Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#3001 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Ne uzdam se ni u koga, kupujem online 10 godina, pratim posiljku online, cesto sam se svadjao sa sluzbenicima poste na salteru kad su me pravili budalom i tvrdili da posiljka nije stigla (jer nemam zuti papiric, a ja znam da je tu po trackingu), a nakon sto prekopaju pakete i nadju moj izvinjavaju se pola sata. Sto se tice vracenog paketa, posiljka se po slijetanju u Sarajevo vratila u UK nakon 2 dana. Posto sam dobio lovu nisam poduzimao nista, ali niko me ne moze uvjeriti da nije ovdje maznut. Jos par kolega je imalo slicno iskustvo.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3002 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Sto se tice vracenog paketa, posiljka se po slijetanju u Sarajevo vratila u UK nakon 2 dana.
Sori, ali nema sanse da se ovo desi :) I ja dosta blatim postu a posebno carinu pa sam zato i pitao ali mi ovo zvuci dosta nerealno.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#3003 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Vjerovao nevjerovao, po dolasku u Sa cini mi se nakon dva-tri dana promjena je pisala Ubacivanje u vrecu - izvoz, nije bilo one promjene Otprema na domacu lokaciju ili na carinjenje uopste, te mi se nakon sedam dana javio englez da je dobio nazad praznu ambalazu telefona, sa papirima i cd-om.
kurage20
Posts: 9
Joined: 18/04/2013 09:42

#3004 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by kurage20 »

marakes wrote:
kurage20 wrote:Pozdrav ljudi,

Ovo mi pise na track posta.ba, btw ja sam iz Mostara, neznam sto pise otprema u Banja Luku -.-

23.05.2013 16:27:42 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
23.05.2013 17:52:21 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za Banja Luku

Prosli put je pisalo: Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za HP Mostar
Izgleda da je doslo za 7 dana od dana narudžbe u BiH( Singapore post), fino :)
desilo mi se isto, ja sam iz sarajeva, na osnovu tracking broja dobila sam informaciju da je moja posiljka otisla za Mostar. Zvala u postu, pisala mailove, da bih dobila informaciju da je moja posiljka sa tracking brojem koji joj je dodijeljen, bila naslovljena na ime neke djevojke/zene iz Mostara, te da je njoj ista i isporucena. Dobila sam od poste njene potpune podatke.
I šta bi na kraju? :D Evo ja sam im poslao mail, preko telefona su me prebacivali na 10 brojeva i onda na kraju kaze da su na pauzi. Sutradan odgovor na mail stigao, isprike i da ce zvat Banjalučane, došao žuti papir isti dan :)
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#3005 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by T-pain »

POzz, neko mi je provalio na acc od ebay-a i promijenio usser ID, pass email, sad imam veliki problem, jel moze neko pomoci kako da vratim acc ili bar da priavim da je ukraden, HITNO JE !! pls HELP
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#3006 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

UserID se ne mijenja. E-mail se ne mijenja bez tvoje potvrde na konfirmacijski mail koji si dobio pri pokusaju da se promijeni email adresa.
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#3007 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by T-pain »

Jazzy.ba wrote:UserID se ne mijenja. E-mail se ne mijenja bez tvoje potvrde na konfirmacijski mail koji si dobio pri pokusaju da se promijeni email adresa.
na email adresi sto sam koristio za ebay da se log in, sam dobio 3 maila od ebay-a, kako su paas usser ID i mail adresa promjenjeni.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#3008 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Idi na eBay i klikni forget password.
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#3009 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by T-pain »

Jazzy.ba wrote:Idi na eBay i klikni forget password.

pokuso al ne moze, ne dobijem e mail cekam vec 1h vremena al nista
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#3010 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

Nemoguce da su promjenili email adresu bez da si ti to potvrdio, fakat mi nije jasno.
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#3011 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by T-pain »

Jazzy.ba wrote:Nemoguce da su promjenili email adresu bez da si ti to potvrdio, fakat mi nije jasno.

bgm tako je, jedino da mi je provalio i na mail pa potvrdio sve to i izbriso poruke a ostavio ove 3, mada mi pas na mailu nije promjenjen, i sad me malo hastra zbog toga sto sam imo credi card spasenu, da ne iskoristi sta, iako sam isti DELETE sa paypala odmah cim sam vidio ove poruke
T-pain
Posts: 420
Joined: 20/05/2008 16:39

#3012 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by T-pain »

Jel zna neko dali ako blokiram Visa karticu i zamjenim je sa novom u banci i dalje mogu dobijati platu sa posla? hoce li se sta mijenjati ziro racun i ostalo zbog posla jer mi je to onda procedura velike. Unaprijed hvala :)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3013 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

T-pain wrote:Jel zna neko dali ako blokiram Visa karticu i zamjenim je sa novom u banci i dalje mogu dobijati platu sa posla? hoce li se sta mijenjati ziro racun i ostalo zbog posla jer mi je to onda procedura velike. Unaprijed hvala :)
Mozes li mi reci zasto ti je blokriana kartica !? Ako ne moze javno mozda barem na pp..pitam iz razloga sto mi je rodica isto tako dobila blokadu i bio sam preljut jer su bez veze blokirali.

anway ono sto znam je da mozes traziti ISTI RACUN koji ce biti povezan s novom karticom. Samo u banci reci da zelis ISTI RACUN jer na njega dobivas primanja. Trazi razlog blokiranja, ne bi me cudilio da nesto mute. Moja mutava rodica samo pognula glavu i rekla ok...
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#3014 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by 4zr4 »

T-pain wrote:Jel zna neko dali ako blokiram Visa karticu i zamjenim je sa novom u banci i dalje mogu dobijati platu sa posla? hoce li se sta mijenjati ziro racun i ostalo zbog posla jer mi je to onda procedura velike. Unaprijed hvala :)
Ako je zamijenis sa novom, dobices i novi ziro racun, tako da ces morati i na poslu dati novi ziro racun, ako zelis da ti plata legne na novu karticu. :roll:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3015 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

@4zr4
Netacno! Procitaj moj odgovor, iskustvo od prije 7 dana.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#3016 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Može savjet sta uraditi, stiglo u sarajevo prije 7 dana, jos nisam dobio paket:
24.05.2013 11:47:32 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
24.05.2013 12:48:24 BOSNIA AND HERZEGOVINA BASJJA - SARAJEVO 71003 Otprema pošiljke iz Izmjenične pošte za HP Mostar

Koga nazvati?
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#3017 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by duspi »

ja kad sam imao problema s pošiljkama zvao sam ovaj broj (imaš i ostale među kontaktima na posta.ba):

Glavni poštanski centar
Tel: 033 723 440

ne znam s kim razgovarao, ali mi se svaki put javio jako ljubazan službenik koji mi je odgovarao na sva pitanja ili uputio na prave ljude, ako mi nije mogao pomoći. tako da sad za ubuduće znam ime i prezime i broj telefona poštara koji je zadužen za moju ulicu :)
tarice
Posts: 2
Joined: 31/05/2013 04:52

#3018 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by tarice »

Narucio sam neke naocale iz USA preko ebay. Cijena je bila $100, postarina za express USPS $53. Ukupno $153. Postarina je jako skupa medjutim zbog losih iskustava od prije nisam htio da uzimam ostale opcije dostave. Vjerovatno ce me sada i nasa carina oderati, barem nekih 100km.

Ali nebitno, ono sto me zanima jeste ovaj tracking kod mene koji izgleda ne dobija update vec 3 dana. Zar ne bi trebao USPS express tracking da ima regularan update?

Ovo je ono sto se nalazi na USPS.com:

Image

A ovo na posta.ba:

Image
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#3019 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by 4zr4 »

123456789 wrote:@4zr4
Netacno! Procitaj moj odgovor, iskustvo od prije 7 dana.
Ok to, mislila sam da zeli skroz da promijeni i racun i sve. :zoka:
tarice
Posts: 2
Joined: 31/05/2013 04:52

#3020 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by tarice »

KvaziExpert wrote:Evo trackinga za isporucen paket, možeš uporediti dinamiku update-a

Image

isto na bhp

Image
Hvala puno! :)
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#3021 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Ljudi jel netko kupovao conversice sa ove stranice http://www.ioffer.com/i/new-converse-ca ... -539829007 znam da je stranica sigurna, ali me zanima kako na carini s obzirom da je kopija, ima puno stvari koje su kopije a identične orginalu. Čitao sam da je bilo problema s onima koji su narucivali u Hrvatsku da su tuzili onog tko kupuje jer krsi ime brenda, morali su platiti troskove spaljivanja, i kaznu zastupniku Converse All Star koja je bila oko 500kn=125KM. Ima li toga kod nas?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3022 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Nema jos.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3023 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Zviz »

Realovac23 wrote:Ljudi jel netko kupovao conversice sa ove stranice http://www.ioffer.com/i/new-converse-ca ... -539829007 znam da je stranica sigurna, ali me zanima kako na carini s obzirom da je kopija, ima puno stvari koje su kopije a identične orginalu. Čitao sam da je bilo problema s onima koji su narucivali u Hrvatsku da su tuzili onog tko kupuje jer krsi ime brenda, morali su platiti troskove spaljivanja, i kaznu zastupniku Converse All Star koja je bila oko 500kn=125KM. Ima li toga kod nas?

Po**ri se meni u usta ako to prezive duze od 3 mjeseca!!! Kupio sam jedne cisto da vidim koliko ce da prezive. Poslje jednog ljetnog odmora od 20 dana su pukle obe i to dno gdje se najvise patika savija - direktos KANTA!
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#3024 Ebay - ulovi, preporuke i recenzije

Post by delirium.sa »

Šta ste kupili na ebayu, da li se isplati uzeti to isto? :)
maxy
Posts: 24
Joined: 18/05/2007 01:17

#3025 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by maxy »

Drago društvo,

Da li je tko imao iskustvo sa hdd diskom preko ebay-a?

Uopće ne sumnjam da će seller poslati i da bi to trebalo doći ako što je sve ostalo do sada došlo.
Samo me malo brine njegova težina da neće predstavljati problem!?

Ako tko ima iskustvo zamolio bih da podijeli. :)
Post Reply