HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3026 Re: HS kablovska

Post by johntra »

ja nemam kad, ali slobodno reci da to nije samo kod tebe slučaj...ne znam kakva je situacija sa oslatim proizvođačima LCD-a...
User avatar
emirsarajevo
Posts: 277
Joined: 27/09/2010 13:01

#3027 Re: HS kablovska

Post by emirsarajevo »

johntra wrote:ja nemam kad, ali slobodno reci da to nije samo kod tebe slučaj...ne znam kakva je situacija sa oslatim proizvođačima LCD-a...
Kada sam prvi put nazvao lika na 061 488 350 izričito je tvrdio da je do mene kvar, nikako do njih i da skinem uzemljenje. Od sada zovem na 710 415. Za sada vidim da se žale korisnici samo sony bravia tv-a :?:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3028 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

Jbga, šta smo mi krivi što nam je Sony u stanu.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#3029 Re: HS kablovska

Post by davorf »

emirsarajevo wrote:
johntra wrote:ja nemam kad, ali slobodno reci da to nije samo kod tebe slučaj...ne znam kakva je situacija sa oslatim proizvođačima LCD-a...
Kada sam prvi put nazvao lika na 061 488 350 izričito je tvrdio da je do mene kvar, nikako do njih i da skinem uzemljenje. Od sada zovem na 710 415. Za sada vidim da se žale korisnici samo sony bravia tv-a :?:
Ali opet nije kod sviju...kod mene je Sony Bravia, ali nemam tih problema :roll:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3030 Re: HS kablovska

Post by O'zone »

Kod mene nema Nove i nema RTL na digitali (divljak) ali nema ni problema sa TV-om (nije Sony) Doduše što neko reče postoji brum na određenim kanalima,nekad i smetnje u smislu linije koja ide horizontalno ili vertikalno preko kanala kao i određeni šum koji se zna pojaviti na slici s vremena na vrijeme.
User avatar
emirsarajevo
Posts: 277
Joined: 27/09/2010 13:01

#3031 Re: HS kablovska

Post by emirsarajevo »

davorf wrote:
emirsarajevo wrote:
johntra wrote:ja nemam kad, ali slobodno reci da to nije samo kod tebe slučaj...ne znam kakva je situacija sa oslatim proizvođačima LCD-a...
Kada sam prvi put nazvao lika na 061 488 350 izričito je tvrdio da je do mene kvar, nikako do njih i da skinem uzemljenje. Od sada zovem na 710 415. Za sada vidim da se žale korisnici samo sony bravia tv-a :?:
Ali opet nije kod sviju...kod mene je Sony Bravia, ali nemam tih problema :roll:
Zavisno od dijela grada gdje se nalaziš. Kod mene je u Gradačačkoj bio "veliki" kvar prije nekoliko dana i tada počinju problemi:
http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=100
Do tada sam bio i više nego zadovoljan...
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#3032 Re: HS kablovska

Post by japo »

sam da kaem ev sredili internet woooooooooooow :D :shock: :shock: :bih: brzo i efikasno :-) :lol: ne znam sta im je danas :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3033 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

Danas opet uradio Digital setup i kad je dosao do 68% ištekao antenski kabal pa opet uštekao kad je došao do 70%. Završio on svu proceduru i ja se ponadao da neću imati problema sa palenjem TV-a. Malo morgen, ista stvar. :x
User avatar
emirsarajevo
Posts: 277
Joined: 27/09/2010 13:01

#3034 Re: HS kablovska

Post by emirsarajevo »

shlauf wrote:Danas opet uradio Digital setup i kad je dosao do 68% ištekao antenski kabal pa opet uštekao kad je došao do 70%. Završio on svu proceduru i ja se ponadao da neću imati problema sa palenjem TV-a. Malo morgen, ista stvar. :x
I kod mene, klocevi rekli da će napraviti, pa drugi put kada sam zvao da će me nazvati i naravno ni jedno niti drugo :x
Shlauf, nemoj se sekirati, kod mene na dva tv-a isto :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dupli crnjak :thumbup:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3035 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

Ma ja čekam da mi uvedu MojaTV a nek se klocovi jebu sa svojom podrškom i uslugama. Dabogda propali "kupujmo domaće".
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3036 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

Zamrla tema, izgleda svi zadovoljni sa uslugama. Ovo mi se nikako ne svidja.
User avatar
emirsarajevo
Posts: 277
Joined: 27/09/2010 13:01

#3037 Re: HS kablovska

Post by emirsarajevo »

shlauf wrote:Zamrla tema, izgleda svi zadovoljni sa uslugama. Ovo mi se nikako ne svidja.
Nije zamrla nego je umrla tj. preselila :lol:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 8&start=25
Ništa se ne dešava, kod mene digitalna i dalje ima probleme sa 610 MHz, internet i analogna :thumbup:
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3038 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Poštovani korisnici, obavještavamo Vas da, uskoro, muzički kanal VIVA više neće biti dostupan za emitovanje u BiH, te u skladu s tim, neće biti dio ponude kanala analogne i digitalne televizije. Umjesto datog kanala, u programsku šemu analogne i digitalne televizije će biti pušten muzički kanal VH1 Classic.


Preuzeto sa njihove stranice. :thumbup:

Zaista ,VIVA se gasi za sva područja ,osim Njemačke.Zamjena je odlična.
Još kada bi stigao i običan VH1 :-D
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#3039 Re: HS kablovska

Post by davorf »

AdrianMole wrote:Poštovani korisnici, obavještavamo Vas da, uskoro, muzički kanal VIVA više neće biti dostupan za emitovanje u BiH, te u skladu s tim, neće biti dio ponude kanala analogne i digitalne televizije. Umjesto datog kanala, u programsku šemu analogne i digitalne televizije će biti pušten muzički kanal VH1 Classic.


Preuzeto sa njihove stranice. :thumbup:

Zaista ,VIVA se gasi za sva područja ,osim Njemačke.Zamjena je odlična.
Još kada bi stigao i običan VH1 :-D
Taman vidjeh obavjestenje i podjoh da napisem...kad vidim da si me preduhitrio. VIVA je ionako njemacki DM otprilike...katastrofa...a VH1 Classic je meni licno puno bolji od obicnog...tako da.... :thumbup: za ovaj potez :mrgreen:
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3040 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

Tema je malo zamrla ,ali ima aktivnosti :-D .Na 346 Mhz je došao i program TV Sarajevo,na 354 MhZ eksperimentalno je često prisutno par HDTV kanala,a na 370 Mhz je stigao i K1 u pravom digitalnom formatu(MPEG-4),što je prvi domaći kanal takvog formata.Primjetno je da nešto rade sa frekvencijom 610 Mhz,dok još uvijek ima problema sa 642 Mhz.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3041 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

Kod mene nema TVSA na toj frekvenciji.
theprodigy
Posts: 238
Joined: 16/11/2009 16:28

#3042 Re: HS kablovska

Post by theprodigy »

shlauf wrote:Kod mene nema TVSA na toj frekvenciji.
kod mene ima, pokusaj ponovo
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#3043 Re: HS kablovska

Post by lord blackadder »

Jel se ono Enes siri po Malti? Mescini njegovi kopaju kanale...

Ima li habera za SK?
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3044 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

theprodigy wrote:
shlauf wrote:Kod mene nema TVSA na toj frekvenciji.
kod mene ima, pokusaj ponovo
probao više puta i nadje mi sljedeće programe na ovoj frekvenciji:
B92, RTL TELEVIZIJA, TV NOV@, BHT1, FTV i TVTK
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3045 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

shlauf wrote:
theprodigy wrote:
shlauf wrote:Kod mene nema TVSA na toj frekvenciji.
kod mene ima, pokusaj ponovo
probao više puta i nadje mi sljedeće programe na ovoj frekvenciji:
B92, RTL TELEVIZIJA, TV NOV@, BHT1, FTV i TVTK
Postoji sigurno i TV Sa,jer upravo gledam taj kanal.Možda ima neku vrstu zaštite ,pa je dostupna samo onima koji imaju KID pakete ili digitalu,a ne jedino DVB-C u Tv-u.Mislim kako će postepeno svi kanali biti kodirani.Telemach je to u startu učinio.
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#3046 Re: HS kablovska

Post by LordRaven »

I čudo se desi pa ćemo dobit i mi VH1 Classic :-) Doživismo nešto mimo turbo folka.
User avatar
AfromMann
Posts: 481
Joined: 24/01/2007 13:57
Location: Grad bez boje

#3047 Re: HS kablovska

Post by AfromMann »

LordRaven wrote:I čudo se desi pa ćemo dobit i mi VH1 Classic :-) Doživismo nešto mimo turbo folka.
da se nisu sami ukinuli gledali bi mi vivu narednih 1000 godina!nesto ne vjerujem u taj vh1 to ce morati placat a viva je bila djabana!
Toshe 4ever
Posts: 32
Joined: 17/12/2008 05:51

#3048 Re: HS kablovska

Post by Toshe 4ever »

lord blackadder wrote:Jel se ono Enes siri po Malti? Mescini njegovi kopaju kanale...

Ima li habera za SK?
eh taj SK...sjecete li se tih vremena? :lol:

pricati o SK-u je ko pricati o drugu Titu i jugostalgiji :-D
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#3049 Re: HS kablovska

Post by Adriatic »

Toshe 4ever wrote:
lord blackadder wrote:Jel se ono Enes siri po Malti? Mescini njegovi kopaju kanale...

Ima li habera za SK?
eh taj SK...sjecete li se tih vremena? :lol:

pricati o SK-u je ko pricati o drugu Titu i jugostalgiji :-D
Vala sad nek ga uvede svojoj hanumi.

Sezona pri kraju. (NBA)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3050 Re: HS kablovska

Post by johntra »

Meni je našao TVSA automatski...Vratio se RTL Hrvatska i Nova na digitali, ali i dalje imam problem sa paljenjem TV-a, kao i problem sa kanalima koji nikako nemaju signal, pa mi TV na tim kanalima opet blokira...moram skontati koji su pa da ih stavim na skip...
Locked