SDA-All about

User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#30201 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Black swan wrote:
JoseMujica wrote:isprne
:D :lol:

vjeruj da je to jedini ispravan termin, i opisno i sadržajno, jer niti jedan nije svojevoljno glOvu iz tog magićnog šupka Gospodara vadio...taj sam proces je toliko nasilan i bolan da bi im bilo lakše se sa heriona skinuti nego sa sigurica buđeta

ps

a Dilfa Provalič s Konjićem izgleda kafu pio pa se sjetio da nas razveseli prije no omastimo brke
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#30202 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /170428047

covijek ljepo reko obijasnijo istae sporno jope trebase ufatit lopate imotike iradit nemorase vazda sve niplatit dobroe podjahkad inesta djaba uradit zanase vodze svi naroda akotie mala plata 300-400 marki stabi daje nemas ni kako misli te daje lahko prezivit ionim stohin plata budne pet ses hiljada vijeruj te danie itoje dever saparama
trebatese nadat dace jednog dana bit bolje sviema ibice
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#30203 Re: SDA-All about

Post by hladan.preminger »

Novak20 wrote:SB potrkalo SDA.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/511 ... itici.html

VELIK TURBAN, POD NJIM HODŽE NEMA: Kako je Šepić, koji se školovao za hodžu, završio u politici?!

Redakcija portala „Slobodna Bosna“ dobila je nepotpisano pismo bivšeg člana Asocijacije mladih SDA, u kome se iznose do sada nepoznati detalji iz biografije Senada Šepića, zastupnika SDA u Parlamentu BiH, koji se definitivno razišao sa svojom strankom.

Kandidatkinja za predsjecnicu omladina SDA 2000. a sada?

smrdim/vijest/naa-lutvika ... ati-195118

Pa boga mu .........
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30204 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

Neka trpanje pocne!

https://www.klix.ba/biznis/privreda/vec ... /170428034
Iako se građanima BiH predstavlja da će vlasti koristiti sav novac od povećanja akciza za izgradnju cesta i autoputeva, Vlada Federacije BiH donijela je odluku na sjednici 10. marta 2017. godine da se dio prihoda ostvarenog nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama prioritetno usmjeri u svrhu vraćanja kredita.

Vlada FBiH još u martu podijelila je nepostojeći novac od povećanja akciza na naftu i naftne derivate za 15 feninga. Riječ je o povećanju koje će se naći na dnevnom redu Parlamentarne skupštine BiH tek 10. maja i za koje se uopće ne zna da li će dobiti podršku.

Nakon 95. sjednice koja je održana 10. marta iz Vlada FBiH saopćeno je da su donesene dvije odluke koje se odnose na davanje saglasnosti za zaključivanje Ugovora o zalogu novčanih sredstava i potraživanja između Razvojne banke FBiH i Vlade FBiH u svrhu osiguranja izvršenja obaveza iz Ugovora o kreditu od 13.2.2017. godine zaključenog između Razvojne banke FBiH i JP Autoceste FBiH d.o.o. Mostar u iznosu do 48.084.578,77 KM.

"Zaduženo je JP Autoceste FBiH da dio prihoda ostvarenog nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama prioritetno usmjeri u svrhu vraćanja ovog kredita", pisalo je u saopćenju za javnost.

Delegat u Domu naroda Parlamenta FBiH Aner Žuljević rekao je za Klix.ba da ništa ne bi bilo sporno da u okviru iste tačke nije zaduženo JP Autoceste FBiH da dio prihoda ostvarenog nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama prioritetno usmjeri u svrhu povrata kredita.

"Postavlja se pitanje na koji način i po kojem zakonu je moguće usvojiti 'futur' odluku na bazi nepostojećih izvora prihoda, jer se to u svim uređenim zemljama zove zloupotreba položaja i nesavjesno poslovanje u službi. S obzirom na to da akcize iz opravdanih razloga nisu usvojene, imamo situaciju u kojoj su donesene očigledno nezakonite finansijske odluke, koje se odnose na trošenje 48 miliona maraka javnog novca", kazao je Žuljević.

On ističe da je tražio zbog svega navedenog da mu se dostave predmetne odluke vlade, te ugovor o kreditu s ciljem utvrđivanja svih relevantnih činjenica koje se odnose na svrhu utroška javnog novca.

"Iz svega predočenog je očigledno kako je priča da će se akcize koristiti za pravljenje autoceste bila čista laž, jer se na bazi ovakvih odluka već može vidjeti kako se radilo o pokušaju dodatne pljačke građana kroz klasičnu manipulaciju i laži o investicijama u razvoj infrastrukture", rekao je Žuljević.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#30205 Re: SDA-All about

Post by iz Mostara »

The BEN10 wrote:Šemso se raspištoljio...

Šemso govori o nekim misterijama u ratu, nadam se da će biti dovoljno hrabar pa razotkriti koje su to misterije gdje je umješan alijin isprdak i kompanija.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#30206 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

da ti odmah kažem da neće jer je čkapi
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#30207 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

SDA mafija i gamad
znaci oni su vec preraspodjelili novac od povecanja akciza u budzet,za vracanje kredita a ovamo prica o cestama i autoputu...pa kod ovih je sve zasnovano na lazi i kriminalu

nevjerovatno sta nam rade i niko se ne buni
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30208 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

zippoo87 wrote:SDA mafija i gamad
znaci oni su vec preraspodjelili novac od povecanja akciza u budzet,za vracanje kredita a ovamo prica o cestama i autoputu...pa kod ovih je sve zasnovano na lazi i kriminalu

nevjerovatno sta nam rade i niko se ne buni
Zasto bi se bunili? Pa izabrali su ih da ovo rade. :izet:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#30209 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Kako rece onaj europski ublehoid, "prilika od milijardu maraka". :lol: :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30210 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

No tu je i uvijek opasni HDZ, koji vjesto dodaje loptu Izetbegovicu i Radoncicu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-bih ... /170428075

(U medjuvremenu naravno necemo pricati o akcizama, infrastrukturi, radnom pravu, reformi PIO i ostalim nebitnim temama).
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#30211 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Alfons Kauders wrote:No tu je i uvijek opasni HDZ, koji vjesto dodaje loptu Izetbegovicu i Radoncicu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-bih ... /170428075

(U medjuvremenu naravno necemo pricati o akcizama, infrastrukturi, radnom pravu, reformi PIO i ostalim nebitnim temama).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: krenula ložiona
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#30212 Re: SDA-All about

Post by iPod »

Već podijeljen novac od povećanja akciza, dio se prioritetno usmjerava na vraćanje kredita

https://www.klix.ba/biznis/privreda/vec ... /170428034

"Vlada FBiH još u martu podijelila je nepostojeći novac od povećanja akciza na naftu i naftne derivate za 15 feninga. Riječ je o povećanju koje će se naći na dnevnom redu Parlamentarne skupštine BiH tek 10. maja i za koje se uopće ne zna da li će dobiti podršku. "
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#30213 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Ocekujemo zustre diskusije u vezi sa "najvecom krizom od rata", "finalnom podjelom zemlje" i "uskrsnucu herceg-bosne". Penzioneri zakucani pred televizorima dok Faja oplodjava poreske obveznike. Studenti sa Zahiragicem na studentskom pohodu za prvi maj. :lol:
Novak20
Posts: 15244
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30214 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Alfons Kauders wrote:Neka trpanje pocne!

https://www.klix.ba/biznis/privreda/vec ... /170428034
Iako se građanima BiH predstavlja da će vlasti koristiti sav novac od povećanja akciza za izgradnju cesta i autoputeva, Vlada Federacije BiH donijela je odluku na sjednici 10. marta 2017. godine da se dio prihoda ostvarenog nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama prioritetno usmjeri u svrhu vraćanja kredita.

Vlada FBiH još u martu podijelila je nepostojeći novac od povećanja akciza na naftu i naftne derivate za 15 feninga. Riječ je o povećanju koje će se naći na dnevnom redu Parlamentarne skupštine BiH tek 10. maja i za koje se uopće ne zna da li će dobiti podršku.

Nakon 95. sjednice koja je održana 10. marta iz Vlada FBiH saopćeno je da su donesene dvije odluke koje se odnose na davanje saglasnosti za zaključivanje Ugovora o zalogu novčanih sredstava i potraživanja između Razvojne banke FBiH i Vlade FBiH u svrhu osiguranja izvršenja obaveza iz Ugovora o kreditu od 13.2.2017. godine zaključenog između Razvojne banke FBiH i JP Autoceste FBiH d.o.o. Mostar u iznosu do 48.084.578,77 KM.

"Zaduženo je JP Autoceste FBiH da dio prihoda ostvarenog nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama prioritetno usmjeri u svrhu vraćanja ovog kredita", pisalo je u saopćenju za javnost.

Delegat u Domu naroda Parlamenta FBiH Aner Žuljević rekao je za Klix.ba da ništa ne bi bilo sporno da u okviru iste tačke nije zaduženo JP Autoceste FBiH da dio prihoda ostvarenog nakon usvajanja Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama prioritetno usmjeri u svrhu povrata kredita.

"Postavlja se pitanje na koji način i po kojem zakonu je moguće usvojiti 'futur' odluku na bazi nepostojećih izvora prihoda, jer se to u svim uređenim zemljama zove zloupotreba položaja i nesavjesno poslovanje u službi. S obzirom na to da akcize iz opravdanih razloga nisu usvojene, imamo situaciju u kojoj su donesene očigledno nezakonite finansijske odluke, koje se odnose na trošenje 48 miliona maraka javnog novca", kazao je Žuljević.

On ističe da je tražio zbog svega navedenog da mu se dostave predmetne odluke vlade, te ugovor o kreditu s ciljem utvrđivanja svih relevantnih činjenica koje se odnose na svrhu utroška javnog novca.

"Iz svega predočenog je očigledno kako je priča da će se akcize koristiti za pravljenje autoceste bila čista laž, jer se na bazi ovakvih odluka već može vidjeti kako se radilo o pokušaju dodatne pljačke građana kroz klasičnu manipulaciju i laži o investicijama u razvoj infrastrukture", rekao je Žuljević.
Ovi iz GRASA se već raduju akcizama. Olakšaće im vraćanje dugova. Eh bijedo. I stranci si teška.

http://www.avaz.ba/clanak/289437/gras-o ... -bez-place
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#30215 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Prpa.ba wrote:Ocekujemo zustre diskusije u vezi sa "najvecom krizom od rata", "finalnom podjelom zemlje" i "uskrsnucu herceg-bosne". Penzioneri zakucani pred televizorima dok Faja oplodjava poreske obveznike. Studenti sa Zahiragicem na studentskom pohodu za prvi maj. :lol:

uz niz prijava Behar TV kako se ponegdje, provokativno okreće krmetina na svetoj prošnjaćkoj zemlji
Novak20
Posts: 15244
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30216 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

JoseMujica wrote:
Prpa.ba wrote:Ocekujemo zustre diskusije u vezi sa "najvecom krizom od rata", "finalnom podjelom zemlje" i "uskrsnucu herceg-bosne". Penzioneri zakucani pred televizorima dok Faja oplodjava poreske obveznike. Studenti sa Zahiragicem na studentskom pohodu za prvi maj. :lol:

uz niz prijava Behar TV kako se ponegdje, provokativno okreće krmetina na svetoj prošnjaćkoj zemlji
Tačno ću okrenuti prase za 1. Maj. U znak protesta a i jeftinije je. :D
Novak20
Posts: 15244
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30217 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Lesi se vraća kući. Ovako će i drugi nezavisni. kad - tad.

http://ba.n1info.com/a151324/Vijesti/Vi ... u-SDA.html
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#30218 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Novak20 wrote:
JoseMujica wrote:
Prpa.ba wrote:Ocekujemo zustre diskusije u vezi sa "najvecom krizom od rata", "finalnom podjelom zemlje" i "uskrsnucu herceg-bosne". Penzioneri zakucani pred televizorima dok Faja oplodjava poreske obveznike. Studenti sa Zahiragicem na studentskom pohodu za prvi maj. :lol:

uz niz prijava Behar TV kako se ponegdje, provokativno okreće krmetina na svetoj prošnjaćkoj zemlji
Tačno ću okrenuti prase za 1. Maj. U znak protesta a i jeftinije je. :D
u pola cijene a opet je pecenje :lol:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#30219 Re: SDA-All about

Post by jefff »

I jes mi žao Tihićovaca. Oće Bake da hi ispali go zrno.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#30220 Re: SDA-All about

Post by malakh »

zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#30221 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

uvijek mislim da gora vlada od prethodne ne moze doci i iznova se iznenadim...tako da necu nista reci
ali valjalo bi ove skinuti barem da nam ne poskupi zivot za jedno 50% do kraja njihovog mandata...kako su krenuli,sve sto nije bilo oporezivo,sada oprezuj a ono sto je bilo,dizi procenat
to je logika i praksa ove vlade a kriju se iza nekakvih agendi i budalastina
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#30222 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Pecikoza: DIF-ovci vladaju, kolut naprijed - nazad dva


Autor teksta:Fahrudin Pecikoza

Nisam baš sklon teorijama zavjere i ne mislim da u ovom ludilu ima nekog sistema, ali čini mi se da postoji jedna konstanta u političkom životu Bosne i Hercegovine - DIF.

Fakultet koji ubjedljivo vodi u kadrovskom sistemu. Ako završite taj fakultet (što baš i nije teško), možete biti premijer, ministar ili direktor bilo kojeg javnog preduzeća.

To ponižavanje akademske zajednice koja se, uzgred rečeno brani šutnjom od tog bezobrazluka, me navelo da pokrenem inicijativu da ukinemo sve fakultete i otvorimo najmanje 20 DIF-ova. Jer jedina kvaliteta koju treba da posjeduje čovjek u ovome društvu je da zna napraviti kolut naprijed i kolut nazad, eventualno i skok preko kozlića.

Svjedoci smo nedavnog postavljanja direktora nove Turisticke zajednice Kantona Sarajevo koji je također završio DIF kao i premijer koji ga je postavio. Zabrinjava me i ćutanje našeg reisa koji bi trebao biti moralni autoritet i ukazati ljudima na važnost nauke.

Evo upravo sam pogledao emisiju Pressing u kojoj je gostovao vladika Grigorije i dopalo mi se. Volio bih da taj čovjek položi razliku predmeta pa da ga izaberemo za reisa. Nadam se da će intelektualna elita shvatiti ovaj moj pokušaj da se našalim u ovim teškim vremenima. Zbog našeg ćutanja i imamo društvo koje ide kolut naprijed - nazad dva.

U sva ta moja razmišljanja uklapa se i Izet Rađo, bivši viši asistent fakulteta u Nišu (1991-1996) i osnivač Karate kluba Kinezis. Čovjek koji je za vrijeme agresije na BiH vrijedno uvježbavao niške specijalce. I toj osobi je povjeren zadatak da obrazuje našu omladinu i da stvara nove lidere.

Previše je slučajnosti da bi bilo slučajno. Jedan vrlo ugledan njemački novinar je nedavno napisao da država stoji na četiri stuba. Parlament, vlada, pravosuđe i mediji (novinari). Mediji kao kontrolor i korektiv društva. Kada sam ovo pročitao, shvatio sam da naša zemlja visi u zraku jer trenutno nijedan od ovih stubova ne postoji.

Postoji samo strah. Strah od gubitka posla, strah od gubitka privilegija, strah od gubitka moći i na kraju strah od drugačijeg i drugog.

Sve razvijene civilizacije u svijetu imaju samo jedan sistem vrijednosi - konkurencija pameti, a nerazvijene zemlje ravnotežu gluposti.

Ostavljam vama da da pogodite koji je sistem vrijednosti trenutno u BiH. Da se razumijemo, meni je potpuno jasno da neko ima ambicije i da ima snove. Ali mi nije jasan njihov bezobrazluk da se prihvate posla za koji nisu školovani.

Ako se ovako nastavi u skorijoj budućnosti DIF-ovci će operisati, voziti avione, glumiti, pjevati, suditi (ikao mi se čini da su nam već presudili) i raditi sve što im padne na pamet jer im se može. I zato kolut naprijed - nazad dva.
evo zašto će SDA uzeti izbore naredne ggodine...zato što je fizički najspremnija sranka :lol: :lol: :lol:
Novak20
Posts: 15244
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#30223 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Da Imam Fakultet, skraćeno DIF :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#30225 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

jadan bakir, baš mi ga je žao. eto sad se pojavili feudalci i satrapi... :lol:

kao što je njihov jedini "ideološki" problem to što su age, a ne begovi - tako je i njegov jedini problem što bi mogao prestati biti beglerbeg. osmanski žargon je namjeran. što je možda i nepravedno jer je tad možda bilo i demokratičnije u odnosu na današnji neoosmanski feudalizam - bar si mogao otići u vojsku i mačem se progurati do negdje, a danas ni te mogućnosti nema...
Post Reply