Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3001 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

radostan dan wrote:imal ko guzice da stisne, da kupi citroen c5 2.0 hdi, 2010., 163 ks, sa 230 milja na satu?
I šta bi junaci?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3002 Re: Citroen All About

Post by madner »

Probaj da ti das pare, mozda se neko javi. :D
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3003 Re: Citroen All About

Post by ado_sar »

xamp wrote:
ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
Istrazivao sam malo na tu temu. Imam Citroen C4 Grand Picasso, 2014 godiste. Nabacio sam najnoviji firmware, 5.42.C.R2, sa ovog linka: https://www.gpspower.net/peugeot-citroe ... -smeg.html

na istom forumu sam pronasao i najnovije mape, 2017-02. Njih cu pokusati nabaciti sutra pa javim kako je proslo.

Ovdje je detaljno uputstvo:

http://www.peugeotforums.com/forums/308 ... re-168681/
Last edited by ado_sar on 19/10/2017 22:06, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3004 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

madner wrote:Probaj da ti das pare, mozda se neko javi. :D
ma zato i pitam, meni se nudi...al nemam muda... :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3005 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

radostan dan wrote:
madner wrote:Probaj da ti das pare, mozda se neko javi. :D
ma zato i pitam, meni se nudi...al nemam muda... :mrgreen:
znači madner, ni pod tačkom razno ne uzimati? čak i kad je zamjena uz doplatu u pitanju?
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#3006 Re: Citroen All About

Post by adodbr »

radostan dan wrote:
radostan dan wrote:
madner wrote:Probaj da ti das pare, mozda se neko javi. :D
ma zato i pitam, meni se nudi...al nemam muda... :mrgreen:
znači madner, ni pod tačkom razno ne uzimati? čak i kad je zamjena uz doplatu u pitanju?
Ne znam koliko vozis svaki dan al od prijatelja je preso oko 300 i odrzavan redovno svaka sekunda kad se cuje desi odma ide na servis i prije njega je covjek a auto malo malo pa neki q
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3007 Re: Citroen All About

Post by madner »

radostan dan wrote:
radostan dan wrote:
madner wrote:Probaj da ti das pare, mozda se neko javi. :D
ma zato i pitam, meni se nudi...al nemam muda... :mrgreen:
znači madner, ni pod tačkom razno ne uzimati? čak i kad je zamjena uz doplatu u pitanju?
Samo posteno pa ko koga zajebe. :D

Sa tom kilometrazom je najbitnije pitanje ko je prije vozio, gdje i kako je cuvao, ne koja je marka.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3008 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

madner wrote:
Sa tom kilometrazom je najbitnije pitanje ko je prije vozio, gdje i kako je cuvao, ne koja je marka.
vozio mudonja političar, strogo otvorene i duge relacije...prije njega neki francuz, bezbeli.
ma mozda bi se i zajebo i pristao...al sta ce meni 160 konja, 70 posto po gradu, u vrh glave 10 000 km godisnje...a da je lijep, jeste, još ful oprema.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3009 Re: Citroen All About

Post by madner »

radostan dan wrote:
madner wrote:
Sa tom kilometrazom je najbitnije pitanje ko je prije vozio, gdje i kako je cuvao, ne koja je marka.
vozio mudonja političar, strogo otvorene i duge relacije...prije njega neki francuz, bezbeli.
ma mozda bi se i zajebo i pristao...al sta ce meni 160 konja, 70 posto po gradu, u vrh glave 10 000 km godisnje...a da je lijep, jeste, još ful oprema.
Ma naviknes se za mjesec, nakon toga gledas koliko kosta ovaj sto ima bar 220 ks. :D

Taman je to za limuzinu po BiH, po gradu nije strasna potrosnja a bolje je imati full opremu kada stojis u spici nego se znojiti.

Ispod motori su za nase brdske krajeve i magistralne ceste tromi, nemoj gledati nista manje. :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3010 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

adodbr wrote:
Ne znam koliko vozis svaki dan al od prijatelja je preso oko 300 i odrzavan redovno svaka sekunda kad se cuje desi odma ide na servis i prije njega je covjek a auto malo malo pa neki q
ne izlazim iz auta, a godisnje jedva 10 milja predjem. :zoka:
ma nista od trgovine....prolazna zaljubljenost, nije mi prvi put. :D
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#3011 Re: Citroen All About

Post by adodbr »

radostan dan wrote:
adodbr wrote:
Ne znam koliko vozis svaki dan al od prijatelja je preso oko 300 i odrzavan redovno svaka sekunda kad se cuje desi odma ide na servis i prije njega je covjek a auto malo malo pa neki q
ne izlazim iz auta, a godisnje jedva 10 milja predjem. :zoka:
ma nista od trgovine....prolazna zaljubljenost, nije mi prvi put. :D
Ja znam on je njega kupio sad bas ne znam sa koliko na satu al vozio je podobro poslije toga godina i po tako nekako al stalno ono tipa dnevno po 4 sata i tako to vazda neki gradovi i nije imo nikakav problem a u zadnje vrijeme godinu dana stalno nesto otkazuje iako je konstantno odrzavan u ovlastenom tako da ne znam ono
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3012 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

madner wrote:
Ma naviknes se za mjesec, nakon toga gledas koliko kosta ovaj sto ima bar 220 ks. :D


Ispod motori su za nase brdske krajeve i magistralne ceste tromi, nemoj gledati nista manje. :D
a znam ja tebe, tebi da isčupaju rols rojsa iz boinga i metnu pod haubu, rekao bi - sto mi iz DC 9 staviste, što niste iz DC 10? :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3013 Re: Citroen All About

Post by madner »

To je zato sto kada sjedis u full opremi, sa dobrom izolacijom vozis 200 i razmisljas o tome sta bi bilo da je Misimovic manje volio burek.
Dok kada vozis neku sklepotinu na 120 osjetis vibracije, znoj izbija na celo i nadas se da Koreja ima puteve gdje se postizu te suludu brzine. :D
Last edited by madner on 19/10/2017 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3014 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

madner wrote:To je zato sto kada sjedis u full opremi, sa dobrom izolacijom vozis 200 i razmisljas o tome sta bi bilo da je Misimovic manje volio burek.
Dok kada vozis neku sklepotinu na 120 osjetis vibracije, znoj izbija na celo i napadas se da Koreja ima puteve gdje se postizu te suludu brzine. :D
To sto ti govoris je klasa skode city go i sl., sve ostalo je suplja prica :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3015 Re: Citroen All About

Post by madner »

amar1994 wrote:
madner wrote:To je zato sto kada sjedis u full opremi, sa dobrom izolacijom vozis 200 i razmisljas o tome sta bi bilo da je Misimovic manje volio burek.
Dok kada vozis neku sklepotinu na 120 osjetis vibracije, znoj izbija na celo i napadas se da Koreja ima puteve gdje se postizu te suludu brzine. :D
To sto ti govoris je klasa skode city go i sl., sve ostalo je suplja prica :thumbup:
Pa da, to Mazda 3, Skoda city go, Sportage.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#3016 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Sve je blizi dan kada ce strasni 2.0 cdti okrenuti lezajeve radilice. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3017 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

madner wrote:
amar1994 wrote:
madner wrote:To je zato sto kada sjedis u full opremi, sa dobrom izolacijom vozis 200 i razmisljas o tome sta bi bilo da je Misimovic manje volio burek.
Dok kada vozis neku sklepotinu na 120 osjetis vibracije, znoj izbija na celo i napadas se da Koreja ima puteve gdje se postizu te suludu brzine. :D
To sto ti govoris je klasa skode city go i sl., sve ostalo je suplja prica :thumbup:
Pa da, to Mazda 3, Skoda city go, Sportage.
Ma ja ba , vozio si pa znades :run:

Mani se suplje Bgti , prvo probaj pa donosi zakljucke :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3018 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Sve je blizi dan kada ce strasni 2.0 cdti okrenuti lezajeve radilice. :lol:
:lol: :lol:

Motor isto koda na ugalj radi kolko klepecu , pogotovo ako su izvozani :run:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3019 Re: Citroen All About

Post by madner »

Zamisli da moras cunirati auto a u godinama.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3020 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Joj o čemu vi raspravljate.... :-)

Taj C5 ako su mu pravi kilometri nije nimalo loš izbor. Prelaze oni daleko više bez problema, a taj model nema nikakve tipične boljke. Sve zavisi koliko je dobra ponuda, činjenica je da su inače povoljni.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3021 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Joj o čemu vi raspravljate.... :-)

Taj C5 ako su mu pravi kilometri nije nimalo loš izbor. Prelaze oni daleko više bez problema, a taj model nema nikakve tipične boljke. Sve zavisi koliko je dobra ponuda, činjenica je da su inače povoljni.
Vazda suplja , potezanje price oko nebitnih gluposti :-) :-)

C5 je ipak sto se udobnosti tice na nivou E klase , ko drugacije misli nije se vozio a kamoli probao :thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3022 Re: Citroen All About

Post by Ned071 »

Ma ni blizu... Veceg suta a skucenijeg unutra ja nisam vidio.
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3023 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

radostan dan wrote:
radostan dan wrote:imal ko guzice da stisne, da kupi citroen c5 2.0 hdi, 2010., 163 ks, sa 230 milja na satu?
I šta bi junaci?
Hidraulicar, klasa zesca, al' ne treba ti taj stress u zivotu. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51438
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3024 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Ned071 wrote:Ma ni blizu... Veceg suta a skucenijeg unutra ja nisam vidio.
Nekome je veliko auto, zavisi kakvih si dimenzija. :D Recimo, meni se kad je unutrasnjost u pitanju, insignia ucinila jos manjom.
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#3025 Re: Citroen All About

Post by maxell_sarajevo »

Našao sam piše Istočna Europa: Jug v 108.1 :-)
Post Reply