Kada radis speedtest, navedi na kojem serveru si radio (u Frankfurtu su 3-4), da mozemo usporediti (bez nagadjanja).Sakazulu wrote:Evo do http://www.google.com izmjeri mi između 47 do 49.
A ovako preko speedtesta.
Inače je moj ping između 60 i 90, da li je to loše jer koristim Trio paket?
Kada radis tracert, iskopiraj cijeli izvjestaj i spremi negdje, da mozes poslije uporediti.
Vecina speedtest servera je na relativno malim ISP-ovima (ne znam ni jedan Tier-1 ISP sa ST serverom), kojima moze biti zagusen link. Google je puno realniji, jer je prisutan u cijelom svijetu sa ogromnim linkovima.
Ostalo su serveri koji tebe interesuju (ne speedtest) i na njih radi tracert.

.