SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3026 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Partizzanka wrote:hitno


pomagajte!
vrati se na onaj link sto je michun postavila, odredi koji si tip i pod tip - ja sam winter, clear winter i tamo ces fino vdjeti koje ti boje stoje. sd polako, udahni duboko, nadji link, odredi tip i potip i pravac u prodavnicu :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3027 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Partizzanka wrote:hitno ALI ONO HIIIIITNO! mi treba savjet za sjene ....
da li da kupim sebi onako neke sivkasto beige sjene ...
i koja nijansa plave meni stoji uz moje smedje oci - jel ide neka kao ne pretamno ali ipak tamno plava kao

izludjet cu
u jednoj ovdje prodavnici rasprodaja je neke sans soucis kozmetike ... i ima tih sjena koje inace kostaju po 20km sad su snizene na 2,5km LUUUDNICAAA
i jos sam dobila olovku (bijelu) njihovu izgleda da je praaavo dobra ... inace kosta 35km ja je platila 2,5km!
ludnica

tek sad vidim na netu da je to neka zahebana marka kosta i u usa 13dolara jedna ova sjena - a ja kontala oni testere prodaju :)


pomagajte!

http://www.sanssoucisusa.com/large_imag ... -Chart.jpg

evo im palete boja, uzela sam sebi danas ovu 40 i mislim da je divna
a ova plava sto je ja hocu uzeti (tj koja ima) mislim da je ova 240 - meni se onako pravo svidja kao boja samo ne znam kako bi meni stajala na ocima
Odlicna marka - kreme za 10.
Ti plavu ni pod razno ako si neiskusna u sjenama. Ili ako imaju dobrog sminkera da te nasminka pa da vidis. Mozda 150 i 160.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3029 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ma jok ba to im ostalo onako pa da rasprodaju
ima sve skupa mozda 20 ovih sjenica (jbt jedno je pakovanje manje od grama kao da je droga!)

i one su po 2,5km :)
pa reko kad su vec tu da uzmem

nista vidjet cu imaju li kakvih ovako smedjastih i beige
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3030 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

Image
a evo te plave
ali bit ce da je ovo vise za plave oci nego za moje :(

drzat cu se ostatka :)

i da imaju neko ja mislim rumenilo samo je roze
i ono 2,5km
mogla sam ga uzeti pa da se i ja jednom narumenim :)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3031 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Partizzanka wrote:Image
a evo te plave
ali bit ce da je ovo vise za plave oci nego za moje :(

drzat cu se ostatka :)

i da imaju neko ja mislim rumenilo samo je roze
i ono 2,5km
mogla sam ga uzeti pa da se i ja jednom narumenim :)
pa vala, po tim cijenama ne mozes puno pogrijesiti :D narumeni se
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3032 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

e da imaju i ove olovke za usne
http://www.sanssoucisusa.com/large_imag ... -Chart.jpg
ako uzmem ovu natural jel to moze svakome na usne ili moram i tu pogadjati

ako hocu samo onako malo da mi usne imaju boje ... da je umeckam onako sa labelom i sl???
Last edited by Partizzanka on 24/02/2011 17:38, edited 1 time in total.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#3033 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

Koliko ste pricale o podlozi za sjene, danas svratim u CM i uzmem je napokon. :-D Art Deco-ova je, 11KM, medjutim ja sam zamisljala da ce to biti nesto providno, kad jok, ova izgleda nesto rumenkasta i ima sljokice. Jesam li ja to nesto fulila, ili to tako treba da izgleda?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3034 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

htjedoh malo da te zezam pa da kazem nije to ta
ali jeste
to je ta!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3035 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Aurora Borealis wrote:Koliko ste pricale o podlozi za sjene, danas svratim u CM i uzmem je napokon. :-D Art Deco-ova je, 11KM, medjutim ja sam zamisljala da ce to biti nesto providno, kad jok, ova izgleda nesto rumenkasta i ima sljokice. Jesam li ja to nesto fulila, ili to tako treba da izgleda?
Znaci dosla je :shock: idem sutra pravac u cm :lol:
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#3036 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

Partizzanka wrote:htjedoh malo da te zezam pa da kazem nije to ta
ali jeste
to je ta!
Stvarno nemas srca :lol: Dobro je onda, potrefila sam!

Lady, dosla je, pa pohiti. Ona prodavacica se slatko nasmijala kad sam pitala ima li te podloge, mora da vas je 15 pitalo isto u zadnje dvije sedmice :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3037 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

hehhee
miiislim da se ta podloga moze i sama nositi i da je emina jahovic u spotu za pjesmu "moja greska" imala je istu tu podlogu i samo malo maskare ... i super izgleda

mah ta rasprodaja to je ovako tu i tamo bude ovako nesto povoljno
sigurno dobijaju novu kolekciju pa ostatci stare da odu cim prije
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3038 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Aurora Borealis wrote: Stvarno nemas srca :lol: Dobro je onda, potrefila sam!

Lady, dosla je, pa pohiti. Ona prodavacica se slatko nasmijala kad sam pitala ima li te podloge, mora da vas je 15 pitalo isto u zadnje dvije sedmice :D
:lol: znam, ja zadnji put kad sam isla, pa stadoh ondje pred atrtdeco, odmah me pitala jel trazim podlogu :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3039 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

Michun wrote:
Ma.Le.Na wrote:kad ste sve tu :D
hocu da narucim sjene i cetkice za sjene
ja puder nanosim prsticima :D pa mi za to ne treba

mozete li mi reci koje sve cetkice da narucim i da li su mineralne sjene toliko bolje od ovih obicnih?

i jesam li nesto zaboravila...za narucit a da vrijedi narucivanja :D

hvala
Za mineralne sjene ne znam, predpostavljam da su "zdravije" za oko :D
Ne znam sta imas od cetkica al evo ove od 1.5 funtu:
Eye Shadow Brush
Blending Eye Brush
Eye Crease Brush
Blushing, Bronzing And Blending Brush

hvala Michun :) :kiss:

mozete li mi reci jel se placa ista dodatno na ovo?
carina...i sl.?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#3040 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

nemojte stavljati korektore u stiku na podocnjake. nisu za to namjenjeni. koza ispod ociju je tanja i najcesce suha, a korektori u stiku je mogu samo dodatno isusiti. posto su tvrdi uvlacice se u sitne bore pa ce sve skupa ruzno i izgledati. najvaznija je priprema, utapkati odgovarajucu kremu i kad se malo upije opet utapkati tecni korektor.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3041 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Probala sam 4 nijanse crvenog karmina, blago receno - uzas uzasa nad uzasima. Ali neodustajem, trazim dalje :D
*mima*

#3042 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

Korektor se nanosi na temeljno očišćenu kožu koju ste nahranili kremom te pričekali barem 10-ak minuta da se krema upije. Višak kreme možete obrisati običnom maramicom. Samo nanošenje korektora je postepeno: prvo direktno na željeno područje, i to najčešće u tačkama, a zatim se ravnomjerno rasporedi i utapka u kožu malom kozmetičkom spužvicom. Važno je zapamtiti da se korektor mora nježno utapkat jer ukoliko se grubo utrlja u kožu dobije se suprotan efekt – kože pocrveni a mjesto koje ste željeli prekriti bit će još veće i naglašenije. Nakon što ste nanijeli korektor, nježno nanesite i tekući puder preko njega, kao i preko ostalih dijelova lica kako biste dobili ujednačenu i prirodnu boju. Tako će se korektor zadržati duže i čvršće na koži. Postupak je obrnut jedino kada koristite kremasti korektor i tekući puder. Tada se prvo nanosi puder, pa tek tada korektor. Koristite li blijede pudere i korektore jer ste svijetlog tena, njihova tekstura mora biti gusta kako biste prekrili sve nedostatke na licu jer se umor i crvenilo na svjetlijoj podlozi još više ističu.

Potpuno je svejedno hoćete li odabrati korektor u stiku, onaj guste kremastoj teksture ili možda onaj rjeđi, tečne strukture ali za istaknutije podočnjake najbolje je odabrati onaj u sticku. Najčešće se kupuju korektori u boji kože, međutim u prikrivanju određenih mana kože učinkovite su i druge boje. Npr. zelenim korektorom neutralizirat ćete crvenilo, a sjaj kože postići ćete prekrijete li je korektorom boje breskve. Čak postoji i ljubičasti korektor koji se koristi kod prikrivanja nezdravog, sivkastog tena. Međutim, jednostavno morate imati bijeli korektor koji daje sjaj svim tipovima kože i savršen je za posebne događaje.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3043 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ja se razocarala ... ova mala sjena NISTA
evo sad cu staviti sliku ali ona NISTA ne ostaje na kapcima ... samo malo sjaja nekog ostane ... :( nigdje veze
mozda mi treba podloga da bi sjena bila postojana ???

i probala sam olovku
nemojte se smijati ako sam pretjerala ... prvi je put!



Image

ovo malo tamnije sjene sto se vidi ... to je moja "stara" isadora
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3044 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

@ mima:

ko bi rekao da ces ti napisati toliki post :D

ja sam korektor vazda stavljala na puder :lol: koja sam ja tuka


@ Partizzanka:

meni tvoje oko valja i ne nasminkano :-D
*mima*

#3045 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....................ma kakvi......samo sam kopirala nesto ceg se i sama pridrzavam
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3046 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

sredstvo opravdava cilj, ili bijese obratno

:lol: :lol: :lol: :lol:
Neposlusna
Posts: 295
Joined: 03/04/2009 11:46

#3048 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Neposlusna »

Za sve dame koje imaju problema sa stavljanjem eye-linera preporucujem ovaj Youtube-video.
Meni je sigurno pomogao. :-D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_oI0Bwai ... r_embedded[/youtube]
User avatar
Eleonora
Posts: 1323
Joined: 06/04/2008 14:05

#3049 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Eleonora »

Partizzanka wrote:ja se razocarala ... ova mala sjena NISTA
evo sad cu staviti sliku ali ona NISTA ne ostaje na kapcima ... samo malo sjaja nekog ostane ... :( nigdje veze
mozda mi treba podloga da bi sjena bila postojana ???

i probala sam olovku
nemojte se smijati ako sam pretjerala ... prvi je put!



Image

ovo malo tamnije sjene sto se vidi ... to je moja "stara" isadora
Manje je vise :D
Super ti je oko. :thumbup:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3050 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

mah nekako sam ocekivala postojanu boju ne samo sljokice :(
ovdje ispadose samo sljokice


vidite sto se ova cura fino mackari :)
http://www.youtube.com/watch?v=tkDjC-O5 ... re=related
Post Reply