Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#3001 Re: eBay - Vaša iskustva
Ne uzdam se ni u koga, kupujem online 10 godina, pratim posiljku online, cesto sam se svadjao sa sluzbenicima poste na salteru kad su me pravili budalom i tvrdili da posiljka nije stigla (jer nemam zuti papiric, a ja znam da je tu po trackingu), a nakon sto prekopaju pakete i nadju moj izvinjavaju se pola sata. Sto se tice vracenog paketa, posiljka se po slijetanju u Sarajevo vratila u UK nakon 2 dana. Posto sam dobio lovu nisam poduzimao nista, ali niko me ne moze uvjeriti da nije ovdje maznut. Jos par kolega je imalo slicno iskustvo.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3002 Re: eBay - Vaša iskustva
Sori, ali nema sanse da se ovo desiSto se tice vracenog paketa, posiljka se po slijetanju u Sarajevo vratila u UK nakon 2 dana.
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#3003 Re: eBay - Vaša iskustva
Vjerovao nevjerovao, po dolasku u Sa cini mi se nakon dva-tri dana promjena je pisala Ubacivanje u vrecu - izvoz, nije bilo one promjene Otprema na domacu lokaciju ili na carinjenje uopste, te mi se nakon sedam dana javio englez da je dobio nazad praznu ambalazu telefona, sa papirima i cd-om.
-
kurage20
- Posts: 9
- Joined: 18/04/2013 09:42
#3004 Re: eBay - Vaša iskustva
I šta bi na kraju?marakes wrote:desilo mi se isto, ja sam iz sarajeva, na osnovu tracking broja dobila sam informaciju da je moja posiljka otisla za Mostar. Zvala u postu, pisala mailove, da bih dobila informaciju da je moja posiljka sa tracking brojem koji joj je dodijeljen, bila naslovljena na ime neke djevojke/zene iz Mostara, te da je njoj ista i isporucena. Dobila sam od poste njene potpune podatke.kurage20 wrote:Pozdrav ljudi,
Ovo mi pise na track posta.ba, btw ja sam iz Mostara, neznam sto pise otprema u Banja Luku -.-
23.05.2013 16:27:42 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
23.05.2013 17:52:21 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za Banja Luku
Prosli put je pisalo: Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za HP Mostar
Izgleda da je doslo za 7 dana od dana narudžbe u BiH( Singapore post), fino
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#3005 Re: eBay - Vaša iskustva
POzz, neko mi je provalio na acc od ebay-a i promijenio usser ID, pass email, sad imam veliki problem, jel moze neko pomoci kako da vratim acc ili bar da priavim da je ukraden, HITNO JE !! pls HELP
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#3006 Re: eBay - Vaša iskustva
UserID se ne mijenja. E-mail se ne mijenja bez tvoje potvrde na konfirmacijski mail koji si dobio pri pokusaju da se promijeni email adresa.
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#3007 Re: eBay - Vaša iskustva
na email adresi sto sam koristio za ebay da se log in, sam dobio 3 maila od ebay-a, kako su paas usser ID i mail adresa promjenjeni.Jazzy.ba wrote:UserID se ne mijenja. E-mail se ne mijenja bez tvoje potvrde na konfirmacijski mail koji si dobio pri pokusaju da se promijeni email adresa.
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#3008 Re: eBay - Vaša iskustva
Idi na eBay i klikni forget password.
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#3009 Re: eBay - Vaša iskustva
Jazzy.ba wrote:Idi na eBay i klikni forget password.
pokuso al ne moze, ne dobijem e mail cekam vec 1h vremena al nista
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#3010 Re: eBay - Vaša iskustva
Nemoguce da su promjenili email adresu bez da si ti to potvrdio, fakat mi nije jasno.
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#3011 Re: eBay - Vaša iskustva
Jazzy.ba wrote:Nemoguce da su promjenili email adresu bez da si ti to potvrdio, fakat mi nije jasno.
bgm tako je, jedino da mi je provalio i na mail pa potvrdio sve to i izbriso poruke a ostavio ove 3, mada mi pas na mailu nije promjenjen, i sad me malo hastra zbog toga sto sam imo credi card spasenu, da ne iskoristi sta, iako sam isti DELETE sa paypala odmah cim sam vidio ove poruke
-
T-pain
- Posts: 420
- Joined: 20/05/2008 16:39
#3012 Re: eBay - Vaša iskustva
Jel zna neko dali ako blokiram Visa karticu i zamjenim je sa novom u banci i dalje mogu dobijati platu sa posla? hoce li se sta mijenjati ziro racun i ostalo zbog posla jer mi je to onda procedura velike. Unaprijed hvala 
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3013 Re: eBay - Vaša iskustva
Mozes li mi reci zasto ti je blokriana kartica !? Ako ne moze javno mozda barem na pp..pitam iz razloga sto mi je rodica isto tako dobila blokadu i bio sam preljut jer su bez veze blokirali.T-pain wrote:Jel zna neko dali ako blokiram Visa karticu i zamjenim je sa novom u banci i dalje mogu dobijati platu sa posla? hoce li se sta mijenjati ziro racun i ostalo zbog posla jer mi je to onda procedura velike. Unaprijed hvala
anway ono sto znam je da mozes traziti ISTI RACUN koji ce biti povezan s novom karticom. Samo u banci reci da zelis ISTI RACUN jer na njega dobivas primanja. Trazi razlog blokiranja, ne bi me cudilio da nesto mute. Moja mutava rodica samo pognula glavu i rekla ok...
- 4zr4
- Posts: 392
- Joined: 14/04/2011 23:15
- Location: Zemlja čudesa
#3014 Re: eBay - Vaša iskustva
Ako je zamijenis sa novom, dobices i novi ziro racun, tako da ces morati i na poslu dati novi ziro racun, ako zelis da ti plata legne na novu karticu.T-pain wrote:Jel zna neko dali ako blokiram Visa karticu i zamjenim je sa novom u banci i dalje mogu dobijati platu sa posla? hoce li se sta mijenjati ziro racun i ostalo zbog posla jer mi je to onda procedura velike. Unaprijed hvala
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3015 Re: eBay - Vaša iskustva
@4zr4
Netacno! Procitaj moj odgovor, iskustvo od prije 7 dana.
Netacno! Procitaj moj odgovor, iskustvo od prije 7 dana.
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#3016 Re: eBay - Vaša iskustva
Može savjet sta uraditi, stiglo u sarajevo prije 7 dana, jos nisam dobio paket:
24.05.2013 11:47:32 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
24.05.2013 12:48:24 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za HP Mostar
Koga nazvati?
24.05.2013 11:47:32 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
24.05.2013 12:48:24 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za HP Mostar
Koga nazvati?
- duspi
- Posts: 750
- Joined: 17/04/2008 02:11
- Location: SA
#3017 Re: eBay - Vaša iskustva
ja kad sam imao problema s pošiljkama zvao sam ovaj broj (imaš i ostale među kontaktima na posta.ba):
Glavni poštanski centar
Tel: 033 723 440
ne znam s kim razgovarao, ali mi se svaki put javio jako ljubazan službenik koji mi je odgovarao na sva pitanja ili uputio na prave ljude, ako mi nije mogao pomoći. tako da sad za ubuduće znam ime i prezime i broj telefona poštara koji je zadužen za moju ulicu
Glavni poštanski centar
Tel: 033 723 440
ne znam s kim razgovarao, ali mi se svaki put javio jako ljubazan službenik koji mi je odgovarao na sva pitanja ili uputio na prave ljude, ako mi nije mogao pomoći. tako da sad za ubuduće znam ime i prezime i broj telefona poštara koji je zadužen za moju ulicu
-
tarice
- Posts: 2
- Joined: 31/05/2013 04:52
#3018 Re: eBay - Vaša iskustva
Narucio sam neke naocale iz USA preko ebay. Cijena je bila $100, postarina za express USPS $53. Ukupno $153. Postarina je jako skupa medjutim zbog losih iskustava od prije nisam htio da uzimam ostale opcije dostave. Vjerovatno ce me sada i nasa carina oderati, barem nekih 100km.
Ali nebitno, ono sto me zanima jeste ovaj tracking kod mene koji izgleda ne dobija update vec 3 dana. Zar ne bi trebao USPS express tracking da ima regularan update?
Ovo je ono sto se nalazi na USPS.com:

A ovo na posta.ba:

Ali nebitno, ono sto me zanima jeste ovaj tracking kod mene koji izgleda ne dobija update vec 3 dana. Zar ne bi trebao USPS express tracking da ima regularan update?
Ovo je ono sto se nalazi na USPS.com:

A ovo na posta.ba:

- 4zr4
- Posts: 392
- Joined: 14/04/2011 23:15
- Location: Zemlja čudesa
#3019 Re: eBay - Vaša iskustva
Ok to, mislila sam da zeli skroz da promijeni i racun i sve.123456789 wrote:@4zr4
Netacno! Procitaj moj odgovor, iskustvo od prije 7 dana.
-
tarice
- Posts: 2
- Joined: 31/05/2013 04:52
#3020 Re: eBay - Vaša iskustva
Hvala puno!KvaziExpert wrote:Evo trackinga za isporucen paket, možeš uporediti dinamiku update-a
isto na bhp
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#3021 Re: eBay - Vaša iskustva
Ljudi jel netko kupovao conversice sa ove stranice http://www.ioffer.com/i/new-converse-ca ... -539829007 znam da je stranica sigurna, ali me zanima kako na carini s obzirom da je kopija, ima puno stvari koje su kopije a identične orginalu. Čitao sam da je bilo problema s onima koji su narucivali u Hrvatsku da su tuzili onog tko kupuje jer krsi ime brenda, morali su platiti troskove spaljivanja, i kaznu zastupniku Converse All Star koja je bila oko 500kn=125KM. Ima li toga kod nas?
- Zviz
- Posts: 4993
- Joined: 19/08/2012 15:40
- Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam
#3023 Re: eBay - Vaša iskustva
Realovac23 wrote:Ljudi jel netko kupovao conversice sa ove stranice http://www.ioffer.com/i/new-converse-ca ... -539829007 znam da je stranica sigurna, ali me zanima kako na carini s obzirom da je kopija, ima puno stvari koje su kopije a identične orginalu. Čitao sam da je bilo problema s onima koji su narucivali u Hrvatsku da su tuzili onog tko kupuje jer krsi ime brenda, morali su platiti troskove spaljivanja, i kaznu zastupniku Converse All Star koja je bila oko 500kn=125KM. Ima li toga kod nas?
Po**ri se meni u usta ako to prezive duze od 3 mjeseca!!! Kupio sam jedne cisto da vidim koliko ce da prezive. Poslje jednog ljetnog odmora od 20 dana su pukle obe i to dno gdje se najvise patika savija - direktos KANTA!
-
delirium.sa
- Posts: 257
- Joined: 24/02/2012 13:25
#3024 Ebay - ulovi, preporuke i recenzije
Šta ste kupili na ebayu, da li se isplati uzeti to isto? 
-
maxy
- Posts: 24
- Joined: 18/05/2007 01:17
#3025 Re: eBay - Vaša iskustva
Drago društvo,
Da li je tko imao iskustvo sa hdd diskom preko ebay-a?
Uopće ne sumnjam da će seller poslati i da bi to trebalo doći ako što je sve ostalo do sada došlo.
Samo me malo brine njegova težina da neće predstavljati problem!?
Ako tko ima iskustvo zamolio bih da podijeli.
Da li je tko imao iskustvo sa hdd diskom preko ebay-a?
Uopće ne sumnjam da će seller poslati i da bi to trebalo doći ako što je sve ostalo do sada došlo.
Samo me malo brine njegova težina da neće predstavljati problem!?
Ako tko ima iskustvo zamolio bih da podijeli.


