Nada zadnja umire.Matijevic_Vlado wrote:I mislis da ce mu poslati kaznu za parkiranje?
Mogu uvezati sa bazom podataka, i samo automatski štancati kazne.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
Nada zadnja umire.Matijevic_Vlado wrote:I mislis da ce mu poslati kaznu za parkiranje?
Bilo mi je cudno to, hajd da je to u Njemackoj biloHaris.ba wrote:Nada zadnja umire.Matijevic_Vlado wrote:I mislis da ce mu poslati kaznu za parkiranje?
Mogu uvezati sa bazom podataka, i samo automatski štancati kazne.
koliko se sjecam na autoputu su senzori ugradjeni jos tokom postavljanja asfalta, tako da se ne vidi da su tu ali ih definitivno ima.esso_sa wrote:Blica. I ja sam naisao sada za vikend, vozio iza nekog auta, obojica mozda max 70 km/h i 2 puta je blicnula. Eh sad jel uslikala njega pa onda mene jer smo isli u koloni, vidjet cemo za koji dan ako sta dodje na adresu.muha_sa wrote:možda ti se ucinilo da je blicnuloDope_Man wrote:Cudna situacija mi se desava sa kamerom na ''brzoj'' cesti Blazuj - Ilidza u smjeru prema Ilidzi. Zadnja dva prolaska pored kamere, a to je u zadnjih 2-3 dana, je blicnula kad sam prolazio, oba puta pofino nakon sto sam prosao senzore, i oba puta sam isao 60tak (jer znam da je kamera tu i pricam bas o njoj s ljudima u autu tad), ni blizu brzine na kojoj bi trebalo da okida. Osim ako je ogranicenje 50, a nije.
Za jucer bi mi i nekako bilo jasno jer je pored mene prolazio lik koji je isao brze, ali je on vec bio pored stuba kamere kad je blicnulo pa ne znam da li bi ga uopste uhvatilo osim da kamera hvata 360 stepeni sto naravno nije slucaj. Ne ocekujem nikakvu kovertu za sebe jer sam siguran da sam ispod limita, ali mi cudno da je oba puta blicnulo.
Nemaju kamere u Blazuju senzore na kolovozu, rade ko klasicni radar - snopom pogodi auto i izmjeri brzinu. Iste kamere su i na autoputu tamo kod Ilijasa
Ovi u Blazuju nemaju senzore na kolovozu 100%, a ne vjerujem da su ih bas planirali kada su radili "brzu" cestu kroz Blazuj. Ja mislim da rade po klasicnom principu radarskih zrakaazdralovic wrote:
koliko se sjecam na autoputu su senzori ugradjeni jos tokom postavljanja asfalta, tako da se ne vidi da su tu ali ih definitivno ima.
Ima neko od izvodjaca radova je bio i ovdje na forumu, pisalo se o tome na ovoj temi
Mozda je neko u preostale dve trake vozio 62km>Matijevic_Vlado wrote:Kamera na Stupu slika prolaz krajnjom desnom trakom u pravcu grada, preko iscrtanog ostrva, i to pri maloj brzini. Gledao svojim ocima i nisam mogao vjerovati.
Ja danas prolazio i vidio sam senzore na kolovozu 100%. iz pravca Hadzica prema SA.esso_sa wrote:Ovi u Blazuju nemaju senzore na kolovozu 100%, a ne vjerujem da su ih bas planirali kada su radili "brzu" cestu kroz Blazuj. Ja mislim da rade po klasicnom principu radarskih zrakaazdralovic wrote:
koliko se sjecam na autoputu su senzori ugradjeni jos tokom postavljanja asfalta, tako da se ne vidi da su tu ali ih definitivno ima.
Ima neko od izvodjaca radova je bio i ovdje na forumu, pisalo se o tome na ovoj temi
Gdje si ih vidio? Ima tamo i brojač prometa. I on nije blizu kamere.drug_profi wrote: Ja danas prolazio i vidio sam senzore na kolovozu 100%. iz pravca Hadzica prema SA.
Ma ako je bus stajalište ne treba nikakav znak.Matijevic_Vlado wrote:Bilo mi je cudno to, hajd da je to u Njemackoj bilo , nego kod nas pa ne mogu da vjerujem da je to toliko ustimano . prema gradu na ulazu na stajaliste nema nikakav znak, dok u pravcu Ilidze ima zabrana za sva vozila osim jgp.
2x sam vidio da je blicnulo. Jednom meniesso_sa wrote:Blica. I ja sam naisao sada za vikend, vozio iza nekog auta, obojica mozda max 70 km/h i 2 puta je blicnula. Eh sad jel uslikala njega pa onda mene jer smo isli u koloni, vidjet cemo za koji dan ako sta dodje na adresu.muha_sa wrote:možda ti se ucinilo da je blicnuloDope_Man wrote:Cudna situacija mi se desava sa kamerom na ''brzoj'' cesti Blazuj - Ilidza u smjeru prema Ilidzi. Zadnja dva prolaska pored kamere, a to je u zadnjih 2-3 dana, je blicnula kad sam prolazio, oba puta pofino nakon sto sam prosao senzore, i oba puta sam isao 60tak (jer znam da je kamera tu i pricam bas o njoj s ljudima u autu tad), ni blizu brzine na kojoj bi trebalo da okida. Osim ako je ogranicenje 50, a nije.
Za jucer bi mi i nekako bilo jasno jer je pored mene prolazio lik koji je isao brze, ali je on vec bio pored stuba kamere kad je blicnulo pa ne znam da li bi ga uopste uhvatilo osim da kamera hvata 360 stepeni sto naravno nije slucaj. Ne ocekujem nikakvu kovertu za sebe jer sam siguran da sam ispod limita, ali mi cudno da je oba puta blicnulo.
Nemaju kamere u Blazuju senzore na kolovozu, rade ko klasicni radar - snopom pogodi auto i izmjeri brzinu. Iste kamere su i na autoputu tamo kod Ilijasa
Znam to, ali nisam znao da slika i sam prolazak preko istih pri maloj brzini.maxell_sarajevo wrote:Prije kad je na Stupu postavljen radar u pravcu prema Ilidži trkači su autobusku stanicu koristili kao obilaznicu oko radara.Naknadno su i kroz autobusku ugradili senzore, a u suprotnom smjeru su odmah ugradili.
Koliko znam..svaki stacionarni pravi 2 slike za jedan prekrsaj.baja wrote: 2x sam vidio da je blicnulo. Jednom menijednom pored mene covjeku...
Jel dolaze kazne s te..ev ne mogu se nacekati
PS brzo sam vozio nisam znao za nju
Koliko je ogranicenje na ovoj brzoj cesti od Blazuja prema Sarajevu / Ilidzi. Maloprije sam naisao nisam ima sto godina jer je ulaz na autoput u tarcinu bio zatvoren. Blicnuo mi je radar...kad sam pogledao na sat bilo je manje od 100km/h (ali je bilo blizu 100)...Dope_Man wrote:Cudna situacija mi se desava sa kamerom na ''brzoj'' cesti Blazuj - Ilidza u smjeru prema Ilidzi. Zadnja dva prolaska pored kamere, a to je u zadnjih 2-3 dana, je blicnula kad sam prolazio, oba puta pofino nakon sto sam prosao senzore, i oba puta sam isao 60tak (jer znam da je kamera tu i pricam bas o njoj s ljudima u autu tad), ni blizu brzine na kojoj bi trebalo da okida. Osim ako je ogranicenje 50, a nije.
Za jucer bi mi i nekako bilo jasno jer je pored mene prolazio lik koji je isao brze, ali je on vec bio pored stuba kamere kad je blicnulo pa ne znam da li bi ga uopste uhvatilo osim da kamera hvata 360 stepeni sto naravno nije slucaj. Ne ocekujem nikakvu kovertu za sebe jer sam siguran da sam ispod limita, ali mi cudno da je oba puta blicnulo.
Meščini 200 KM ako platiš u roku od 8 dana.hekaton wrote:Aa jooj![]()
vozač koji se vozilom na cesti kreće brzinom koja je više od 30 km/h veća od dozvoljene brzine placa kaznu 400KM i vozacka 2 mjeseca.
E jesam idiot jebo me svak.
kako ce zaloziti kad te dvije kamere slikaju u facunoviclan wrote:Sta ima veze ni prvi ni zadnji put blicat ce opet nego gledaj koga ces zaloziti da deponuje vozacku i da ga(je) pocastis
Jesi li siguran?chudjenhe wrote:jeste
60 ogranicenje od mostarskog do blazuja, u oba pravca ispred obje kamere
a jesi li najebo, javi nam naknadno
Zeleni je autoput, plavi brza cesta...Haris.ba wrote:Kakav je to plavi znak za ukljucenje na brzu cestu?
Zar nije zeleni?

Super! Samo sto moja greska nije sporna orginalno... Meni je sporno sto se prica da radar prema Sarajevu iznad petrol pumpe okida na 71 a tu je tu forumski kolega naveo da je ogranicenje 60. Plase se ovde ljudi da ce dolaziti neke astronomske kazne...Optimist wrote:Brza cesta je rezervisana za saobracaj motornih vozila, oznacena plavim znakom sa slike i ogranicenje na istoj iznosi 100km/h, ukoliko saobracajnim znakom nije drugacije definisano, a ne 80 kako si napisao.