Najbolje jos jedno 10 puta da se to postavi.Šveđanin wrote:Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!
http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#3026 Re: Poplave u cijeloj BiH
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3027 Re: Poplave u cijeloj BiH
Devastirana Osnovna škola u Gornjem Hrasnom
Prema informacijama Ministarstva obrazovanja nauke, kulture i sporta TK pet učenika sa posebnim potrebama koji se nalaze u Zavodu za odgoj osoba sa smetnjama u razvoju u Tuzli, tu će ostati do daljnjeg. U Behram- begovoj medresi u Tuzli smješteni su ostali učenici koji se u ovom momentu ne mogu vratiti kućama.
Iz Ministarstva ističu da je Osnovna škola u Gornjem Hrasnom općina Kalesija totalno devastirana, dok klizište prijeti područnoj školi u naselju Zukići, takođe na području općine Kalesija.
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3028 Re: Poplave u cijeloj BiH
de malo pratite temu, dosad se 16. put objavili da se u dubravama naplacuje prevoz 20 KM...Šveđanin wrote:Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!
http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
Je*o vise taj prevoz, ovdje u LK se strahuje od pucanja brane, nastala bi kataklizma nevidjenih razmjera.Grad od 10.000 stanovika
-
Jasmin002
- Posts: 6
- Joined: 16/05/2014 16:21
#3029 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ja odoh na kakvo brdo ako puknefaketowsky wrote:de malo pratite temu, dosad se 16. put objavili da se u dubravama naplacuje prevoz 20 KM...Šveđanin wrote:Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!
http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
Je*o vise taj prevoz, ovdje u LK se strahuje od pucanja brane, nastala bi kataklizma nevidjenih razmjera.Grad od 10.000 stanovika
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#3030 Re: Poplave u cijeloj BiH
a gdje je ovo?andrejsos wrote:Citavo selo Celebici nestalo ,jedino se vidi munara:
jezivo
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3031 Re: Poplave u cijeloj BiH
Maglaj izgleda katastrofalno
- House
- Posts: 51390
- Joined: 17/03/2010 15:36
#3032 Re: Poplave u cijeloj BiH
Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!
11 put
Last edited by House on 16/05/2014 17:10, edited 1 time in total.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51229
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3033 Re: Poplave u cijeloj BiH
Mozda se prevoznici iz Dubrava reklamiraju, nemojte odmah na noz 
- House
- Posts: 51390
- Joined: 17/03/2010 15:36
#3034 Re: Poplave u cijeloj BiH
dječak sa šibicama wrote:Mozda se prevoznici iz Dubrava reklamiraju, nemojte odmah na noz
- dječak sa šibicama
- Posts: 51229
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3035 Re: Poplave u cijeloj BiH
Evo govore o Svrakama na TVSA, veli ovaj lik, valjda iz CZ, da je oko sto dunuma zemlje krenulo nizbrdo. I da je cudo da niko nije poginuo.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3036 Re: Poplave u cijeloj BiH
Protiv ovih pojava se treba i mora boriti kao i sa vodom.VAŽNO!!!
Štab civilne zaštite Zeničko-dobojskog kantona podsjetio je građane da je na području cijelog kantona, a tako i u svim općinama proglašeno stanje prirodne i druge nesreće i da takva odluka po Zakonu o civilnoj zaštiti precizno propisuje način funkcionisanja javnih, komunalnih i drugih ustanova i preduzeća. To se odnosi i na trgovinske firme.
Naime, brojne su dojave građana da su pojedini trgovci drastično povećali cijene vode i nekih prehrambenih proizvoda. To je u situaciji o proglašenju stanja od prirodne i druge nesreće nedopustivo.
Zato je Štab cilvilne zaštite naložio Službama inspekcije da hitno poduzmu mjere protiv neodgovornih lica. Istovremeno, Štab civilne zaštite poziva građane da ukoliko primijete takve pojave obavijeste inspekcijske službe na broj telefona u subotu 061 477 122, a u nedjelju 061 806 142.
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3037 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3038 Re: Poplave u cijeloj BiH
Strašnoandrejsos wrote:Citavo selo Celebici nestalo ,jedino se vidi munara:
jezivo
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3039 Re: Poplave u cijeloj BiH
bolje spriječiti nego liječitifaketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3040 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ja sam napisao prije 2 sata da su U Doboj-Istoku poceli sa evakuacijom stanovnista uz Sprecu.I onako je dole haoticno
- Antifriz+
- Posts: 215
- Joined: 23/08/2012 14:52
#3041 Re: Poplave u cijeloj BiH
faketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..
Doboj Istok i Gracanica navodno pocela evakuacija??? Ako je brana sigurna onda nekome ko siri dezinformacije treba jebati familiju!
- muha_sa
- Posts: 140446
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3044 Re: Poplave u cijeloj BiH
Izvlačenje ljudi iz mjesta Krepsići-Brčko
- dječak sa šibicama
- Posts: 51229
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3045 Re: Poplave u cijeloj BiH
A zna li neko postoji li opasnost na padinama Trebevica, od odrona?
Znam da je dosta ulagano u potporne zidove, da je uradjena odlicna drenaza na Hambinoj carini, ali hajd ti znaj tamo Mahmutovac, gore Bogusevac, Vranjace, Soukbunar, to su kuca na kuci, nekad gledam one kuce na stijenama i sve imam osjecaj da ce se srusiti same od sebe.
Znam da je dosta ulagano u potporne zidove, da je uradjena odlicna drenaza na Hambinoj carini, ali hajd ti znaj tamo Mahmutovac, gore Bogusevac, Vranjace, Soukbunar, to su kuca na kuci, nekad gledam one kuce na stijenama i sve imam osjecaj da ce se srusiti same od sebe.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#3046 Re: Poplave u cijeloj BiH
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... miliona-km
Zakon o zaštiti spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća predviđa da svaki uposlenik u bilo kojoj firmi na svoju plaću izdvaja 0,5 posto od neto primanja i sve kompanije i uposlenici i oni koji rade po ugovorima o djelu uredno pune budžet FBiH, jer je to vrlo precizno definisana namjena.
Međutim, umjesto da se ta sredstva, koja su ogromna, blagovremeno troše, da se preveniraju poplave i ulaže u zaštitu od spašavanja, Vlada FBiH je svojom odlukom od 3. januara 2013. godine sa računa Civilne zaštite FBiH novac, koji je namijenjen za ove potrebe, pozajmila 16 miliona KM - istakao je predsjednik SBB-a.
Istakao je da ni to nije bilo dovoljno pa je Vlada FBiH 5. februara ove godine donijela Odluku o odobravanju prenosa sredstava sa posebnih namjenskih transakcijskih računa, gdje je sa računa Civilne zaštite pozajmila 20 miliona KM, kako je naveo, našeg narodnog novca.
- Onda imate poigravanje sa građanima u najdramatičnijim trenutcima, pa je jučer Vlada donijela odluku o proglašavanja stanja prirodne nesreće i „velikodušno" je za ove namjene izdvojila dva miliona KM! Znači Vlada je otela 20 miliona KM za ovu namjenu i sada intervenira sa dva miliona KM!
Pozivajući se na finansijski plan Agencije za vodno područje rijeke Save, istakao je da na računima ove Agencije posljednje tri godine leži po 14 miliona maraka.
...
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3047 Re: Poplave u cijeloj BiH
Narod se boji, izdato je upozorenje da se bude spremno za evakuaciju, ne i da se vrsi evakuacija.. Ali eto, narod ne zeli da rizikuje...Antifriz+ wrote:faketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..
Doboj Istok i Gracanica navodno pocela evakuacija??? Ako je brana sigurna onda nekome ko siri dezinformacije treba jebati familiju!
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3048 Re: Poplave u cijeloj BiH
jel ima novih informacija iz Bijeljine jeli dalje nasip ugrožen?
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3049 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kasniš Muha. Godine stigle ha?muha_sa wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
Bilo već 13 puta
- Herr Flick
- Posts: 9092
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3050 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH
To je od jučer,u Doboju se voda povlačiveze s vezom wrote: Ovo postalo jos gore
Sent from my SM-G900H using Tapatalk







doboj