Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3001 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Sve je isto na ARENI 1, ništa ne kontam
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3002 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by The Realist »

Jeste, ali će se mijenjati program kada bude naša liga se igrala i s vremenom će promijeniti program i prilagoditi našem tržištu.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3003 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Kakav je ovo novi kanal? Nevidi se, nije na listi a doooobaaarrrr 8)
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3004 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Sakazulu wrote:Kakav je ovo novi kanal? Nevidi se, nije na listi a doooobaaarrrr 8)
Ima li naziv taj kanal heh
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3005 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

afannedim wrote:
Sakazulu wrote:Kakav je ovo novi kanal? Nevidi se, nije na listi a doooobaaarrrr 8)
Ima li naziv taj kanal heh

ššššš ne smijem glasno
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3006 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

ok i kod mene extra slika al neću reći koji je :D :D :D
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3007 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Sakazulu wrote:
afannedim wrote:
Sakazulu wrote:Kakav je ovo novi kanal? Nevidi se, nije na listi a doooobaaarrrr 8)
Ima li naziv taj kanal heh
ššššš ne smijem glasno
Postao/la afannedim dana 19/09/2012 19:03
ok i kod mene extra slika al neću reći koji je :D :D :D

Ej ima i stereo zvuk kad je na mono uštekan :lol:
kikilika
Posts: 285
Joined: 10/01/2011 22:41

#3008 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by kikilika »

drugi dan nemam history channel, u stvari ide samo titl, bez slike i tona
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3009 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Postao/la afannedim dana 19/09/2012 19:03
ok i kod mene extra slika al neću reći koji je :D :D :D

Ej ima i stereo zvuk kad je na mono uštekan :lol:[/quote]

Još HD heh
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#3010 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Koji je to kanal,ako ga uopštr i ima.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3011 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Evo dodali su i HDMI na njega. OJSAAA
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3012 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Pitanje da li mogu i kako namjestiti da kad upalim računar automatski budem konektovan na net, DUO+ paket koristim mrsko mi stalno se konektovat
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#3013 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nino90 »

mozes, treba ti ili router, ili da modem tkao konfigurises da ti on to sam
ja mislime ppoe tako nes da se odabere i ukuca user i pass, neko sa vise iskustva moze mozda reci tacne postavke
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3014 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Ja koristim ovaj program:
ADSL Autoconnect 2.0.6 F7 - Freeware
http://www.softpedia.com/get/Network-To ... nect.shtml

Radi savršeno pod XP, automatski me konektuje kad se PC uključi / restartuje, jer sam ga postavio kao win service. Ima sve potrebne opcije i zaista pomaže - naročito nama koji smo dosta konektovani, a ne konektuje nam se ručno :wink:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3015 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

reni-90 wrote:mozes, treba ti ili router, ili da modem tkao konfigurises da ti on to sam
ja mislime ppoe tako nes da se odabere i ukuca user i pass, neko sa vise iskustva moze mozda reci tacne postavke
ako neko može da mi pomogne kako da uradim ovo ppoe, molba :)
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3016 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

niko,može i na pp
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3017 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Vrati se koju stranicu kroz ove postove. Nedavno sam pitao da li može da se komp sam spaja bez pppoe konekcije iz razloga, što kad je pppoe bio aktivan tv i telefon su zezali... Tad su iz LOL-a namjestili da sam spajam, kao nekad ono dial - up.

I tako dopisujući se ovdje na kraju sam se sjetio da možeš u opcijama postaviti da komp sam spaja net, bez nekih dodatnih freeware progića i sl.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#3018 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Jel neko koristi hosting koji dođe u okviru paketa ? Može pp u tom slučaju...
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3019 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

Ne kontam kako ovaj ping ne moze biti stabilan bar 7 dana... prije 5-6 dana uradim speedtest prema tri Hr servera, ping bude 12, 30, 40... sad 35, 50, 60...
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3020 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Sakazulu wrote:Vrati se koju stranicu kroz ove postove. Nedavno sam pitao da li može da se komp sam spaja bez pppoe konekcije iz razloga, što kad je pppoe bio aktivan tv i telefon su zezali... Tad su iz LOL-a namjestili da sam spajam, kao nekad ono dial - up.

I tako dopisujući se ovdje na kraju sam se sjetio da možeš u opcijama postaviti da komp sam spaja net, bez nekih dodatnih freeware progića i sl.
ne ide mi nikako, ako može pomoć kako ući u postavke pa da odradim pppoe
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3021 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Jel neko koristi hosting koji dođe u okviru paketa ? Može pp u tom slučaju...
I mene zanima da li još ima ovaj hosting i ako da, koliki je kako mu pristupiti, jer bih rado stavio neke informacije na WEB.
zilog
Posts: 9069
Joined: 06/03/2009 11:19

#3022 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

KPNCTNJAH wrote:Ne kontam kako ovaj ping ne moze biti stabilan bar 7 dana... prije 5-6 dana uradim speedtest prema tri Hr servera, ping bude 12, 30, 40... sad 35, 50, 60...
Pa pokazi sta ti smeta, napravi "tracert" u tom trenutku, kada ti je dobar ping i napravi kada ti ne valja. Ovako, samo grah mozemo bacati da vidimo sta ti je.

P.S. Speedtest nije mjerodavan za ping, cak ni pingtest.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3023 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Kako se to radi sa Tracert? OK otvorimo cmd i šta onda?
zilog
Posts: 9069
Joined: 06/03/2009 11:19

#3024 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Sakazulu wrote:Kako se to radi sa Tracert? OK otvorimo cmd i šta onda?
Otvoris Cmd
Okucas (za trace do Google-a):

tracert www.google.com

Na svaku IP adresu na putu, odu po tri pinga.
Mozes ukucati i web adresu onih provajdera sa speedtest-a (nalaze se u donjem desnom uglu kod testiranja).
Mozes ukucati i konkretnu IP adresu, ako te interesuje put i ping do nekog servera za koji imas IP adresu.

Prekidas sa Ctrl-C, ukoliko pocne izbacivati zvjezdice (ako se nesto nalazi iza firewall-a, ili je ping tog uredjaja onemogucen).
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#3025 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Evo do www.google.com izmjeri mi između 47 do 49.

A ovako preko speedtesta Image.

Inače je moj ping između 60 i 90, da li je to loše jer koristim Trio paket?
Post Reply