Ukrajina

Post Reply
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3001 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

napolitanac100 wrote: pa mogli su rusi bombardovati iz vazduha 5 godina da ni jedan vojnik ne pogine,al bi izginulo puno cecenski civila
bilo kako bilo ceceni su sad ko bubice,
nemoj me nasmijavati, sravne Grozni a i skoro sva mjesta sa zemljom i kao bilo ih briga za civile?
razlika je ta što Rusi nisu u stanju napadati iz zraka kao Ameri, zato tuku artiljerijom
evo podaci za čečeniju i dagestan, poginuli o te tvoje gerile
Year Killed Wounded
2010 754[21] 956[21]
2011 750[22] 628[22]
2012 700[23] 525[23]
2013 529[24] 457[24]
toliko o bubicama
Last edited by tnnt on 01/03/2014 22:10, edited 3 times in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3002 Re: Ukrajina

Post by madner »

Mile eto Teheranaca. :D
iscrtani čovek
Posts: 343
Joined: 10/03/2013 18:24

#3003 Re: Ukrajina

Post by iscrtani čovek »

@mba wrote:ako nato sa rusima zaguzva, onda su i nama otvorena vrata da se oslobodi preostalih 49% zazuete teritorije!!! :D
Ako NATO zagužva sa Rusima, biće nam svima poprilično ,,osvetljena'' vrata, kad se kojekakve pečurke zakotrljaju nebom...
tnnt wrote:
napolitanac100 wrote: mijenjas teze ti koji su proruski orjentisani ce ruse docekati kao spasioce od klicka i prozapadnih lidera.
o čemu ti pričaš?
pa dolaze im okupirati i aneksirati zemlju pobogu, pa da su mi najdraži na svijetu ti Rusi
to bi bilo previše, sada da vaši omiljeni Rusi dođu okupirati Vojvodinu vi bi im cviječe bacali? :-)
Pa Austrijanci su bacali cveće Hitleru, isto tako i Zagrebčani 41, ne bi to bilo ništa novo...
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#3004 Re: Ukrajina

Post by topcam »

It_is_a_Leclerc wrote:
NATOSource ‏@NATOSource 8m

Invasion of Ukraine is watershed in European history. President Obama & NATO ministers to meet in Warsaw to announce united sanctions against Russia
Ukrajinski predsjednik na press konferenciji: "Ukrajina će braniti svoj suverenitet".
Krim danas - Republika Srpska prije 22 godine.
Rusija danas - Srbija prije 22 godine.
Samo Krim postoji kao autonomija, a karcinoma (RS) nije bilo prije 22 godine,
tako da samo ovo (podvuceno) mozes porediti.
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3005 Re: Ukrajina

Post by pici »

madner wrote:Mile eto Teheranaca. :D

sad je Mile ko janukoviĆ...zove na odbranu s DeDinja :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3006 Re: Ukrajina

Post by madner »

Rekoh nema RS-a do kraja godine.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3007 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

area51 wrote:
japin_mutapi wrote:rusija je imperijalno-okupatorska paradržavna tvorevina vrlo agresivna i neprijateljski nastrojena prema večini svojih susjeda i naroda nad kojima ima moć i kontrolu

agresivna imperijalističko-okupatorska politika ruske države se mora zaustaviti i obuzdati a posle i sama rusija rasparčati na nekoliko država jer samo to garantuje mir i sigurnost
jesi i ti Nakav,pa idi parčaj šta druge salacaš :lol:


User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3008 Re: Ukrajina

Post by pici »

madner wrote:Rekoh nema RS-a do kraja godine.

akobogda Inshallah :thumbup: :bih: :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3009 Re: Ukrajina

Post by pici »

radostan dan wrote:




hoĆel PiĆkousti poslat dobronvoljece za spas srBs...pardom rukog krima :mrgreen: :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3010 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Samo da saberem neke od vrhunski vojnih sredstava Ukrajine:

Glavni tenk:
http://en.wikipedia.org/wiki/T-84

APC:
http://en.wikipedia.org/wiki/BTR-80

Artiljerija:

http://en.wikipedia.org/wiki/BM-30
http://en.wikipedia.org/wiki/2S19_Msta

PVO:

http://en.wikipedia.org/wiki/SA-10A_Gru ... 28SA-12.29
http://en.wikipedia.org/wiki/Tor_Missile_System

Imaju jos nekoliko PVO sistema vecinom moderne varijatne.

Vazdusne snage

Vojni lovci-bombarderi

http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-27
http://en.wikipedia.org/wiki/Mikoyan_MiG-29
http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-24

I jos nekoliko modela vecinom avioni 4 generacije

Imaju i dosta helikoptera jedan od njih je
http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-24


Treba napomenuti da sve ovo i ostalo imaju u ogromnim kolicinama, imaju na hiljade artiljerijskih cijevi i samohodnih haubica, hiljade oklopnih vozila, stotine pvo sistema, nekoliko stotina raznih vrsta avijacije.

Poprilicno moderna vojska s dobrom oficirskom strukturom i obukom, i do 200.000 potencijalnih vojnika koji bi bili mobilizovani u kratkom roku.


Ne kazem da je Ukrajina jaca od Rusije ali je zasigurno jaca od bilo cega drugog protiv koga su se Rusi borili (tipa Afganistan, Cecenija, Gruzija i slicno), a ni Ameri nisu imali ovako jakog neprijatelja od II svjetskog rata.

Po meni mane Ukrajinske vojske je pitanje lojalnosti prema vladi posebno oficirskog osoblja, skoro sve ovo oruzanje je Ruskog porijekla, nece imati dostavu rezervnih dijelova niti mogu nadoknaditi izgubljeno, Rusi znaju sve o tom naoruzanju oni su ga i napravili :D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#3011 Re: Ukrajina

Post by @mba »

napolitanac100 wrote:
@mba wrote:ako nato sa rusima zaguzva, onda su i nama otvorena vrata da se oslobodi preostalih 49% zazuete teritorije!!! :D
ako nato sa rusima zaguzva ne moras nista oslobadjati jel rijetki koji prezive bice vraceni u kameno doba :mrgreen:


cekaj ba, pa zar ameri nemaju one neke precizne bombe sto ako treba u obrvu mogu i janukovica a ako zatreba i dodika da pogode? :D
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#3012 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

ironija je da ove 2014 , 100 godina od prvoga svjetskoga rata , smo na rubu pocetka zadnjega
ovo jeste trenutno najveca kriza po svjetski mir
hajmo malo analizirati kako se to odvijalo od napada 9/11 i ekonomske krize 2008 pa do danas
kako se sve ubrzalo na putu u ambis
i ko snosi najvecu odgovornost ;

http://www.counterpunch.org/2014/02/28/ ... austerity/
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#3013 Re: Ukrajina

Post by Murat Sabanovic »

ode citav irak u helac ...isto tako afganistan..... porodice gadafi nema vise porobi se libija.... u tunisu i egiptu situacija jos uvijek nestabilna.... sirija razorena ..... dosla evo na red i ukraina....

DOBRO LJUDI ,STA MISLITE KO STOJI IZA OVIH RATNIH POHODA? IZ KOJIH RAZLOGA OVI RATOVI ? KOJI JE KRAJNJI CILJ ?
DA LI SU OVO RATOVI MEDJUSOBNO POVEZANI? DA LI JE YU-RAT POVEZAN SA OVIM RATOVIMA?
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3014 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

@mba wrote:ako nato sa rusima zaguzva, onda su i nama otvorena vrata da se oslobodi preostalih 49% zazuete teritorije!!! :D
Ako Nato sa Rusijom zaguzva onda nam nece trebati ni ovih ni onih ni 1%
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#3015 Re: Ukrajina

Post by area51 »

madner wrote:Rekoh nema RS-a do kraja godine.
:lol:
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#3016 Re: Ukrajina

Post by area51 »

Chaush wrote:
@mba wrote:ako nato sa rusima zaguzva, onda su i nama otvorena vrata da se oslobodi preostalih 49% zazuete teritorije!!! :D
Ako Nato sa Rusijom zaguzva onda nam nece trebati ni ovih ni onih ni 1%
Ni onima Anamo 49 %
:-)
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3017 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

napolitanac100 wrote: opet mijenjas teze,,,vecina naroda je na izborima izglasala janukovica,ovi u zapadnoj ukrajini su ga nasilno smijenili,
namjerno kazem zapadna jel ukrajina je podijelena zemlja istocni dio ukrajine ne priznaje sadasnju vlast u ukrajini
mozda ce rusi kod pola ukrajine biti agresori,ali drugoj polovici ce biti oslobodioci,,
i bolje je sto rusi dolaze jel ce sprijeciti gradjanski rat u ukrajini,,sirom istocne ukrajine se skidaju ukrajinske zastave i stavljaju ruske,
da nema rusa ovi iz zapadne ukrajine bi reagovali i izbio bi gradjanski rat
to nije pitanje samo rusa i ukrajica
vec i ukrajinaca sa 2 ideleogije,i ne bi bilo prvi put da jedan narod izmedju sebe ratuje ,
uostalom ratovali su i bosnjaci izmedju sebe u zadnjem ratu,zbog unutrasnje ne koncezusa.
pa zar ti nevidiš da Rusija huška te ljude da mašu Ruskim zastavama i ohrabruje ih u tome?
zašto to radi?
naravno da bi intervenirala i okupirala zemlje
opet ponavljam srušena je jedna korumpirana vlada, novi izbori su ubrzo
u čemu je problem tih Rusa u Ukrajini, osim da su dobili nadu da bi se mogli pripojiti majčici Rusiji?
sada da je srušena vlada u nedavnim demonstracijama u BiH, znači u istom slučaju bi mogla uči Srpska vojska u Bosnu
pod izlikom da spašavaju Srbe iz republike Srpske?
daj se malo saberite, dosta te Ruske propagande :zzzz:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3018 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

pici wrote:
hoĆel PiĆkousti poslat dobronvoljece za spas srBs...pardom rukog krima :mrgreen: :mrgreen:


Image
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#3019 Re: Ukrajina

Post by @mba »

Chaush wrote:
@mba wrote:ako nato sa rusima zaguzva, onda su i nama otvorena vrata da se oslobodi preostalih 49% zazuete teritorije!!! :D
Ako Nato sa Rusijom zaguzva onda nam nece trebati ni ovih ni onih ni 1%


obecali su da nece koristiti atomske! :razz:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22581
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#3020 Re: Ukrajina

Post by SmokingMan »

tnnt wrote:
Ali Kemal wrote:
Grozni poslije poraza gerile...

Image
ova največa zgrada je izgorila do temelja, sumnjaju na gerilu :lol:
Tu gerilu su porazili isključivo poslušni muslimani naklonjeni Moskvi,nikako ruska vojska,čak mimo svih brojnih gubitaka koje su im nanjeli kroz sukobe koji se protežu kroz istoriju.Dinastija Kadirov sada uživa u poklonima svojih bliskih prijatelja iz Moskve,za sada je u Čečeniji mirno,ali ono što znam i dalje vlada čežnja među čečenima za nezavisnošću,ali ipak oni moraju trpiti sve to i gledati sa strane.Kadirov sada drži čečensku omladinu pod kontrolom,pobunjenici su pomoću ruske vojske satjerani duboko u Kakvaz,ali se ipak u konačnici zna ko je pravi gazda,a Kadirov je samo posrednik u svemu tome.Čečenija je duga priča,i to je rat koji ima popriličnu istoriju...
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3021 Re: Ukrajina

Post by pici »

radostan dan wrote:
pici wrote:
hoĆel PiĆkousti poslat dobronvoljece za spas srBs...pardom rukog krima :mrgreen: :mrgreen:


Image

e ovo ako pošalju onda su ukrajinci da prostišH najebali :mrgreen: ...samo im treba pokazat koja sela lepo gore et ti braĆe :mrgreen:
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3022 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

napolitanac100 wrote: sta rece i ostade ziv,,rusi sad u stanju pogoditi raketama bilo koju tacku na zemaljskoj kugli a nisu u stanju napadati iz zraka i to na svojoj teritoriji :mrgreen:
idi dijete po mlijeko molim te.
pa mogli su i Ukrajinci da nisu predali nuklearno oružje
a to neznači da bi mogli masovno i kvalitetno upotrebljavati avione, ni približno kao ameri
u čemu je tvoja poanta sa raketama?
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#3023 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

osvijestite se dok jos imate vremena ;

lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3024 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

tnnt wrote:
napolitanac100 wrote: sta rece i ostade ziv,,rusi sad u stanju pogoditi raketama bilo koju tacku na zemaljskoj kugli a nisu u stanju napadati iz zraka i to na svojoj teritoriji :mrgreen:
idi dijete po mlijeko molim te.
pa mogli su i Ukrajinci da nisu predali nuklearno oružje
a to neznači da bi mogli masovno i kvalitetno upotrebljavati avione, ni približno kao ameri
u čemu je tvoja poanta sa raketama?

ta tacka je relativna, mogu pogoditi ali preciznost je u nekoliko kilometara. Bar sto se tice atomskih balistickih raketa.

Sto se tice aviona to je skroz druga prica nisu kao Ameri ali zasigurno i oni imaju moderno naoruzanje.
emirolini
Posts: 3838
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#3025 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Image
Post Reply