SDA-All about
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#30227 Re: SDA-All about
https://www.faktor.ba/vijest/izetbegovi ... ala-244459
Bake je u svom fazonu definitivno. Uzima čovjek lopatom, hahahahahaa!
Izetbegović na tribini SDA: Ko ovom narodu bude pravio štetu, njemu nema halala!
Bake je u svom fazonu definitivno. Uzima čovjek lopatom, hahahahahaa!
-
iz Mostara
- Posts: 456
- Joined: 08/04/2017 17:40
#30228 Re: SDA-All about
HERCEGOVINA je pokrajina u državi BOSNI, a Bošnjaci moraju imati svoju BOŠNJAČKU državu
https://goo.gl/2qcr4C
https://goo.gl/2qcr4C
- GoldenSpoon
- Posts: 391
- Joined: 07/10/2014 01:22
#30229 Re: SDA-All about
Narod zna
http://www.zurnal.info/novost/20445/ko- ... je-penzije
"Kupac 67 posto kapitala bila je ortačka grupa koju su činili radnici i menadžment firme. Na čelu Ortačke grupe sastavljene od kadrova SDA bio je tadašnji generalni direktor Mehmed Čorhodžić. "
http://www.zurnal.info/novost/20445/ko- ... je-penzije
"Kupac 67 posto kapitala bila je ortačka grupa koju su činili radnici i menadžment firme. Na čelu Ortačke grupe sastavljene od kadrova SDA bio je tadašnji generalni direktor Mehmed Čorhodžić. "
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#30230 Re: SDA-All about
Narodu je mrsko čitati. Zato i ne zna, a vlasti znaju da narod ne zna, odnosno da prava informacija o muljaži stranačke halke i podobne državne uprave do naroda dođe kasno. Zbog ovakvih stvari vrijedi donijeti zakon o reviziji privatizacije da se utvrdi odgovornost političara, uprave i ortačkih grupa. SDA to neće uraditi jer bi se pokazalo da su oni ti koji su se okoristili pljačkom naroda.GoldenSpoon wrote:Narod zna
http://www.zurnal.info/novost/20445/ko- ... je-penzije
"Kupac 67 posto kapitala bila je ortačka grupa koju su činili radnici i menadžment firme. Na čelu Ortačke grupe sastavljene od kadrova SDA bio je tadašnji generalni direktor Mehmed Čorhodžić. "
Najsmiješnije je što vlasti sada predlažu da svi solidarno, plaćanjem harača, pokrivamo gubitke koje su oni na milion načina napravili. Može ali da se prvo utvrdi odgovornost, nađu krivci i oduzme imovina stečena na ovaj način.
Ovom novinaru svaka čast na članku i istraživanju.
PRODANE SU ZA DVIJE MARKE: Ko je kriv što radnice Borca mole političare za svoje penzije?
Objavljeno: 03.05.2017. u 14:42h
Radnice bivšeg banovićkog pogona “Konfekcije Borac Travnik” sedam dana i noći borave ispred zgrade federalne vlade. Umjesto penzije, čekaju sjednicu vlade zakazanu za četvrtak. Još će jednom čuti obećanje o skorom uvezivanju staža, koje im već godinama daju ministri i premijeri. Suma koja je opljačkana iz njihove bivše firme, hiljadama je puta veća od one koja im treba biti uplaćena
Piše: Amarildo Gutić
Preostalo ih je pet. Jedna je kolegica zbog bolesti morala otići kući. Najmlađa ima 58 godina. Prvomajske praznike provele su ispred zgrade federalne vlade. Posjećuju ih mediji i dobri ljudi koji im pomažu da ne budu gladne i promrzle. Sudbina im zavisi od milosti federalne vlade. Kao što je zavisila od prethodne, i one prije prethodne. Radile su, kao i stotine drugih radnica Borca, godinama bez uplaćenog staža.
Firmu su im prodali, opljačkali, njih ostavili bez posla. Radnice banovićkog Borca poput ostalog ovdašnjeg odbačenog radničkog roblja, više ne razmišljaju o krivcu. U pitanju je goli opstanak. A krivci moguće je, mirno spavaju. Žurnal objavljuje spisak dijela imovine Borca čiju prodaju u režiji kadrova SDA niko nije želio istražiti i procesuirati proteklih godina.
Gdje je imovina Borca u Hrvatskoj, Srbiji, Kosovu?
Početkom privatizacije vlast se užurbano rješava velikih sistema. Daje ih u bescjenje, samo izbjegnu odgovornost upravljanja, tačnije priznaju svoju nesposobnost. Željezaru Zenica daju za jednu marku, dok je "Konfekcija Borac Travnik" procijenjena dvostruko više, čak dvije marke.
Kupac 67 posto kapitala bila je ortačka grupa koju su činili radnici i menadžment firme. Na čelu Ortačke grupe sastavljene od kadrova SDA bio je tadašnji generalni direktor Mehmed Čorhodžić. Procjene govore da je te 2003. godine Borac vrijedio 35 miliona maraka. Imao je 2300 radnika. Devet godina kasnije Ortačka grupa zbog neispunjenih obaveza prema privatizacionom ugovoru vraća Borac u vlasništvo Federacije. Nisu tražili povrat dvije marke. Federaciji su predali radnike bez uplaćenog staža i sa 30 miliona duga!!
U međuvremenu, na desetine miliona maraka vrijedne imovine Borca u inostranstvu je sve manje. Uzaludni su bili nalazi Finansijske policije te apeli nadležnima, prije svega Agenciji za privatizaciju i tužilaštvima da reaguju. Utvrđeno je da dio imovine prijeratnog Borca sa prostora bivše Jugoslavije nije prikazan u aktivnom ni u pasivnom podbilansu. To praktično znači da se imovina skrivala radi nelegalne prodaje. Ni danas nema odgovora ko je nezakonito prodao imovinu sa spiska:
- 25 hiljada m2 zemljišta prostora u Splitu i šume u Žednom (Hrvatska)
- četiri poslovna prostora u Splitu
- zemljište nepoznate površine kod Trogira
- odmaralište u Trogiru
- pet stanova u Zagrebu
- 24 poslovna prostora u Srbiji
- 5 poslovnih prostora na Kosovu
Ovo je spisak samo poznate imovine. Postojale su sumnje da je njen spisak znatno duži, ali da nikada nije prijavljena Agenciji. Kao što nikada nije ni istraženo ko je na svemu profitirao. Ništa manje sporna nije ni prodaja imovine Borca u BiH, poput hotela na Babanovcu ili hotela Lipa u Travniku, a milionima maraka od prodaje, zvanično nema traga.
Prljavi poslovi, čiste ruke
Zenički pogon Borca je zatvoren, da bi Općina to zemljište prodala za izradnju tržnog centra. Banovićki pogon je nakon što je 2012. vraćen u vlasništvo Federacije, sistemski opljačkan i devastiran. Travnički pogon je rasparčan, ponovo privatizovan, a manji dio radnika ponovo radi. Tužilaštva ne reaguju na očiglednu pljačku imovine Borca. Kao ni Vlada Federacije i resorna ministarstva. A tim novcem mogli su ne samo povezati radnicima staž, nego otvoriti novi pogon.
Članove bivše Ortačke grupe i direktore Borca više niko ne pita zašto nisu radnicima uvezali staž od 1998. godine, a bili su po ugovoru obavezni da to okončaju do 2005. godine. Niko ne pita ni gdje je potrošeno 800 hiljada maraka koje je 2014. godine Vlada Federacije uplatila za uvezivanje staža radnicima. Kakvim su se metodama služili da prevare državu govori i podatak da je nakon privatizacije menadžmentu fiktivno povećana plata za 10 posto! Neisplaćivanje tog povećanja pokušali su prikazati kao investiranje u firmu...
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#30231 Re: SDA-All about
kupi (citaj dobij) za 1-2 KM,sakrij imovinu firme...prodaj imovinu firme,pare uzmi sebi-->radnike nemoj placati i vrati drzavi a drzava ce svima dici harac,da opet ovi sa pocetka price imaju odakle zagrabiti
pa ovako uvezana kriminalna organizacija nije bila ni u Italiji u vrijeme najvecih kriminalaca ,kao sto nije bila ni u Latinskoj Americi
kadija te tuzi, kadija ti sudi
pa ovako uvezana kriminalna organizacija nije bila ni u Italiji u vrijeme najvecih kriminalaca ,kao sto nije bila ni u Latinskoj Americi
kadija te tuzi, kadija ti sudi
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#30232 Re: SDA-All about
onda te kazne tako što ti oduzmu predmet privatizacije i vrate u državno vlasništvo. doduše sa nekoliko nekretnina manje, a desetina miliona duga više... 
-
mg
- Posts: 976
- Joined: 22/07/2004 19:28
#30233 Re: SDA-All about
Šta drugo očekivati kada državni organi koji postoje da bi to spriječili ne rade svoj posao?
Da li SIPA istražuje ko je i po čijem nalogu izvršio krivično djelo posluge u službi, kada je službeni auto predsjedništva dao na privatnu upotrebu? Koliko znamo, nit SIPA istražuje, nit je tužilaštvo otvorilo istragu.
I za šta nam onda služe SIPA i Tužilaštvo BIH?
Ako na sve opljačkano, harče državu ko privatni servis, dakle, straha nema od ničeg...
Da li SIPA istražuje ko je i po čijem nalogu izvršio krivično djelo posluge u službi, kada je službeni auto predsjedništva dao na privatnu upotrebu? Koliko znamo, nit SIPA istražuje, nit je tužilaštvo otvorilo istragu.
I za šta nam onda služe SIPA i Tužilaštvo BIH?
Code: Select all
Posluga u službi
Član 223.
Ko se neovlašteno posluži novcem, vrijednosnim papirom ili drugim pokretnim stvarima koje
su mu povjerene u službi ili uopće na radu u institucijama Bosne i Hercegovine, ili te stvari
drugom neovlašteno da na poslugu, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet
godina. -
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#30234 Re: SDA-All about
Napravili su savršene pljačkaške mehanizme, što jest, jest. Sve legalno i po zakonu. Ako i nije, nema problema. Niko nije odgovarao ni za jednu pljačku veću od milion.JThomas wrote:onda te kazne tako što ti oduzmu predmet privatizacije i vrate u državno vlasništvo. doduše sa nekoliko nekretnina manje, a desetina miliona duga više...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#30235 Re: SDA-All about
http://ba.n1info.com/a152395/Vijesti/Vi ... njicu.html
spontano organizovanje i zakupljivanje autobusa, žena, majka, gospodarica
spontano organizovanje i zakupljivanje autobusa, žena, majka, gospodarica
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#30236 Re: SDA-All about
Ode SDA stopama SDP-a i DF-a.
Cetvorka zvanicno napustila ovu stranku.
Drzava se iznutra raspada a zvanicnici sute.
Cetvorka zvanicno napustila ovu stranku.
Drzava se iznutra raspada a zvanicnici sute.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#30237 Re: SDA-All about
Njih četvorica napustila,a dok sam ja ovo napisao df je ostao bez dva člana.megaman4 wrote:Ode SDA stopama SDP-a i DF-a.
Cetvorka zvanicno napustila ovu stranku.
Drzava se iznutra raspada a zvanicnici sute.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#30238 Re: SDA-All about
Nek se raspadnu. I vrijeme je. Kada vidim onog Softica hodzu, koji se bavi politikom, shvatim koliko smo blizu nestanka kao drzava i narod, jer nama trebaju ljudi od ugleda u svijetu i koji stavljaju na prvom mjestu kolektiv a ne individualno.MOSALJOZE wrote:Njih četvorica napustila,a dok sam ja ovo napisao df je ostao bez dva člana.megaman4 wrote:Ode SDA stopama SDP-a i DF-a.
Cetvorka zvanicno napustila ovu stranku.
Drzava se iznutra raspada a zvanicnici sute.
Sa Bakirom, Zeljkom, Scepom, Cirilicarem, Dudukom i Niksicem, ugledni smo kao mjesna zajednica Donje Brabonjiste.
Svijet od nas polako okrece glavu. MMF je dokaz tome. Ocigledno je da oni cekaju sta ce biti sa drzavom kada ostane bez transi?
Kraj je vrlo blizu. Jos kada dodamo preslagavanje strana na svjetskoj pozornici, koje se desava ovih dana, postaje nam jasno kakve neznalice imamo u drzavi.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#30239 Re: SDA-All about
Nema veze, kad dodje kraj, barem cu uzivati u pogledu na minderase objesene s bandera.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#30240 Re: SDA-All about
Nikad, nažalost. Stiže čvrsta ženska ruka da počisti i pomete kuću... Predviđam najbolji rezultat SDA od postanka.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#30241 Re: SDA-All about
da zavede red, molim vas
i onda, po hiljaditi put: eto jeste bilo grešaka, loših kadrova, ali sad to dolazi na svoje, sad se radi kako treba, zavodi se red i kreću reforme...
a on ti isto i prije godinu, i prije dvije, i prije pet, i prije petnaest govorio - sad se radi kako treba...
i onda, po hiljaditi put: eto jeste bilo grešaka, loših kadrova, ali sad to dolazi na svoje, sad se radi kako treba, zavodi se red i kreću reforme...
a on ti isto i prije godinu, i prije dvije, i prije pet, i prije petnaest govorio - sad se radi kako treba...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#30242 Re: SDA-All about
Od ponedeljka!JThomas wrote:da zavede red, molim vas![]()
i onda, po hiljaditi put: eto jeste bilo grešaka, loših kadrova, ali sad to dolazi na svoje, sad se radi kako treba, zavodi se red i kreću reforme...![]()
a on ti isto i prije godinu, i prije dvije, i prije pet, i prije petnaest govorio - sad se radi kako treba...
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#30243 Re: SDA-All about
Moj glas imaju.Banksy wrote:Nikad, nažalost. Stiže čvrsta ženska ruka da počisti i pomete kuću... Predviđam najbolji rezultat SDA od postanka.
Doduse, iz nekih drugih razloga.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#30244 Re: SDA-All about
Da, nakon sto se do kraja drzava isprazni s odlaskom naroda, s opustosenim budzetima, posto svijet vise ne zeli ni cuti za BiH, te Boga pitaj kakvim granicama.Banksy wrote:Nikad, nažalost. Stiže čvrsta ženska ruka da počisti i pomete kuću... Predviđam najbolji rezultat SDA od postanka.
Mi smo sebi najveci neprijatelji.
- Acid25
- Posts: 1891
- Joined: 04/04/2013 01:48
#30245 Re: SDA-All about
Alfons Kauders wrote:Moj glas imaju.Banksy wrote:Nikad, nažalost. Stiže čvrsta ženska ruka da počisti i pomete kuću... Predviđam najbolji rezultat SDA od postanka.
Doduse, iz nekih drugih razloga.

-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#30246 Re: SDA-All about
Treba čelična šaka da pomete ovaj Tihićev nagomilani aparat. Naprijed Bake.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#30247 Re: SDA-All about
i instalira svoj nagomilani aparat 
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#30248 Re: SDA-All about
Kad se začepi kanalizacija onda se moraju praviti gadni rezovi i odmah se poduzimaju mjere.
Ti više od tih ćata i onih sisatih i guzatih i drskih gospoja po organima uprave nemereš živit.
Najbolji je recept kineske kulturne revolucije. Vođa i narod da se udruže protiv birokratije i budžetlijskih uhljeba koji su istinski problem. U Maovoj Kini je svjetina takve jednostavno pokokala.
Ti više od tih ćata i onih sisatih i guzatih i drskih gospoja po organima uprave nemereš živit.
Najbolji je recept kineske kulturne revolucije. Vođa i narod da se udruže protiv birokratije i budžetlijskih uhljeba koji su istinski problem. U Maovoj Kini je svjetina takve jednostavno pokokala.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#30249 Re: SDA-All about
sad će vođa odsjeći granu na kojoj sjedi. samo da naoštri sjekiru 
- GoldenSpoon
- Posts: 391
- Joined: 07/10/2014 01:22
