BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
Kinaski
Posts: 7634
Joined: 08/05/2011 22:52

#3026 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Kinaski »

pa ni ovaj go free nije los sto se tice interneta. Ovaj izimobile slicna situacija kao u bh mobile, pa pretpostavljam da je njihov ovaj izi

Samo me jos brine ova pokrivenost mrezom eroneta, jebiga nisam u hercegovini :D
metnem
Posts: 101
Joined: 28/07/2016 11:55

#3027 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by metnem »

Izi je slovenački virtuelni operater a koristi mtelovu mrežu

Go free je mtelov pandam eronetovom haloo
Jedini imaju obračunsku jeidnicu SEKUNDA !!!
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3028 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

jarobot wrote:
avaks wrote:Kako ćeš znati kada kriju cjenovnike, treba 20 fajlova pregledati da nešto nađeš [emoji38]
Eto odmah u startu 6KM skuplje a Giga interneta manje, pametnom dosta :mrgreen:
Kako manje kad je giga interneta više midi ima 3 gigabajta interneta i flat 64 za 6 km skuplje. 18 feninga je minuta prema svim mrezama i 30+30 obračunska. Više interneta taman da pokrije razliku u cijeni a razgovora ima skoro isto možda i više na midi ko kraće priča + dva najbroja. Eronet ima te sms_ove viška a to pokrije viber.
Znači još uvijek mala prednost za eronet a ne tako drastična.
Ako se sad uračuna i poklon koji se može dobiti onda prednost i nije prednost

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
Tebi 3GB više od 4GB?! :lol: :lol: :lol: :lol:
Idi ba za pajdom malo ohladi, fakat ste naporni postali sa tim poklonima i prednostima...
Je li 18 feninga ili 18 feninga plus PDV pošto vam i to kriju?!
Neka je eto 18 feninga, svu pretplatu da potrošiš samo na pozive imaš 195 minuta naspram ovih 300 :lol:
Obračunska na eronetu 60+10, puuuuno više minuta znači.
Midi 30 nema poruka jer si sve potrošio na pozive, Super35 ima 1000 (mada ti i ne trebaju) + 1GB interneta više + isto flat na 64kbps i sve to za 6KM jeftinije. Pa nije ba niko vesla siso'...
Dobiješ poklon 105 minuta, 1000sms i 1GB interneta i još 6KM da izvedeš koku na kafu :mrgreen: A kakvi su to pokloni koji su prednost kod BHT?!
metnem
Posts: 101
Joined: 28/07/2016 11:55

#3029 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by metnem »

Minuta im je 0,21 sa pdv
Tako da za 35 KM nude samo 167 minuta

Poziv prema najbroju 0,11 PO MINUTI !!!
:lol:

HALOO samo 0,09 za uspostavu poziva i do SAT priče sa 150.000 najbrojeva :lol:

Image
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#3030 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sizifinho »

metnem wrote:
sizifinho wrote:Student ovdje.

... ali mi je fascinantnije kako misle da je narod glup....
...
I to mi se nije desilo jednom, već sto i jednom...
Moj jarane ovdje si sam sebi kontradiktoran i praktički si dokaz tvoje tvrdnje :mrgreen:

A baška što si poslije 101 put kako su te zajebali ti i dalje njihov korisnik :?

Evo baš na tv dnevniku objaviše da su u prvoj polovini 2016. ostvarili dobit 36 miliona
Ma ko kaže da sam njihov korisnik? Ne pravi se pametan, naravno da nakon svih tih sranja nisam više korisnik. Zato i rekoh, hvala Bogu na konkurenciji. Lijep pozdrav.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3031 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

rovac13 wrote:
Buckethead wrote:To je trenutno najbolja tarifa.
Zar je moguce da nikom nije u interesu da napravi bolju ponudu.
Na kraju 2012. kad sam i presao na eronet to je bila najbolja ponuda...oko nove godine
Na kraju 2014. kad sam produzio ugovor opet niko nije imao bolje
I jos uvijek niko nista znaci.
to se i ja pitam. Svi imaju resurse i mogućnosti da ponude prejake tarife i jeftinije, ali jbg... Valja isplaćivati ogromne plate...
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3032 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

rovac13 wrote:eronet super 35 uz potpis 2 godine :
-300 minuta
-1000 sms
-4 GB + flat
-cijena 29,25 KM sa pdv
:thumbup: ova ponuda je top. Samo čini mi se da preko nje ne možeš uzimati telefone. Ne mogu da se nakanim da se vežem 2 godine, ne znam šta će biti sutra, ali ovo 4 GB me privlači. Skoro svaki mjesec ove dvije prekucam :mrgreen:
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#3033 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Radar71 »

Buckethead wrote:
rovac13 wrote:eronet super 35 uz potpis 2 godine :
-300 minuta
-1000 sms
-4 GB + flat
-cijena 29,25 KM sa pdv
:thumbup: ova ponuda je top. Samo čini mi se da preko nje ne možeš uzimati telefone. Ne mogu da se nakanim da se vežem 2 godine, ne znam šta će biti sutra, ali ovo 4 GB me privlači. Skoro svaki mjesec ove dvije prekucam :mrgreen:
Ja je uzeo i ne možeš uzeti tel preko nje. Ali uvijek možeš prekinuti, kupiti tel al plaćaš 35 +PDV
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3034 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dr Kova »

Radar71 wrote: Ja je uzeo i ne možeš uzeti tel preko nje. Ali uvijek možeš prekinuti, kupiti tel al plaćaš 35 +PDV
:thumbup: hvala, nisam znao to. Razmisliću još
Alkos
Posts: 2753
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#3035 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Jel iko probao ovaj gofree stvarno? Meni se čini da je na fazon Izija... Testirao sam Izi i nisam nešto bio oduševljen pokrivenošću i brzinama neta. Ko koristi samo razgovore, nije loša opcija.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3036 Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

avaks wrote:
jarobot wrote:
avaks wrote:Kako ćeš znati kada kriju cjenovnike, treba 20 fajlova pregledati da nešto nađeš [emoji38]
Eto odmah u startu 6KM skuplje a Giga interneta manje, pametnom dosta :mrgreen:
Kako manje kad je giga interneta više midi ima 3 gigabajta interneta i flat 64 za 6 km skuplje. 18 feninga je minuta prema svim mrezama i 30+30 obračunska. Više interneta taman da pokrije razliku u cijeni a razgovora ima skoro isto možda i više na midi ko kraće priča + dva najbroja. Eronet ima te sms_ove viška a to pokrije viber.
Znači još uvijek mala prednost za eronet a ne tako drastična.
Ako se sad uračuna i poklon koji se može dobiti onda prednost i nije prednost

Poslano sa mog HTC 10 koristeći Tapatalk
Tebi 3GB više od 4GB?! :lol: :lol: :lol: :lol:
Idi ba za pajdom malo ohladi, fakat ste naporni postali sa tim poklonima i prednostima...
Je li 18 feninga ili 18 feninga plus PDV pošto vam i to kriju?!
Neka je eto 18 feninga, svu pretplatu da potrošiš samo na pozive imaš 195 minuta naspram ovih 300 :lol:
Obračunska na eronetu 60+10, puuuuno više minuta znači.
Midi 30 nema poruka jer si sve potrošio na pozive, Super35 ima 1000 (mada ti i ne trebaju) + 1GB interneta više + isto flat na 64kbps i sve to za 6KM jeftinije. Pa nije ba niko vesla siso'...
Dobiješ poklon 105 minuta, 1000sms i 1GB interneta i još 6KM da izvedeš koku na kafu :mrgreen: A kakvi su to pokloni koji su prednost kod BHT?!
De majketi pročitaj šta si napisao !!
Midi 30 je 30 km + pdv u cijenu poziva uraćčunat pdv +3 gige interneta +2 najbroja 18 feninga 30+30 obračunska sve 35 km..
E ja sam pitao super 35 ako je + PDV izađe 41 km znači skuplja 6 km od midi 30. Za
I evo šta ja nađe za tu super 35 na eronet stranici
Tarifa Super 35
Mjesečna naknada 35,00 KM
Broj minuta prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH 230
Broj SMS/MMS poruka prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u BiH 230
Podatkovni promet neograničen (2GB)
Evo i link za tu super 35
http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... -super-35/
Nemoj zezati ovo je sa stranice HT eroneta. Esad ako imaju nekakve akcije dva tri mjeseca pa da te vežu dvije godine to neznam !!
Pojasni one 4 GB interneta i minute i poruke kad su na stranici sasvim drugi brojevi !!
Ima sad novo vidim.
Ugovor 24 mjeseca 30 km super 35 ...
Šta znači ono 40 km sa uređajem jel to ako kupiš telefon ne dobiješ jeftinije nego ti poskupe pretplatu za 11 km....
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3037 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

Moram napisati nešto tražim da mi pojasne ovi uposlenici Eroneta..
Bez uređaja ugovor 24 mjeseca super 35 je 29,25 km uz sve što ide..minut je 0,211 km obračunska je 60+10
Sa uređajem ova cijena skače na 40,95 km znači 11,70 km je skuplje i isto ostaje interneta i cijena minute i obračunska .
Šta znači ovo ?
Jel to kupim telefon na rate 24 mjeseca i plaćam na ratu još 11,70 km mjesečno više .
Znači kod eroneta se neisplati uzeti telefon....
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3038 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Riječ je o SimOnly ilitiga Bez uređaja i ostavio sam cjenovnik, to što ti ne znaš da čitaš i ne vidiš tvoj problem. Tako da se ne provaljuješ i ne izmišljaš bez veze.

Image

Fino pogledaj Tarifu Super 35 uz ugovor na 24 mjeseca, o čemu i jest riječ i o čemu se pisalo već 120 puta ali očigledno ne želite da shvatite da trenutno nema bolje ponude u državi po uleženom/dobivenom! I onda je uporedi sa Midi30 (35,1KM sa PDV)

p.s.
Ovo na Eronetovoj stranici su cijene sa PDV, nema 35 + PDV nego je 29,25KM sa PDV i sve navedeno uključeno u cijenu (300,1000,4GB)
Jedino da ti nacrtam još?!
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#3039 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ali_G »

Ako cemo mak na konac nije uporedivo. Na midi mozes uzeti mobitel, na simonly ne mozes.
Jedino sto je uporedivo u citavoj prici su midi i normalna super35 tarifa.



Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3040 Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Maharadza wrote: Čiji je taj GO free... Ima li ko da podijeli iskustva, pokrivenost i tako?
Logosoft valjda.
Najjeftiniji al ga nema nigdje van Sarajeva kupit.
Povoljniji net imaju i od haloa.
Lopov-eliminator
Posts: 1482
Joined: 11/07/2013 19:29

#3041 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Lopov-eliminator »

jarobot wrote:Moram napisati nešto tražim da mi pojasne ovi uposlenici Eroneta..
Bez uređaja ugovor 24 mjeseca super 35 je 29,25 km uz sve što ide..minut je 0,211 km obračunska je 60+10
Sa uređajem ova cijena skače na 40,95 km znači 11,70 km je skuplje i isto ostaje interneta i cijena minute i obračunska .
Šta znači ovo ?
Jel to kupim telefon na rate 24 mjeseca i plaćam na ratu još 11,70 km mjesečno više .
Znači kod eroneta se neisplati uzeti telefon....



Zasto uopste postavljas pitanje ako si vec unaprijed izvukao zakljucak??

Izgleda da su tebe na poslu zaduzili da popunjavas mirzinu kvotu dok se on ne vrati iz Banlanda.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3042 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Ali_G wrote:Ako cemo mak na konac nije uporedivo. Na midi mozes uzeti mobitel, na simonly ne mozes.
Jedino sto je uporedivo u citavoj prici su midi i normalna super35 tarifa.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Doduše, upravu si, :thumbup:
Ko ne kupuje telefon onda je ubjedljivo najjača ponuda (a nije malo takvih koji već imaju aparate ili kupuju u prodavnicama jer su telekomi preskupi) :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3043 Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Logosoft valjda.
Najjeftiniji al ga nema nigdje van Sarajeva kupit.
Povoljniji net imaju i od haloa.
Nego imam pitanje malo je off.
Jel moguce da na Visoki Kontrast se net manje trosi nego na obicnom kontrastu.
Evo zbog vida Floatera prebacio na Visoki Kontrast i Black Fox kao i na ekstenziju Tamna pozadina svijetli tekst, i izgleda da mi manje trosi net na Temi Gif Dana.
Prije trosilo po oko 100 Mb po ucitavanju a sad duplo manje.
Malo me i na Kliksu invert opcija na ekstenziji zajebava, usporeno kuca tekst i zaglavljuje malo.
Jel to do ekstenzije il kliksa.
Kad prebacim na CSS i SP sve duure.

Modovi oprostite za van teme pitanje.
Hvala na odgovorima.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3044 Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Logosoft valjda.
Najjeftiniji al ga nema nigdje van Sarajeva kupit.
Povoljniji net imaju i od haloa.
Nego imam pitanje malo je off.
Jel moguce da na Visoki Kontrast se net manje trosi nego na obicnom kontrastu.
Evo zbog vida Floatera prebacio na Visoki Kontrast i Black Fox kao i na ekstenziju Tamna pozadina svijetli tekst, i izgleda da mi manje trosi net na Temi Gif Dana.
Prije trosilo po oko 100 Mb po ucitavanju a sad duplo manje.
Malo me i na Kliksu invert opcija na ekstenziji zajebava, usporeno kuca tekst i zaglavljuje malo.
Jel to do ekstenzije il kliksa.
Kad prebacim na CSS i SP sve duure.

Modovi oprostite za van teme pitanje.
Hvala na odgovorima.
Samo na kliksu izgleda zajebava.
I jutube video mi invertuje dok na jutubu je default invert i to ne radi.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3045 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

Lopov-eliminator wrote:
jarobot wrote:Moram napisati nešto tražim da mi pojasne ovi uposlenici Eroneta..
Bez uređaja ugovor 24 mjeseca super 35 je 29,25 km uz sve što ide..minut je 0,211 km obračunska je 60+10
Sa uređajem ova cijena skače na 40,95 km znači 11,70 km je skuplje i isto ostaje interneta i cijena minute i obračunska .
Šta znači ovo ?
Jel to kupim telefon na rate 24 mjeseca i plaćam na ratu još 11,70 km mjesečno više .
Znači kod eroneta se neisplati uzeti telefon....



Zasto uopste postavljas pitanje ako si vec unaprijed izvukao zakljucak??

Izgleda da su tebe na poslu zaduzili da popunjavas mirzinu kvotu dok se on ne vrati iz Banlanda.
Prvo ako nemaš šta pametno reći a ti ćuti ,niko neće spoznati da si glup
Drugo ja sam pitao uposlenike Eroneta a ti naletio ko tele u šarena vrata ili si možda uposlenik Eroneta .
Last edited by jarobot on 06/09/2016 17:31, edited 1 time in total.
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3046 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

avaks wrote:Riječ je o SimOnly ilitiga Bez uređaja i ostavio sam cjenovnik, to što ti ne znaš da čitaš i ne vidiš tvoj problem. Tako da se ne provaljuješ i ne izmišljaš bez veze.

Image

Fino pogledaj Tarifu Super 35 uz ugovor na 24 mjeseca, o čemu i jest riječ i o čemu se pisalo već 120 puta ali očigledno ne želite da shvatite da trenutno nema bolje ponude u državi po uleženom/dobivenom! I onda je uporedi sa Midi30 (35,1KM sa PDV)

p.s.
Ovo na Eronetovoj stranici su cijene sa PDV, nema 35 + PDV nego je 29,25KM sa PDV i sve navedeno uključeno u cijenu (300,1000,4GB)
Jedino da ti nacrtam još?!
Vidio sam i popravio se pročitaj još jednom , to je jako dobra ponuda ali ako ćeš kupovati telefon izgleda da si donji kako sam vidi skače rata na 40,90 km ako se sjećam...
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3047 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

A možeš ti telefon kupiti i za 1KM bez ikakvih rata :lol:
Sve zavisi šta hoćeš :mrgreen:
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3048 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

jarobot wrote:
avaks wrote:Riječ je o SimOnly ilitiga Bez uređaja i ostavio sam cjenovnik, to što ti ne znaš da čitaš i ne vidiš tvoj problem. Tako da se ne provaljuješ i ne izmišljaš bez veze.

Image

Fino pogledaj Tarifu Super 35 uz ugovor na 24 mjeseca, o čemu i jest riječ i o čemu se pisalo već 120 puta ali očigledno ne želite da shvatite da trenutno nema bolje ponude u državi po uleženom/dobivenom! I onda je uporedi sa Midi30 (35,1KM sa PDV)

p.s.
Ovo na Eronetovoj stranici su cijene sa PDV, nema 35 + PDV nego je 29,25KM sa PDV i sve navedeno uključeno u cijenu (300,1000,4GB)
Jedino da ti nacrtam još?!
Vidio sam i popravio se pročitaj još jednom , to je jako dobra ponuda ali ako ćeš kupovati telefon izgleda da si donji kako sam vidi skače rata na 40,90 km ako se sjećam...
Nikakva "rata" ne skače nigdje :-D Tarifa Super 35 košta 40,95 sa PDV-om i to je ta cijena, međutim, ukoliko ti ne treba mobilni uređaj (a dosta korisnika već ima neki uređaj koji im se možda ne isplati uzeti kod operatera), i obavežeš se da ćeš naredne 2 godine koristiti tu Super 35 tarifu, dobiješ je za 29,25km mjesečno. Dakle, nikakva rata ne skače ako hoćeš uređaj, nego ako nećeš uređaj, dobiješ popust na pretplatu, što je samo briga o korisnicima. Zašto bi oni koji uzimaju uređaj imali popuste i benefite, a oni koji imaju uređaj i ne treba im, da ne dobiju nikakvog popusta?
I kad uporedimo običnu Super 35 tarifu (40,95), i za nju možemo reći da je bolja od midi30 (35.10) - ne košta niti 6km više a dobije se 1GB interneta više, 350 minuta prema svima i 1000 poruka dok na midi30 možeš ostvarit teoretski 167 minuta i imaš 3GB neta.
Pametnom dosta :)
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3049 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

avaks wrote:A možeš ti telefon kupiti i za 1KM bez ikakvih rata :lol:
Sve zavisi šta hoćeš :mrgreen:
E sad ga da prostiš svi imaju za marku na najskuplje tarife ili one na tipke nebitno.
Ne zezam se nego mi nije jasno ovo konkretno huawei p9 lite..
U eronetu traifa super 25 je 399 km platiš i nemaš više ništa uz ugovor od 24 mjeseca e kolko sad plaćaš ovu super 25 jel plaćaš 23,40 ili 29,25 ..
U BH telekomu ga dobiješ na ultru u kešu 589 km s tim što nisi vezan nikakvim ugovorom više možeš ultru i baciti ako hoćeš..
U BH telekomu na midi 30 je taj telefon 400,05 stim da sve plaćaš na rate a samo prvi mjesec uplatiš PDV..i + mini 30 tarifa.
E sad ide totalna nejasnoća.
Tarifa super 25 eronet za isti huawei P9 je 249 km kako sam skonto u kešu i 6,25 km puta 24 i tarifa je 29,25 km ovaj telefon na rate izađe 399 km ali ti zaračunaju haman 6 km mjesečno veću ratu znači još 144 platiš za 2 godine telefon dođe 543 km...144 km kamata
U telekomu je fiksno 400 km na 24 mjeseca a u eronet 543 km.
Znači pokrije razliku u cijeni od 5 km između 2 paketa midi 30 ima 1 GB interneta više od super 25 a super malo više priče i to možda.
Jebiga gdje god kupiš telefon odraće te na drugoj strani . Sve su to fino iskalkulisani da izgleda povoljnije a kad okreneš i prevrneš isto nas krajnje korisnike dođe..
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3050 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

jarobot wrote:
avaks wrote:A možeš ti telefon kupiti i za 1KM bez ikakvih rata :lol:
Sve zavisi šta hoćeš :mrgreen:
E sad ga da prostiš svi imaju za marku na najskuplje tarife ili one na tipke nebitno.
Ne zezam se nego mi nije jasno ovo konkretno huawei p9 lite..
U eronetu traifa super 25 je 399 km platiš i nemaš više ništa uz ugovor od 24 mjeseca e kolko sad plaćaš ovu super 25 jel plaćaš 23,40 ili 29,25 ..
U BH telekomu ga dobiješ na ultru u kešu 589 km s tim što nisi vezan nikakvim ugovorom više možeš ultru i baciti ako hoćeš..
U BH telekomu na midi 30 je taj telefon 400,05 stim da sve plaćaš na rate a samo prvi mjesec uplatiš PDV..i + mini 30 tarifa.
E sad ide totalna nejasnoća.
Tarifa super 25 eronet za isti huawei P9 je 249 km kako sam skonto u kešu i 6,25 km puta 24 i tarifa je 29,25 km ovaj telefon na rate izađe 399 km ali ti zaračunaju haman 6 km mjesečno veću ratu znači još 144 platiš za 2 godine telefon dođe 543 km...144 km kamata
U telekomu je fiksno 400 km na 24 mjeseca a u eronet 543 km.
Znači pokrije razliku u cijeni od 5 km između 2 paketa midi 30 ima 1 GB interneta više od super 25 a super malo više priče i to možda.
Jebiga gdje god kupiš telefon odraće te na drugoj strani . Sve su to fino iskalkulisani da izgleda povoljnije a kad okreneš i prevrneš isto nas krajnje korisnike dođe..
Druze, nemoj se uvrijedit, al ostavi se matematike i racunanja, ne ide ti bas najbolje :)
Telefon moze isto tako na rate i u Eronetu kao i u BHTelecomu i prva rata dodje veca sa PDV-om pa kasnije normalne rate, a ovo sto si ti nasao je Opcija uređaj (tako se zove nacin placanja samo). Znaci, platis odmah 249 i na tvoju tarifu 25 (koja je 29,25 mjesecno jer tad nema popusta na tarifu buduci da uzimas uredjaj) ti dolazi jos 6,25km 24 mjeseca. Znaci telefon te ukupno izadje 399km a ne 543 kako si ga ti izracunao! Znaci da je taj telefon u Eronetu na tarifi Super 25 jeftiniji nego u BHtelecomu na tarifi Midi30 :)
Nadam se da si shvatio??
Post Reply