Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
eh, dobro...odradili smo prebacivanje daljinskog na tv
al kako vratiti na resiver
pokusao nesta i sad mi kad prebacam kanale funkcionise kao daljinski od resivera
a kad pojacavam zvuk funkcionise kao tv daljinski
Pa princip je takav da plaćam osnovni paket i 2X digitalni ako se ne varam. Prije sam imao sve kanale na oba a sada mi fali History Channel na jednom od njih, kaže da se trebam pretplatiti na taj kanal. Nemam pojma fali li još koji jer rijetko ostale i gledam.
Jesi li pravio liste sa omiljenim kanalima? Ako koristiš D3v2.0, na daljinskom pritisni FAV i na zadnjoj opciji izaberi TV i RADIO. History Channel je na poziciji 97 u osnovnom paketu (Zenica), 95 (Sarajevo).
Sad jedino nisam siguran da li trebaš imati Osnovni paket na oba TV-a ili ti je na jednom Osnovni, a na drugom Start paket. Ako je ova kombinacija, onda ti je sve ok, jer History Channel nije u Start paketu.
Evo ti lista kanala po paketima u Zenici, pa uporedi.
DON_eARL wrote:Jesi li pravio liste sa omiljenim kanalima? Ako koristiš D3v2.0, na daljinskom pritisni FAV i na zadnjoj opciji izaberi TV i RADIO. History Channel je na poziciji 97 u osnovnom paketu (Zenica), 95 (Sarajevo).
Sad jedino nisam siguran da li trebaš imati Osnovni paket na oba TV-a ili ti je na jednom Osnovni, a na drugom Start paket. Ako je ova kombinacija, onda ti je sve ok, jer History Channel nije u Start paketu.
Evo ti lista kanala po paketima u Zenici, pa uporedi.
Eborg wrote:Pa princip je takav da plaćam osnovni paket i 2X digitalni ako se ne varam. Prije sam imao sve kanale na oba a sada mi fali History Channel na jednom od njih, kaže da se trebam pretplatiti na taj kanal. Nemam pojma fali li još koji jer rijetko ostale i gledam.
Da,i meni fali history channel...fali jos kanala,ne znam da li je iko gledao onaj "ginx" kanal,sve o igrama,konzolama,hardware-u itd 24/7,pravo dobar kanal,al iskljucise ga
Eto vam link liste kanala po paketima u mom postu iznad. Start i Osnovni paket nisu isti paketi, a ranije ste vjerovatno imali promotivno otključane sve pakete, pa zato sada i fale ti kanali.
Da li je neko obraćao pažnju na podatke o signalu na D3v2.0 u tehničkim podešavanjima?
Kod mene na običnim "digitalnim" kanalima kvalitet signala iznosi 53%, dok je na HD kanalima 45%. S/N 3500-4000, zavisno od upotrebe interneta. kakvo je stanje kod drugih korisnika MIX paketa?
Ovo možete provjeriti u Meni/Tehnička podešavanja/Signal
DON_eARL wrote:Da li je neko obraćao pažnju na podatke o signalu na D3v2.0 u tehničkim podešavanjima?
Kod mene na običnim "digitalnim" kanalima kvalitet signala iznosi 53%, dok je na HD kanalima 45%. S/N 3500-4000, zavisno od upotrebe interneta. kakvo je stanje kod drugih korisnika MIX paketa?
Ovo možete provjeriti u Meni/Tehnička podešavanja/Signal
u sustini...to ti nista ne znaci
odgoovr od servisera..ili kako ih oni zovu.s.ignalista...ni oni ne znaju sta im to znaci tu..taj signal sto prikazuje
meni je na starom interfejsu pokazivalo signal 75-80..a sad je 53-55
kaze mi lik..vjeruj pokusavao sma da dokucim sta je..i nisma skontao...
Ma znam ja šta predstavljaju pomenuti podaci, nego me zanima stanje kod drugih korisnika, da uporedim sa svojim, pa ako bude razloga, da ih zovem da mi pojačaju signal, ako se već može dobiti bolji kvalitet slike na D3.