Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#3001 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

pathyeshme wrote:Neko je danas uhvaćen :D
pa zato sto ih se sve vise okuplja ondje na parkingu od bosmala,prave nekakav divlji stand
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3002 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Cholina_Lokica »

azdralovic wrote:
pathyeshme wrote:Neko je danas uhvaćen :D
pa zato sto ih se sve vise okuplja ondje na parkingu od bosmala,prave nekakav divlji stand
Na Grbavici kod pilica isto prave divlji stand :x
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3003 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qler »

Jutros sam na posao sa taxijem, nisam se vozio ne pamtim od kad. Sjeo, molim vas tu i tu. Nije problem, upali taximetar, radio city lagano svirao taman da cujes, nije pocinjao nikakvu pricu, bas ugodna voznja, 4,7KM bilo, dao 5KM. Ne vidjeh broj, znam da je golf 4 sivi stand kod dobrinje 5. U glavnom, nisu svi losi.
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#3004 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Coppertone »

nedavno se vozio sa sa-tax cini mi se oznaka 289, plavi karavan golf ili pasat. kroz glavu mi prosao "ljeto u zlatnoj dolini". :)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3005 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by johntra »

User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3006 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Komentari sve govore, narod dolazi do pameti! :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3007 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by O'zone »

ko su sad ovi Kuki pacijenti? Kad god vidim ispis odvalim se smijati :lol:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#3008 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hemera »

da su se ponasali normalno ne bi im "krali" musterije,jednostavno
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3009 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

:lol: :lol: Mislim ono stvarno... :run: Bolje im je da šute.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#3010 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

Joj inspekcija dodje da lovi rent-a-car firme, a nikada se nisu sjetili da provjere ove legalce sa aerodroma.

Najiskrenije zelim inspektorima da zaglave na svom poslu, ostanu bez prevoza i da moraju uzeti sarejevo taksi sa aerodroma. Ode nekoliko dnevnica za cas :-D

Do Otoke, a za ostalo ce se dogovorit'.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3011 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

vrbas1979 wrote:Joj inspekcija dodje da lovi rent-a-car firme, a nikada se nisu sjetili da provjere ove legalce sa aerodroma.

Najiskrenije zelim inspektorima da zaglave na svom poslu, ostanu bez prevoza i da moraju uzeti sarejevo taksi sa aerodroma. Ode nekoliko dnevnica za cas :-D

Do Otoke, a za ostalo ce se dogovorit'.
:thumbup:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3012 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevs ... /130318043


Bujrum ako ste hrabri :) Vec su vas gradjani stavili na "pik" i ako ispastaju radi koga, to ste vi :) Nikada ni jedan nelegalac nece naplatiti kao vi :bih:
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3013 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

un1ted wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajevs ... /130318043


Bujrum ako ste hrabri :) Vec su vas gradjani stavili na "pik" i ako ispastaju radi koga, to ste vi :) Nikada ni jedan nelegalac nece naplatiti kao vi :bih:
Ilegalci barem ne zakidaju na voznjama sa aerodroma i zeljeznicke stanice :oops:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#3014 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zvrk »

njima malo dosadno pa da opet blokiraju grad, da se nesto desava.

pola clanova njihovog udruzenja bjezi od inspekcije i revnosno obavjestava kolege da se sklone ako primijete inspekciju

a sad bi malo da blokiraju grad jos jednom

MAFIJA
User avatar
Ziogu
Posts: 84
Joined: 03/03/2013 15:57

#3015 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ziogu »

Za probleme za koje su sami krivi, traze od drzave da im rjesava. Sami su pustili ilegalce, znaju sve jednog, i sute ko picke. Od aerodroma, zeljeznicke, do vozila bez TA tabli na standovima. I da im neko to rjesava. Mrs u pm. Ako blokiraju grad, policija treba auta da im polupa-
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#3016 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by FreakyStyley »

Kako ne shvataju ni oni ni GRASovci ni slicni da samo raji idu na qrac ovim satro protestima i blokiranjem. :oops:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#3017 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by kojeime »

U slucaju blokade treba svaki gradjanin koji zakasni na posao ili neku obavezu tuziti udruzenje Sa taksi a time i sve clanove udruzenja. Svaki gradjanin koji ima problem dolaska u bolnicu da uradi isto. A ne zelim ni da zamislim sta bi neko bio u stanju taksistima da uradi ako bi mu clan porodice bio zdravstveno ugrozen zbog blokade.

Da taksisti blokiraju institucije koje ne sankcionisu ilegalne taksiste i da naprave problem zaposlenicma/rukovodstvu tih institucija to bi bilo u redu. Na primjer fizicki blokiraju zgradu u kojoj je ta institucija i ljudi ne mogu izaci i otici kuci. A blokirati i dostavu hrane i ostalog. Pa ko duze izdrzi. Taj nacin borbe protiv institucija koje ne rade svoj posao bih podrzao. Medjutim taksisti su isuvise velike kukavice da to urade, ne smiju na vlast, pa ce se izivljavati na gradjanima. Da blokiraju grad i ljude koji sa njihovim problemom nemaju nista? Ako u ovom kantonu postoji imalo vlasti, u tom slucaju im treba poslati specijalce, rulju rastjerati vodenim topovima, a od gradjevinskih firmi iznajmiti teska vozila, pa i od vojske posuditi tenkove i rascistiti taksi vozila koja blokiraju grad. Troskove iznajmljivanja i eventulanog ostecenja opreme koristene za rasciscavanje vozila isporuciti udruzenju Sa taksi, a ako ne plati oduzeti mu dozvolu i oduzeti licence taksistima koji su clanovi udruzenja. A ako dodje do ostecenja taksi vozila pri rasciscavanju, sami su taksisti krivi, neka sami popravljaju vozila.

Javni interes slobodnog kretanja gradjana je vazniji od interesa privatnika, tako da zakonsko uporiste za upotrebu sile postoji.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51176
Joined: 29/06/2011 23:39

#3018 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Sto se ne obrate vladajucoj stranci, onoj cije su predizborne skupove redovno podrzavali krkanskim kolonama kroz grad.

Nego blokirati grad.... svaki smrdo misli da smije blokirati grad.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#3019 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

kojeime wrote:U slucaju blokade treba svaki gradjanin koji zakasni na posao ili neku obavezu tuziti udruzenje Sa taksi a time i sve clanove udruzenja. Svaki gradjanin koji ima problem dolaska u bolnicu da uradi isto. A ne zelim ni da zamislim sta bi neko bio u stanju taksistima da uradi ako bi mu clan porodice bio zdravstveno ugrozen zbog blokade.

Da taksisti blokiraju institucije koje ne sankcionisu ilegalne taksiste i da naprave problem zaposlenicma/rukovodstvu tih institucija to bi bilo u redu. Na primjer fizicki blokiraju zgradu u kojoj je ta institucija i ljudi ne mogu izaci i otici kuci. A blokirati i dostavu hrane i ostalog. Pa ko duze izdrzi. Taj nacin borbe protiv institucija koje ne rade svoj posao bih podrzao. Medjutim taksisti su isuvise velike kukavice da to urade, ne smiju na vlast, pa ce se izivljavati na gradjanima. Da blokiraju grad i ljude koji sa njihovim problemom nemaju nista? Ako u ovom kantonu postoji imalo vlasti, u tom slucaju im treba poslati specijalce, rulju rastjerati vodenim topovima, a od gradjevinskih firmi iznajmiti teska vozila, pa i od vojske posuditi tenkove i rascistiti taksi vozila koja blokiraju grad. Troskove iznajmljivanja i eventulanog ostecenja opreme koristene za rasciscavanje vozila isporuciti udruzenju Sa taksi, a ako ne plati oduzeti mu dozvolu i oduzeti licence taksistima koji su clanovi udruzenja. A ako dodje do ostecenja taksi vozila pri rasciscavanju, sami su taksisti krivi, neka sami popravljaju vozila.

Javni interes slobodnog kretanja gradjana je vazniji od interesa privatnika, tako da zakonsko uporiste za upotrebu sile postoji.
Mrvu si pretjerao, ali u sustini slazem se.

I sta bi na kraju, blokirase li sta, vozikaju li se po gradu?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3020 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Avetinho »

kojeime wrote:U slucaju blokade treba svaki gradjanin koji zakasni na posao ili neku obavezu tuziti udruzenje Sa taksi a time i sve clanove udruzenja. Svaki gradjanin koji ima problem dolaska u bolnicu da uradi isto. A ne zelim ni da zamislim sta bi neko bio u stanju taksistima da uradi ako bi mu clan porodice bio zdravstveno ugrozen zbog blokade.

Da taksisti blokiraju institucije koje ne sankcionisu ilegalne taksiste i da naprave problem zaposlenicma/rukovodstvu tih institucija to bi bilo u redu. Na primjer fizicki blokiraju zgradu u kojoj je ta institucija i ljudi ne mogu izaci i otici kuci. A blokirati i dostavu hrane i ostalog. Pa ko duze izdrzi. Taj nacin borbe protiv institucija koje ne rade svoj posao bih podrzao. Medjutim taksisti su isuvise velike kukavice da to urade, ne smiju na vlast, pa ce se izivljavati na gradjanima. Da blokiraju grad i ljude koji sa njihovim problemom nemaju nista? Ako u ovom kantonu postoji imalo vlasti, u tom slucaju im treba poslati specijalce, rulju rastjerati vodenim topovima, a od gradjevinskih firmi iznajmiti teska vozila, pa i od vojske posuditi tenkove i rascistiti taksi vozila koja blokiraju grad. Troskove iznajmljivanja i eventulanog ostecenja opreme koristene za rasciscavanje vozila isporuciti udruzenju Sa taksi, a ako ne plati oduzeti mu dozvolu i oduzeti licence taksistima koji su clanovi udruzenja. A ako dodje do ostecenja taksi vozila pri rasciscavanju, sami su taksisti krivi, neka sami popravljaju vozila.

Javni interes slobodnog kretanja gradjana je vazniji od interesa privatnika, tako da zakonsko uporiste za upotrebu sile postoji.
:thumbup:
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#3021 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by limeni »

a ti vrli taksisti koji naplacuju po 20 maraka voznju od aerodroma do alipasina? dabogda propali
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3022 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by VjecitiStudent »

U gradu haos, a vrle Sarajlije, šute i teško uzdišu.
RS6_BI_TURBO
Posts: 137
Joined: 28/06/2010 14:01

#3023 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by RS6_BI_TURBO »

Sad svako ko je isfrustriran zbog posla ili neceg treceg moze izaci na ulicu i blokirati saobracaj?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3024 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by johntra »

a najveća mi je šega da protestuju i taksisti koji nemaju TA tablice, čak se i na ovim slikama na klixu to vidi... :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3025 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by kokuz_sa »

johntra wrote:a najveća mi je šega da protestuju i taksisti koji nemaju TA tablice, čak se i na ovim slikama na klixu to vidi... :D
Image :mrgreen:
Post Reply