Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3001 Re: Reprezentacija BiH
Šteta je što Aco nije ostao u Cedeviti... ali, kakogod, kvalitet nađe svoj put.
- ganjeta
- Posts: 9542
- Joined: 09/03/2010 02:36
- Location: Joint Union
#3002 Re: Reprezentacija BiH
Je li Nurkić igrao za Spurse Sarajevske? 
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3003 Re: Reprezentacija BiH
Spominjali su Zabok mislim. Pa dobro, Cedevita radi sve planiski, tako da ne sumnjam u kvalitet rada trenera , menedžmenta, ekipe itd. Nije to KK Zagreb koji je nešto pokušao pa se raspao samo tako. Ne mogu oni bez Cibone 
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3004 Re: Reprezentacija BiH
3/3
Prvo i osnovno Neno je veceras dobio utakmicu. U 25. minuti je ubacio Marka koji je razigrao citav tim. U trenutk kad ga je uvodio nametalo se logicno pitanje, koga ce da odbrani, jer nas je njihov play probijao konstantno, ali je Marko unio preokret i zivost zajedno sa Srdjanom. Sjajno spustio par lopti za Juku, razigrao Vrapca, u odbrani korektno. Nevjerovatno je sta je Bosna uspjela uraditi od takvog talenta. Fizicki je najjadniji na prvenstvu, ali u glavi je sigurno u TOP 5. Prije je pogadjao izvana sada jedva dobaci.
Glogovac je odigrao korektnu utakmicu, iako je par puta katastrofalno reagovao u odbrani. Srdjan zajedno sa Markom unio preokret, Rikalo nazalost nema to. Odbrana da, ali u napadu je dosta (ne)talentovan. Ahmedic u drugom dijelu sjajno iskoristio par losih reakcija na strani pomoci i otvorio se i pogadjao zicere. Vrabac je i veceras bio dobar, ali igra toplo-hladno. Nekada ne zeli dodati loptu da te iznervira toliko, a onda napravi sjajan prodor i sve odlicno zavrsi.
Juka opet dominir'o. Niko mu nije ravan na prvenstvu. Po gabaritu, po snazi, samo se covjek tek vratio od povrede, fali mu utakmica, fali dosta rutine. U drugom dijelu je bas igrao odlicno, mada bi ja volio vidjeti pick n'roll ili pick n'pop sa njim, a ne samo da igra unutra i bori se za poziciju. Sut mu je nevjerovatan. Naprosto uzivas kad stane na liniju slobodnih bacanja. Nesto slicno kao Dirk.
Bravo momci, bravo Neno, bravo Senci, bravo Osmane. Idemo dalje.
P.S. Ono koliko ja znam da to jos nije sigurno za Cedevitu i Nurkica. Mislim da Cedevita nece da se uvali toliko love, oni traze instant uspjeh pa su doveli Sutona i Andrica.
Prvo i osnovno Neno je veceras dobio utakmicu. U 25. minuti je ubacio Marka koji je razigrao citav tim. U trenutk kad ga je uvodio nametalo se logicno pitanje, koga ce da odbrani, jer nas je njihov play probijao konstantno, ali je Marko unio preokret i zivost zajedno sa Srdjanom. Sjajno spustio par lopti za Juku, razigrao Vrapca, u odbrani korektno. Nevjerovatno je sta je Bosna uspjela uraditi od takvog talenta. Fizicki je najjadniji na prvenstvu, ali u glavi je sigurno u TOP 5. Prije je pogadjao izvana sada jedva dobaci.
Glogovac je odigrao korektnu utakmicu, iako je par puta katastrofalno reagovao u odbrani. Srdjan zajedno sa Markom unio preokret, Rikalo nazalost nema to. Odbrana da, ali u napadu je dosta (ne)talentovan. Ahmedic u drugom dijelu sjajno iskoristio par losih reakcija na strani pomoci i otvorio se i pogadjao zicere. Vrabac je i veceras bio dobar, ali igra toplo-hladno. Nekada ne zeli dodati loptu da te iznervira toliko, a onda napravi sjajan prodor i sve odlicno zavrsi.
Juka opet dominir'o. Niko mu nije ravan na prvenstvu. Po gabaritu, po snazi, samo se covjek tek vratio od povrede, fali mu utakmica, fali dosta rutine. U drugom dijelu je bas igrao odlicno, mada bi ja volio vidjeti pick n'roll ili pick n'pop sa njim, a ne samo da igra unutra i bori se za poziciju. Sut mu je nevjerovatan. Naprosto uzivas kad stane na liniju slobodnih bacanja. Nesto slicno kao Dirk.
Bravo momci, bravo Neno, bravo Senci, bravo Osmane. Idemo dalje.
P.S. Ono koliko ja znam da to jos nije sigurno za Cedevitu i Nurkica. Mislim da Cedevita nece da se uvali toliko love, oni traze instant uspjeh pa su doveli Sutona i Andrica.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3005 Re: Reprezentacija BiH
Je li završen taj spor oko Nurkića i njegovog starog kluba u Sloveniji ?
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3006 Re: Reprezentacija BiH
Ma sada se igra nerava radi. Oni ce sigurno zeljeti sto vise love da izvuku, a Cedevita da sto bolje prodje. Posudba ce ici, pa cemo vidjeti sta dalje. Ja se nadam da ako dodje u Cedevitu da ce ici na pripreme s njima pa da poslije ide na posudbu.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3007 Re: Reprezentacija BiH
Jusuf Nurkić za Bportal: Čim završim s juniorima, priključujem se Teletoviću i ostalima da 'rasturamo'
Fenomenalno je igrati pred našim navijačima. Nevjerovatni su i nadam se da će ih biti sve više na tribinama. Čovjek ima motiv više.
Juniorska košarkaška reprezentacija BiH niže pobjede na EP B-divizije u Sarajevu. Ekipa selektora Nenada Markovića i na krilima jednog od najboljih, ako ne i najboljeg, mladog centra u Evropi Jusufa Nurkića (213 cm), naši mladi košarkaški Zmajevi „ruše“sve pred sobom.
Najbolji strijelac našeg tima i prvenstva, Živiničanin Jusuf Nurkić, neprikosnoven je u reketu. Ovaj gorostas ne postiže manje od 20 poena po utakmici. U posljednjem meču protiv Gruzije postigao je 31 poen i imao 15 skokova.
Robusni centar svojom borbenom igrom i tehnikom dominira ispod koša, što je impresioniralo i selektora seniorske reprezentacije Acu Petrovića prije pripremnih utkamice našeg A tima. Jusuf je u razgovoru za Bportal.ba nakon utakmice protiv Gruzije govorio o dosadašnjoj igri u reprezentaciji i protivnicima.
-Do sad smo lagano dobijali utkakmice. Uspjeh smo postigli jer smo pokazali respekt prema svima. Imamo dobru ekipu, uigrani smo i odlično funkcionišemo na terenu. To se pokazalo u sve tri dosadašnje utkamice. Naravno sve to ne bi moglo bez selekotra Nenada Markovića-kaće Nukrić za Bportal.ba.
Na svakoj utakmici daje svoj maksimum, a prvi put igra pred domaćom publikom.
-Fenomenalno je igrati pred našim navijačima. Nevjerovatni su i nadam se da će ih biti sve više na tribinama. Čovjek ima motiv više. Svi ekipno smo zadovoljni, nakon ovih utakmica imamo još veću želju da pobijedimo. To nas kao ekipu čini jakom. Polahko ali sigurno idemo ka vrhu. Nadam se da ćemo napraviti korak više na ovom prvenstvu, jer imamo odličnu atmosferu u ekipi - govori Jusuf.
Što se tiče seniorske ekipe, Nurkić kroz smijeh kaže kako 'prati svoe buduće kolege'. .
-Vjerujem da ćemo lagano proći kvalifikacije. Imamo odličnu ekipu koja će pokazati šta zna na EP u Sloveniji sljedeće godine. Imamo mlad tim. A kad ja dođem bićemo još mlađi i vjerujem bolji. Čim završim juniorsko prvenstvo priključujem se Teletoviću i kompaniji da „rasturimo“ sve u kvalifikacijama –tvrdi dobro raspoloženi Jusuf.
Kako je kazao, u novom klubu Cedeviti se dobro osjeća i jedva čeka novu sezonu, kako bi se igrački izgradio i nastavio stopama Mirze Teletovića. I Jusufova želja je da zaigra u NBA.
(M. D. / Bportal.ba)
Fenomenalno je igrati pred našim navijačima. Nevjerovatni su i nadam se da će ih biti sve više na tribinama. Čovjek ima motiv više.
Juniorska košarkaška reprezentacija BiH niže pobjede na EP B-divizije u Sarajevu. Ekipa selektora Nenada Markovića i na krilima jednog od najboljih, ako ne i najboljeg, mladog centra u Evropi Jusufa Nurkića (213 cm), naši mladi košarkaški Zmajevi „ruše“sve pred sobom.
Najbolji strijelac našeg tima i prvenstva, Živiničanin Jusuf Nurkić, neprikosnoven je u reketu. Ovaj gorostas ne postiže manje od 20 poena po utakmici. U posljednjem meču protiv Gruzije postigao je 31 poen i imao 15 skokova.
Robusni centar svojom borbenom igrom i tehnikom dominira ispod koša, što je impresioniralo i selektora seniorske reprezentacije Acu Petrovića prije pripremnih utkamice našeg A tima. Jusuf je u razgovoru za Bportal.ba nakon utakmice protiv Gruzije govorio o dosadašnjoj igri u reprezentaciji i protivnicima.
-Do sad smo lagano dobijali utkakmice. Uspjeh smo postigli jer smo pokazali respekt prema svima. Imamo dobru ekipu, uigrani smo i odlično funkcionišemo na terenu. To se pokazalo u sve tri dosadašnje utkamice. Naravno sve to ne bi moglo bez selekotra Nenada Markovića-kaće Nukrić za Bportal.ba.
Na svakoj utakmici daje svoj maksimum, a prvi put igra pred domaćom publikom.
-Fenomenalno je igrati pred našim navijačima. Nevjerovatni su i nadam se da će ih biti sve više na tribinama. Čovjek ima motiv više. Svi ekipno smo zadovoljni, nakon ovih utakmica imamo još veću želju da pobijedimo. To nas kao ekipu čini jakom. Polahko ali sigurno idemo ka vrhu. Nadam se da ćemo napraviti korak više na ovom prvenstvu, jer imamo odličnu atmosferu u ekipi - govori Jusuf.
Što se tiče seniorske ekipe, Nurkić kroz smijeh kaže kako 'prati svoe buduće kolege'. .
-Vjerujem da ćemo lagano proći kvalifikacije. Imamo odličnu ekipu koja će pokazati šta zna na EP u Sloveniji sljedeće godine. Imamo mlad tim. A kad ja dođem bićemo još mlađi i vjerujem bolji. Čim završim juniorsko prvenstvo priključujem se Teletoviću i kompaniji da „rasturimo“ sve u kvalifikacijama –tvrdi dobro raspoloženi Jusuf.
Kako je kazao, u novom klubu Cedeviti se dobro osjeća i jedva čeka novu sezonu, kako bi se igrački izgradio i nastavio stopama Mirze Teletovića. I Jusufova želja je da zaigra u NBA.
(M. D. / Bportal.ba)
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3008 Re: Reprezentacija BiH
Fenomenalno je igrati pred našim navijačima. Nevjerovatni su i nadam se da će ih biti sve više na tribinama. Čovjek ima motiv više.
Bodrite ih sutra Sarajlije!!
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3011 Re: Reprezentacija BiH
66-58 za nas..
Nurkić opet double-double.. Buza 21 poen..
Ali je bogami bilo nezgodno
Nurkić opet double-double.. Buza 21 poen..
Ali je bogami bilo nezgodno
- bosnianidiot
- Posts: 1187
- Joined: 23/09/2007 17:57
- Contact:
#3012 Re: Reprezentacija BiH
Rutinsko prekucavanje na kraju

- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3013 Re: Reprezentacija BiH
Bravo momci, prenosimo 2 boda u sljedeću rundu i korak smo bliže polufinalu.
Tešak tekma sudeći po kretanju rezultata, mi smo sigurno i pomalo umorni jer je ovo bial treća tekma u 3 dana. Holanđani su jučer odmarali a i ovo im ej bio posljednji voz da uhvate priključak i probaju onda protiv Belgije tražiti svoju šansu.
Čestitke još jednom momcima
Tešak tekma sudeći po kretanju rezultata, mi smo sigurno i pomalo umorni jer je ovo bial treća tekma u 3 dana. Holanđani su jučer odmarali a i ovo im ej bio posljednji voz da uhvate priključak i probaju onda protiv Belgije tražiti svoju šansu.
Čestitke još jednom momcima
- Herr Flick
- Posts: 9075
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3014 Re: Reprezentacija BiH
What are you doing here peasant???It_is_a_Leclerc wrote:66-58 za nas..
Nurkić opet double-double.. Buza 21 poen..![]()
Ali je bogami bilo nezgodno
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3015 Re: Reprezentacija BiH
I'm just ordinary onion sailsman. Who would buy my onion ?!Herr Flick wrote:What are you doing here peasant???It_is_a_Leclerc wrote:66-58 za nas..
Nurkić opet double-double.. Buza 21 poen..![]()
Ali je bogami bilo nezgodno![]()
![]()
- ledeni_caj
- Posts: 2834
- Joined: 14/01/2011 18:21
#3016 Re: Reprezentacija BiH
Gledaj sto su se nasli. 
Cestitke nasim omladincima.
Cestitke nasim omladincima.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3017 Re: Reprezentacija BiH
Nova pobjeda iako su gubili. A kako je lijepio "banane" ovaj iz Nizozemske 
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3018 Re: Reprezentacija BiH
Umor jeste ucinio svoje, ali smo tako odigrali da je za nepovjerovati. Oni koji su bili na utakmici vidjeli su ko je unio preokret na teren. To je Marko Vukovic i sto je najcudnije dijete koje nije bilo planirano da igra uopce. Pogodio je super bitnu tricu, odigrao pozrtvovano u odbrani, isceprkao par lopti, povezao nase redove. Ja ne znam kako danas Neno nije isamar'o Vrapca. Dijete je danas odigralo svoju neku utakmicu, u nekom svijetu, ja sam Ginobili, zvijezda radim sta hocu. Razumijem da su Selimovici krivi za ovo, ali u reprezentaciji danas da ovako nikome ne das loptu je sramotno. Mene bi iskreno bilo sram pogledati suigrace kojima danas nisam zelio dati pas u kontri, na otvorenom sutu za tri, u reketu.
Buza na kraju rijesio utakmicu i donio nam pobjedu. Jusuf je imao puno problema sa njihovim centrom koji je odigrao odlicno kao i cijela ekipa Holandije. Ono sto sam ja dosada gledao igraju najljepsu kosarku, bez peglanja lopte, bez glumljenja zvijezda ili nesto slicno. Imali su jucer dan odmora, ali nasi su danas iscupali ovo. Kad smo gubili 32:20 stali smo u zonu koja nas je vratila u utakmicu. Tu smo ukrali par lopti, istrcali kontri i vratili se u mec. Poslije se i publika probudila.
Buza na kraju rijesio utakmicu i donio nam pobjedu. Jusuf je imao puno problema sa njihovim centrom koji je odigrao odlicno kao i cijela ekipa Holandije. Ono sto sam ja dosada gledao igraju najljepsu kosarku, bez peglanja lopte, bez glumljenja zvijezda ili nesto slicno. Imali su jucer dan odmora, ali nasi su danas iscupali ovo. Kad smo gubili 32:20 stali smo u zonu koja nas je vratila u utakmicu. Tu smo ukrali par lopti, istrcali kontri i vratili se u mec. Poslije se i publika probudila.
- Admir_1984
- Posts: 7641
- Joined: 13/03/2006 01:33
- Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
#3019 Re: Reprezentacija BiH
sta baneno#4 wrote:Umor jeste ucinio svoje, ali smo tako odigrali da je za nepovjerovati. Oni koji su bili na utakmici vidjeli su ko je unio preokret na teren. To je Marko Vukovic i sto je najcudnije dijete koje nije bilo planirano da igra uopce. Pogodio je super bitnu tricu, odigrao pozrtvovano u odbrani, isceprkao par lopti, povezao nase redove. Ja ne znam kako danas Neno nije isamar'o Vrapca. Dijete je danas odigralo svoju neku utakmicu, u nekom svijetu, ja sam Ginobili, zvijezda radim sta hocu. Razumijem da su Selimovici krivi za ovo, ali u reprezentaciji danas da ovako nikome ne das loptu je sramotno. Mene bi iskreno bilo sram pogledati suigrace kojima danas nisam zelio dati pas u kontri, na otvorenom sutu za tri, u reketu.
Buza na kraju rijesio utakmicu i donio nam pobjedu. Jusuf je imao puno problema sa njihovim centrom koji je odigrao odlicno kao i cijela ekipa Holandije. Ono sto sam ja dosada gledao igraju najljepsu kosarku, bez peglanja lopte, bez glumljenja zvijezda ili nesto slicno. Imali su jucer dan odmora, ali nasi su danas iscupali ovo. Kad smo gubili 32:20 stali smo u zonu koja nas je vratila u utakmicu. Tu smo ukrali par lopti, istrcali kontri i vratili se u mec. Poslije se i publika probudila.
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#3020 Re: Reprezentacija BiH
...
Last edited by KPNCTNJAH on 12/08/2012 21:25, edited 1 time in total.
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3021 Re: Reprezentacija BiH
Nesto nije jasno? Znas li ko je gazda Sparsa?Admir_1984 wrote:sta baneno#4 wrote:Umor jeste ucinio svoje, ali smo tako odigrali da je za nepovjerovati. Oni koji su bili na utakmici vidjeli su ko je unio preokret na teren. To je Marko Vukovic i sto je najcudnije dijete koje nije bilo planirano da igra uopce. Pogodio je super bitnu tricu, odigrao pozrtvovano u odbrani, isceprkao par lopti, povezao nase redove. Ja ne znam kako danas Neno nije isamar'o Vrapca. Dijete je danas odigralo svoju neku utakmicu, u nekom svijetu, ja sam Ginobili, zvijezda radim sta hocu. Razumijem da su Selimovici krivi za ovo, ali u reprezentaciji danas da ovako nikome ne das loptu je sramotno. Mene bi iskreno bilo sram pogledati suigrace kojima danas nisam zelio dati pas u kontri, na otvorenom sutu za tri, u reketu.
Buza na kraju rijesio utakmicu i donio nam pobjedu. Jusuf je imao puno problema sa njihovim centrom koji je odigrao odlicno kao i cijela ekipa Holandije. Ono sto sam ja dosada gledao igraju najljepsu kosarku, bez peglanja lopte, bez glumljenja zvijezda ili nesto slicno. Imali su jucer dan odmora, ali nasi su danas iscupali ovo. Kad smo gubili 32:20 stali smo u zonu koja nas je vratila u utakmicu. Tu smo ukrali par lopti, istrcali kontri i vratili se u mec. Poslije se i publika probudila.
- Admir_1984
- Posts: 7641
- Joined: 13/03/2006 01:33
- Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
#3022 Re: Reprezentacija BiH
laik sam što se tiće opštih informacija oko tih mladih igraca, pa me baš zanima kakve sad veze ti kriminalci imaju sa mladom reprezentacijom
sad ispade gazde ga nagovorile da nabija sebi statistiku, da bi ga oni lakše unovcili
sad ispade gazde ga nagovorile da nabija sebi statistiku, da bi ga oni lakše unovcili
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3023 Re: Reprezentacija BiH
Znas li uopce o kojim Selimovicima se radi?
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3024 Re: Reprezentacija BiH
Buza: Ovakve pobjede dižu samopouzdanje
Nakon tri zahtjevne utakmice u tri dana naši juniori su danas napravili sjajan podvig te pobjedom nad odličnom selekcijom Holandije sa 66:58 ostvarili plasman u narednu rundu Evropskog košarkaškog prvenstva divizija B.
U nastavku takmičenja prenosimo dva boda izborena nad timom koji će zajedno sa nama u drugu rundu. Ko će to biti i koje nam dvije ekipe stižu iz grupe C sa kojom se križamo saznat ćemo uskoro. Grupa C može ponuditi Švedsku, Island, Crnu Goru, ali o tome kada za to dođe vrijeme.
Još je nešto jednako važno, selekcija Nenada Markovića imat će dva dana odmora, jer sutra odmaramo u grupi, a prekosutra je dan odmora na šampionatu.
U našoj zadnjoj utakmici u grupi, otpor odličnog tima iz Holandije naši košarkaši su morali lomiti čitavu utakmicu.
U 16. minuti Holanđani su imali 12 poena prednosti (32:20), ali tada naši protivnici od 16. do 24. minute ne pogađaju niti jedan šut, a bh-igrači uz odličnu zonu 2-3 idu u seriju od 0:17.
Pa opet, tek u zadnjih deset minuta trojkom Vukovića počinje završni udarac na jaki bedem reprezentacije Holandije. Vukoviću se priključuje Buza nakon čega Nurkić poentira i postavlja rampu za Holanđane u našem reketu.
Nedim Buza nakon briljantne utakmice bio je zadovoljan, ali i umoran. Za SportSport.ba je rekao.
"Osjećaj je fenomenalan, jer smo pobijedili u zaista teškoj i do kraja neizvjesnoj utakmici. Drago mi je što je i publika to osjetila te nas nagradila podrškom, zahvaljujemo im se na tome", govori igrač Sparsa te nastavlja.
"U nastavku takmičenja nosimo dva boda, ali smo jači i mentalno, znate ovo je zaista bio težak protivnik. Sada imamo dva dana odmora i zaista su nam potrebna i dobro će nam doći", rekao je Nedim Buza, kojeg smo malo čekali od 2. kola kada su ga rane lične greške malo izbacile iz kolosjeka. Ali, eto, isplatilo se Buzu malo i sačekati.
"Nadam se da oscilacija više neće biti. Nadam se da ćemo i kao ekipa smanjiti grešeke i brzopletosti u igri. Kada su u pitanju naredni protivnici, a šta da vam kažem, gledali smo sve timove iz grupe C sa kojom se križamo. Čini mi se da najbolje izgledaju Šveđani, ali polako, idemo se prvo odmoriti."
Dakle, jedan od naših najboljih igrača u pobjedi nad Holandijom, Nedim Buza imao je 21 poen i 9 skokova. Imao je Buza i 0/4 za tri i 4 izgubljene lopte, ali je činjenica da je pogađao koš kada je bilo najteže i kada mnogi nisu smjeli pogledati isti. U zadnjem periodu je postigao 8 poena.
Jusuf Nurkić bio je i četvrtu utakmicu u nizu sa double-double učinkom. Danas je postigao 19 poena, imao je i 11 skokova, a uz sve to ukrao je i tri lopte. Naš je centar opet pretrpio 9 faulova (slobodna 7/13, za dva 6/12).
Marko Vuković postigao je 6 poena i sa njegovom trojkom krenuo je završni udarac našim rivalima.
Adin Vrabac 9 poena, 4 skoka, 2 asista. Ahmedić 4 poena, Glogovac 5 poena i kvalitetnih 8 skokova, Rikalo je dodao 2 poena.
U timu Holandije, neugodni trojkaš Schilder 16 poena (za tri 4/11) imao je i 7 izgubljenih lopti. Hammink je dodao 14 poena i 11 skokova. Kok je imao 12 poena, 11 skokova i čak 7 blokada.
Nakon tri zahtjevne utakmice u tri dana naši juniori su danas napravili sjajan podvig te pobjedom nad odličnom selekcijom Holandije sa 66:58 ostvarili plasman u narednu rundu Evropskog košarkaškog prvenstva divizija B.
U nastavku takmičenja prenosimo dva boda izborena nad timom koji će zajedno sa nama u drugu rundu. Ko će to biti i koje nam dvije ekipe stižu iz grupe C sa kojom se križamo saznat ćemo uskoro. Grupa C može ponuditi Švedsku, Island, Crnu Goru, ali o tome kada za to dođe vrijeme.
Još je nešto jednako važno, selekcija Nenada Markovića imat će dva dana odmora, jer sutra odmaramo u grupi, a prekosutra je dan odmora na šampionatu.
U našoj zadnjoj utakmici u grupi, otpor odličnog tima iz Holandije naši košarkaši su morali lomiti čitavu utakmicu.
U 16. minuti Holanđani su imali 12 poena prednosti (32:20), ali tada naši protivnici od 16. do 24. minute ne pogađaju niti jedan šut, a bh-igrači uz odličnu zonu 2-3 idu u seriju od 0:17.
Pa opet, tek u zadnjih deset minuta trojkom Vukovića počinje završni udarac na jaki bedem reprezentacije Holandije. Vukoviću se priključuje Buza nakon čega Nurkić poentira i postavlja rampu za Holanđane u našem reketu.
Nedim Buza nakon briljantne utakmice bio je zadovoljan, ali i umoran. Za SportSport.ba je rekao.
"Osjećaj je fenomenalan, jer smo pobijedili u zaista teškoj i do kraja neizvjesnoj utakmici. Drago mi je što je i publika to osjetila te nas nagradila podrškom, zahvaljujemo im se na tome", govori igrač Sparsa te nastavlja.
"U nastavku takmičenja nosimo dva boda, ali smo jači i mentalno, znate ovo je zaista bio težak protivnik. Sada imamo dva dana odmora i zaista su nam potrebna i dobro će nam doći", rekao je Nedim Buza, kojeg smo malo čekali od 2. kola kada su ga rane lične greške malo izbacile iz kolosjeka. Ali, eto, isplatilo se Buzu malo i sačekati.
"Nadam se da oscilacija više neće biti. Nadam se da ćemo i kao ekipa smanjiti grešeke i brzopletosti u igri. Kada su u pitanju naredni protivnici, a šta da vam kažem, gledali smo sve timove iz grupe C sa kojom se križamo. Čini mi se da najbolje izgledaju Šveđani, ali polako, idemo se prvo odmoriti."
Dakle, jedan od naših najboljih igrača u pobjedi nad Holandijom, Nedim Buza imao je 21 poen i 9 skokova. Imao je Buza i 0/4 za tri i 4 izgubljene lopte, ali je činjenica da je pogađao koš kada je bilo najteže i kada mnogi nisu smjeli pogledati isti. U zadnjem periodu je postigao 8 poena.
Jusuf Nurkić bio je i četvrtu utakmicu u nizu sa double-double učinkom. Danas je postigao 19 poena, imao je i 11 skokova, a uz sve to ukrao je i tri lopte. Naš je centar opet pretrpio 9 faulova (slobodna 7/13, za dva 6/12).
Marko Vuković postigao je 6 poena i sa njegovom trojkom krenuo je završni udarac našim rivalima.
Adin Vrabac 9 poena, 4 skoka, 2 asista. Ahmedić 4 poena, Glogovac 5 poena i kvalitetnih 8 skokova, Rikalo je dodao 2 poena.
U timu Holandije, neugodni trojkaš Schilder 16 poena (za tri 4/11) imao je i 7 izgubljenih lopti. Hammink je dodao 14 poena i 11 skokova. Kok je imao 12 poena, 11 skokova i čak 7 blokada.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3025 Re: Reprezentacija BiH
Neno, kakva je bila posjecenost danas?
