Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#3026 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

Šveđanin wrote:Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
Najbolje jos jedno 10 puta da se to postavi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3027 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Devastirana Osnovna škola u Gornjem Hrasnom

Prema informacijama Ministarstva obrazovanja nauke, kulture i sporta TK pet učenika sa posebnim potrebama koji se nalaze u Zavodu za odgoj osoba sa smetnjama u razvoju u Tuzli, tu će ostati do daljnjeg. U Behram- begovoj medresi u Tuzli smješteni su ostali učenici koji se u ovom momentu ne mogu vratiti kućama.

Iz Ministarstva ističu da je Osnovna škola u Gornjem Hrasnom općina Kalesija totalno devastirana, dok klizište prijeti područnoj školi u naselju Zukići, takođe na području općine Kalesija.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3028 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AhmetShabo »

Šveđanin wrote:Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
de malo pratite temu, dosad se 16. put objavili da se u dubravama naplacuje prevoz 20 KM...

Je*o vise taj prevoz, ovdje u LK se strahuje od pucanja brane, nastala bi kataklizma nevidjenih razmjera.Grad od 10.000 stanovika
Jasmin002
Posts: 6
Joined: 16/05/2014 16:21

#3029 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Jasmin002 »

faketowsky wrote:
Šveđanin wrote:Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!

http://www.klix.ba/vijesti/bih/dubrave- ... /140516112
de malo pratite temu, dosad se 16. put objavili da se u dubravama naplacuje prevoz 20 KM...

Je*o vise taj prevoz, ovdje u LK se strahuje od pucanja brane, nastala bi kataklizma nevidjenih razmjera.Grad od 10.000 stanovika
Ja odoh na kakvo brdo ako pukne :razz:
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#3030 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Stjui »

andrejsos wrote:Citavo selo Celebici nestalo ,jedino se vidi munara:

Image
jezivo
a gdje je ovo?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3031 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Maglaj izgleda katastrofalno
User avatar
House
Posts: 51390
Joined: 17/03/2010 15:36

#3032 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by House »

Dubrave: Prevoz vozila s jedne na drugu stranu naplaćuju do 20 KM!


:D 11 put
Last edited by House on 16/05/2014 17:10, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51229
Joined: 29/06/2011 23:39

#3033 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama »

Mozda se prevoznici iz Dubrava reklamiraju, nemojte odmah na noz :D
User avatar
House
Posts: 51390
Joined: 17/03/2010 15:36

#3034 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by House »

dječak sa šibicama wrote:Mozda se prevoznici iz Dubrava reklamiraju, nemojte odmah na noz :D

:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51229
Joined: 29/06/2011 23:39

#3035 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama »

Evo govore o Svrakama na TVSA, veli ovaj lik, valjda iz CZ, da je oko sto dunuma zemlje krenulo nizbrdo. I da je cudo da niko nije poginuo.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3036 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

VAŽNO!!!

Štab civilne zaštite Zeničko-dobojskog kantona podsjetio je građane da je na području cijelog kantona, a tako i u svim općinama proglašeno stanje prirodne i druge nesreće i da takva odluka po Zakonu o civilnoj zaštiti precizno propisuje način funkcionisanja javnih, komunalnih i drugih ustanova i preduzeća. To se odnosi i na trgovinske firme.
Naime, brojne su dojave građana da su pojedini trgovci drastično povećali cijene vode i nekih prehrambenih proizvoda. To je u situaciji o proglašenju stanja od prirodne i druge nesreće nedopustivo.

Zato je Štab cilvilne zaštite naložio Službama inspekcije da hitno poduzmu mjere protiv neodgovornih lica. Istovremeno, Štab civilne zaštite poziva građane da ukoliko primijete takve pojave obavijeste inspekcijske službe na broj telefona u subotu 061 477 122, a u nedjelju 061 806 142.
Protiv ovih pojava se treba i mora boriti kao i sa vodom.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3037 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AhmetShabo »

U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3038 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

andrejsos wrote:Citavo selo Celebici nestalo ,jedino se vidi munara:

Image


jezivo
Strašno :( Ne razumijem kakvo je ovo selo u pola šume :? .Očigledno je da skroz odakle je krenulo kliziste nije bilo drveća i to je vjerovatnio i presudilo,nema sta zemljiste drzat
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3039 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

faketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..
bolje spriječiti nego liječiti
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3040 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

Ja sam napisao prije 2 sata da su U Doboj-Istoku poceli sa evakuacijom stanovnista uz Sprecu.I onako je dole haoticno
User avatar
Antifriz+
Posts: 215
Joined: 23/08/2012 14:52

#3041 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Antifriz+ »

faketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..

Doboj Istok i Gracanica navodno pocela evakuacija??? Ako je brana sigurna onda nekome ko siri dezinformacije treba jebati familiju!
madrileno
Posts: 6
Joined: 11/12/2010 23:34

#3042 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by madrileno »

Image
Image
Image
Image
Image
Image doboj
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3044 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »



Izvlačenje ljudi iz mjesta Krepsići-Brčko
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51229
Joined: 29/06/2011 23:39

#3045 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama »

A zna li neko postoji li opasnost na padinama Trebevica, od odrona?

Znam da je dosta ulagano u potporne zidove, da je uradjena odlicna drenaza na Hambinoj carini, ali hajd ti znaj tamo Mahmutovac, gore Bogusevac, Vranjace, Soukbunar, to su kuca na kuci, nekad gledam one kuce na stijenama i sve imam osjecaj da ce se srusiti same od sebe.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3046 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »


Zakon o zaštiti spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća predviđa da svaki uposlenik u bilo kojoj firmi na svoju plaću izdvaja 0,5 posto od neto primanja i sve kompanije i uposlenici i oni koji rade po ugovorima o djelu uredno pune budžet FBiH, jer je to vrlo precizno definisana namjena.

Međutim, umjesto da se ta sredstva, koja su ogromna, blagovremeno troše, da se preveniraju poplave i ulaže u zaštitu od spašavanja, Vlada FBiH je svojom odlukom od 3. januara 2013. godine sa računa Civilne zaštite FBiH novac, koji je namijenjen za ove potrebe, pozajmila 16 miliona KM - istakao je predsjednik SBB-a.

Istakao je da ni to nije bilo dovoljno pa je Vlada FBiH 5. februara ove godine donijela Odluku o odobravanju prenosa sredstava sa posebnih namjenskih transakcijskih računa, gdje je sa računa Civilne zaštite pozajmila 20 miliona KM,
kako je naveo, našeg narodnog novca.

- Onda imate poigravanje sa građanima u najdramatičnijim trenutcima, pa je jučer Vlada donijela odluku o proglašavanja stanja prirodne nesreće i „velikodušno" je za ove namjene izdvojila dva miliona KM! Znači Vlada je otela 20 miliona KM za ovu namjenu i sada intervenira sa dva miliona KM!

Pozivajući se na finansijski plan Agencije za vodno područje rijeke Save, istakao je da na računima ove Agencije posljednje tri godine leži po 14 miliona maraka.

...
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... miliona-km
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3047 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AhmetShabo »

Antifriz+ wrote:
faketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..

Doboj Istok i Gracanica navodno pocela evakuacija??? Ako je brana sigurna onda nekome ko siri dezinformacije treba jebati familiju!
Narod se boji, izdato je upozorenje da se bude spremno za evakuaciju, ne i da se vrsi evakuacija.. Ali eto, narod ne zeli da rizikuje...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3048 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

jel ima novih informacija iz Bijeljine jeli dalje nasip ugrožen?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3049 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Kasniš Muha. Godine stigle ha?

Bilo već 13 puta :mrgreen:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3050 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by Herr Flick »

veze s vezom wrote: Ovo postalo jos gore :(

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
To je od jučer,u Doboju se voda povlači
Post Reply