SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#30026 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

holowey wrote: :shock: :( za svoje dijete... :(
Moj golove, svakakvih budala ima, i sa i bez djece...
Želio sam naglasiti da nije svima kućno skidanje temperature rješenje. Neko to ne znaju, haj' smotani i ne zainteresovani na stranu ali imaš ljudi sa manjkom vremena iz raznih razloga... Na kraju krajeva ako mi se odbija od bubrega za zdravstvo neka onda i rade svoj posao...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#30027 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: pa ako si roditelj i ako ti je hitno snasao bi se a nebi cekao 2-3 sata da ti pregledaju dijete
otisao bi na kosevo u krajnjem slucaju
gdje je logika da ga odvedes doktoru vidis da ima bruku pacijenata ispred i onda ostavis dijete u cekaonici 2 sata
pa bolje mu je kuci da je ostalo ta 2 sata
Joj respo ne lupaj gluposti iz posta u post, niko te nigdje neće primiti bez uputnice i ovjerene knjižice... Kakav crno Koševo sta ti je
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30028 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by dobar osjecaj »

supercali wrote:onda njima treba dijete oduzeti i kad je zdravo a kamoli kad je bolesno
to nisu roditelji...samo funkcionalni jebaci kojima se omaklo da naprave dijete a u sustini ne znaju, ne mogu, nemaju vremena su njihove znatno bitnije karakteristike. treba ih razumjeti i ostaviti im prostor da zatrpavaju zdravstene ustanove jer ti funkcionalni jebaci i slucajni roditelji trebaju svu pomoc i podrsku drustva da se brinu za djecu za koju nemaju vremena. skinuti temperaturu je inace nesto iz domena naucne fantastike. vjerovatnoca savladavanja i uspjesnosti svega 1% u posebnim izolovanim uslovima.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#30029 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

pa doktori i rade
problem bi bio da je on sjedio i da je cekao kraj radnog vremena i rekao ajde kuci kraj radnog vremena

ako supljiraju po danu a mogu nesto raditi onda treba to ganjati a ne ovo
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#30030 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kox »

supercali wrote: pa ako si roditelj i ako ti je hitno snasao bi se a nebi cekao 2-3 sata da ti pregledaju dijete
otisao bi na kosevo u krajnjem slucaju
gdje je logika da ga odvedes doktoru vidis da ima bruku pacijenata ispred i onda ostavis dijete u cekaonici 2 sata
pa bolje mu je kuci da je ostalo ta 2 sata
Možda bi tražio da ga primi ljekar iako mu je radno vrijeme završeno ?
Last edited by kox on 01/04/2016 15:19, edited 1 time in total.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#30031 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: pa ako si roditelj i ako ti je hitno snasao bi se a nebi cekao 2-3 sata da ti pregledaju dijete
otisao bi na kosevo u krajnjem slucaju
gdje je logika da ga odvedes doktoru vidis da ima bruku pacijenata ispred i onda ostavis dijete u cekaonici 2 sata
pa bolje mu je kuci da je ostalo ta 2 sata
Joj respo ne lupaj gluposti iz posta u post, niko te nigdje neće primiti bez uputnice i ovjerene knjižice... Kakav crno Koševo sta ti je
ako je hitno kao sto uporno tvrdite nema te klinike bolnice bilo cega da ne bi otisao sa bolesnim djetetom
jbt kako mjenjas pricu
maloprije dijete ti je najvaznije a sada ne mogu tamo bez uputnice
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#30032 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by greatful_and_dead »

supercali wrote:
greatful_and_dead wrote:
Uglavnom, doktori su vrh, roditelji su dno. Bitno je da nam se doktor odmori, a dijete može i umrijet. Jebaji ga, pravićemo drugo, lakše je nego napraviti doktora. :bih:

P.S. nemam djece
ajde procitaj fino sve sta sam napisao i ne zakljucuj na osnovu rijeci iz konteksta

doktori ako se odmaraju i sl onda se treba zaliti na to a ne da je istjerao ljude poslije svog radnog vremena
Pročitao sve, i još uvijek pomalo imam osjećaj da se zajebaješ. Ako ne, izvini, ali razmišljanje ti je potpuno besmisleno.

Ako hoćeš da kažeš da bi ti mogao djete koje bolesno čeka 2 sata, zato što je neka sestra roditeljima rekla "pričekat ćete malo", vratiti kući tako bolesno, bez imalo grižnje savjesti, svaka čast. Volio bih da sam takav.
Ova priča oko drugih domova zdravlja, koševa i sl. ti je isto tako besmislena. Gdje god da je došao, vratili bi ga u ovaj dom zdravlja.
Zašto čekati 2 sata? Pa jebem ga, valjda kontaš kod doktora si, najsigurnije je tu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#30033 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

greatful_and_dead wrote:
supercali wrote:
greatful_and_dead wrote:
Uglavnom, doktori su vrh, roditelji su dno. Bitno je da nam se doktor odmori, a dijete može i umrijet. Jebaji ga, pravićemo drugo, lakše je nego napraviti doktora. :bih:

P.S. nemam djece
ajde procitaj fino sve sta sam napisao i ne zakljucuj na osnovu rijeci iz konteksta

doktori ako se odmaraju i sl onda se treba zaliti na to a ne da je istjerao ljude poslije svog radnog vremena
Pročitao sve, i još uvijek pomalo imam osjećaj da se zajebaješ. Ako ne, izvini, ali razmišljanje ti je potpuno besmisleno.

Ako hoćeš da kažeš da bi ti mogao djete koje bolesno čeka 2 sata, zato što je neka sestra roditeljima rekla "pričekat ćete malo", vratiti kući tako bolesno, bez imalo grižnje savjesti, svaka čast. Volio bih da sam takav.
Ova priča oko drugih domova zdravlja, koševa i sl. ti je isto tako besmislena. Gdje god da je došao, vratili bi ga u ovaj dom zdravlja.
Zašto čekati 2 sata? Pa jebem ga, valjda kontaš kod doktora si, najsigurnije je tu.
je li hitno ili nije?
ako je bas hitno vozio bih ga u hitnu i u 6 jbt
vidis kako roditelji sami prave problem sa tim

meni je potpuno besmisleno tvoje razmisljanje
hitno mi je al mogu cekati 2 sata
hitno mi je al necu pokusati bilo gdje
a ovamo kad ovaj kaze vrijeme je gotovo ne mogu dalje pregledati onda frka a hitna u istom trenutku pocinje da prima te iste pacijente
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#30034 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: ako je hitno kao sto uporno tvrdite nema te klinike bolnice bilo cega da ne bi otisao sa bolesnim djetetom
jbt kako mjenjas pricu
maloprije dijete ti je najvaznije a sada ne mogu tamo bez uputnice
Zapamti za vijeke vijekova da te ni jedna ustanova tipa klinike ili specijaliste NEĆE primiti ni tebe ni dijete... Osim hitne i to u doba kad hitna radi kao hitna i u koliko nije hitan slučaj.

I da, jeste mi dijete sve, ali to ne znači da mogu i trebam raditi sta ja hoću..
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30035 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by dobar osjecaj »

zateznistub wrote:
supercali wrote: ako je hitno kao sto uporno tvrdite nema te klinike bolnice bilo cega da ne bi otisao sa bolesnim djetetom
jbt kako mjenjas pricu
maloprije dijete ti je najvaznije a sada ne mogu tamo bez uputnice
Zapamti za vijeke vijekova da te ni jedna ustanova tipa klinike ili specijaliste NEĆE primiti ni tebe ni dijete... Osim hitne i to u doba kad hitna radi kao hitna i u koliko nije hitan slučaj.

I da, jeste mi dijete sve, ali to ne znači da mogu i trebam raditi sta ja hoću..
CUM ne prima djecu? Ja gore uvijek dobijem sjajnu, profesionalnu, detaljnu uslugu a nemam knjizicu ni ikakvu uputnicu. Samo mi bude lose i trebam hitnu pomoc. Naravno ne idem zbog povisene temperature.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#30036 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

vidis koliko si kontradiktoran zatezni
ustvari ne vidis

ako je hitno vozis u hitnu ako nije pokusavas kuci da ga lijecis kad vidis da je u dz red od 20 ljudi a 18 je sati a dz radi do 20
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#30037 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

dobar osjecaj wrote: CUM ne prima djecu? Ja gore uvijek dobijem sjajnu, profesionalnu, detaljnu uslugu a nemam knjizicu ni ikakvu uputnicu. Samo mi bude lose i trebam hitnu pomoc. Naravno ne idem zbog povisene temperature.
Centar Urgente Medicine NE PRIMA bez uredne uputnice iz hitne, to sto neko isfolira kako mu je loše pa ga ovi uzmu u postupak je nesto sasvim drugo...

Respo, kako sam to ja kontradiktoran?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30038 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by dobar osjecaj »

zateznistub wrote:
dobar osjecaj wrote: CUM ne prima djecu? Ja gore uvijek dobijem sjajnu, profesionalnu, detaljnu uslugu a nemam knjizicu ni ikakvu uputnicu. Samo mi bude lose i trebam hitnu pomoc. Naravno ne idem zbog povisene temperature.
Centar Urgente Medicine NE PRIMA bez uredne uputnice iz hitne, to sto neko isfolira kako mu je loše pa ga ovi uzmu u postupak je nesto sasvim drugo...

Respo, kako sam to ja kontradiktoran?
Eto ja lazem da sam bez prethodnog odlaska u hitnu vise puta kad mi je pozlilo uredno primljena u CUM bez uputnice, bez knjizice i ikakvog dokaza da sam osiguranik.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#30039 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

dobar osjecaj wrote: Eto ja lazem da sam bez prethodnog odlaska u hitnu vise puta kad mi je pozlilo uredno primljena u CUM bez uputnice, bez knjizice i ikakvog dokaza da sam osiguranik.
Pročita li ti šta ja napisah?
zateznistub wrote:
dobar osjecaj wrote: CUM ne prima djecu? Ja gore uvijek dobijem sjajnu, profesionalnu, detaljnu uslugu a nemam knjizicu ni ikakvu uputnicu. Samo mi bude lose i trebam hitnu pomoc. Naravno ne idem zbog povisene temperature.
Centar Urgente Medicine NE PRIMA bez uredne uputnice iz hitne, to sto neko isfolira kako mu je loše pa ga ovi uzmu u postupak je nesto sasvim drugo...

Respo, kako sam to ja kontradiktoran?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#30040 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by dobar osjecaj »

zateznistub wrote: Pročita li ti šta ja napisah?
Dobro necu navoditi detalje svojih zdravstvenih smetnji za koje realno treba hitna ljekarska pomoc.
Napisah vec da ne idem i ne bih isla ni u kakvu zdravstvenu ustanovu pa ni u CUM zbog tek povisene temperature i slicnih tegoba koje se mogu i trebaju rjesavati kod kuce.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#30041 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

dobar osjecaj wrote:
zateznistub wrote: Pročita li ti šta ja napisah?
Dobro necu navoditi detalje svojih zdravstvenih smetnji za koje realno treba hitna ljekarska pomoc.
Napisah vec da ne idem i ne bih isla ni u kakvu zdravstvenu ustanovu pa ni u CUM zbog tek povisene temperature i slicnih tegoba koje se mogu i trebaju rjesavati kod kuce.
pa hitno ne spada u ovu dosadasnju polemiku i raspravu!
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#30042 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by greatful_and_dead »

Bosna, zemlja sa najviše fudbalskih selektora po glavi stanovnika, a evo kao što vidimo i ljekara. Svi su sposobni sebi dijagnozu opalit, pomoći si, znaju postupke...

Ispade čovjek budala što je odveo bolesno dijete u dom zdravlja. Svašta.
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#30043 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mali_balon »

NIsam jednom "isfolirao" KUM, ali prvo odem do hitne gdje mi kazu ma samo sti na to stavljaj obloge i sve ce biti ok i haj ti kuci, a na KUM-u slikanje i gips....
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#30044 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

greatful_and_dead wrote:Bosna, zemlja sa najviše fudbalskih selektora po glavi stanovnika, a evo kao što vidimo i ljekara. Svi su sposobni sebi dijagnozu opalit, pomoći si, znaju postupke...

Ispade čovjek budala što je odveo bolesno dijete u dom zdravlja. Svašta.
koliko sam ja skontao, poslije dugog cekanja je napravio frku zbog koje je intervenisala policija...zato se i raspravlja na ovoj temi, ne zato sto je odveo dijete na pregled...
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#30045 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mali_balon »

holowey wrote:
greatful_and_dead wrote:Bosna, zemlja sa najviše fudbalskih selektora po glavi stanovnika, a evo kao što vidimo i ljekara. Svi su sposobni sebi dijagnozu opalit, pomoći si, znaju postupke...

Ispade čovjek budala što je odveo bolesno dijete u dom zdravlja. Svašta.
koliko sam ja skontao, poslije dugog cekanja je napravio frku zbog koje je intervenisala policija...zato se i raspravlja na ovoj temi, ne zato sto je odveo dijete na pregled...

Nisi dobro skontao, covjek cekao i cekao i cekao i na kraju im doktor rekao da ih nece primiti, kraj smjene hoce covjek kuci, oni rekli kao nece izaci i onda neko zvao organe da ureduju...eto, nit kriv cojk, nit kriv arogantni doktor nego sistem...ali eto najlakse ja doktora... a ne sebe upitati neke stvari pa skontati da smo si sami krivi...ali eto...
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#30046 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by greatful_and_dead »

holowey wrote:
greatful_and_dead wrote:Bosna, zemlja sa najviše fudbalskih selektora po glavi stanovnika, a evo kao što vidimo i ljekara. Svi su sposobni sebi dijagnozu opalit, pomoći si, znaju postupke...

Ispade čovjek budala što je odveo bolesno dijete u dom zdravlja. Svašta.
koliko sam ja skontao, poslije dugog cekanja je napravio frku zbog koje je intervenisala policija...zato se i raspravlja na ovoj temi, ne zato sto je odveo dijete na pregled...
Ali evo pomalo je prešlo u priču "zašto ide zbog temperature doktoru, to se kući rješava", "zašto u dom zdravlja u koji treba ići, zašto ne u hitnu, CUM, KUM...", "zašto su čekali da doktor, koji je to trebao, pregleda dijete" itd...
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#30047 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

mali_balon wrote:
holowey wrote:
greatful_and_dead wrote:Bosna, zemlja sa najviše fudbalskih selektora po glavi stanovnika, a evo kao što vidimo i ljekara. Svi su sposobni sebi dijagnozu opalit, pomoći si, znaju postupke...

Ispade čovjek budala što je odveo bolesno dijete u dom zdravlja. Svašta.
koliko sam ja skontao, poslije dugog cekanja je napravio frku zbog koje je intervenisala policija...zato se i raspravlja na ovoj temi, ne zato sto je odveo dijete na pregled...

Nisi dobro skontao, covjek cekao i cekao i cekao i na kraju im doktor rekao da ih nece primiti, kraj smjene hoce covjek kuci, oni rekli kao nece izaci i onda neko zvao organe da ureduju...eto, nit kriv cojk, nit kriv arogantni doktor nego sistem...ali eto najlakse ja doktora... a ne sebe upitati neke stvari pa skontati da smo si sami krivi...ali eto...
iz cista mira? to je jedna strana price, niti bi ko zvao drotove niti bi oni dosli da nije bilo frke...
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#30048 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by holowey »

greatful_and_dead wrote:
holowey wrote:
greatful_and_dead wrote:Bosna, zemlja sa najviše fudbalskih selektora po glavi stanovnika, a evo kao što vidimo i ljekara. Svi su sposobni sebi dijagnozu opalit, pomoći si, znaju postupke...

Ispade čovjek budala što je odveo bolesno dijete u dom zdravlja. Svašta.
koliko sam ja skontao, poslije dugog cekanja je napravio frku zbog koje je intervenisala policija...zato se i raspravlja na ovoj temi, ne zato sto je odveo dijete na pregled...
Ali evo pomalo je prešlo u priču "zašto ide zbog temperature doktoru, to se kući rješava", "zašto u dom zdravlja u koji treba ići, zašto ne u hitnu, CUM, KUM...", "zašto su čekali da doktor, koji je to trebao, pregleda dijete" itd...
sbb kbb varijante...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#30049 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by direstraits0078 »

holowey wrote:
direstraits0078 wrote:
holowey wrote:bicklista sam... vozac sam... imam razumijevanja i za jedne i za druge... kao vozac sam mnogo puta bio u situaciji da u nocnim satima totalno neobiljezen biciklista izleti na cestu, ni reflektujucih detalja na garderobi, ni rasvjete na biciklu... fantom... :-)

kao biciklista u nocnim satima uvijek na sebi imam nesto sto reflektuje svjetlost, jakna, hlace, ruksak... na biciklu obavezna rasvjeta... izjutra kada idem na posao, bez obzira sto je dan, opet ukljucim blinkalice na biciklu, jer kao vozac sam svjestan da nije lako uociti biciklistu... ali ima i vozaca koji me pokusavaju nabiti na trotoar, valjda frustrirani sto stoje u koloni a ja prolazim pored njih, nema sanse da me nisu vidjeli... :?
Možda te ne očekuju na toj strani saobraćajne trake? Ne kažem da ne voziš pravom stranom, ali veliki broj biciklista ne poznaje saobraćajne propise koji se odnose na bicikliste. Pa preticanja kolone nisu slučajna, zakačiš nekome retrovizor, i imaš konflikt.
ne ocekuju me sa desne strane? pa onda slucajno krenu metar naprijed prema trotoaru? poucen takvim iskustvima kada vidim zaustavljenu kolonu auta, vozim sredinom ceste
Vidi, ako dolazis s desne strane nekome ko skrece desno, po pravilu ti ne treba ostaviti prostor. U svim drugim slucajevima bi bilo kolegijalno da se ostavi prostor za prolazak biciklista, ako nema biciklisticke staze.
mali_balon
Posts: 14561
Joined: 12/09/2012 09:57

#30050 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by mali_balon »

holowey wrote: iz cista mira? to je jedna strana price, niti bi ko zvao drotove niti bi oni dosli da nije bilo frke...
http://www.kurir.rs/region/bosna-i-herc ... ak-2199833
Locked