Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3026 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

semir1988 wrote:koji ti je tv..da ti napisem kodove...
marka je samsung e sad ako je neki model, ne bih znao
obicni 50 i kusur cm ekran

hvala :)
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3027 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

Samsung:

2517
8299
8644
5393
7910
6505
4884
6896
7736
3193
4495
4523
5510
3673
4648
7647
7287
3488
4469

:mrgreen:
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3028 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

Kralj Tvrtko I. wrote:Samsung:

2517
8299
8644
5393
7910
6505
4884
6896
7736
3193
4495
4523
5510
3673
4648
7647
7287
3488
4469

:mrgreen:
hvala kralju, odma probam :mrgreen:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3029 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

de javi jel moze to pa d i ja probam...i koji si kod ukucao
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3030 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

Kralj Tvrtko I. wrote:de javi jel moze to pa d i ja probam...i koji si kod ukucao
moze :D
kod mene upalio odma prvi kod 2517
samo jos da uhavizam za sta je koja tipka :D
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3031 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

eh, dobro...odradili smo prebacivanje daljinskog na tv
al kako vratiti na resiver
pokusao nesta i sad mi kad prebacam kanale funkcionise kao daljinski od resivera
a kad pojacavam zvuk funkcionise kao tv daljinski :D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#3032 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

mislim da vracas na resiver tako sto samo klikas na D3 tipku

probaj...

nisam kod tv-a trenutno pa ne znam jel tako
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3033 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

Kralj Tvrtko I. wrote:mislim da vracas na resiver tako sto samo klikas na D3 tipku

probaj...

nisam kod tv-a trenutno pa ne znam jel tako
ne mere tako
pritisnem kratko - nista
drzim gumb d3 - opet nista
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3034 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

chudjenhe wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:mislim da vracas na resiver tako sto samo klikas na D3 tipku

probaj...

nisam kod tv-a trenutno pa ne znam jel tako
ne mere tako
pritisnem kratko - nista
drzim gumb d3 - opet nista

Tako je naštiman da radi daljinski. Uzmi knjižicu i nađi tamo kako da volume vratiš da reaguje na D3, to je par klikova
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3035 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

doff wrote:
chudjenhe wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:mislim da vracas na resiver tako sto samo klikas na D3 tipku

probaj...

nisam kod tv-a trenutno pa ne znam jel tako
ne mere tako
pritisnem kratko - nista
drzim gumb d3 - opet nista

Tako je naštiman da radi daljinski. Uzmi knjižicu i nađi tamo kako da volume vratiš da reaguje na D3, to je par klikova
nemam druze te knjizice...to i jeste problem
ima li gdje na telemachovoj stranici il forumu?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3036 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

1. Drži D3 dok ne počne treperiti
2. Pritisni volume +
3. Pritisni volume -
4. Pritisni D3
Poslije toga D3 ce zatreperiti 3X
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3037 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chudjenhe »

doff wrote:1. Drži D3 dok ne počne treperiti
2. Pritisni volume +
3. Pritisni volume -
4. Pritisni D3
Poslije toga D3 ce zatreperiti 3X
hvala do neba :thumbup:

:sax:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3038 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Eborg »

Na jednom receiveru imam History Channel a na drugom ne. Restartovao milion puta ali ostaje isto.

Mogu li ja nesto jos cackati ili moram zvati podrsku?
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#3039 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by plagijator1975 »

Eborg wrote:Na jednom receiveru imam History Channel a na drugom ne. Restartovao milion puta ali ostaje isto.

Mogu li ja nesto jos cackati ili moram zvati podrsku?
Je su li ti oba recivera sa istim paketom programa?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3040 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Eborg »

Pa princip je takav da plaćam osnovni paket i 2X digitalni ako se ne varam. Prije sam imao sve kanale na oba a sada mi fali History Channel na jednom od njih, kaže da se trebam pretplatiti na taj kanal. Nemam pojma fali li još koji jer rijetko ostale i gledam.
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3041 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Jesi li pravio liste sa omiljenim kanalima? Ako koristiš D3v2.0, na daljinskom pritisni FAV i na zadnjoj opciji izaberi TV i RADIO. History Channel je na poziciji 97 u osnovnom paketu (Zenica), 95 (Sarajevo).

Sad jedino nisam siguran da li trebaš imati Osnovni paket na oba TV-a ili ti je na jednom Osnovni, a na drugom Start paket. Ako je ova kombinacija, onda ti je sve ok, jer History Channel nije u Start paketu.

Evo ti lista kanala po paketima u Zenici, pa uporedi.

http://telemach.ba/D3+-+digitalna+telev ... v_start2=0
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#3042 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

DON_eARL wrote:Jesi li pravio liste sa omiljenim kanalima? Ako koristiš D3v2.0, na daljinskom pritisni FAV i na zadnjoj opciji izaberi TV i RADIO. History Channel je na poziciji 97 u osnovnom paketu (Zenica), 95 (Sarajevo).

Sad jedino nisam siguran da li trebaš imati Osnovni paket na oba TV-a ili ti je na jednom Osnovni, a na drugom Start paket. Ako je ova kombinacija, onda ti je sve ok, jer History Channel nije u Start paketu.

Evo ti lista kanala po paketima u Zenici, pa uporedi.

http://telemach.ba/D3+-+digitalna+telev ... v_start2=0
svem se cini da je na drugom start a ne osnovni..zato nemas history...
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#3043 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

Eborg wrote:Pa princip je takav da plaćam osnovni paket i 2X digitalni ako se ne varam. Prije sam imao sve kanale na oba a sada mi fali History Channel na jednom od njih, kaže da se trebam pretplatiti na taj kanal. Nemam pojma fali li još koji jer rijetko ostale i gledam.
Da,i meni fali history channel...fali jos kanala,ne znam da li je iko gledao onaj "ginx" kanal,sve o igrama,konzolama,hardware-u itd 24/7,pravo dobar kanal,al iskljucise ga :cry:
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3044 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Eto vam link liste kanala po paketima u mom postu iznad. Start i Osnovni paket nisu isti paketi, a ranije ste vjerovatno imali promotivno otključane sve pakete, pa zato sada i fale ti kanali.
User avatar
Allen__
Posts: 72
Joined: 02/12/2012 23:53

#3045 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Allen__ »

Koja patnja gledati ovaj rukomet na FTV. Jadno i kukavno
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3046 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Što je ovako loša analogna u Zenici?
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3047 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Da li je neko obraćao pažnju na podatke o signalu na D3v2.0 u tehničkim podešavanjima?

Kod mene na običnim "digitalnim" kanalima kvalitet signala iznosi 53%, dok je na HD kanalima 45%. S/N 3500-4000, zavisno od upotrebe interneta. kakvo je stanje kod drugih korisnika MIX paketa?

Ovo možete provjeriti u Meni/Tehnička podešavanja/Signal :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51195
Joined: 29/06/2011 23:39

#3048 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

I na kraju, koji je odgovor telemaha na bht povecanje brzina interneta?

Sent from my PMP5770D using Tapatalk 2
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#3049 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

DON_eARL wrote:Da li je neko obraćao pažnju na podatke o signalu na D3v2.0 u tehničkim podešavanjima?

Kod mene na običnim "digitalnim" kanalima kvalitet signala iznosi 53%, dok je na HD kanalima 45%. S/N 3500-4000, zavisno od upotrebe interneta. kakvo je stanje kod drugih korisnika MIX paketa?

Ovo možete provjeriti u Meni/Tehnička podešavanja/Signal :D
u sustini...to ti nista ne znaci
odgoovr od servisera..ili kako ih oni zovu.s.ignalista...ni oni ne znaju sta im to znaci tu..taj signal sto prikazuje
meni je na starom interfejsu pokazivalo signal 75-80..a sad je 53-55

kaze mi lik..vjeruj pokusavao sma da dokucim sta je..i nisma skontao...
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3050 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

Ma znam ja šta predstavljaju pomenuti podaci, nego me zanima stanje kod drugih korisnika, da uporedim sa svojim, pa ako bude razloga, da ih zovem da mi pojačaju signal, ako se već može dobiti bolji kvalitet slike na D3. :D
Locked