Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3026 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Lik (Jež) fantazira jer mu imponuje haos po Evropi. Mizantropska posla.
Gusterska posla.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3027 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Ne treba
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3028 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:Ne treba
Kako si se ti tamo pojavio?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3029 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:
Challenger_ wrote:
Fudo387 wrote:Izbacili 600 000, a koliko su primili?
Preciznije, koliko im ja Zio-USA banda ubacila ljudi. Preformuliši pitanje.
Da, Ameri, jez, cionisti, zele da napakoste EU i naprave haos jer im smeta njihova ocigledna ljubav spram majcice rusije.
Ne zele da u Evropi zavlada trajni mir i prosperitet, zato su sjebali BI i poslali im mase da ih zajebaju.
Pakleni plan nastao u podrumu forumasa jeza u ledja.
U gusterskoj jazbini. :razz:

Znaci cionistisko-americka banda pravi haos po BI da bi onda izbjeglice krenule ka Evropi i tamo pravile haos, tako ih praveci slabim, da bi onda trazili od Amerike zastitu protiv Rusa. :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3030 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:Razumijem da pojma nemaš ni o čemu, da si sklon lakim temama i za*ebanciji, u čemu si dobar, ali za*ebi ozbiljne teme koje itekako ugrožavaju ekonomsku i svaku drugu stabilnost evropskog kontinenta.

Ovo je vrlo ozbiljna stvar a ne vic.
Nemoj tako, brines nas. :sad:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3031 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Drugo sam ja
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3032 Re: Migranti

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote:
Ti generalno nemas blage veze o cemu pricas ili sta znaci termini koje koristis. Provjeri oficielnu njemacku statistiku, pa poredi sa svojim prvim linkom. Pa javi sta skontas, vazi?

Znaci... broj u Njemackoj je:
broj na tvom liku je:

Hoces znati to?
Britni, na linku pise sta? Koji je broj? Koliko je je ljudi ukupno, a koliko iz Sirije, Afganistana i Iraka?
Sta s brojem u Njemackoj, duso draga? Dao sam ti linkove, je li tesko procitat?

Izvoli popuni sam ono sto fali, daj link koji to potkrepljuje pa se javi.
Samo Njemacka je prihvatila 800.000 ljudi od nekih 1.4mio, ostali ne ispunjavaju uvijete. Ti ljudi ce ostati u Njemackoj bar iducih 20 godina. Ostalih 600.000 je dobilo nogu. 800.000 je vise od 600.000. 800.000 je vecina u populaciji od 1.4mio. Kontas?

Ogromna vecina ljudi u Evropi je iz ratne zone, svi ostali (manjina) dolaze u Evropu bar zadnjih 20 godina i nisu nista novo. Mozda za nekoga u SAD jeste. ;-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3033 Re: Migranti

Post by Challenger_ »

jeza u ledja wrote:
Challenger_ wrote:Razumijem da pojma nemaš ni o čemu, da si sklon lakim temama i za*ebanciji, u čemu si dobar, ali za*ebi ozbiljne teme koje itekako ugrožavaju ekonomsku i svaku drugu stabilnost evropskog kontinenta.

Ovo je vrlo ozbiljna stvar a ne vic.
Nemoj tako, brines nas. :sad:
Koga? Tebe? Ti nemaš ni empatije ni razumjevanja. *ebe se tebi ako tvoja zicagu nije u pitanju. Klasični apologeta modernog fašizma. Ipak, na kraju ću se ja tebi smijati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3034 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:Drugo sam ja
Pa jesi otisao tamo radi posla? Rekao si da nisi ko izbjeglica. Jedino trece ostaje ljubav. :D

De bogati, nece Francuzi da prave djecu, radije bi da se samo tarlahaju, da nema imigracije kurac bi ti ko uplacivao peMziju.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3035 Re: Migranti

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote:
jeza u ledja wrote:Nogirati one koji ne zele da rade, a mogu.
Bosanci su otjerani prije 20 godina, drugo vrijeme, druga situacija. Je li to negiras cinjenicu da Z. Evropi danas treba radne snage? :lol:
Sirimo fasizam opet? Ostati mogu samo ljudi iz ratnih zona, svi drugi imaju skoro pa 0 sansu za zivot u Evropi. Status ne mozes uslovljavati "radom" (kojeg svakako nema dovoljno).
Da, Evropi radna snaga. Zbog toga odbijaju stotine hiljada ljudi, dizu ograde, ovo ono... Logika za 10!
Da, eno Njemacka podigla ogromnu ogradu na kojoj pise da primaju milion izbjeglica. :lol:

Jeste, odbijaju ljude jer postoji limit koliko se ljudi moze primiti i hoce da biraju koga bi da prime. Vrlo jednostavno.

Da li ti to stvarno tvrdis da Z. Evropi ne treba radne snage?? :shock:
Tito dragi... Njemacka i ne mora dizati ogradu. Ograde dizu drzave na granici jer se tamo vrsi registracija. Registracija u jednoj od tih drzava znaci da dzabe ides u Njemacku. Zbog toga ljudi unistavaju dokumente i kriju identitet (do Njemacke).

Ovo sto se trenutno desava nema nikakve veze sa "radnom snagom".
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3036 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

jeza u ledja wrote:
insomnia78 wrote:Drugo sam ja
Pa jesi otisao tamo radi posla? Rekao si da nisi ko izbjeglica. Jedino trece ostaje ljubav. :D

De bogati, nece Francuzi da prave djecu, radije bi da se samo tarlahaju, da nema imigracije kurac bi ti ko uplacivao peMziju.
Pa koliko se ovih zaposlilo do sad?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3037 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

CPT wrote:

Samo Njemacka je prihvatila 800.000 ljudi od nekih 1.4mio, ostali ne ispunjavaju uvijete. Ti ljudi ce ostati u Njemackoj bar iducih 20 godina. Ostalih 600.000 je dobilo nogu. 800.000 je vise od 600.000. 800.000 je vecina u populaciji od 1.4mio. Kontas?

Ogromna vecina ljudi u Evropi je iz ratne zone, svi ostali (manjina) dolaze u Evropu bar zadnjih 20 godina i nisu nista novo. Mozda za nekoga u SAD jeste. ;-)
U Njemackoj je broj aplikacija za azilantski status u 2017-oj bio 222,683. Znaci ne 800k, vec 200k.

Izvor, ovdje:
http://www.asylumineurope.org/reports/c ... statistics

Od toga, postotak onih sa izbjeglickim statusom je bio: 25.1%
Broj ljudi iz Sirije, Iraka i Afganistana je bio zajedno 88,775, sto je ispod 40%. Poslije toga slijede Eritreja, Iran, Turska, Nigerija, Somalija, Rusija. Znaci vecina ljudi nisu iz ratnih zona niti sa izbjeglickim statusom. U Njemackoj.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3038 Re: Migranti

Post by CPT »

Jos da ti bar priblizno sta koji termin znaci.... Koliko je aplikacija primljeno u 2017 (na kraju "krize) generalno nema nikakve veze sa broj
ljudi u Njemackoj. Onako usput...

Par postova vise imas detaljno (oficielnu) statistiku.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3039 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:
jeza u ledja wrote:
insomnia78 wrote:Drugo sam ja
Pa jesi otisao tamo radi posla? Rekao si da nisi ko izbjeglica. Jedino trece ostaje ljubav. :D

De bogati, nece Francuzi da prave djecu, radije bi da se samo tarlahaju, da nema imigracije kurac bi ti ko uplacivao peMziju.
Pa koliko se ovih zaposlilo do sad?
Pa to ti i govorim. Trazi se radna snaga, ali "da valja", da zna parlat franzosich, da je kvalifikovana i da lijepo izgleda. Jedno je ekonomija i stvarnost, drugo je nacionalisticka politika. Gdje se te dvije stari sastavljaju, tamo imigranti najbolje uspjevaju. Ovako, lovi u mutnom ili salji u "dzunglu".
User avatar
Edin H.
Posts: 53549
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3040 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Engleski National Health Service gubi godisnje oko 2,4 milijade funti zbob nemogucnosti da zaposli dovoljno medicinskih sestara, ljekara itd.

https://www.telegraph.co.uk/news/2018/0 ... last-year/
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3041 Re: Migranti

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote:

Samo Njemacka je prihvatila 800.000 ljudi od nekih 1.4mio, ostali ne ispunjavaju uvijete. Ti ljudi ce ostati u Njemackoj bar iducih 20 godina. Ostalih 600.000 je dobilo nogu. 800.000 je vise od 600.000. 800.000 je vecina u populaciji od 1.4mio. Kontas?

Ogromna vecina ljudi u Evropi je iz ratne zone, svi ostali (manjina) dolaze u Evropu bar zadnjih 20 godina i nisu nista novo. Mozda za nekoga u SAD jeste. ;-)
U Njemackoj je broj aplikacija za azilantski status u 2017-oj bio 222,683. Znaci ne 800k, vec 200k.

Izvor, ovdje:
http://www.asylumineurope.org/reports/c ... statistics

Od toga, postotak onih sa izbjeglickim statusom je bio: 25.1%
Broj ljudi iz Sirije, Iraka i Afganistana je bio zajedno 88,775, sto je ispod 40%. Poslije toga slijede Eritreja, Iran, Turska, Nigerija, Somalija, Rusija. Znaci vecina ljudi nisu iz ratnih zona niti sa izbjeglickim statusom. U Njemackoj.
Da ponovimo....

Image
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3042 Re: Migranti

Post by CPT »

[quote="jeza u ledja"]

Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3043 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

CPT wrote:Jos da ti bar priblizno sta koji termin znaci.... Koliko je aplikacija primljeno u 2017 (na kraju "krize) generalno nema nikakve veze sa broj
ljudi u Njemackoj. Onako usput...

Par postova vise imas detaljno (oficielnu) statistiku.
Ja ti svaki post potkrijepim sa linkom. Ti sa svojim pametnim komentarima.
Na onom prvom linku, jelde da nisi skonto da je ono samo podatak za 2017-u?
https://www.migrationpolicy.org/program ... -2008-2017

Broj za 2016-u je 1.29 miliona, od cega 663,850 iz Sirije, Afganistana i Iraka, ili 51%
Broj za 2015-u je 1.39 miliona, od cega je 710,175 iz te tri zemlje, isto tako 51%.

Vec u 2014-oj, kad je broj azilanata bio oko 600k, postotak iz te tri zemlje je bio 29%. Mozes komotno sabrati sve to zajedno desetak godina, nije tesko, i docices sigurno do brojke ispod 40%. Ali nije bitno je li 30%, 50% ili 70% cak. Ti si govorio da su "ogromna vecina izbjeglice", a da je onaj ko tvrdi suprotno "fasista".

Prema tome. :wink:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3044 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

CPT wrote: Da ponovimo....
Da ponovim - od ljudi koji traze ili su u zadnjih 4-5 godina trazili azilantski status u EU, izbjeglice cine samo manji dio brojke. Slike koje si ti postavio govore samo o izbjeglicama. Ne o SVIM migrantima koji su aplicirali za azil
Govorimo o migrantima i poredimo izbjeglice sa onima koji to nisu.
Last edited by jeza u ledja on 07/06/2018 23:44, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3045 Re: Migranti

Post by CPT »

:roll: :-?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3046 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

CPT wrote::roll: :-?
Hajde bogati ne pravi se lud. :roll:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3047 Re: Migranti

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote: Da ponovimo....
Da ponovim - od ljudi koji traze ili su u zadnjih 4-5 godina trazili azilantski status u EU, izbjeglice cine samo manji dio brojke. Slike koje si ti postavio govore samo o izbjeglicama. Ne o SVIM migrantima koji su aplicirali za azil
1.4mio ljudi/aplikacija
800.000 prihvacenih = izbjeglice = mogu ostati u Evropi
600.000 odbijenih = migranti koji se deportiraju

Ako nisi iz ratne zone (izbjeglica) sansa da ostanes u Evropi je haman 0. Da nacrtam?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3048 Re: Migranti

Post by CPT »

Oficielni podatki za DE (UNHCR):
http://www.unhcr.org/dach/wp-content/up ... any_Q4.pdf

During 2015 and 2016, Germany admitted more than one million persons seeking
protection
. The refugee situation had become a dominating subject in the overall political
debate and in German media, in its domestic, European and international dimension, in
particular the Syria situation. From admission to integration, Germany’s efforts as one of
the most important host countries in Europe for persons originating mostly from Syria,
Iraq and Afghanistan
are remarkable.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#3049 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

Ne govorimo samo o izbjeglicama, vec o migrantima, od kojih su neki izbjeglice, jer ti cinjenicu da postoje migranti koji nisu izbjeglice i kojih je vise od izbjeglica uporno izbjegavas.

Ja kazem "nebo je plavo", ti kazes "nisi u pravu, trava je zelena".
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3050 Re: Migranti

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:Ne govorimo samo o izbjeglicama, vec o migrantima, od kojih su neki izbjeglice, jer ti cinjenicu da postoje migranti koji nisu izbjeglice i kojih je vise od izbjeglica uporno izbjegavas.

Ja kazem "nebo je plavo", ti kazes "nisi u pravu, trava je zelena".
Ja govorim o ljudima. A ti generalno nemas blage veze sta je migrant i sta izbjeglica. Vec tri put sam ti objasnio i naveo broj. Za migrante i izbjeglice.
1.4mio LJUD
800k IZBJEGLICA prihvacenih
600k migranata "odbijenih"

Znaci vecina su od pocetka IZBJEGLICE, vecina na kraju su IZBJEGLICE. Usput 800k je trajno tu, 600k privremeno. 600k nije nesto posebno ili novo. To se radi vec (bar) zadnjih 20 godina.

Jos nesto?
Locked