vrati se na onaj link sto je michun postavila, odredi koji si tip i pod tip - ja sam winter, clear winter i tamo ces fino vdjeti koje ti boje stoje. sd polako, udahni duboko, nadji link, odredi tip i potip i pravac u prodavnicuPartizzanka wrote:hitno
pomagajte!
SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#3026 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#3027 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Odlicna marka - kreme za 10.Partizzanka wrote:hitno ALI ONO HIIIIITNO! mi treba savjet za sjene ....
da li da kupim sebi onako neke sivkasto beige sjene ...
i koja nijansa plave meni stoji uz moje smedje oci - jel ide neka kao ne pretamno ali ipak tamno plava kao
izludjet cu
u jednoj ovdje prodavnici rasprodaja je neke sans soucis kozmetike ... i ima tih sjena koje inace kostaju po 20km sad su snizene na 2,5km LUUUDNICAAA
i jos sam dobila olovku (bijelu) njihovu izgleda da je praaavo dobra ... inace kosta 35km ja je platila 2,5km!
ludnica
tek sad vidim na netu da je to neka zahebana marka kosta i u usa 13dolara jedna ova sjena - a ja kontala oni testere prodaju![]()
pomagajte!
http://www.sanssoucisusa.com/large_imag ... -Chart.jpg
evo im palete boja, uzela sam sebi danas ovu 40 i mislim da je divna
a ova plava sto je ja hocu uzeti (tj koja ima) mislim da je ova 240 - meni se onako pravo svidja kao boja samo ne znam kako bi meni stajala na ocima
Ti plavu ni pod razno ako si neiskusna u sjenama. Ili ako imaju dobrog sminkera da te nasminka pa da vidis. Mozda 150 i 160.
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3028 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
http://www.parfuemeriehaus.de/Make-up/A ... llung.html
evo te koju sam ja uzela
evo te koju sam ja uzela
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3029 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ma jok ba to im ostalo onako pa da rasprodaju
ima sve skupa mozda 20 ovih sjenica (jbt jedno je pakovanje manje od grama kao da je droga!)
i one su po 2,5km
pa reko kad su vec tu da uzmem
nista vidjet cu imaju li kakvih ovako smedjastih i beige
ima sve skupa mozda 20 ovih sjenica (jbt jedno je pakovanje manje od grama kao da je droga!)
i one su po 2,5km
pa reko kad su vec tu da uzmem
nista vidjet cu imaju li kakvih ovako smedjastih i beige
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3030 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
a evo te plave
ali bit ce da je ovo vise za plave oci nego za moje
drzat cu se ostatka
i da imaju neko ja mislim rumenilo samo je roze
i ono 2,5km
mogla sam ga uzeti pa da se i ja jednom narumenim
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#3031 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
pa vala, po tim cijenama ne mozes puno pogrijesitiPartizzanka wrote:![]()
a evo te plave
ali bit ce da je ovo vise za plave oci nego za moje
drzat cu se ostatka
i da imaju neko ja mislim rumenilo samo je roze
i ono 2,5km
mogla sam ga uzeti pa da se i ja jednom narumenim
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3032 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
e da imaju i ove olovke za usne
http://www.sanssoucisusa.com/large_imag ... -Chart.jpg
ako uzmem ovu natural jel to moze svakome na usne ili moram i tu pogadjati
ako hocu samo onako malo da mi usne imaju boje ... da je umeckam onako sa labelom i sl???
http://www.sanssoucisusa.com/large_imag ... -Chart.jpg
ako uzmem ovu natural jel to moze svakome na usne ili moram i tu pogadjati
ako hocu samo onako malo da mi usne imaju boje ... da je umeckam onako sa labelom i sl???
Last edited by Partizzanka on 24/02/2011 17:38, edited 1 time in total.
- Aurora Borealis
- Posts: 3063
- Joined: 04/08/2008 20:38
- Location: Sarajevo
#3033 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Koliko ste pricale o podlozi za sjene, danas svratim u CM i uzmem je napokon.
Art Deco-ova je, 11KM, medjutim ja sam zamisljala da ce to biti nesto providno, kad jok, ova izgleda nesto rumenkasta i ima sljokice. Jesam li ja to nesto fulila, ili to tako treba da izgleda?
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3034 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
htjedoh malo da te zezam pa da kazem nije to ta
ali jeste
to je ta!
ali jeste
to je ta!
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#3035 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Znaci dosla jeAurora Borealis wrote:Koliko ste pricale o podlozi za sjene, danas svratim u CM i uzmem je napokon.Art Deco-ova je, 11KM, medjutim ja sam zamisljala da ce to biti nesto providno, kad jok, ova izgleda nesto rumenkasta i ima sljokice. Jesam li ja to nesto fulila, ili to tako treba da izgleda?
- Aurora Borealis
- Posts: 3063
- Joined: 04/08/2008 20:38
- Location: Sarajevo
#3036 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Stvarno nemas srcaPartizzanka wrote:htjedoh malo da te zezam pa da kazem nije to ta
ali jeste
to je ta!
Lady, dosla je, pa pohiti. Ona prodavacica se slatko nasmijala kad sam pitala ima li te podloge, mora da vas je 15 pitalo isto u zadnje dvije sedmice
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3037 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
hehhee
miiislim da se ta podloga moze i sama nositi i da je emina jahovic u spotu za pjesmu "moja greska" imala je istu tu podlogu i samo malo maskare ... i super izgleda
mah ta rasprodaja to je ovako tu i tamo bude ovako nesto povoljno
sigurno dobijaju novu kolekciju pa ostatci stare da odu cim prije
miiislim da se ta podloga moze i sama nositi i da je emina jahovic u spotu za pjesmu "moja greska" imala je istu tu podlogu i samo malo maskare ... i super izgleda
mah ta rasprodaja to je ovako tu i tamo bude ovako nesto povoljno
sigurno dobijaju novu kolekciju pa ostatci stare da odu cim prije
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#3038 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Aurora Borealis wrote: Stvarno nemas srcaDobro je onda, potrefila sam!
Lady, dosla je, pa pohiti. Ona prodavacica se slatko nasmijala kad sam pitala ima li te podloge, mora da vas je 15 pitalo isto u zadnje dvije sedmice
- Ma.Le.Na
- Posts: 12031
- Joined: 12/10/2009 11:12
- Location: ..na magarecoj klupi
#3039 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Michun wrote:Za mineralne sjene ne znam, predpostavljam da su "zdravije" za okoMa.Le.Na wrote:kad ste sve tu
hocu da narucim sjene i cetkice za sjene
ja puder nanosim prsticimapa mi za to ne treba
mozete li mi reci koje sve cetkice da narucim i da li su mineralne sjene toliko bolje od ovih obicnih?
i jesam li nesto zaboravila...za narucit a da vrijedi narucivanja![]()
hvala![]()
Ne znam sta imas od cetkica al evo ove od 1.5 funtu:
Eye Shadow Brush
Blending Eye Brush
Eye Crease Brush
Blushing, Bronzing And Blending Brush
hvala Michun
mozete li mi reci jel se placa ista dodatno na ovo?
carina...i sl.?
-
debela
- Posts: 3201
- Joined: 02/07/2002 00:00
#3040 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
nemojte stavljati korektore u stiku na podocnjake. nisu za to namjenjeni. koza ispod ociju je tanja i najcesce suha, a korektori u stiku je mogu samo dodatno isusiti. posto su tvrdi uvlacice se u sitne bore pa ce sve skupa ruzno i izgledati. najvaznija je priprema, utapkati odgovarajucu kremu i kad se malo upije opet utapkati tecni korektor.
- swirl
- Posts: 1534
- Joined: 15/01/2009 13:48
- Location: Sarajevo
#3041 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Probala sam 4 nijanse crvenog karmina, blago receno - uzas uzasa nad uzasima. Ali neodustajem, trazim dalje 
-
*mima*
#3042 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Korektor se nanosi na temeljno očišćenu kožu koju ste nahranili kremom te pričekali barem 10-ak minuta da se krema upije. Višak kreme možete obrisati običnom maramicom. Samo nanošenje korektora je postepeno: prvo direktno na željeno područje, i to najčešće u tačkama, a zatim se ravnomjerno rasporedi i utapka u kožu malom kozmetičkom spužvicom. Važno je zapamtiti da se korektor mora nježno utapkat jer ukoliko se grubo utrlja u kožu dobije se suprotan efekt – kože pocrveni a mjesto koje ste željeli prekriti bit će još veće i naglašenije. Nakon što ste nanijeli korektor, nježno nanesite i tekući puder preko njega, kao i preko ostalih dijelova lica kako biste dobili ujednačenu i prirodnu boju. Tako će se korektor zadržati duže i čvršće na koži. Postupak je obrnut jedino kada koristite kremasti korektor i tekući puder. Tada se prvo nanosi puder, pa tek tada korektor. Koristite li blijede pudere i korektore jer ste svijetlog tena, njihova tekstura mora biti gusta kako biste prekrili sve nedostatke na licu jer se umor i crvenilo na svjetlijoj podlozi još više ističu.
Potpuno je svejedno hoćete li odabrati korektor u stiku, onaj guste kremastoj teksture ili možda onaj rjeđi, tečne strukture ali za istaknutije podočnjake najbolje je odabrati onaj u sticku. Najčešće se kupuju korektori u boji kože, međutim u prikrivanju određenih mana kože učinkovite su i druge boje. Npr. zelenim korektorom neutralizirat ćete crvenilo, a sjaj kože postići ćete prekrijete li je korektorom boje breskve. Čak postoji i ljubičasti korektor koji se koristi kod prikrivanja nezdravog, sivkastog tena. Međutim, jednostavno morate imati bijeli korektor koji daje sjaj svim tipovima kože i savršen je za posebne događaje.
Potpuno je svejedno hoćete li odabrati korektor u stiku, onaj guste kremastoj teksture ili možda onaj rjeđi, tečne strukture ali za istaknutije podočnjake najbolje je odabrati onaj u sticku. Najčešće se kupuju korektori u boji kože, međutim u prikrivanju određenih mana kože učinkovite su i druge boje. Npr. zelenim korektorom neutralizirat ćete crvenilo, a sjaj kože postići ćete prekrijete li je korektorom boje breskve. Čak postoji i ljubičasti korektor koji se koristi kod prikrivanja nezdravog, sivkastog tena. Međutim, jednostavno morate imati bijeli korektor koji daje sjaj svim tipovima kože i savršen je za posebne događaje.
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3043 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ja se razocarala ... ova mala sjena NISTA
evo sad cu staviti sliku ali ona NISTA ne ostaje na kapcima ... samo malo sjaja nekog ostane ...
nigdje veze
mozda mi treba podloga da bi sjena bila postojana ???
i probala sam olovku
nemojte se smijati ako sam pretjerala ... prvi je put!

ovo malo tamnije sjene sto se vidi ... to je moja "stara" isadora
evo sad cu staviti sliku ali ona NISTA ne ostaje na kapcima ... samo malo sjaja nekog ostane ...
mozda mi treba podloga da bi sjena bila postojana ???
i probala sam olovku
nemojte se smijati ako sam pretjerala ... prvi je put!

ovo malo tamnije sjene sto se vidi ... to je moja "stara" isadora
- ALexis
- Posts: 1226
- Joined: 11/08/2009 07:59
- Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.
#3044 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
@ mima:
ko bi rekao da ces ti napisati toliki post
ja sam korektor vazda stavljala na puder
koja sam ja tuka
@ Partizzanka:
meni tvoje oko valja i ne nasminkano
ko bi rekao da ces ti napisati toliki post
ja sam korektor vazda stavljala na puder
@ Partizzanka:
meni tvoje oko valja i ne nasminkano
-
*mima*
#3045 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
- ALexis
- Posts: 1226
- Joined: 11/08/2009 07:59
- Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.
#3046 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
sredstvo opravdava cilj, ili bijese obratno

-
Neposlusna
- Posts: 295
- Joined: 03/04/2009 11:46
#3048 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Za sve dame koje imaju problema sa stavljanjem eye-linera preporucujem ovaj Youtube-video.
Meni je sigurno pomogao.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_oI0Bwai ... r_embedded[/youtube]
Meni je sigurno pomogao.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_oI0Bwai ... r_embedded[/youtube]
- Eleonora
- Posts: 1323
- Joined: 06/04/2008 14:05
#3049 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Manje je visePartizzanka wrote:ja se razocarala ... ova mala sjena NISTA
evo sad cu staviti sliku ali ona NISTA ne ostaje na kapcima ... samo malo sjaja nekog ostane ...nigdje veze
mozda mi treba podloga da bi sjena bila postojana ???
i probala sam olovku
nemojte se smijati ako sam pretjerala ... prvi je put!
ovo malo tamnije sjene sto se vidi ... to je moja "stara" isadora
Super ti je oko.
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3050 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
mah nekako sam ocekivala postojanu boju ne samo sljokice 
ovdje ispadose samo sljokice
vidite sto se ova cura fino mackari
http://www.youtube.com/watch?v=tkDjC-O5 ... re=related
ovdje ispadose samo sljokice
vidite sto se ova cura fino mackari
http://www.youtube.com/watch?v=tkDjC-O5 ... re=related
