Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Gdje ces ba zovu, to oko canife raste...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Nabucco wrote:
Bakir1 wrote:Znaju se zglobovi na polugama osusiti tj mast u njima...
Glup a pocesto zbog skucenog prostora kvar boli glava.
Gdje dođu ti zglobovi, ispod haube u onoj platici ispod šajbe?
Tamo gdje su poluge ispod plastike obicno
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nabucco »

Bakir1 wrote:
Nabucco wrote:
Bakir1 wrote:Znaju se zglobovi na polugama osusiti tj mast u njima...
Glup a pocesto zbog skucenog prostora kvar boli glava.
Gdje dođu ti zglobovi, ispod haube u onoj platici ispod šajbe?
Tamo gdje su poluge ispod plastike obicno
Provjerim, podmažem pa javim :D . Ali ima logike ovo objašnjenje. Jer da je do elektronike nije, jer zimi nece ni kad je mokro ni kad je suho, sa druge strane ljeti radi i kad je mokro i kad je suho. Bojao sam se da nije šta kompu, ali opet ne bi radio ljeti. Tako da je vjerovatn ovo :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Čitam sad ona pitanja na piku kod onih gabeljic :) majko moja :) 99% su vauve, i to vecinom golf 4 ima i passata, ali rijetko neko van koncerna :)

Samo ko odgovara na pitanja ima zivce svaka mu cast :)
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
ovaj kaze da je potrebno izvrisiti rekalibraciju injectora/dizni :idea:
1.6TDCI/HDI misterija :mrgreen:
Kako i ko moze uraditi ovo???? Je li ovo samo izvodljivo u ovlastenom ili ????? Bitango, cekam?! :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3006 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

http://www.elprog.com/forum/topic-9148- ... -radu.html
ovaj filter goriva zamijenio i rijesio problem :-) :-)
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3007 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Vas dvojica ste prejaki. :D Nema bolan ovdje pravog odgovora za vas, samo nagađanja.

Nađite fino nekog strpljivog mehaničara i nek čovjek lagano pretražuje, ako treba i platiti malo više.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3008 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
ovaj kaze da je potrebno izvrisiti rekalibraciju injectora/dizni :idea:
1.6TDCI/HDI misterija :mrgreen:
Kako i ko moze uraditi ovo???? Je li ovo samo izvodljivo u ovlastenom ili ????? Bitango, cekam?! :mrgreen:
nisam madjionicar :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3009 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

junior3 wrote:Vas dvojica ste prejaki. :D Nema bolan ovdje pravog odgovora za vas, samo nagađanja.

Nađite fino nekog strpljivog mehaničara i nek čovjek lagano pretražuje, ako treba i platiti malo više.
:mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:Vas dvojica ste prejaki. :D Nema bolan ovdje pravog odgovora za vas, samo nagađanja.

Nađite fino nekog strpljivog mehaničara i nek čovjek lagano pretražuje, ako treba i platiti malo više.
Je li te mene zahebajes za ovog "strpljivog" mehaničara???? Takwog ja ne upoznah jos za svog zivota. :wink:

Moramo se raspitivati, pa mozda nekad naletimo na rijesenje problema, mozda sasvim slucajno. :wink: :mrgreen:
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.
tesko nama haha :mrgreen:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nightvision »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.
'Ta se ba sikiras, ako mozes proci tehnicki dobro je. Pa nije ti vavau motor da se sikiras zagadjus li okolinu. 8-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nightvision wrote:
konektovan wrote:
junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.
'Ta se ba sikiras, ako mozes proci tehnicki dobro je. Pa nije ti vavau motor da se sikiras zagadjus li okolinu. 8-)
:lol:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ja sam siguran da vam pusi zbog grijaca, a vi kako hocete.
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

nightvision wrote:
konektovan wrote:
junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.
'Ta se ba sikiras, ako mozes proci tehnicki dobro je. Pa nije ti vavau motor da se sikiras zagadjus li okolinu. 8-)
Prodjem ja tehnicki k'o od sale. :mrgreen: Jos mi sluzbenik na tehnickom kaze da skinem katalizator, da bolje ide, a opet ce proci na tehnickom bez problema.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#3018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bach »

Koliko je potrebno vremena za skidanje i zamjenu lamele? Ford je malo stariji u pitanju?

Meni majstor kaže da mu za tu rabotu treba TRI dana...

Tri dana mi se čini mnogo...

I koliko majstorska kasta uzima para za to? Ovaj majstor meni traži 150 KM. Je li to puno?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3019 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

bach wrote:Koliko je potrebno vremena za skidanje i zamjenu lamele? Ford je malo stariji u pitanju?

Meni majstor kaže da mu za tu rabotu treba TRI dana...

Tri dana mi se čini mnogo...

I koliko majstorska kasta uzima para za to? Ovaj majstor meni traži 150 KM. Je li to puno?
:lol: Boktemazo, 3 dana. :lol:

Dan prvi: otvori haubu, podigne na dizalicu, smota cigar i pripali.
Dan drugi, rasarafi mjenjac zajedno s poluosovinama i ostalim pratecim zafrkancijama, rasarafi kvacilo, postavi novo, sve vrati na mjesto.
Dan treci, spusti auto s dizalice, zatvori haubu, smota cigar i pripali, a u tome i ti dodjes, taman da ti naplati.

Cifra nije strasno visoka, jer realno ima posla, ali 3 dana je bas meraklijski posao. :D
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#3020 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bach »

direstraits0078 wrote:
bach wrote:Koliko je potrebno vremena za skidanje i zamjenu lamele? Ford je malo stariji u pitanju?

Meni majstor kaže da mu za tu rabotu treba TRI dana...

Tri dana mi se čini mnogo...

I koliko majstorska kasta uzima para za to? Ovaj majstor meni traži 150 KM. Je li to puno?
:lol: Boktemazo, 3 dana. :lol:

Dan prvi: otvori haubu, podigne na dizalicu, smota cigar i pripali.
Dan drugi, rasarafi mjenjac zajedno s poluosovinama i ostalim pratecim zafrkancijama, rasarafi kvacilo, postavi novo, sve vrati na mjesto.
Dan treci, spusti auto s dizalice, zatvori haubu, smota cigar i pripali, a u tome i ti dodjes, taman da ti naplati.

Cifra nije strasno visoka, jer realno ima posla, ali 3 dana je bas meraklijski posao. :D
Znači, lik me levati...

Hvala na informaciji...
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Ja sam siguran da vam pusi zbog grijaca, a vi kako hocete.
E ne znam stvarno. Il' ovi majstori ne znaju provjeriti grijace, il' je nesto drugo u pitanju. Provjerio nedavno grijace, bilo sve ok, bar tako kažu. :-?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

direstraits0078 wrote:
bach wrote:Koliko je potrebno vremena za skidanje i zamjenu lamele? Ford je malo stariji u pitanju?

Meni majstor kaže da mu za tu rabotu treba TRI dana...

Tri dana mi se čini mnogo...

I koliko majstorska kasta uzima para za to? Ovaj majstor meni traži 150 KM. Je li to puno?
:lol: Boktemazo, 3 dana. :lol:

Dan prvi: otvori haubu, podigne na dizalicu, smota cigar i pripali.
Dan drugi, rasarafi mjenjac zajedno s poluosovinama i ostalim pratecim zafrkancijama, rasarafi kvacilo, postavi novo, sve vrati na mjesto.
Dan treci, spusti auto s dizalice, zatvori haubu, smota cigar i pripali, a u tome i ti dodjes, taman da ti naplati.

Cifra nije strasno visoka, jer realno ima posla, ali 3 dana je bas meraklijski posao. :D
sta 3 dana hahahaha,pa sta je to,brodska lamela? :-) :lol:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovan wrote:
NediM17 wrote:Ja sam siguran da vam pusi zbog grijaca, a vi kako hocete.
E ne znam stvarno. Il' ovi majstori ne znaju provjeriti grijace, il' je nesto drugo u pitanju. Provjerio nedavno grijace, bilo sve ok, bar tako kažu. :-?
Vidi, svaki majstor ce provjeriti grijac tako sto ce prikaciti ampermetar i vidjeti koliko vuku struje. Lupam, jedan je 20A, 2 40A, 4 80A. Ali, veliko ALI, to ne znaci da grijaci griju cijelom duzinom i da su ispravni.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#3024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bach »

amar1994 wrote:
direstraits0078 wrote:
bach wrote:Koliko je potrebno vremena za skidanje i zamjenu lamele? Ford je malo stariji u pitanju?

Meni majstor kaže da mu za tu rabotu treba TRI dana...

Tri dana mi se čini mnogo...

I koliko majstorska kasta uzima para za to? Ovaj majstor meni traži 150 KM. Je li to puno?
:lol: Boktemazo, 3 dana. :lol:

Dan prvi: otvori haubu, podigne na dizalicu, smota cigar i pripali.
Dan drugi, rasarafi mjenjac zajedno s poluosovinama i ostalim pratecim zafrkancijama, rasarafi kvacilo, postavi novo, sve vrati na mjesto.
Dan treci, spusti auto s dizalice, zatvori haubu, smota cigar i pripali, a u tome i ti dodjes, taman da ti naplati.

Cifra nije strasno visoka, jer realno ima posla, ali 3 dana je bas meraklijski posao. :D
sta 3 dana hahahaha,pa sta je to,brodska lamela? :-) :lol:
Lamela od forda escorta, dizel 98. godište.

Kaže majstor da je to mnogo komplikovano za skinuti...Mah lopovska majstorska posla...
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:
konektovan wrote:
NediM17 wrote:Ja sam siguran da vam pusi zbog grijaca, a vi kako hocete.
E ne znam stvarno. Il' ovi majstori ne znaju provjeriti grijace, il' je nesto drugo u pitanju. Provjerio nedavno grijace, bilo sve ok, bar tako kažu. :-?
Vidi, svaki majstor ce provjeriti grijac tako sto ce prikaciti ampermetar i vidjeti koliko vuku struje. Lupam, jedan je 20A, 2 40A, 4 80A. Ali, veliko ALI, to ne znaci da grijaci griju cijelom duzinom i da su ispravni.
Ne razumijem se dovoljno u tematiku, nisam majstor, zato i idem kod majstora, da to oni provjere. Ne znam kojom se metodom moze 100% utvrditi jesu li ispravni ili nisu.
Post Reply