Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#3001 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Haris.ba »

Matijevic_Vlado wrote:I mislis da ce mu poslati kaznu za parkiranje?
Nada zadnja umire. :D

Mogu uvezati sa bazom podataka, i samo automatski štancati kazne.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#3002 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Matijevic_Vlado »

Haris.ba wrote:
Matijevic_Vlado wrote:I mislis da ce mu poslati kaznu za parkiranje?
Nada zadnja umire. :D

Mogu uvezati sa bazom podataka, i samo automatski štancati kazne.
Bilo mi je cudno to, hajd da je to u Njemackoj bilo :mrgreen: , nego kod nas pa ne mogu da vjerujem da je to toliko ustimano :mrgreen: . prema gradu na ulazu na stajaliste nema nikakav znak, dok u pravcu Ilidze ima zabrana za sva vozila osim jgp.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#3003 Re: mobilni radari tj kamere

Post by azdralovic »

esso_sa wrote:
muha_sa wrote:
Dope_Man wrote:Cudna situacija mi se desava sa kamerom na ''brzoj'' cesti Blazuj - Ilidza u smjeru prema Ilidzi. Zadnja dva prolaska pored kamere, a to je u zadnjih 2-3 dana, je blicnula kad sam prolazio, oba puta pofino nakon sto sam prosao senzore, i oba puta sam isao 60tak (jer znam da je kamera tu i pricam bas o njoj s ljudima u autu tad), ni blizu brzine na kojoj bi trebalo da okida. Osim ako je ogranicenje 50, a nije.

Za jucer bi mi i nekako bilo jasno jer je pored mene prolazio lik koji je isao brze, ali je on vec bio pored stuba kamere kad je blicnulo pa ne znam da li bi ga uopste uhvatilo osim da kamera hvata 360 stepeni sto naravno nije slucaj. Ne ocekujem nikakvu kovertu za sebe jer sam siguran da sam ispod limita, ali mi cudno da je oba puta blicnulo.
možda ti se ucinilo da je blicnulo
Blica. I ja sam naisao sada za vikend, vozio iza nekog auta, obojica mozda max 70 km/h i 2 puta je blicnula. Eh sad jel uslikala njega pa onda mene jer smo isli u koloni, vidjet cemo za koji dan ako sta dodje na adresu.
Nemaju kamere u Blazuju senzore na kolovozu, rade ko klasicni radar - snopom pogodi auto i izmjeri brzinu. Iste kamere su i na autoputu tamo kod Ilijasa
koliko se sjecam na autoputu su senzori ugradjeni jos tokom postavljanja asfalta, tako da se ne vidi da su tu ali ih definitivno ima.
Ima neko od izvodjaca radova je bio i ovdje na forumu, pisalo se o tome na ovoj temi
esso_sa
Posts: 2107
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#3004 Re: mobilni radari tj kamere

Post by esso_sa »

azdralovic wrote:
koliko se sjecam na autoputu su senzori ugradjeni jos tokom postavljanja asfalta, tako da se ne vidi da su tu ali ih definitivno ima.
Ima neko od izvodjaca radova je bio i ovdje na forumu, pisalo se o tome na ovoj temi
Ovi u Blazuju nemaju senzore na kolovozu 100%, a ne vjerujem da su ih bas planirali kada su radili "brzu" cestu kroz Blazuj. Ja mislim da rade po klasicnom principu radarskih zraka
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3005 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

Matijevic_Vlado wrote:Kamera na Stupu slika prolaz krajnjom desnom trakom u pravcu grada, preko iscrtanog ostrva, i to pri maloj brzini. Gledao svojim ocima i nisam mogao vjerovati :mrgreen: .
Mozda je neko u preostale dve trake vozio 62km>

Ps a je li fakat ona u blazuju nema prekidace u asfaltu
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#3006 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

esso_sa wrote:
azdralovic wrote:
koliko se sjecam na autoputu su senzori ugradjeni jos tokom postavljanja asfalta, tako da se ne vidi da su tu ali ih definitivno ima.
Ima neko od izvodjaca radova je bio i ovdje na forumu, pisalo se o tome na ovoj temi
Ovi u Blazuju nemaju senzore na kolovozu 100%, a ne vjerujem da su ih bas planirali kada su radili "brzu" cestu kroz Blazuj. Ja mislim da rade po klasicnom principu radarskih zraka
Ja danas prolazio i vidio sam senzore na kolovozu 100%. iz pravca Hadzica prema SA.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3007 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

Ma ja zato su je i okrenuli prije je gledala prema aqua-i a sada prema petrol pumpi, a nesto mi cudno da puca na svjetlosni snop te bi bile kamere pola miliona za koliko bi ima mibo oprao novac budzeta
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#3008 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Haris.ba »

drug_profi wrote: Ja danas prolazio i vidio sam senzore na kolovozu 100%. iz pravca Hadzica prema SA.
Gdje si ih vidio? Ima tamo i brojač prometa. I on nije blizu kamere.
Matijevic_Vlado wrote:Bilo mi je cudno to, hajd da je to u Njemackoj bilo , nego kod nas pa ne mogu da vjerujem da je to toliko ustimano . prema gradu na ulazu na stajaliste nema nikakav znak, dok u pravcu Ilidze ima zabrana za sva vozila osim jgp.
Ma ako je bus stajalište ne treba nikakav znak.

Nego, već taj sistem fercera za neregistrovana vozila. Automatski pravi kazne.
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#3009 Re: mobilni radari tj kamere

Post by maxell_sarajevo »

Prije kad je na Stupu postavljen radar u pravcu prema Ilidži trkači su autobusku stanicu koristili kao obilaznicu oko radara.Naknadno su i kroz autobusku ugradili senzore, a u suprotnom smjeru su odmah ugradili.
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#3010 Re: mobilni radari tj kamere

Post by baja »

esso_sa wrote:
muha_sa wrote:
Dope_Man wrote:Cudna situacija mi se desava sa kamerom na ''brzoj'' cesti Blazuj - Ilidza u smjeru prema Ilidzi. Zadnja dva prolaska pored kamere, a to je u zadnjih 2-3 dana, je blicnula kad sam prolazio, oba puta pofino nakon sto sam prosao senzore, i oba puta sam isao 60tak (jer znam da je kamera tu i pricam bas o njoj s ljudima u autu tad), ni blizu brzine na kojoj bi trebalo da okida. Osim ako je ogranicenje 50, a nije.

Za jucer bi mi i nekako bilo jasno jer je pored mene prolazio lik koji je isao brze, ali je on vec bio pored stuba kamere kad je blicnulo pa ne znam da li bi ga uopste uhvatilo osim da kamera hvata 360 stepeni sto naravno nije slucaj. Ne ocekujem nikakvu kovertu za sebe jer sam siguran da sam ispod limita, ali mi cudno da je oba puta blicnulo.
možda ti se ucinilo da je blicnulo
Blica. I ja sam naisao sada za vikend, vozio iza nekog auta, obojica mozda max 70 km/h i 2 puta je blicnula. Eh sad jel uslikala njega pa onda mene jer smo isli u koloni, vidjet cemo za koji dan ako sta dodje na adresu.
Nemaju kamere u Blazuju senzore na kolovozu, rade ko klasicni radar - snopom pogodi auto i izmjeri brzinu. Iste kamere su i na autoputu tamo kod Ilijasa
2x sam vidio da je blicnulo. Jednom meni :) jednom pored mene covjeku...
Jel dolaze kazne s te..ev ne mogu se nacekati
PS brzo sam vozio nisam znao za nju :(
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#3011 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Matijevic_Vlado »

maxell_sarajevo wrote:Prije kad je na Stupu postavljen radar u pravcu prema Ilidži trkači su autobusku stanicu koristili kao obilaznicu oko radara.Naknadno su i kroz autobusku ugradili senzore, a u suprotnom smjeru su odmah ugradili.
Znam to, ali nisam znao da slika i sam prolazak preko istih pri maloj brzini.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#3012 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

A zasto mislite da senzor brojaca ne koristi i kamera?
:D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3013 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kokuz_sa »

baja wrote: 2x sam vidio da je blicnulo. Jednom meni :) jednom pored mene covjeku...
Jel dolaze kazne s te..ev ne mogu se nacekati
PS brzo sam vozio nisam znao za nju :(
Koliko znam..svaki stacionarni pravi 2 slike za jedan prekrsaj.

Znaci oba puta je tebi blicnuo ili tom drugom liku
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#3014 Re: mobilni radari tj kamere

Post by hekaton »

Dope_Man wrote:Cudna situacija mi se desava sa kamerom na ''brzoj'' cesti Blazuj - Ilidza u smjeru prema Ilidzi. Zadnja dva prolaska pored kamere, a to je u zadnjih 2-3 dana, je blicnula kad sam prolazio, oba puta pofino nakon sto sam prosao senzore, i oba puta sam isao 60tak (jer znam da je kamera tu i pricam bas o njoj s ljudima u autu tad), ni blizu brzine na kojoj bi trebalo da okida. Osim ako je ogranicenje 50, a nije.

Za jucer bi mi i nekako bilo jasno jer je pored mene prolazio lik koji je isao brze, ali je on vec bio pored stuba kamere kad je blicnulo pa ne znam da li bi ga uopste uhvatilo osim da kamera hvata 360 stepeni sto naravno nije slucaj. Ne ocekujem nikakvu kovertu za sebe jer sam siguran da sam ispod limita, ali mi cudno da je oba puta blicnulo.
Koliko je ogranicenje na ovoj brzoj cesti od Blazuja prema Sarajevu / Ilidzi. Maloprije sam naisao nisam ima sto godina jer je ulaz na autoput u tarcinu bio zatvoren. Blicnuo mi je radar...kad sam pogledao na sat bilo je manje od 100km/h (ali je bilo blizu 100)...
Ako je ogranicenje 60 najebo sam :zoka:
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#3015 Re: mobilni radari tj kamere

Post by chudjenhe »

jeste
60 ogranicenje od mostarskog do blazuja, u oba pravca ispred obje kamere
a jesi li najebo, javi nam naknadno
:bih:
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3016 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

Sta ima veze ni prvi ni zadnji put blicat ce opet nego gledaj koga ces zaloziti da deponuje vozacku i da ga(je) pocastis
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#3017 Re: mobilni radari tj kamere

Post by hekaton »

Aa jooj :(

vozač koji se vozilom na cesti kreće brzinom koja je više od 30 km/h veća od dozvoljene brzine placa kaznu 400KM i vozacka 2 mjeseca.

E jesam idiot jebo me svak.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3018 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

hekaton wrote:Aa jooj :(

vozač koji se vozilom na cesti kreće brzinom koja je više od 30 km/h veća od dozvoljene brzine placa kaznu 400KM i vozacka 2 mjeseca.

E jesam idiot jebo me svak.
Meščini 200 KM ako platiš u roku od 8 dana.
A 2 mjeseca ostaju.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3019 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kloniran »

noviclan wrote:Sta ima veze ni prvi ni zadnji put blicat ce opet nego gledaj koga ces zaloziti da deponuje vozacku i da ga(je) pocastis
kako ce zaloziti kad te dvije kamere slikaju u facu
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3020 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

E jbg znac nauk ili kacket i naocale pa zivo
Nefs-i Mulhima
Posts: 608
Joined: 07/01/2013 23:18

#3021 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Nefs-i Mulhima »

chudjenhe wrote:jeste
60 ogranicenje od mostarskog do blazuja, u oba pravca ispred obje kamere
a jesi li najebo, javi nam naknadno
:bih:
Jesi li siguran?

Prije petrola ima znak 60, ali nakon petrola plavi znak za ukljucenje na brzu cestu...nema nikakvog za ogranicenje.... a zna se zobsom koliko je za brzu cestu....

Jesam li ja sta pogrijesio?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#3022 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Haris.ba »

Kakav je to plavi znak za ukljucenje na brzu cestu?

Zar nije zeleni?
Nefs-i Mulhima
Posts: 608
Joined: 07/01/2013 23:18

#3023 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Nefs-i Mulhima »

Haris.ba wrote:Kakav je to plavi znak za ukljucenje na brzu cestu?

Zar nije zeleni?
Zeleni je autoput, plavi brza cesta...

Autoput -130 osim ako znakom nije regulisano

Brza cesta - motoput (tako u srbiji ha zovu) - 80 ako nije znakom regulisano



Image
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3024 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Optimist »

Brza cesta je rezervisana za saobracaj motornih vozila, oznacena plavim znakom sa slike i ogranicenje na istoj iznosi 100km/h, ukoliko saobracajnim znakom nije drugacije definisano, a ne 80 kako si napisao.
Nefs-i Mulhima
Posts: 608
Joined: 07/01/2013 23:18

#3025 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Nefs-i Mulhima »

Optimist wrote:Brza cesta je rezervisana za saobracaj motornih vozila, oznacena plavim znakom sa slike i ogranicenje na istoj iznosi 100km/h, ukoliko saobracajnim znakom nije drugacije definisano, a ne 80 kako si napisao.
Super! Samo sto moja greska nije sporna orginalno... Meni je sporno sto se prica da radar prema Sarajevu iznad petrol pumpe okida na 71 a tu je tu forumski kolega naveo da je ogranicenje 60. Plase se ovde ljudi da ce dolaziti neke astronomske kazne...

Napominjem da nakon petrola stoji znak za brzu cestu i nema drugog znaka za regulaciju brzine nakon njega...

Visemije logicno da se taj noviradar/sistem testira pa nasumicno okida radi provjera...
Post Reply