Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post Reply
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#301 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by exliberal »

muha_sa wrote:
exliberal wrote:
ne znam jesi li citao što je pustopoljina napisala :?:
vrijedi procitat ovaj post nekoliko puta.
Muha procitao sam taj post ranije i sasvim normalano je cura opisala sta i kako je bilo. Nije problem napisat kako je bilo i kakva su stradanja bila u Bihacu, ja mogu da razumijem te ljude ali mi je malo bezveze sto se ovdje javljaju likovi koji eto cestitaju "starijem bratu" sto je otjerao srbe dok na drugoj temi tom istom "starijem bratu" mater ustasku....to me nervira.
Ja znam licno kako je bilo kad je stao rat u Sarajevu, kako je bio cudan osjecaj ponovo ici ulicom bratstva i jedinstva ispred energoinvesta nakon vise od 3 godine. Zarasla sa svih strana, mozes samo sredinom da ides (posli do onog kafica sto se otvorio dole skoro na raskrsnici cim je stalo pucanje...nemogu da se sjetim imena, vlasnik mu bio komandir policijske stanice) Cijeli kvart u mraku, jos uvijek redukcije a on svijetli....sjecam se mi idemo navece na jednu turu po sredini ulice i smijemo se ....vidi niko nepuca...nemozes da vjerujes.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45819
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#302 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Chmoljo »

vivaldi wrote: Ne znam tacno koliko ih je ubila, ali ovo jeste definitivno velika bruka crkve jer se MORAO sluziti parastos, bar za sve ubijene civile i nevine koji su stradali od ruke vlastitog naroda - takvo razdvajanje vlastitih zrtava i vjernika je neoprostivo i sramotno.

Sramotno je i to sto se ni nevinim u kazanima nikada ne postavi tabla pa nas jos jednom razdvojise i definitivno smo ga popusili sa svih strana.
bila bi ploča na Kazanima da je Caco dobio ulicu u Sarajevu. stavio bi je Slavuj, Vasić... ili neki ker već... pošto nije Caco dobio ulicu, nema prostora za manipulaciju, nego se ona traži tamo gdje se može lagati: u Dobrovoljačkoj :wink:

što se Kazana tiče, tu je sve jasno kao dan i nadam se da će i gradske vlasti Sarajeva na vlastitu inicijativu obilježiti to mjesto. ne zbog primitivaca koji se useru od žene po burkom, već zbog LJUDI (ova riječ označava karakternu osobinu) koji su ostali u Gradu, a nose slična imena kao žrtve tog zločina.
Vukašin
Posts: 177
Joined: 08/11/2007 21:23

#303 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Vukašin »

Ecci wrote: Tvrdoglavoscu,sto ljudi nisu htjeli da budu gradjani drugog reda u Hrvatskoj,tvrdoglavoscu sto nisu htjeli da napuste svoja ognjista.Necete milom ali hocete silom,jel to ta prica.
Bullshit. Z-4 plan "serifi" iskljucivo nisu potpisali zbog toga sto Istocna Slavonija, Baranja i Zapadni Srem nebi pripadli toj srpskoj autonomnoj oblasti. Upravo zbog toga je i odbijen svaki mirovni plan od strane "serifa". A ironija istorije je cinjenica sto su se upravo ovi "mirno" vratili u sastav Hrvatske i dan danas zive tamo.
Vukašin
Posts: 177
Joined: 08/11/2007 21:23

#304 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Vukašin »

PipiDugaDevetka wrote: Ne vjerujem da su 1995.g. hrvatski Srbi živjeli na ognjištima.
Tipicno ognjiste u kucama Bukovice:

Image

:D :D
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#305 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by vivaldi »

Chmoljo wrote:bila bi ploča na Kazanima da je Caco dobio ulicu u Sarajevu
Znamo obojica zasto je i nije dobio. Njemu se nije stalo u kraj dok je "probiro", ali kada je to prestao- tu je bio kraj i to nema ama bas nikakve veze sa pravdom i procesuiranjem.
Ustvari ne znam uopste sta si htio da kazes? Zlocin je zlocin, sa ulicom ili bez nje, sa tablom ili bez nje.

Kako god da okrenes sa zrtvama se manipulishe i sve po potrebi - nekada se to radi sa svojim, a nekada sa tudjim. I nije to samo slucaj kod nas vec svugdje. Kosarac pravi komisiju jer mu je to politicki interes i jer mu je tako sef rekao - boli njega za zrtvama. Iz politickih razloga nema ni table na kazanima niti ima kvalitetne istrage - youtube djogizam o pionirskoj dolini moze proci na forumu, ali porodicama zrtava ne moze. Kosarac nikada nece brojati one srbe sto ih je njegova granata pobila niti ce sarajevo ikada istraziti bilo sta osim one porodice iz pofalica.


Savo strbac manipulishe sa zrtvama oluje svakih par mjeseci, u zavisnosti od potreba beograda jer stalno broji mrtve kosti. Manipulishe i zagreb sto ni danas nije dao se stavi spomen ploca u kninu i sto nikada nebi nikoga osudio da nije haga, a zbog oluje je tamo nekoliko generala - nisu sigurno zbog kradje bijele tehnike.

Strbca nikada nece skabrnja ni vukovar zanimati, bas kao sto ovu veselu skvadru zajedno sa gradonacelnikom bandicem nikada nece zanimati kolateralna steta oluje. http://www.index.hr/vijesti/clanak/usta ... 05432.aspx
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45819
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#306 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Chmoljo »

vivaldi wrote:
Chmoljo wrote:bila bi ploča na Kazanima da je Caco dobio ulicu u Sarajevu
Znamo obojica zasto je i nije dobio. Njemu se nije stalo u kraj dok je "probiro", ali kada je to prestao- tu je bio kraj i to nema ama bas nikakve veze sa pravdom i procesuiranjem.
Ustvari ne znam uopste sta si htio da kazes? Zlocin je zlocin, sa ulicom ili bez nje, sa tablom ili bez nje.
zar sam ja nešto drugo rekao? stvar je u tome što je interesantno da se ne obilježava gori zločin, a pravi se cirkus od Dobrovoljačke... u stvari nije interesantno, nego dobar pokazatelj šta se tim cirkusima želi postići...

:-)
Vukašin
Posts: 177
Joined: 08/11/2007 21:23

#307 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Vukašin »

vivaldi wrote:.Manipulishe i zagreb sto ni danas nije dao se stavi spomen ploca u kninu i sto nikada nebi nikoga osudio da nije haga, a zbog oluje je tamo nekoliko generala - nisu sigurno zbog kradje bijele tehnike.
Image

Samo nesto da dodam:

u Cavoglave dolaze upravo "vjaje/vlasi" iz Ercegovine a.k.a. novi partneri Dodika. :D :D :D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#308 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by and »

Vukašin wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Ne vjerujem da su 1995.g. hrvatski Srbi živjeli na ognjištima.
Tipicno ognjiste u kucama Bukovice:

Image

:D :D
Ne podvaljuj,ovo je hercegovina,west :mrgreen:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#309 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by vivaldi »

Jbg, nisam te onda dobro razumio, zato sam i napisao da mi nije najjasnije sta si htio reci. Inace, upravo zbog generalne hipokrizije koja vlada u ama bas svakom segmentu drustva trudim se izbjegavati komentarisati teme vezane o zlocinima jer je to previshe osjetljivo sa aspekta porodice zrtava, a uvijek se nadje neka budala da napishe gnusan komentar ili sprdnju.

Kad samo vidim one komentare sa naslovnice sve mi se zgadi, a onda kad pomislim da takvi ljudi zive oko mene..e tada se i zgadim i sjebem.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#310 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by vivaldi »

Moj dobri Vukashine zaboravio si uz sliku dodati i prateci tekst

INICIJATIVA mladih za ljudska prava u Hrvatskoj postavila je danas iza 13 sati spomen ploču na sjevernom izlazu iz Knina, uz cestu kojom su prije 15 godina izbjeglice iz Knina i okolice bježale u koloni.

Isprika žrtvama

Navodi se kako su ploču postavili građani Republike Hrvatske, koji žrtvama nude svoju ispriku za patnju u nedostatku isprike odgovornih, kao i dodatak da je ploča postavljena uz financijsku potporu Vlade RH.

Inicijativa dozvolu za postavljanje ploče nije dobila, no članovi se nadaju kako je Gradska administracija Knina neće maknuti "zbog njenog velikog značaja u priznanju patnje žrtava 15 godina nakon akcije."
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45819
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#311 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Chmoljo »

vivaldi wrote:Jbg, nisam te onda dobro razumio, zato sam i napisao da mi nije najjasnije sta si htio reci. Inace, upravo zbog generalne hipokrizije koja vlada u ama bas svakom segmentu drustva trudim se izbjegavati komentarisati teme vezane o zlocinima jer je to previshe osjetljivo sa aspekta porodice zrtava, a uvijek se nadje neka budala da napishe gnusan komentar ili sprdnju.

Kad samo vidim one komentare sa naslovnice sve mi se zgadi, a onda kad pomislim da takvi ljudi zive oko mene..e tada se i zgadim i sjebem.
:wink:

na drugoj temi sam napisao
al' znaš kako je, narod uvijek razmišlja u dvije nijanse: dobro vs. loše. sve ostalo zahtijeva više kognitivne sposobnosti, a ne žele se time zamarati. samo vole pljunuti na one za koje smatraju da su "bad guys", skontati da ih se treba čuvati, obavezno glasati za one ko obećava obračun sa njima i prebaciti na neki novi reality show...

radi to John iz LA, Ferid iz Olova, Ante iz Varaždina, Aron iz Tel Aviva, Ahmed iz Isfahana, Sergej iz Vladivostoka...

iskrene želje za mir u svijetu je rezervisan za takmičenje Miss world... iako se ne zna šta to, taj mir, konkretno znači, bitan je nijjet...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#312 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by PipiDugaDevetka »

and wrote:
Vukašin wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Ne vjerujem da su 1995.g. hrvatski Srbi živjeli na ognjištima.
Tipicno ognjiste u kucama Bukovice:

http://www.kistanje.com/images/OGNJISTE.jpg
:D :D
Ne podvaljuj,ovo je hercegovina,west :mrgreen:
Fakat mi ublehaški zvuči, ono ne da se sprdam jer sam i sam bio protjeran, spominjanje protjerivanja/vraćanja na ognjište. Odmah znam da se radi o demagogiji čim čujem/pročitam da neki političar spominje ognjište u bilo kom kontekstu.

Pofrancuzili smo se pa finu bos./hr./srp. riječ ognjište izgovaramo kao kamin.


Image
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#313 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by vivaldi »

Chmoljo wrote:al' znaš kako je, narod uvijek razmišlja u dvije nijanse: dobro vs. loše. sve ostalo zahtijeva više kognitivne sposobnosti, a ne žele se time zamarati. samo vole pljunuti na one za koje smatraju da su "bad guys", skontati da ih se treba čuvati, obavezno glasati za one ko obećava obračun sa njima i prebaciti na neki novi reality show...
To je bas tako, ali to je prirodno. Obican narod je zadeveran svojom mukom i brigama i na ovakve stvari reaguje "na prvu". Aktuelna politicka, a i ostala, desavanja mozes analizirati samo profesionalno tj. ako od toga zivis.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#314 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by exliberal »

pastirck wrote:Da je Caco bio Hrvatski bojovnik danas bi se vjerovatno ona Praska ulica u Zagrebu zvala ulica Mušana Topalovića.
Da je Caco bio Srpski hajduk vjerovatno bi sadasnja Skadarlija nosila Cacino ime.
U Sarajevu nema i nece biti Cacine ulice, zasto?
Zato sto nismo bili agresori, nismo bili egzekutori i nismo bili etnicki cistaci. Svako drugo ime koje nam se
doda na vec spomenuta dolaze od Jacka Trbosjeka koji je vikao dugme ste mi otkinuli, kad su ga privodili.

Ko je ono sahranjen zvanicno drugi put kao heroj, doslo mu hiljade ljudi na djenazu....na isto groblje gdje je i Alija....gdje su sve zasluzni ratnici i heroji ....de pasrick nelupetaj bogati
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#315 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Bosanski_kralj »

Ma iz kojih pobuda i sa kojim ciljem da je Oluja pravljena, nama u Krajini je dobrodošla. 95 smo bili na izmaku snaga, i civili i vojska. Sjećam se da smo u kući ostali sa samo 2-3 kg kukuruznog brašna. A onda na HRTu su počeli prenositi vijesti o akciji Oluja. Sa svojih 7 godina svake vijesti na HRT-u (kao uostalom i svi i kad bi "imali" struje) u 12h sam pratio i čekao izvještaje da vidim šta se dešava.
I onda konačno sastajanje HV i 5. Korpusa i otvaranje granice i dolazak hrane. Nikad slađe grožđe u životu nisam jeo. :D
Iskreno ne žalim one civile koji su sa cvijećem i pjesmom slali svoju vojsku: da me svakodnevno granatiraju, da mi preko ozvučenja poručuju kako će me peći na ražnju, da mi truju hranu...nek i ti civili osjete kako je napustiti svoj dom ili kako je izgubiti nekog od 18god.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#316 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by exliberal »

sverige_ wrote:pazi ti njega sta pise? :lol:
Svrati na Drinu katkod? :evil:
Znajuci rad administracije na ovom forumu tvoje prisustvo ce biti veoma kratkog vrijeka, zbog toga neodgovaram na primitivne postove
User avatar
cyprus
Posts: 39290
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#317 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by cyprus »

sverige_ wrote:pazi ti njega sta pise? :lol:
Svrati na Drinu katkod? :evil:
Imal nemira u ŠveCkoj? :evil:
User avatar
mayab
Posts: 27473
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#318 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by mayab »

Joj ovih "švedjana" :-)
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#319 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by 1gorstak »

sverige_ wrote: ...
Sretan ti rodjendan i evo poklon ...

Image
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#320 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Nekako s proljeća »

:)

Nadam se da će slična ''Oluja ili Bljesak '' iz Bosne i Hercegovine da vrati prognane na svoja ognjišta u Hrvatskoj.

P.S.
Nisam baniran, živ sam još...dakle, iznosim svoje mišljenje.
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#321 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by delightful »

nema ponovnog pisanja postova kad ih jednom moderacija izbrise.
zindlo
Posts: 35
Joined: 27/03/2010 23:07

#322 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by zindlo »

Da je bilo zlocina vjerovatno je bilo.
Da je Hrvatska imala legitimno pravo na akciju u cilju oslobadjanja drzavnih granica od agresora i paravojnih jedinica imala je itekako. To im niko ne moze osporiti,legitimna vojska izvodi akciju u okviru svojih granica. Ko je kriv za koji zlocin odgovara u Hagu i dovidjenja prijatno. Sama oluja legitimna akcija,opet dovidjenja i prijatno. Pridruzujem se cestitkama.....
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#323 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by osa »

and wrote:
Vukašin wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Ne vjerujem da su 1995.g. hrvatski Srbi živjeli na ognjištima.
Tipicno ognjiste u kucama Bukovice:

Image

:D :D
Ne podvaljuj,ovo je hercegovina,west :mrgreen:

to ti je isto...
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#324 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by Nekako s proljeća »

:)
Naravno da je bilo zločina nad civilima,jer se u suprotnom npr. kninski Srbi ili npr. Glavaš ne bi nalazili u Bosni i Hercegovini .
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#325 Re: Poslije Bljeska slijedi Oluja...

Post by osa »

pitanje za one, koji ne mogu shvatiti zašto se u hrvatskoj slavi alcija oluja, "da su srbi uspjeli zadržati kosovo, i da je u albaniji ostao milijun protjeranih albanaca, da li bi se akcija na kosovu slavila kao uspjeh ili bi se to u srbiji nazvalo, zločinom, genocidom i sl..."
Post Reply