Prirodno matematicki fakultet
-
saga
- Posts: 1180
- Joined: 14/05/2007 22:23
#301 Re: Prirodno matematicki fakultet
haha, pa dobro... nama su kasnije zavrsila predavanja 
-
saga
- Posts: 1180
- Joined: 14/05/2007 22:23
#302 Re: Prirodno matematicki fakultet
ne ja 
prva... drugog ciklusa
prva... drugog ciklusa
-
saga
- Posts: 1180
- Joined: 14/05/2007 22:23
#303 Re: Prirodno matematicki fakultet
ZAASTO mi to spominjes...
a i tu bili samo kolokviji... do usmenog necu ni doc
a i tu bili samo kolokviji... do usmenog necu ni doc
-
Sizzla
- Posts: 253
- Joined: 27/01/2010 19:40
#304 Re: Prirodno matematicki fakultet
Mozete li mi reci kako je na hemiji ?
Da li je teska ? Zaposlenje ?
Hvala
Da li je teska ? Zaposlenje ?
Hvala
- IceQueen
- Posts: 309
- Joined: 25/07/2008 23:35
- Location: Valhalla
#305 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ako imas imalo zdrave logike i neka osnovna znanja iz matemetike i fizike, uz pretpostavku da ti srednjoskolski program hemije ne predstavlja problem, hemija, ovakva kakva trenutno jeste, ne bi trebala da ti predstavlja ni najmanji problem pod uslovom da imas radnu naviku i zelju da steknes znanje (a ne da polozis ispite i dobijes 6). Ako pripadas ovoj drugoj skupini, tj onima koji jos nemaju pojma zasto su na hemiji, onda se radije nemoj ni upisivati, jer ces samo uludo trositi vrijeme!Sizzla wrote:Mozete li mi reci kako je na hemiji ?
Da li je teska ? Zaposlenje ?
Hvala
I da, teska je, a poglavito za ljude koji je pokusavaju nauciti na pamet!
Sto se zaposlenja tice, ne znam sta da kazem, nadje se ponesto!
-
Sizzla
- Posts: 253
- Joined: 27/01/2010 19:40
#306 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ma uvijek sam razvaljivao hemiju , pa morao bih recimo nauciti napamet neke strukturne formule to se drugacije ne moze nauciti .... i recimo avogardov zakon i sl...IceQueen wrote:Ako imas imalo zdrave logike i neka osnovna znanja iz matemetike i fizike, uz pretpostavku da ti srednjoskolski program hemije ne predstavlja problem, hemija, ovakva kakva trenutno jeste, ne bi trebala da ti predstavlja ni najmanji problem pod uslovom da imas radnu naviku i zelju da steknes znanje (a ne da polozis ispite i dobijes 6). Ako pripadas ovoj drugoj skupini, tj onima koji jos nemaju pojma zasto su na hemiji, onda se radije nemoj ni upisivati, jer ces samo uludo trositi vrijeme!Sizzla wrote:Mozete li mi reci kako je na hemiji ?
Da li je teska ? Zaposlenje ?
Hvala
I da, teska je, a poglavito za ljude koji je pokusavaju nauciti na pamet!
Sto se zaposlenja tice, ne znam sta da kazem, nadje se ponesto!
Ma hemija me privlaci zbog gudre, hocu da budem novi Albert Hoffman... A sa fizikom i matematikom sam tanak , jbg idem u medicinsku skolu.... imam trenutno ,:analiticku hemiju, farmaceutsku hemiju, opstu hemiju i klinicku biohemiju. Takodje sam imao i propedutiku i ona se dosta dotice hemije
A sto tako bahato mi odgovaras hehehe
- chengaba
- Posts: 1870
- Joined: 08/10/2003 00:00
#307 Re: Prirodno matematicki fakultet
Kralju...Sizzla wrote: Ma hemija me privlaci zbog gudre, hocu da budem novi Albert Hoffman...
Odavno nisam čuo bolji razlog da odabir fakulteta!
- IceQueen
- Posts: 309
- Joined: 25/07/2008 23:35
- Location: Valhalla
#308 Re: Prirodno matematicki fakultet
Valjda zato sto sam bahata!Sizzla wrote:
Ma uvijek sam razvaljivao hemiju , pa morao bih recimo nauciti napamet neke strukturne formule to se drugacije ne moze nauciti .... i recimo avogardov zakon i sl...
Ma hemija me privlaci zbog gudre, hocu da budem novi Albert Hoffman... A sa fizikom i matematikom sam tanak , jbg idem u medicinsku skolu.... imam trenutno ,:analiticku hemiju, farmaceutsku hemiju, opstu hemiju i klinicku biohemiju. Takodje sam imao i propedutiku i ona se dosta dotice hemije
A sto tako bahato mi odgovaras hehehe
P.S. Sacuvaj me Bože studenata hemije iz medicinkse s Bjelava!
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#309 Re: Prirodno matematicki fakultet
bolji razlog nego "ne znam šta ću" sigurno
čovjek zna gdje su mu prioriteti, i samo to ga stavlja iznad 95% omladine
čovjek zna gdje su mu prioriteti, i samo to ga stavlja iznad 95% omladine
- Alhemicarkaa
- Posts: 2522
- Joined: 11/02/2008 21:12
#310 Re: Prirodno matematicki fakultet
Sačuvaj me Bože ljudi sa predrasudama!IceQueen wrote: Valjda zato sto sam bahata!![]()
P.S. Sacuvaj me Bože studenata hemije iz medicinkse s Bjelava!
Zavrsila Medicinsku na Bjelavama, završila hemiju i jedna situacija koja mi se desila baš na prvoj godini:
Primice se ispitni rok iz matematike i ja se tresem, a cura koja je završila KŠC, onako sa visine mi kaže: ja se uopće ne sikiram, mi smo to u KŠC ucili detaljnije nego ovdje. Dođe prvi rok, ja dobijem 9, ona padne. Padne i na drugom roku. Položi na trećem i dobije šest. Bolje da ne govorim kakve je izgovore našla za tu situaciju.
Toliko o tome i takvim predrasudama.
-
Sizzla
- Posts: 253
- Joined: 27/01/2010 19:40
#311 Re: Prirodno matematicki fakultet
IceQueen wrote:Valjda zato sto sam bahata!Sizzla wrote:
Ma uvijek sam razvaljivao hemiju , pa morao bih recimo nauciti napamet neke strukturne formule to se drugacije ne moze nauciti .... i recimo avogardov zakon i sl...
Ma hemija me privlaci zbog gudre, hocu da budem novi Albert Hoffman... A sa fizikom i matematikom sam tanak , jbg idem u medicinsku skolu.... imam trenutno ,:analiticku hemiju, farmaceutsku hemiju, opstu hemiju i klinicku biohemiju. Takodje sam imao i propedutiku i ona se dosta dotice hemije
A sto tako bahato mi odgovaras hehehe![]()
P.S. Sacuvaj me Bože studenata hemije iz medicinkse s Bjelava!
A to jel ???
Mozes ti lutko kolko god hoces uciti , al dok ne probas ne znas nista =)
-
Sizzla
- Posts: 253
- Joined: 27/01/2010 19:40
#312 Re: Prirodno matematicki fakultet
I jesi zavrsila ?Alhemicarkaa wrote:Sačuvaj me Bože ljudi sa predrasudama!IceQueen wrote: Valjda zato sto sam bahata!![]()
P.S. Sacuvaj me Bože studenata hemije iz medicinkse s Bjelava!
Zavrsila Medicinsku na Bjelavama, završila hemiju i jedna situacija koja mi se desila baš na prvoj godini:
Primice se ispitni rok iz matematike i ja se tresem, a cura koja je završila KŠC, onako sa visine mi kaže: ja se uopće ne sikiram, mi smo to u KŠC ucili detaljnije nego ovdje. Dođe prvi rok, ja dobijem 9, ona padne. Padne i na drugom roku. Položi na trećem i dobije šest. Bolje da ne govorim kakve je izgovore našla za tu situaciju.
Toliko o tome i takvim predrasudama.
Koliko odricanja ti treba ?
usput kakve su ribe , bil se mogo zenit
- Alhemicarkaa
- Posts: 2522
- Joined: 11/02/2008 21:12
#313 Re: Prirodno matematicki fakultet
Jesam, završila sam, treba jako puno odricanja, narocito na prvoj i drugoj godini. Doduse, sad je lakse kad nema minerala i piricke na fizici, ali opet ostaje jako puno predmeta gdje treba dobro zagrijati stolicu. Moj ti je savijet budi redovan na predavanjima, sjedi u prvom redu i racunaj da ti je to u vecini slucajeva pola polozenog ispita. Redovno spremaj vjezbe i pripreme, jer si nagrabusio kad se nagomila. Tesko je, ali ako to volis, nece biti problema, samo naprijed. Ja da opet biram izabrala bih hemiju.Sizzla wrote: I jesi zavrsila ?
Koliko odricanja ti treba ?
-
Sizzla
- Posts: 253
- Joined: 27/01/2010 19:40
#314 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ma hocu mislim da je to definitivno ... jbg slabo sam sta naucio u srednjoj znas kakve su nam profe ( ) morat cu se potrudit u pocetku malo vise =)Alhemicarkaa wrote:Jesam, završila sam, treba jako puno odricanja, narocito na prvoj i drugoj godini. Doduse, sad je lakse kad nema minerala i piricke na fizici, ali opet ostaje jako puno predmeta gdje treba dobro zagrijati stolicu. Moj ti je savijet budi redovan na predavanjima, sjedi u prvom redu i racunaj da ti je to u vecini slucajeva pola polozenog ispita. Redovno spremaj vjezbe i pripreme, jer si nagrabusio kad se nagomila. Tesko je, ali ako to volis, nece biti problema, samo naprijed. Ja da opet biram izabrala bih hemiju.Sizzla wrote: I jesi zavrsila ?
Koliko odricanja ti treba ?
Last edited by Sizzla on 25/03/2010 17:34, edited 1 time in total.
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#315 Re: Prirodno matematicki fakultet
eh, biolozi moji, posto sam se ovaj semestar jedva provukla jer sam uvijek noc prije ucila, kontala sam mozda malo unaprijed uciti. u aprilu mi dolazi prijateljica i znam da nista necu mociti uciti tada za parcijale. kontala sam uciti vise ahordate. po kojoj ste knjizi radili? je li zoologija invertebrata 2 od brajkovica? imama sad dvije sedmice slobodno, pa sam sutra htjela kupiti knjigu.
- chengaba
- Posts: 1870
- Joined: 08/10/2003 00:00
#316 Re: Prirodno matematicki fakultet
Yes...minjonja wrote:eh, biolozi moji, posto sam se ovaj semestar jedva provukla jer sam uvijek noc prije ucila, kontala sam mozda malo unaprijed uciti. u aprilu mi dolazi prijateljica i znam da nista necu mociti uciti tada za parcijale. kontala sam uciti vise ahordate. po kojoj ste knjizi radili? je li zoologija invertebrata 2 od brajkovica? imama sad dvije sedmice slobodno, pa sam sutra htjela kupiti knjigu.
Org. Hemija je opet iz onih skripti, H&E - Osnove Histologije (Junqueira), onda Langmanova i Pantićeva Embriologija, Morfologija biljaka (Tatić, Petković)...
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#317 Re: Prirodno matematicki fakultet
ne bi bilo lose ni kad bi HiE pocela ucitichengaba wrote:Yes...minjonja wrote:eh, biolozi moji, posto sam se ovaj semestar jedva provukla jer sam uvijek noc prije ucila, kontala sam mozda malo unaprijed uciti. u aprilu mi dolazi prijateljica i znam da nista necu mociti uciti tada za parcijale. kontala sam uciti vise ahordate. po kojoj ste knjizi radili? je li zoologija invertebrata 2 od brajkovica? imama sad dvije sedmice slobodno, pa sam sutra htjela kupiti knjigu.
Org. Hemija je opet iz onih skripti, H&E - Osnove Histologije (Junqueira), onda Langmanova i Pantićeva Embriologija, Morfologija biljaka (Tatić, Petković)...
hvala ti puno. sutra pravac corons
edit:333
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#318 Re: Prirodno matematicki fakultet
Ja samo da se pohvalim
. Očistio i 7. semestar
:
Regionalna geografija EU 10
Urbana geografija 9
GIS 9
Socijalna geografija 8
Turistička geografija 8
Turistička geografija BiH 8
Geografija krša 6
Još jedan semestar predamnom do diplome
Regionalna geografija EU 10
Urbana geografija 9
GIS 9
Socijalna geografija 8
Turistička geografija 8
Turistička geografija BiH 8
Geografija krša 6
Još jedan semestar predamnom do diplome
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#319 Re: Prirodno matematicki fakultet
ova te je geografija skrsilacyprus wrote:Ja samo da se pohvalim![]()
. Očistio i 7. semestar
:
Regionalna geografija EU 10
Urbana geografija 9
GIS 9
Socijalna geografija 8
Turistička geografija 8
Turistička geografija BiH 8
Geografija krša 6![]()
Još jedan semestar predamnom do diplome
btw, ja ocistih prvi semestar
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#320 Re: Prirodno matematicki fakultet
minjonja čestitam
, nastavi tako
A btw, imam ja stipendiju, u tom iznosu
. Ne baš opštinsku, ali pare su pare 
A btw, imam ja stipendiju, u tom iznosu
- minjonja
- Posts: 3597
- Joined: 27/11/2009 09:17
- Location: Došljakistan
#321 Re: Prirodno matematicki fakultet
kome je jos drago sto pocinju predavanja?
jedva cekam
jos jednom spavati
jedva cekam
jos jednom spavati
-
kisaa
- Posts: 1
- Joined: 02/03/2010 13:01
#322 Re: Prirodno matematicki fakultet
ee caoo...da li mi neko moze reci sto se tice pmf odsjek matematika,vezano za prijemni,da li je tezak fax,,,jer planiram upisati,,,pa me interesuje nesto o fax-u...unaprijed hvala...
- fragaria
- Posts: 9
- Joined: 06/12/2009 02:28
#323 Re: Prirodno matematicki fakultet
mir svima.
zanima me koji predmeti budu na prijemnom ispitu za odsjek hemija?
koliko je povoljno/preporučljivo učiti iz repetitorija?
zanima me koji predmeti budu na prijemnom ispitu za odsjek hemija?
koliko je povoljno/preporučljivo učiti iz repetitorija?
-
Sizzla
- Posts: 253
- Joined: 27/01/2010 19:40
#324 Re: Prirodno matematicki fakultet
Sta je na prijemnom iz hemije
-
imansa
- Posts: 2
- Joined: 23/03/2010 00:16
#325 Re: Prirodno matematicki fakultet
pozdrav svima
zeljela bih da mi se javi neko ko je student pmf-a odsjek za matematiku i informatiku
Naime, kod mene se radi o prebacivanju sa pedagoskog fakulteta u zenici istog odsjeka na pmf isti odsjek,
vecinu profesora poznajem kao Zeljko Juric, Mirjana Malenica, Smajlovic Lejla, Zenan, Nedjad Dukic, Hasan Jamak,
Medo Pepic
Zanima me, posto je odsjek matematika i informatika na pmf-u po bolonji 3 godine, koliko ispita ima sve ukupno 3 godine, odnosno koliko na prvoj, drugoj i trecoj godini ima ispita i koji su to
Dosta sam polozila ispita, pa me zanima kakav je nacin studiranja po bolonji, moras li biti redovan na predavanjima ili to ovisi o dogovoru sa profesorima ukoliko bih isla redovno
Kakva je prolaznost, koji je bas tezak ispit
I jos najbitnije kako mogu doci do literature za spremanje ispita, ima li negdje skripte u kopirnici da mozes samo zatraziti po nazivu, jako me to zanima da mogu pomalo spremati ispite,
mada moram jos sacekati da vidim sta ce mi biti priznato od ispita i koji mi je status na kojoj sam godini prvoj,drugoj ili trecoj, i moze li se poloziti ispit iz skripte ili knjige a da nisi redovno na predavanju
konkretno me zanima metodika nastave matematike kako doci do literature ko je slusao ovaj predmet
hvala unaprijed
zeljela bih da mi se javi neko ko je student pmf-a odsjek za matematiku i informatiku
Naime, kod mene se radi o prebacivanju sa pedagoskog fakulteta u zenici istog odsjeka na pmf isti odsjek,
vecinu profesora poznajem kao Zeljko Juric, Mirjana Malenica, Smajlovic Lejla, Zenan, Nedjad Dukic, Hasan Jamak,
Medo Pepic
Zanima me, posto je odsjek matematika i informatika na pmf-u po bolonji 3 godine, koliko ispita ima sve ukupno 3 godine, odnosno koliko na prvoj, drugoj i trecoj godini ima ispita i koji su to
Dosta sam polozila ispita, pa me zanima kakav je nacin studiranja po bolonji, moras li biti redovan na predavanjima ili to ovisi o dogovoru sa profesorima ukoliko bih isla redovno
Kakva je prolaznost, koji je bas tezak ispit
I jos najbitnije kako mogu doci do literature za spremanje ispita, ima li negdje skripte u kopirnici da mozes samo zatraziti po nazivu, jako me to zanima da mogu pomalo spremati ispite,
mada moram jos sacekati da vidim sta ce mi biti priznato od ispita i koji mi je status na kojoj sam godini prvoj,drugoj ili trecoj, i moze li se poloziti ispit iz skripte ili knjige a da nisi redovno na predavanju
konkretno me zanima metodika nastave matematike kako doci do literature ko je slusao ovaj predmet
hvala unaprijed
