Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
eluna wrote:NA RSG RADIJU SAD SE JAVLJA UPRAVNIK BRANE NA MODRACU I KAŽE DA JE PRED PUCANJEM ..... ne znam koliko je istina, ali to ide na radiju pa samo prenosim
mah bombaju ljudi baN ... Imaju mjerni instrumenti i do sada nije zabiljezeno nikakvo pomjeranje brane...
Sad je bio sastanak vojske i nacelnika opstine,rekli su da se bude u pripravnosti
Na sastanku održanom u Lukavcu, donešeni su slijedeći zaključci:
- obavezuje se direktor JP Spreča Tuzla da svakih 30 minuta dostavlja informaciju o stanju na brani,
- zadužuju se opštinski štabovi CZ-a da prate stanje i na osnovu informacija preduzimaju mjere,
- da Kkantonalni štab CZ u suradnji sa opštinskim štabom CZ u slučaju neophodne evakuacije pomogne sa smještanijm kapacitetima.
- Stanje na brani je pod kontrolom. Granične vrijednosti su dostignuti a mi ćemo na bazi parametara koje nam dostavi JP Spreča donositi odluke. Nadamo se da do evakuacije neće doći, ali ćemo preventivno djelovati i biti u pripravnosti. Građani moraju biti svjesni ove situacije, ovo nije zapamćeno, treba biti spreman za evakuaciju a nadamo se da do nje neće doći. Izjavio je između ostalog načelnik Općine Lukavac, Dževad Mujkić.
Nivo preljeva preko brane Modrac je SMANJEN i iznosi 3.41 metar. Povećan je nivo isticanja nivoa u Spreču.
Sa evakuacijom se počelo u opštini Doboj istok i Gračanica.
Nije da pravdam, ima raje koja 2-3 dana nije svoje vidjela. Dat ce sve da dodju do kuce u Zivinice.
Imam kolegu na poslu koji je bio voljan platiti ali kaze nema sanse doci na red.
nije da odobravam, ali ne stavljam ovo u istu ravan sa prodajom boce vode za 3km...
I ja bi naplaćivao ovim što hodaju vjerovatno bez nekog velikog razloga. Brate stisni malo kud ćeraš vidiš da je u čitavoj državi havarija a ti se vozaš
Ako je u pitanju prevoz neke pomoći do ugroženih područja to ne bih naplatio naravno.
Da mi je doziviti, sistem !!! U kojem se na tv-u pojavljuje predsjednik, ministar ili ovlasteno lice kojeg se tice i kaze u kameru: zbog novonastale situacije u zemlji, DONOSIM ZAKON KOJIM ZAMRZAVAM SVE CIJENE ZA NEOPHODNE NAMIRNICE I BILO KAKVE USLUGE U VANREDNIM OKOLNOSTIMA I ZABRANJUJEM BILO KAKVO MIJENJANJE ISTIH DO DALJNJEG. To bi bila moc.
Last edited by archi_a on 16/05/2014 16:58, edited 1 time in total.
nije da odobravam, ali ne stavljam ovo u istu ravan sa prodajom boce vode za 3km...
I ja bi naplaćivao ovim što hodaju vjerovatno bez nekog velikog razloga. Brate stisni malo kud ćeraš vidiš da je u čitavoj državi havarija a ti se vozaš
Ako je u pitanju prevoz neke pomoći do ugroženih područja to ne bih naplatio naravno.
ma ne vjerujem, znam kuda ih voze i vjeruj mi da ja tu ne bi prosao bez jebeno dobrog razloga... ili ljudi idu do porodice, ili nesto poslom...
al iskreno ne mozemo ni ocekivati da sad svako besplatno prevozi raju... 20 jeste previse za 10tak minuta voznje, al nije bas ni bezopasno kao prodaja flase vode za trostruku cijenu
U Crvenom križu Federacije BiH i Crvenom križu Kantona Sarajevo su "šokirani" količinom nomirnica i drugih potrepština koje su građani donirali onima u ugroženim područjima. Apeluju na sve one koji imaju kamione i kombije da im pomognu u prijevozu robe do skladišta.
Svi koji imaju vozila koja mogu poslužiti u svrhu prijevoza namirnica do skladišta neka se jave na brojeve telefona Crvenog križa Federacije 033/645-716 i Crvenog križa Kantona Sarajevo 033/659-862.
Last edited by O'zone on 16/05/2014 17:00, edited 1 time in total.
Nivo rijeke Brke u centru Brčkog dosegao je kritičnu tačku i nadležni su sva tri pješačka mosta zatvorili za prolaz. Po posljednjim informacijama do kojih smo došli, saobraćaj će uskoro biti zaustavljen i na velikom mostu.
Iz Policije Brčko distrikta apeluju na stanovnike Brčkog koji se iz znatiželje okupljaju na obalama i kod mostova na rijeci Brci kao i na ušću Brke u Savu da se povuku sa tih lokaliteta jer je zbog njihovog prisustva značajno usporen saobraćaj na tom dijelu a ugrožena im je bezbijednost boravkom na mostovima.
Takođe apeluje se i na vozače da bez prijeke potrebe ne koriste vozila jer se zbog prekida saobraćaja na mnogim putnim pravcima počinju stvarati velike gužve u gradu.
-Svi uposlenici Luke Brčko su angažirani na punjenju i postavljanju vreća sa pjeskom u krugu Luke jer Sava veoma brzo nadolazi i prijeti nam poplava- kazao je u izjavi za „otisak.ba“ zamjenik direktora u Luci Alija Osmanbašić.
Dodajući da prema njihovim mjerenjima Sava nadolazi 10 centimetara po satu, te da je već izlila u krug Luke na mjestu gdje se nalaze dizalice.
-Osiguravamo hale i Carinski terminal gdje se nalazi vrijedna roba koju su nadležne službe uskladištile u našim halama- kazao nam je Osmanbašić. /E.R./
Last edited by dudba on 16/05/2014 17:03, edited 1 time in total.
archi_a wrote:Da mi je doziviti, sistem !!! U kojem se na tv-u pojavljuje predsjednik, ministar ili ovlasteno lice kojeg se tice i kaze u kameru: zbog novonastale situacije u zemlji, DONOSIM ZAKON KOJIM ZAMRZAVAM SVE CIJENE ZA NEOPHODNE NAMIRNICE I BILO KAKVE USLUGE U VANREDNIM OKOLNOSTIMA I ZABRANJUJEM BILO KAKVO MIJENJANJE ISTIH DO DALJNJEG. To bi bila moc.
Malo offtopic....nadam se da niko neće iskoristiti ovu nevolju da se obogati (osim trgovaca koji sigurno hoće).
Kad se u banovićima otvarao supermarket Škafa (u zgradi koja je u ratu korištena kao skladište za humanitarnu pomoć), iz podruma je izvezeno nekoliko šlepera konzervi i brašna pokvarenog, što ribe što narezaka i sl.. To je neko bio zaštekao i sve je propalo a ljudi umirali od gladi.
Gledam prilog RTRS-a i tamo prikazuju DOBOJ, kad semafori u centru grada potopljeni. Znaci visina voda preko 2.5 metra fakat jezivo... ima li iko info kakvo je stanju u tom regionu?
mogu misliti kako ce biti poslije povlacenja vode... uzas zivi
sto se Sarajeva tice, na ovim padinskim dijelovima postoji ogromna opasnost od pojave milion klizista..
motorna_pila wrote:Gledam prilog RTRS-a i tamo prikazuju DOBOJ, kad semafori u centru grada potopljeni. Znaci visina voda preko 2.5 metra fakat jezivo... ima li iko info kakvo je stanju u tom regionu?
mogu misliti kako ce biti poslije povlacenja vode... uzas zivi
sto se Sarajeva tice, na ovim padinskim dijelovima postoji ogromna opasnost od pojave milion klizista..
nek nam je dragi Bog na pomoci.
U Doboju je u jednom periodu voda u centru po izvještajima bila 5 metara visoka
Hajde, bas mi je drago da vam se svidjelo izvjestavanje sa srpskog mosta, srpske ulice, srpskog camca i srpskog cuke kako pretrcava iza srpskog reportera na srpskom "stendapu". Srpskih ministara u srpskim gradovima,srpskog vatrogasnog drustva, srpskog pripadnika civilne zastite kako postavlja srpsku pumpu za izbacivanje vode iz poplavljenog srpskog podruma. Srpskog helikoptera iz kojeg je srpski snimatelj snimio poplavljena srpska podrucja. Srpske "izbecene" voditeljice koja najavljuje srpsku grafiku poplavljenih podrucja, iskljucivo po granicama republike srpke. I eto, kako neki kazu, tu i tamo poneko telefonsko ukljucenje iz federacije. I jos hiljadu puta ponovljeno:srpskooooo. Fakat su izdominirali. Mnogi zaboravljaju kako je ista televizija nastala. Kolike je pare srpski lobi upumpao u tu televiziju koja radi iskljucivo na promoviranju srpskog drustva i ucestvuje, tendenciozno, u projektu dokazivanja kako drzava BiH ne moze opstati. Drago mi je da vam se svidja kako rade. Mogu, imaju razradjen sistem. Vjerovatno su im kamere ostale upaljene nakon nedavnog prenosa doceka osudjenog ratnog zlocinca Krajisnika, pa su se mogli brzo organizovati i za ovaj vanredni srpski prenos.
Možda. Danas su toliko dobro i profesionalno obavili posao, baš kao da su im kamere ostale i bile upaljene 24 sata.
Za razliku od Federalne televizije kojoj uredno plaćamo pretplatu, a koja je u vrijeme najvećih poplava ikad zabilježenih u Bosni i Hercegovini uredno, po 218. put, reprizirala Vizu za budućnost.
Naprđivanje o Krajišniku i srpskom lobiju je čisti oftopik.
Raspamećeno stanovništvo Federacije danas je gledalo RTRS. Njihova matična televizija ovaj nezapamćeni kijamet je prespavala i za to neko treba da odgovara.