Ne kazem za ponudu prostoraNed071 wrote:Ma ni blizu... Veceg suta a skucenijeg unutra ja nisam vidio.
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3026 Re: Citroen All About
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3027 Re: Citroen All About
Neki dan sam se vozio, bas ovoNed071 wrote:Ma ni blizu... Veceg suta a skucenijeg unutra ja nisam vidio.
I da, ako onu zadnju osovinu smatrate udobnom i niste culi koliko lupa, onda je udoban. Ja se nacitao ovdje o njemu, u realnosti ni blizu. Ne znam za onog hidraulicnog, ovaj je kao 407 po ovjesu, lupa li lupa.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3028 Re: Citroen All About
Ned071 wrote:Ma ni blizu... Veceg suta a skucenijeg unutra ja nisam vidio.
I ja sam to na prvu vidio, da je skučen prostor. S obzirom na gabarite vozila prostora fali, naprijed komoditeta zbog skučenosti a nazad je potijesan za odrasle. Prethodni model, nije takav bio, imao je prostora i za dvometraše.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3029 Re: Citroen All About
basicm wrote: Neki dan sam se vozio, bas ovo![]()
I da, ako onu zadnju osovinu smatrate udobnom i niste culi koliko lupa, onda je udoban. Ja se nacitao ovdje o njemu, u realnosti ni blizu. Ne znam za onog hidraulicnog, ovaj je kao 407 po ovjesu, lupa li lupa.
Ma ko šta pričao, Citroen sa običnim i sa hidropneumatskim vješanjem su dva različita svijeta. Zbog toga mi je malo koji novi Citroen interesantan. Dobri su u svojim klasama, ali nisu ono zbog čega sam zavolio Citroen.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3030 Re: Citroen All About
Hidromneumatika stalno u tvom riječniku....ko svojevremeno Terziću " fizibiliti studija "...Terza je tad prvo kad bi usto umjesto dobro jutro ženi rekao fizibiliti, iz povjerljivih krugova saznajem, kad bi došo na poslo kolege bi pozdravio sa fizibiliti, na tv-u bi fizibiliti pričao o društvenom napretku, sad fizibiliti gradi ceste 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3031 Re: Citroen All About
Ne znam vala kada sam je pomenuo zadnji put. Šta da se radi kada je to bio zaštitni znak velikih citroenovih limuzina.Između ostalog.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3032 Re: Citroen All About
Kazu 3x bolje od hidraulike
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3033 Re: Citroen All About
Kako bi ga pomela Activa od prije četvrt vijeka.
Ali marketing je čudo.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#3034 Re: Citroen All About
Ma sala nista ozbiljno, ali upravu si hidraulika je zastitni znak Citroenacitroen xm wrote:Ne znam vala kada sam je pomenuo zadnji put. Šta da se radi kada je to bio zaštitni znak velikih citroenovih limuzina.Između ostalog.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3035 Re: Citroen All About
Eto, idioti su to uništili. Sveli su Citroen na niskobudžetni brend.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3036 Re: Citroen All About
zato sam uvijek bio protiv grupacija , vazda neko trpicitroen xm wrote:![]()
Eto, idioti su to uništili. Sveli su Citroen na niskobudžetni brend.
nije tema i off je , al mislim da bi ista sudbina zadesila mazdu , da se nisu Japanci pitali , i vidis sad kad nema forda dizajn se 2x popravio , o kvaliteti ne moram pricat .
nissan je izgubio sve svoje osim GT-R-a , svi motori i sve platforme reno
ista stvar se desila sa Lanciom(Bata je ljut
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3037 Re: Citroen All About
Dobro, Nisan se dobro kotira i sa terencima, to mu je ostavljeno i tu je tata. Svi ovi renoovi suv-ovi su u stvari Nisan. Jbg, kada oduzmeš sportske modele i terence, Nisan i nije imao nešto pretjerano interesantno.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3038 Re: Citroen All About
grupacije su dobre ako se to fino rasporedi i ne mjesa se svako u svasta
kad je to kao bosanski lonac onda ne valja ni pojedinacna firma a kamolli grupacija
kad je to kao bosanski lonac onda ne valja ni pojedinacna firma a kamolli grupacija
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3039 Re: Citroen All About
citroen xm wrote:Dobro, Nisan se dobro kotira i sa terencima, to mu je ostavljeno i tu je tata. Svi ovi renoovi suv-ovi su u stvari Nisan. Jbg, kada oduzmeš sportske modele i terence, Nisan i nije imao nešto pretjerano interesantno.
X trail sam zapikao
Ispod 2.0 ne bi ga ni gledao
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#3040 Re: Citroen All About
Da, to su starije malo. Ja sam danas instalirao mape sa onoga linka sto sam stavljao, a prije toga i firmware. Radi sve kao satmaxell_sarajevo wrote:Našao sam piše Istočna Europa: Jug v 108.1
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3042 Re: Citroen All About
Meni je i onaj prvi X-trail dobar.amar1994 wrote:
X trail sam zapikao, kad sam ga vidio uzivo postao mi najbolji SUV
![]()
Ispod 2.0 ne bi ga ni gledao
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#3043 Re: Citroen All About
Nissan X trail ima kriminalnu unutrasnjost ... oni centralni tahometri iz 2006 su za povratit ...amar1994 wrote:
X trail sam zapikao, kad sam ga vidio uzivo postao mi najbolji SUV
![]()
Ispod 2.0 ne bi ga ni gledao
Da je kojim slucajem neki vw imao ono resenje ti bi ga pljuvao iz petnih zila
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3044 Re: Citroen All About
Ko ga jebe , kad mu mehanika nije ni blizu nissana .Bullet Tooth Tony wrote:Nissan X trail ima kriminalnu unutrasnjost ... oni centralni tahometri iz 2006 su za povratit ...amar1994 wrote:
X trail sam zapikao, kad sam ga vidio uzivo postao mi najbolji SUV
![]()
Ispod 2.0 ne bi ga ni gledao
Da je kojim slucajem neki vw imao ono resenje ti bi ga pljuvao iz petnih zila
Tu unutrasnjost ko gleda u toj klasi , treba dobro da se zapita sta zeli od auta i koji su mu prioriteti.
Ovo je 2016 , u najgorem slucaju 2015to godiste , da nije neka unutrasnjost ali ce trajat godinama
Evo taj https://www.olx.ba/artikal/26460670/nis ... 4x4-tekna/
Jelde qcu ne valja unutra , jebo 4x4 sistem , neka velikih display-a i debilnih komandi
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#3045 Re: Citroen All About
Ne serendaj ... kad je japanac onda ko gleda ovo ko gleda ono .. cim je svabo sve gledas ..
I btw obicni suv .. karina od auta .. isto ga gledam kao i svaki drugi suv .. isto Q5 quattro i ostale gluposti... gradski sminkeri za uz dalmatinsku po snijegu (i to mozda).. nista vise
I btw obicni suv .. karina od auta .. isto ga gledam kao i svaki drugi suv .. isto Q5 quattro i ostale gluposti... gradski sminkeri za uz dalmatinsku po snijegu (i to mozda).. nista vise
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3046 Re: Citroen All About
Pa vi gledate i spominjete ta sranja , valjda vam navika , jebo vas infoteiment i plastike
Interior quality-kita koju forsiraju novinari
Karina je i x1 , x3 , cx3 , cx5 , q3 , tiguan , touareg , 3008 , 5008 , ateca , kodiaq i sve ostalo sto nema diff LOCK da ne nabrajam dalje . Namjena : lazni osjecaj sigurnosti u povisenoj poziciji sjedenja i osjecaj superiornosti/nadmoci nad ostalim , namijenjeno za asfalt jedino .
Ocigledno razlicite prioritete imamo i tu prica zavrsava
, neka hvala na njemackoj , radije cu kupit polu francuza polu japanca il francuza , talijana , amera , pa makar visio na servisu svaki dan(sto je jos jedna u nizu ubleha zapadnjackih)
Ne citate sta pisem , nema jaceg sistema od torsena i to bi gledao kod audija , pa onda ide subaru AWD , pa nissan ATESA , haldexi i ostale pm me ne interesuju
Interior quality-kita koju forsiraju novinari
Karina je i x1 , x3 , cx3 , cx5 , q3 , tiguan , touareg , 3008 , 5008 , ateca , kodiaq i sve ostalo sto nema diff LOCK da ne nabrajam dalje . Namjena : lazni osjecaj sigurnosti u povisenoj poziciji sjedenja i osjecaj superiornosti/nadmoci nad ostalim , namijenjeno za asfalt jedino .
Ocigledno razlicite prioritete imamo i tu prica zavrsava
Ne citate sta pisem , nema jaceg sistema od torsena i to bi gledao kod audija , pa onda ide subaru AWD , pa nissan ATESA , haldexi i ostale pm me ne interesuju
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#3047 Re: Citroen All About
Pa hajde ti reci sviju ti sta da se gleda u ovoj klasi ? ..... terenske sposobnosti .. koje jbt ?Tu unutrasnjost ko gleda u toj klasi , treba dobro da se zapita sta zeli od auta i koji su mu prioriteti.
Kako ide ? Sta 2.0 dizel u tom nisanu cupa odnese jel ?
Sta ces drugo gledat nego opremu i sta sve ima ... pa taj oglas sto se hvalis samo spominje sistem ovaj sistem onaj
Hahaha cuj drugi su nam prioriteti a nakavcio gradskog suva punog elektronike ..
Ti si dosadan sa kontrama svaba iato koliko su dosadni oni sa cuniranim golfovima i ne do Bog da je stari kupio (barem te tako ovdje zajebavaju .. nemam pojma ko je sta kupio ) Golfa ubio bi nas po temama
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3048 Re: Citroen All About
Recimo kad gledam SUV , biram najbolji 4wd sistem i motor , mada se sve manje toga nudiBullet Tooth Tony wrote:Pa hajde ti reci sviju ti sta da se gleda u ovoj klasi ? ..... terenske sposobnosti .. koje jbt ?Tu unutrasnjost ko gleda u toj klasi , treba dobro da se zapita sta zeli od auta i koji su mu prioriteti.
Kako ide ? Sta 2.0 dizel u tom nisanu cupa odnese jel ?
Sta ces drugo gledat nego opremu i sta sve ima ... pa taj oglas sto se hvalis samo spominje sistem ovaj sistem onaj
Hahaha cuj drugi su nam prioriteti a nakavcio gradskog suva punog elektronike ..
Tako nesto https://www.olx.ba/artikal/27092205/nis ... l-4-2-tdi/, takav nema nov , jedino mozda Land rover neki ali je skup , danas je sve puno elektronike .
Sad bi se mogli javiti limarija boys na ovaj link, da kazu kako trunu ko ludi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3049 Re: Citroen All About
nece , nema ga niko u porodiciBullet Tooth Tony wrote:
Ti si dosadan sa kontrama svaba iato koliko su dosadni oni sa cuniranim golfovima i ne do Bog da je stari kupio (barem te tako ovdje zajebavaju .. nemam pojma ko je sta kupio ) Golfa ubio bi nas po temama
pa jbte kad skontas , bolja je i ona dvica odignuta nego ovi novi SUV sminkeraj
i vi ste dosadni sa ergonomijom i enterijerom
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3050 Re: Citroen All About
X trail ovaj novi je ok, stari ne da gledati u sebe od ruznoce.
Ne znam kako bi obicni vozac trebao da osjeti te haldexe i torsene, ako rade posao na cesti? Centralni diferencijal neces naci na ovim autima vise, nema potrebe.
Ne znam kako bi obicni vozac trebao da osjeti te haldexe i torsene, ako rade posao na cesti? Centralni diferencijal neces naci na ovim autima vise, nema potrebe.
