SDA-All about

hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#30026 Re: SDA-All about

Post by hladan.preminger »

Ako SDA izgubi, svi ćemo morati jesti krmetinu, a to u džehenem goni ljude. :D
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#30027 Re: SDA-All about

Post by iz Mostara »

hladan.preminger wrote:Ako SDA izgubi, svi ćemo morati jesti krmetinu, a to u džehenem goni ljude. :D
eto belaja, biće u čipsu i smokiju krmetine
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30028 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

Stanite malo...

Hocemo li jesti krmetinu ili ce nas Srbi sve poklati?

Hoce li komunjare porusit dzamije kad dodju na vlast, kao 2010?
breuer
Posts: 7881
Joined: 06/07/2009 15:44

#30029 Re: SDA-All about

Post by breuer »

Kud ne porušiše onu "crvenu" na Ciglanama, ah da, oni su i dali dozvolu za građenje...zaboravite...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#30030 Re: SDA-All about

Post by hladan.preminger »

Alfons Kauders wrote:Stanite malo...

Hocemo li jesti krmetinu ili ce nas Srbi sve poklati?

Hoce li komunjare porusit dzamije kad dodju na vlast, kao 2010?
Sve troje. :D
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#30031 Re: SDA-All about

Post by hladan.preminger »

iz Mostara wrote:
hladan.preminger wrote:Ako SDA izgubi, svi ćemo morati jesti krmetinu, a to u džehenem goni ljude. :D
eto belaja, biće u čipsu i smokiju krmetine
Kao što su nam podvalili Haribo sa želatinom od odoječeta. :D
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#30032 Re: SDA-All about

Post by hladan.preminger »

breuer wrote:Kud ne porušiše onu "crvenu" na Ciglanama, ah da, oni su i dali dozvolu za građenje...zaboravite...
I onu haram džamiju na dječijem igralištu niže centra za omladninu na grbavici.
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#30033 Re: SDA-All about

Post by iz Mostara »

hladan.preminger wrote:
iz Mostara wrote:
hladan.preminger wrote:Ako SDA izgubi, svi ćemo morati jesti krmetinu, a to u džehenem goni ljude. :D
eto belaja, biće u čipsu i smokiju krmetine
Kao što su nam podvalili Haribo sa želatinom od odoječeta. :D
Meni su čips i smoki odavno suMLJivi, tačno se osjeti mrad krmetine na prstima.
STUDENAC
Posts: 6
Joined: 05/06/2007 22:26

#30034 Re: SDA-All about

Post by STUDENAC »

hladan.preminger wrote:Ako SDA izgubi, svi ćemo morati jesti krmetinu, a to u džehenem goni ljude. :D

Ha ja! 100-ak forumasa ubise se da prikazu SDA kao losu stranku!


Na stotine sela su uz SDA! Ma..hiljade!

SDA im je omogucio rad na crno....SDA im je omogucio 400 KM ako su u

https://www.hercegovina.info/vijesti/vi ... nja-dubica



...samo pitam BOSANCE ....zalosno, bijedno da nas cetnici, ustase i ova saudijska- turska govna u olicenju Bakira jebu 20 i kusur godina!

P
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#30035 Re: SDA-All about

Post by PeraDzetic »

PM72 wrote:
salihh wrote:Zippo... nemam ja sta kome oci otvarati. Sve je ovdje jasno. Ja znam ovakvih kao PM72 i znam odakle dolaze i koja im je namjera... moje su oci otvorene i dobro znam grijehe SDA i koliko nas sve njihove greske kostaju... ali jednako dobro znam i ovu i ovakvu alternativu i ako mi je to izbor, onda SDA...

Demantuj me u bilo čemu ;-) kad već znaš "odakle dolazim" i koja mi je namjera- reci naglas,neka svi znaju ko me plaća i zašto sam ovdje.Vjeruj da i mene interesuje. :lol:

Veće zlo od Izetbegovića i SDA Bosnu nikad nije zadesilo.Prođu rimljani,huni,Napoleon,autrougari,švabe,talijani,četnici,ustaše...pa ih preživismo ali posljedice politike SDA po Bosnu i Bošnjake su štetnije i dugotrajnije nego radijacija u Hirošimi.
:lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup:
Javljaju se iz centrale, da nam kazu da je i dalje sda jedina alternativa svakog bosnje.
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#30036 Re: SDA-All about

Post by Hendrix »

PeraDzetic wrote: :lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup:
Javljaju se iz centrale, da nam kazu da je i dalje sda jedina alternativa svakog bosnje.
Ili mozda iz mobilnog "Skoda Superb" tima? 8)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#30037 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

PM72 wrote:
dezurni_ucenik wrote:
PM72 wrote:SDA je osnovana prije SDS-a. ;-)

I?

pa ništa,trebali su jedni drugima.Još mu bilo drago pa na osnivačkoj skupštini u Holidej inu rekao kako su ih čekali... a Radovan poslije rekao da niko nije bolje odradio kampanju za SDS od one koju je uradila SDA...
Potpuno nebitno u tadasnjoj regionalnoj konstalaciji, gdje su Slobine slike izlzile iz pastete, Kosovo cizmom pritisnuto, a u Kninu odjekivalo......salji salate. Infatilno je, onda, brojati dane i datume osnivanja SDS-a, jer Bosna nije mogla biti neutralna Svica u tome
User avatar
muha_sa
Posts: 140428
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30038 Re: SDA-All about

Post by muha_sa »

KatarinaKosaca wrote: Potpuno nebitno u tadasnjoj regionalnoj konstalaciji, gdje su Slobine slike izlzile iz pastete, Kosovo cizmom pritisnuto, a u Kninu odjekivalo......salji salate. Infatilno je, onda, brojati dane i datume osnivanja SDS-a, jer Bosna nije mogla biti neutralna Svica u tome
:thumbup:

mnogi su zaboravili :-) al nas ima koji se sjecamo i bar to ne zaboravljamo
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#30039 Re: SDA-All about

Post by KatarinaKosaca »

muha_sa wrote:
KatarinaKosaca wrote: Potpuno nebitno u tadasnjoj regionalnoj konstalaciji, gdje su Slobine slike izlzile iz pastete, Kosovo cizmom pritisnuto, a u Kninu odjekivalo......salji salate. Infatilno je, onda, brojati dane i datume osnivanja SDS-a, jer Bosna nije mogla biti neutralna Svica u tome
:thumbup:

mnogi su zaboravili :-) al nas ima koji se sjecamo i bar to ne zaboravljamo
ma, naravno. Jedno je koliko je kriminalna i lopovska SDA, ali spocitavati joj rat je bas bez veze. Forumas PM ima dovoljno godina da se i on sjeti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#30040 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

RADOVI NISU POČELI
Buroj Ozone prodaje nepostojeće nekretnine u Trnovu, vlasnik napustio BiH?
evo taman da podjelite građevinske parcele invalidima i borcima
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30041 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

JoseMujica wrote:
RADOVI NISU POČELI
Buroj Ozone prodaje nepostojeće nekretnine u Trnovu, vlasnik napustio BiH?
evo taman da podjelite građevinske parcele invalidima i borcima
Prije su seljake po Trnovu kupovali ovcom ili teletom.

Raste cijena. :)
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4104
Joined: 28/01/2012 11:38

#30042 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

aldinjo wrote:
salihh wrote:Sve dok se protiv SDA kampanja vodi na nacin kako to radi PM72 SDA ce imati glasace... ja kad procitam njegove patoloski zle i jadne komentare odmah zaboravim i bakira i uhljebe i skontam da je bosna puna jos gorih ublehasa koji jedva cekaju da zajasu i pocnu svoj pir... nece moci
:thumbup:
:lol: :lol: :lol:
Ko vas ne zna SDA ovce, skupo bi vas platio, lafo iz revolta glasate za ovu bagru i onda se još tim hvalite. Barem jednom prestanite bit pičkice i priznajte da svršavate na ovu kriminalnu organizaciju i glavate poluobrazovane muflone koji je vode.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30043 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

kamberovica polje wrote:
aldinjo wrote: :thumbup:
:lol: :lol: :lol:
Ko vas ne zna SDA ovce, skupo bi vas platio, lafo iz revolta glasate za ovu bagru i onda se još tim hvalite. Barem jednom prestanite bit pičkice i priznajte da svršavate na ovu kriminalnu organizaciju i glavate poluobrazovane muflone koji je vode.
Svi se nadali da ce kad-tad i na njih doci red... Ali kako sada stvari stoje...

Ups.

Dzaba se uclanise. :)
User avatar
sargon
Posts: 826
Joined: 26/11/2011 03:47
Location: Niodaklevci

#30044 Re: SDA-All about

Post by sargon »

PM72 wrote:
iz Mostara wrote:
PM72 wrote:Golema je to mafijaška organizacija i neće se lahko raspasti.Imaju 26 godina iskustva lopovluka,špijuniranja,uklanjanja neposlušnih,nepotizma,varanja...oni odu na džumu u kadrovsku džamiju i sve im je oproštenu za tu heftu.Pa onda navale do petka...bagra.
Tu je i turska i islamska zajednica sve je to u talu.

Islamska zajednica je također profitabilna organizacija (da ne kažem mafijaška) čiji su vjerski službenici (ne svi ali 90%) u političkom i financijskom talu sa SDA.Kad plačeš i kad ti je najteže uzimaju ne lopatom nego bagerom i naplate ćefine k'o da su od kamilje dlake prošiveni zlatnim nitima.Za par letvica i dasaka uzmu ko da je krovna konstrukcija a da ne pominjem uzimanje para za hatme,dove...u sve se petljaju i za sve pitaju.Najveći lopovi i kriminalci odavno imaju čin "hadžije" kojim u narodu saperu sve grijehe...

Turci su posebna logistička baza za SDA.Nema nijedne opštinske funjare sa karticom SDA da nije okusila čari Stambola (na guzove naravno) po nekoliko puta pa se bratimili sa turskim opštinama kojim zaborave i ime nakon par mjeseci.Otvore bosanskoj fukari ambulantu jal fontanu pa padaju u trans tolikim izljevima bratke pomoći i ljubavi a kod braće Srba otvaraju fabrike ili kupuju proizvode.
Islamsku zajednicu možeš uporediti sa našom državom. Politička vrhuška je nešto kao Rijaset, ubiru sve plodove, malo rade, mešetare, politički su poltroni itd. Vjerski slubenici (imami), ili bar većina njih, odrađuju većinu posla, prikupljaju budžetska sredstva zajednice (da ovi mogu trpšiti i zapošljavati rodbinu)... Kada zafali para u budžetu vrši se pritisak na niže službenike da se prikuplja više Zekata i donacija... Znači nezdravi dio Zajednice su većinom oni koji je vode...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30045 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

sargon wrote:
PM72 wrote:
iz Mostara wrote: Tu je i turska i islamska zajednica sve je to u talu.

Islamska zajednica je također profitabilna organizacija (da ne kažem mafijaška) čiji su vjerski službenici (ne svi ali 90%) u političkom i financijskom talu sa SDA.Kad plačeš i kad ti je najteže uzimaju ne lopatom nego bagerom i naplate ćefine k'o da su od kamilje dlake prošiveni zlatnim nitima.Za par letvica i dasaka uzmu ko da je krovna konstrukcija a da ne pominjem uzimanje para za hatme,dove...u sve se petljaju i za sve pitaju.Najveći lopovi i kriminalci odavno imaju čin "hadžije" kojim u narodu saperu sve grijehe...

Turci su posebna logistička baza za SDA.Nema nijedne opštinske funjare sa karticom SDA da nije okusila čari Stambola (na guzove naravno) po nekoliko puta pa se bratimili sa turskim opštinama kojim zaborave i ime nakon par mjeseci.Otvore bosanskoj fukari ambulantu jal fontanu pa padaju u trans tolikim izljevima bratke pomoći i ljubavi a kod braće Srba otvaraju fabrike ili kupuju proizvode.
Islamsku zajednicu možeš uporediti sa našom državom. Politička vrhuška je nešto kao Rijaset, ubiru sve plodove, malo rade, mešetare, politički su poltroni itd. Vjerski slubenici (imami), ili bar većina njih, odrađuju većinu posla, prikupljaju budžetska sredstva zajednice (da ovi mogu trpšiti i zapošljavati rodbinu)... Kada zafali para u budžetu vrši se pritisak na niže službenike da se prikuplja više Zekata i donacija... Znači nezdravi dio Zajednice su većinom oni koji je vode...
IZ BiH = SDA

Po svemu, pa i organizacionoj semi.
User avatar
sargon
Posts: 826
Joined: 26/11/2011 03:47
Location: Niodaklevci

#30046 Re: SDA-All about

Post by sargon »

Alfons Kauders wrote:
IZ BiH = SDA

Po svemu, pa i organizacionoj semi.
Da nažalost, i to je jedan balast bošnjačkog naroda koga će se morati riješiti inače će ljudi potpuno izgubiti povjerenje u IZ, a već ga poprilično gube
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#30047 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

sargon wrote:
PM72 wrote:
Islamsku zajednicu možeš uporediti sa našom državom. Politička vrhuška je nešto kao Rijaset, ubiru sve plodove, malo rade, mešetare, politički su poltroni itd. Vjerski slubenici (imami), ili bar većina njih, odrađuju većinu posla, prikupljaju budžetska sredstva zajednice (da ovi mogu trpšiti i zapošljavati rodbinu)... Kada zafali para u budžetu vrši se pritisak na niže službenike da se prikuplja više Zekata i donacija... Znači nezdravi dio Zajednice su većinom oni koji je vode...
Da je sve istina što pišete o Islamskoj zajednici (a nije), znajte da to samo čini SDA jačom.

Sve dok opozicija se ne kane ovakve priče o Islamskoj zajednici - ostaće opozicija.

Sve dok opozicija ne napusti lažnu logiku da vjernici mogu samo biti desničari, a da su jerbo opozicija nevjernici - SDA će uzimati lopatom.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30048 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

sargon wrote:
Alfons Kauders wrote:
IZ BiH = SDA

Po svemu, pa i organizacionoj semi.
Da nažalost, i to je jedan balast bošnjačkog naroda koga će se morati riješiti inače će ljudi potpuno izgubiti povjerenje u IZ, a već ga poprilično gube
Koje povjerenje? Ko to nakon Cerica ima "povjerenje" u IZ BiH?

Imaju ga jedino SDA-ovci. Vecini naroda IZ BiH = SDA, sasvim opravdano.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#30049 Re: SDA-All about

Post by GeeTnT »

Neke ovde treba podsjetiti da je sda starija od interneta, klixa i "Bosnja"... ali sa druge strane vrlo interesantno je citati postove ovih generacija koji se rodise i iskolovase u doba esdea(za drugoo doba i ne znaju), bojim se i pomisliti koliko ce ovo stanje i ova tema potrajati...Ti mladi ljudi zapravo i ne znaju kako je zivjeti bez kriminalnih stranaka, udruzenja, partija i kako ocekivati od njih da imaju ideju, kada im je ista sahranjena u startu.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30050 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

Haris.ba wrote:
sargon wrote:
PM72 wrote:
Islamsku zajednicu možeš uporediti sa našom državom. Politička vrhuška je nešto kao Rijaset, ubiru sve plodove, malo rade, mešetare, politički su poltroni itd. Vjerski slubenici (imami), ili bar većina njih, odrađuju većinu posla, prikupljaju budžetska sredstva zajednice (da ovi mogu trpšiti i zapošljavati rodbinu)... Kada zafali para u budžetu vrši se pritisak na niže službenike da se prikuplja više Zekata i donacija... Znači nezdravi dio Zajednice su većinom oni koji je vode...
Da je sve istina što pišete o Islamskoj zajednici (a nije), znajte da to samo čini SDA jačom.

Sve dok opozicija se ne kane ovakve priče o Islamskoj zajednici - ostaće opozicija.

Sve dok opozicija ne napusti lažnu logiku da vjernici mogu samo biti desničari, a da su jerbo opozicija nevjernici - SDA će uzimati lopatom.
Koliko vjernika koji glasaju za opcije mimo SDA poznajes? Ja vrlo malo, na prste ih mogu nabrojati, i skidam kapu svakom kojeg licno poznajem. Ne kazemo da mogu biti samo densicari, vec konkretno SDA-ovci (a ne znam sta je to desnica u SDA?).

Lazno se predstavljaju brate.

Nije to nikakva Islamska Zajednica Bosne i Hercegovine, vec Islamska Zajednica Stranke Demokratske Akcije.

Kada prestanu biti dio SDA i kada se pocnu baviti svojim poslom umjesto politikom, "opozicija" i "nevrjernici" nece imati nikakvog razloga da se bave djelovanjem IZ BiH.

Dok god drze SDA na vlasti, za mene su dio SDA i legitimna meta u politickim raspravama.
Post Reply