i jeftiniji pravac.jefferson wrote:Kakve veze ima sto je na 600-700 nm?drugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
Jbt ja sam vozio po auto putevima an 3-4km nadmorske visine. Da vidis gdje sve ljudi grade auto puteve, to je maciji kasalj.
I tebi je vise puta odgovoreno, a posto si veliki strucnjak predlazem ti da napravis javnu tribinu i prezentiras to strucnoj javnosti.Gospodče wrote:PONOVO te pitam, prikaži trasu za Žepčedrugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
za lupanje gluposti o nadmorskoj visini ti odgovoreno, da li si kad bio u Austriji, Sloveniji
ili nam reci kolika će ona biti na dionici preko Prenja
Eto, jel posteno?
-
Gospodče
- Posts: 86
- Joined: 12/07/2013 10:08
#3037 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
bla, bla, bladrugi_profil wrote:AP fol je buraz sto je polazna i ciljna tacka ispod 200 m n/v, a distanca 30 km. Dakle treba ti kontinuiran uspon od cca. 4%, a onda isti strmek na drugu stranu, a to je beskorisno, kad jos na to dodas zimske uvjete, bacio si pare. Znaci pravac sacinjen od skupih objekata, premjestanje cijelih brda i sl. Drugo je kad se mora, ali vi uporno ne kontate da se ne mora jer ima laksi i jeftiniji pravac.jefferson wrote:Kakve veze ima sto je na 600-700 nm?drugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
Jbt ja sam vozio po auto putevima an 3-4km nadmorske visine. Da vidis gdje sve ljudi grade auto puteve, to je maciji kasalj.
jel to isto ima i pravac prema Žepču, ako ne i gori
-
neki
- Posts: 7953
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3038 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
preko Prenja trasa nece prelaziti 500 m n/vGospodče wrote:PONOVO te pitam, prikaži trasu za Žepčedrugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
za lupanje gluposti o nadmorskoj visini ti odgovoreno, da li si kad bio u Austriji, Sloveniji
ili nam reci kolika će ona biti na dionici preko Prenja
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#3039 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ali sa druge strane, ako sda dobije izbore, tu su braca sabanovic da dovrse put. ne znam kako sam to smetnuo s uma.fiko_halimic wrote:ja ne bih podcjenjivao moc npr. sadikovica da zajebe sve sto se moze zajebati i jos vise od toga.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3040 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
jebo to...ako stranka zabih dobije izbore, onda će nam JATA napraviti autoput, i još više od toga!!!!!
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#3041 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
dobro si. i na njega sam zaboravio. a tu su i slovenci, za tunele i vijadukte.
- McMoy
- Posts: 3871
- Joined: 20/09/2009 22:11
- Location: tu i tamo
#3042 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
"Stručnjaci", smarate sa politikom. Imate PF za to i bujrum, opletite. Znam da imate partijski zadatak da propagirate lik i djelo dragog vam vođe Zlogumdžije, ali ovo je tema o sasvim drugim stvarima.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3043 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Je li to boli činjenično stanje?
nego, boli me briga za bilo koga, ko god ubrza i radi bolje na izgradnji koridora, za mene je Tito...
a kad smo već kod partija i stranaka...odjednom veliki Dallas jahač i donator nafte Miloševiću i njegovoj bagri ima dozvolu za nelegalni objekat i time usporava rad na pravljenju Stupske petlje...baš me interesuje ko mu je to dao dozvolu u pet do dvanaest, Zlogumdžija?
nego, boli me briga za bilo koga, ko god ubrza i radi bolje na izgradnji koridora, za mene je Tito...
a kad smo već kod partija i stranaka...odjednom veliki Dallas jahač i donator nafte Miloševiću i njegovoj bagri ima dozvolu za nelegalni objekat i time usporava rad na pravljenju Stupske petlje...baš me interesuje ko mu je to dao dozvolu u pet do dvanaest, Zlogumdžija?
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#3044 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
nije to politika, to je zivot. i vrlo je povezano sa izgradnjom autoputa.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#3045 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ja uopste nisam rekao da je ta dionica pametna. Mislim da su to gluposti.drugi_profil wrote:AP fol je buraz sto je polazna i ciljna tacka ispod 200 m n/v, a distanca 30 km. Dakle treba ti kontinuiran uspon od cca. 4%, a onda isti strmek na drugu stranu, a to je beskorisno, kad jos na to dodas zimske uvjete, bacio si pare. Znaci pravac sacinjen od skupih objekata, premjestanje cijelih brda i sl. Drugo je kad se mora, ali vi uporno ne kontate da se ne mora jer ima laksi i jeftiniji pravac.jefferson wrote:Kakve veze ima sto je na 600-700 nm?drugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
Jbt ja sam vozio po auto putevima an 3-4km nadmorske visine. Da vidis gdje sve ljudi grade auto puteve, to je maciji kasalj.
I tebi je vise puta odgovoreno, a posto si veliki strucnjak predlazem ti da napravis javnu tribinu i prezentiras to strucnoj javnosti.Gospodče wrote:PONOVO te pitam, prikaži trasu za Žepčedrugi_profil wrote:Slike sa Ozrena sa zamišljene trase forumaša @Gospodče
Kuda ovdje provuči cestu, naročito kad se još zna da je ovo na 600-700m n/v?
za lupanje gluposti o nadmorskoj visini ti odgovoreno, da li si kad bio u Austriji, Sloveniji
ili nam reci kolika će ona biti na dionici preko Prenja
Eto, jel posteno?
Samo sa odgovorio na tvoju konstataciju na uspon. A sto se tice uspona, ima u svijetu i duzih i vecih uspona, i gadnijih zima na tim podrucijima, pa ljudi voze, privredjuju itd. Zivim sad u takvom podrucju, treba ti par mjeseci da shvatis gdje su sve ljudi napravili auto put, koliki su usponi, i kako je to sve izvedeno!
Mi kao da smo po staklenim zvonom se rodili!
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3046 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ma ne kontas ti. Nisam ni ja rekao da se ne moze, nego se ne mora.
Zivio.
Zivio.
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#3047 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kod nas je sve ne moranje! Mozemo bez toga, ili ovoga itd.drugi_profil wrote:Ma ne kontas ti. Nisam ni ja rekao da se ne moze, nego se ne mora.
Zivio.
Ja sam samo htio prokomentarisati to da je kao nm neki problem. NM uopste nije problem, bar u BiH, gdje sve putne komunikacije se vrte maksimalno do nekih 1600-1700 m nm.
Ali smo strucnjaci da dodjemo do zakljucka da nam nesto ne treba, jer imamo nesto slicno, jedno 100km dalje, pa nek se raja malo napati, sta im fali
-
drugi_profil
- Posts: 1273
- Joined: 06/03/2013 19:29
#3048 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Znaci moramo kroz Ozren jer nema lakse i jeftinije dionice? Pa ne kruzimo oko Alpa 1000 kilometara!jefferson wrote:Kod nas je sve ne moranje! Mozemo bez toga, ili ovoga itd.drugi_profil wrote:Ma ne kontas ti. Nisam ni ja rekao da se ne moze, nego se ne mora.
Zivio.
Ja sam samo htio prokomentarisati to da je kao nm neki problem. NM uopste nije problem, bar u BiH, gdje sve putne komunikacije se vrte maksimalno do nekih 1600-1700 m nm.
Ali smo strucnjaci da dodjemo do zakljucka da nam nesto ne treba, jer imamo nesto slicno, jedno 100km dalje, pa nek se raja malo napati, sta im fali
Treba nam put kroz Ozren da bi 1000 tamosnjih stanovnika imalo brzu vezu sa svijetom i da bi Tuzlanski kanton mogao u Maglaj za 20 minuta prije. Jel to bas tako? Ili ima neki aspekt kojeg ja ne kontam zasto bi se bas trebalo ici kroz Ozren po svaku cijenu? Sta kazes, n/v nije neki problem. Nije kad se mora, slazem se. Ali ovdje se ne mora i nisam to postavio kao nerjesivu prepreku, vec kao argument da ce cesta imati prejak nagib ako bude pravolinijska kako je predlagac zamislja.
-
Gospodče
- Posts: 86
- Joined: 12/07/2013 10:08
#3049 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
halooo
ničim nisi dokazao da dionica kroz Ozren je teža, skuplja i bla, bla od dionice prema Žepču, čak šta više obrnuto je, iste jereljefne konfiguracije dakle sa istim profilom koji će se sastojati od tunela, vijadukta i sličnih zahtjevnijih dijelova, a pošto je duža samo će biti skuplja
na Maglaj je PAMETNIJE I POTREBNIJE jer će se za taj pravac lako odlučiti i oni koji će na sjever, prema Doboju i savi i dalje auto-cestom, jer će stići brže, sigurnije i lagodnije nego da koriste magistralni pravac Doboj-Tuzla
ako će izlaz biti na Žepču, APSOLUTNO otpada opcija za skretanje na sjever prema Doboju, jer je to daleko dalje, i bio dakle samo južni krak sa 5c i onda bi iziskivalo pravljenje i sjevernog kraka za izlaz na Johovac i vezu sa 5c
valjda će ovdje biti sve jasno

ničim nisi dokazao da dionica kroz Ozren je teža, skuplja i bla, bla od dionice prema Žepču, čak šta više obrnuto je, iste jereljefne konfiguracije dakle sa istim profilom koji će se sastojati od tunela, vijadukta i sličnih zahtjevnijih dijelova, a pošto je duža samo će biti skuplja
na Maglaj je PAMETNIJE I POTREBNIJE jer će se za taj pravac lako odlučiti i oni koji će na sjever, prema Doboju i savi i dalje auto-cestom, jer će stići brže, sigurnije i lagodnije nego da koriste magistralni pravac Doboj-Tuzla
ako će izlaz biti na Žepču, APSOLUTNO otpada opcija za skretanje na sjever prema Doboju, jer je to daleko dalje, i bio dakle samo južni krak sa 5c i onda bi iziskivalo pravljenje i sjevernog kraka za izlaz na Johovac i vezu sa 5c
valjda će ovdje biti sve jasno

- nineinchnails
- Posts: 1734
- Joined: 24/02/2009 12:09
