Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#301 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by ld »

IDC-ov podatak da je u regiji neretve,tj, i to ratiste u mostaru ubijeno 1046 pripadnika HV i HVO

podatci sa kojima IDC raspolaze su vjerodostojni,iako neputponi,jer prilaze istrazivanju sa akademske strane
datum,nacin pogibije,ime i prezime,da li je poginuo u borbi,ili van borbe,u zarobljenistvu ili u bolnici nakon ranjavanja

i oni popunjavaju podatke kako im sa terena salju,nema proizvoljnog upisivanja i neprovjerenog upisivanja zrtava
sve se provjerava dva,tri puta
kontaktira se i porodica i svjedoci

naravno da podatci nisu potpuni,jer hrvatska nikada nam nece dati potpuni uvid koliko je zaista poginulo pripadnika HV u bosni i hercegovini

general Tus je izjavio da je u borbama u posavini poginulo oko 4000 bojovnika
a blaskic je izjavio da je u lasvanskoj dolini samo u skukobu sa bosnjacima poginulo oko 1900 pripdanika hvo-a
nisam siguran da li je i busovacko ratiste tu ukljuceno
kiseljak,fojnica,kresevo nisu
a IDCov podatak,znaci imenom i prezimenom i mjestom pogibije je 5719 bojovnika sto su dosada prikupili
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#302 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

Air Ramiz wrote:
pjo wrote: Misljenje haskog suda o karakteru sukoba je irelevantno. Radi se o sudu za ratne zlocine a ne o sudu za medjunarodne sporove.
Veće gluposti nisam odavno pročitao. Haški sud utvrđuje prvo događaje (anglosaksonska praksa), a onda odmjeri individualnu krivicu optuženog koji se našao u kontekstu tih događaja. Ovo što si sad rekao je :run:

"Anglosaksonska praksa" :lol:


Da li ti znas uopce sta ta rijec znaci ?

Postoje dva procesno kaznena sustava na svijetu jedan koji se zove kontinentalni (francusko-belgijski) i drugi koji se zove anglo-saski. Taj sustav ima veze _samo_ sa provodjenjem procesa gdje anglo-saski daje vecu prednost odvjetnicima a manju sucu (samo odrzava red) gdje su dozvoljene teatralna isprtivanja za razliku od kontinentalnog.

Drugi dio receince o individualnoj krivici je idiotizam.

Da bi shvatio sto pricam, evo ti meni reci koje su konzekvence tog "anglo-saskog" proglasenja sukoba medjunarodnim karaktera ?

Na stranu sad da je to unijeto u zapsinik nakon sto je jedan od HVO zlocinaca u zelji da se nagodi sa tuziteljstvom isao lagati a taj je inace bio direktno odgovoran za Stupni Dol. Sad se ne mogu sjetiti imena ali i on je jedan od JNA oficira.


Kakve su konkretne (pazi konkretne) posljedice takve kvalifikacije ? Na koji nacin BiH moze nesto uciniti sa tim ili to sluzi sam ovama na forumu da ovdje cvilite o agresiji ?




Toliko o izvoru informacija.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#303 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by and »

pjo
Kad su to specijalci rijesili jedan rat ili kad su to bilo koji specijalci rijesili ijednu bitku ?

Odgovor: nikad.


Specijalci su tu za brze upade, stvaranje panike, usporavanje napredovanja i da naprave razliku na terenu, ali da moze skupina od kakvih 50 ili 100 ljudi dobiti rat ili cijelu bitku sa topnistvom, ukopanim pjesastvom, onda to ne bi bili specijalci nego roboti.
ma može osa i njegova četa
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#304 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

ld wrote:IDC-ov podatak da je u regiji neretve,tj, i to ratiste u mostaru ubijeno 1046 pripadnika HV i HVO

general Tus je izjavio da je u borbama u posavini poginulo oko 4000 bojovnika

a blaskic je izjavio da je u lasvanskoj dolini samo u skukobu sa bosnjacima poginulo oko 1900 pripdanika hvo-a

a IDCov podatak,znaci imenom i prezimenom i mjestom pogibije je 5719 bojovnika sto su dosada prikupili

:lol:


hehe, momak sad mi je jasno gdje se krije inspiracija onima koji stvaraju viceve o Muji i Hasi.

Oprosti, ja sam mislio da si ozbiljan sugovornik.
plete
Posts: 46
Joined: 04/03/2008 15:59

#305 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by plete »

Pjo,Liska, šta se više raspravljate s njima,nema rasprave,nakon nedjelje i Mostara nema suživota s njima,oni za svaki njihov zločin nađu neko opravdanje,ja garantiram gospodo draga za zločin u Buhinim kućama,jer kao što sam rekao ujak od mog prijatelja je tamo ubijen i imao je 24 godine,u noći su mundžosi upali tamo i izmasakrirali ih do neprepoznatljivosti,naravno sa domaćim dečkima.Ljudi dragi,ja vas lijepo pitam koliko je Hrvata ubijeno u Općini Travnik nakon rata za Božiće i sl. i dan-danas niko nije odgovarao.Ali,kao što napisah u prvom postu o ovoj temi,pa kako vas nije sramota,kad je rat počeo,gdje ste izbjegli,ne u Tursku i Arabiju,nego Hrvatsku,ja kao osoba bar bi malo imao respekta prema toj državi,koja me je primila,hranila.I otišli ste skroz s teme,ja znam sad će meni Air-Ramiz i Idovi to sve demantirati,ali ja vama kažem sve se zna,možete vi mijenjati povijest kako hoćete,ali vam Hrvati neće nikada oprostiti.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#306 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by ld »

pjo wrote:
ld wrote:IDC-ov podatak da je u regiji neretve,tj, i to ratiste u mostaru ubijeno 1046 pripadnika HV i HVO

general Tus je izjavio da je u borbama u posavini poginulo oko 4000 bojovnika

a blaskic je izjavio da je u lasvanskoj dolini samo u skukobu sa bosnjacima poginulo oko 1900 pripdanika hvo-a

a IDCov podatak,znaci imenom i prezimenom i mjestom pogibije je 5719 bojovnika sto su dosada prikupili

:lol:


hehe, momak sad mi je jasno gdje se krije inspiracija onima koji stvaraju viceve o Muji i Hasi.

Oprosti, ja sam mislio da si ozbiljan sugovornik.
pjo,ti si konj,onaj pravi bosanski,
tvrdoglav i prije ces ga utuci od batina nego da prizna svoju gresku ili u ovoj situaciji nedaj Boze hrvatsku

pjo,svi ovi podatci sto ti se navode ovdje,to su podatci koji su itekako relevantni
sto se tice tusa i blaskica,ja sam ih citirao,ako oni lazu,lazem i ja

ajd pusti sve ovo
jesl gledao tekmu,al onaj tery promasi penal,jesl vidio malera,kisa i skliznu mu se
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#307 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by ld »

plete wrote:Pjo,Liska, šta se više raspravljate s njima,nema rasprave,nakon nedjelje i Mostara nema suživota s njima,oni za svaki njihov zločin nađu neko opravdanje,ja garantiram gospodo draga za zločin u Buhinim kućama,jer kao što sam rekao ujak od mog prijatelja je tamo ubijen i imao je 24 godine,u noći su mundžosi upali tamo i izmasakrirali ih do neprepoznatljivosti,naravno sa domaćim dečkima.Ljudi dragi,ja vas lijepo pitam koliko je Hrvata ubijeno u Općini Travnik nakon rata za Božiće i sl. i dan-danas niko nije odgovarao.Ali,kao što napisah u prvom postu o ovoj temi,pa kako vas nije sramota,kad je rat počeo,gdje ste izbjegli,ne u Tursku i Arabiju,nego Hrvatsku,ja kao osoba bar bi malo imao respekta prema toj državi,koja me je primila,hranila.I otišli ste skroz s teme,ja znam sad će meni Air-Ramiz i Idovi to sve demantirati,ali ja vama kažem sve se zna,možete vi mijenjati povijest kako hoćete,ali vam Hrvati neće nikada oprostiti.


gebels da je ziv,pozavidio bi ti sigurno
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#308 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by revolver amidza »

plete wrote:Pjo,Liska, šta se više raspravljate s njima,nema rasprave,nakon nedjelje i Mostara nema suživota s njima,oni za svaki njihov zločin nađu neko opravdanje,ja garantiram gospodo draga za zločin u Buhinim kućama,jer kao što sam rekao ujak od mog prijatelja je tamo ubijen i imao je 24 godine,u noći su mundžosi upali tamo i izmasakrirali ih do neprepoznatljivosti,naravno sa domaćim dečkima.Ljudi dragi,ja vas lijepo pitam koliko je Hrvata ubijeno u Općini Travnik nakon rata za Božiće i sl. i dan-danas niko nije odgovarao.Ali,kao što napisah u prvom postu o ovoj temi,pa kako vas nije sramota,kad je rat počeo,gdje ste izbjegli,ne u Tursku i Arabiju,nego Hrvatsku,ja kao osoba bar bi malo imao respekta prema toj državi,koja me je primila,hranila.I otišli ste skroz s teme,ja znam sad će meni Air-Ramiz i Idovi to sve demantirati,ali ja vama kažem sve se zna,možete vi mijenjati povijest kako hoćete,ali vam Hrvati neće nikada oprostiti.
tele,..hrvati u travniku nisu ubijani za bozice,..to je uradila ona budala toplaovic u nekom selu kraj konjica,...istina je da je bilo napada,tj. ubistava povratnika hrvata i policajaca hrvata u travniku,.sukcesivno od 97-2000 u etapama,..i tacno je da na zalost nisu pronadjeni i procesuirani pravi krivci (koliko ja znam),..mislim da je broj zrtava oko 7,..
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#309 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

Air Ramiz wrote:tebi fali i matematike. Ja sam rekao da je u Armiji BiH, dakle boraca armije Bih hrvatske nacionalnosti poginulo 430, što je 7% od ukupnog broja poginulih hrvatskih vojnika u BiH u svim formacijama u ratu od HV-a preko HOS i HVO-a do Armije i VRS ili JNA. Naravno da ih je u HVO/HV najviše poginulo, ali i značaj broj u Armiji BiH.

Ukupan broj poginulih civila i vojnika hrvatske nacionalnosti u BiH se krece oko 5000.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#310 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by revolver amidza »

usput nije mi jasno o kojoj to nedjelji mostaru govoris,.pa te toliko raspucalo??
ne zajebavam te,ozbiljno...
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#311 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

ld wrote: pjo,ti si konj,onaj pravi bosanski,
tvrdoglav i prije ces ga utuci od batina nego da prizna svoju gresku ili u ovoj situaciji nedaj Boze hrvatsku

pjo,svi ovi podatci sto ti se navode ovdje,to su podatci koji su itekako relevantni
sto se tice tusa i blaskica,ja sam ih citirao,ako oni lazu,lazem i ja

ajd pusti sve ovo
jesl gledao tekmu,al onaj tery promasi penal,jesl vidio malera,kisa i skliznu mu se
Gledo utakmicu.

Zao mi Terry-ja...


BTW:
Sad vidim da je meni stalno nesto zao a trebao bi me boliti kurac...
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#312 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by ld »

revolver amidza wrote:
plete wrote:Pjo,Liska, šta se više raspravljate s njima,nema rasprave,nakon nedjelje i Mostara nema suživota s njima,oni za svaki njihov zločin nađu neko opravdanje,ja garantiram gospodo draga za zločin u Buhinim kućama,jer kao što sam rekao ujak od mog prijatelja je tamo ubijen i imao je 24 godine,u noći su mundžosi upali tamo i izmasakrirali ih do neprepoznatljivosti,naravno sa domaćim dečkima.Ljudi dragi,ja vas lijepo pitam koliko je Hrvata ubijeno u Općini Travnik nakon rata za Božiće i sl. i dan-danas niko nije odgovarao.Ali,kao što napisah u prvom postu o ovoj temi,pa kako vas nije sramota,kad je rat počeo,gdje ste izbjegli,ne u Tursku i Arabiju,nego Hrvatsku,ja kao osoba bar bi malo imao respekta prema toj državi,koja me je primila,hranila.I otišli ste skroz s teme,ja znam sad će meni Air-Ramiz i Idovi to sve demantirati,ali ja vama kažem sve se zna,možete vi mijenjati povijest kako hoćete,ali vam Hrvati neće nikada oprostiti.
tele,..hrvati u travniku nisu ubijani za bozice,..to je uradila ona budala toplaovic u nekom selu kraj konjica,...istina je da je bilo napada,tj. ubistava povratnika hrvata i policajaca hrvata u travniku,.sukcesivno od 97-2000 u etapama,..i tacno je da na zalost nisu pronadjeni i procesuirani pravi krivci (koliko ja znam),..mislim da je broj zrtava oko 7,..
osudjeno je par bugojanaca bosnjaka za te napade,odlezali su po 7,8 godina
omar little
Posts: 16423
Joined: 14/03/2008 21:14

#313 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by omar little »

plete wrote:Pjo,Liska, šta se više raspravljate s njima,nema rasprave,nakon nedjelje i Mostara nema suživota s njima,oni za svaki njihov zločin nađu neko opravdanje,ja garantiram gospodo draga za zločin u Buhinim kućama,jer kao što sam rekao ujak od mog prijatelja je tamo ubijen i imao je 24 godine,u noći su mundžosi upali tamo i izmasakrirali ih do neprepoznatljivosti,naravno sa domaćim dečkima.Ljudi dragi,ja vas lijepo pitam koliko je Hrvata ubijeno u Općini Travnik nakon rata za Božiće i sl. i dan-danas niko nije odgovarao.Ali,kao što napisah u prvom postu o ovoj temi,pa kako vas nije sramota,kad je rat počeo,gdje ste izbjegli,ne u Tursku i Arabiju,nego Hrvatsku,ja kao osoba bar bi malo imao respekta prema toj državi,koja me je primila,hranila.I otišli ste skroz s teme,ja znam sad će meni Air-Ramiz i Idovi to sve demantirati,ali ja vama kažem sve se zna,možete vi mijenjati povijest kako hoćete,ali vam Hrvati neće nikada oprostiti.
Je li ti to garantiras za cijelu drzavu Hrvatsku?! To ti govoris u ime Hrvatske u cjelini? Sto bi ukljucivalo kamp Gasince gdje su se pripadnici HV izivljavali nad stanovnicima kampa? Psiholoski nad svima, a fizicki nad nebrojeno mladica i muskaraca? Gasince gdje su ih hranili splacinama i drzali ih u ogavnim uvjetima, dok su pomoc od EZ uzimali za svoje rezerve? Pa nisu dali inspekciji da pregleda skladista gdje se "cuvala" hrana od EZ za Gasince? Ja sam za EZ radila, i znam dosta dobro sta je HV radio i muljao i krao u Gasincima. Ne drobi. Hrvatski gradjani su bili dobri i donekle prihvatali Bosance ali drzava (tj. sistem/administracija) Hrvatska bi ih istjerala ili poubijala da su samo smjeli. Nisu smjeli jer bi im to remetilo planove i suradnju sa EZ. I Hrvatska nije nikog hranila, EZ i svijet je hranio izbjeglice u Hrvatskoj, ne drobi gluposti kad ne znas.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#314 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by and »

osa
slabo si ti upoznat sa stanjem u hrvatskoj 90/91 godine, ništa bolje mi nismo bili opremljeni nego bošnjaci 92, ali smo znali tko nam je neprijatelj, znali smo što hoćemo i nismo čeklali da to netko drugi odradi, u vukovaru su se borili pripadnici specijalne policije iz s. broda, vinkovaca i varaždina( ne znam da li poznaješ ustroj, u hrvatskoj je svaka p.u. imala sjp, osim međimurske i virovitičko podravske, ), jedinice s ratom ugroženih područja su djelovale u to vrijeme uglavnom na svojim matičnim područjima. negdje sredinom 92 počinju se formirati tzv. skupne snage specijalne policije, tj po potrebi formirale su se bojne ili brigade. U oluji je 3500 pripadnika sjp iz svih p.u. napalo prostor od gospića do obrovca. za četiri dana uzeli smo sv. rok i lovinac, gračac, udbinu , d. lapac i izbili na rijeku unu u rejonu kulen vakufa( to je već u bih, jer obe obale pripadaju bih). razbili smo u potpunosti dvije brigade ličkog korpusa srpske vojske krajine. imali smo 6 mrtvih i 19 ranjenih specijalaca. crveni križ je iza nas pri asanaciji terena pokupio 158 leševa srpskih vojnika, jer smo svaku poziciju s mrtvim osobama morali upisati u izvješćima. po riječima međunarodnog crvenog križa koji je vršio ekshumaciju navedenih srpskih vojnika, to je bio primjer kako se u ratovima postupa s mrtvim neprijateljskim vojnicima, s obzirom da su kod većine nađeni osobni dokumenti, predmeti pogodni za prepoznavanje i sl. i svi su uredno sahranjeni po međunarodnom pravu u crne vreće i 50 cm jedan od drugog. i sve to je odrađeno pješice, jedini dio koji smo se prevezli je od gračaca do prijevoja bruvno, gdje su se razdvojile snage koje su išle na udbinu od onih koje su išle na d. lapac. jedina ispomoć je bila baterija 130 mm topova i raketni sustav grad koje smo uzeli od hv( istočnonjemačka inačica ognja, samo sa 40 cijevi) kojima smo djelovali po dubini. to ti je jedna kratka priča samo iz oluje, da otprilike stekneš dojam zašto je specijalne policija najcjenjenija postrojba hrvatskih oružanih snaga.
dobro sam ja upoznat sa stanjem i u hrvatskoj i u bih.
mi u bih smo svoje probleme,da su tu živjeli normalni ljudi,mogli riješiti mirnim putem.nakon referenduma i priznanja nezavisnosti mogli smo početi razgovarati o budućem ustroju države .
naravno da ste vi bili spremniji za rat jer vaše želje su bile nezavisna hrvatska bez srba i znali ste da ćete nekad za to morati ratovati i da to nikad nećete ostvariti mirnim putem.
srbi su željeli veliku srbiju i znali su da će to morati pokušati ostvariti oružjem,a imali su i jna.
nama za normalan život u bih nije trebalo oružje,a da su postojali neki planovi o stvaranju muslimanske države ili želje za protjerivanjem srba i hrvata,vjerovatno bi se i mi naoružavali i bili spremni da ostvarimo svoje želje.
nismo znali da živimo sa takvim krvolocima.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#315 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by Air Ramiz »

pjo wrote:
Air Ramiz wrote:
pjo wrote: Misljenje haskog suda o karakteru sukoba je irelevantno. Radi se o sudu za ratne zlocine a ne o sudu za medjunarodne sporove.
Veće gluposti nisam odavno pročitao. Haški sud utvrđuje prvo događaje (anglosaksonska praksa), a onda odmjeri individualnu krivicu optuženog koji se našao u kontekstu tih događaja. Ovo što si sad rekao je :run:

"Anglosaksonska praksa" :lol:

Da li ti znas uopce sta ta rijec znaci ?

Postoje dva procesno kaznena sustava na svijetu jedan koji se zove kontinentalni (francusko-belgijski) i drugi koji se zove anglo-saski. Taj sustav ima veze _samo_ sa provodjenjem procesa gdje anglo-saski daje vecu prednost odvjetnicima a manju sucu (samo odrzava red) gdje su dozvoljene teatralna isprtivanja za razliku od kontinentalnog.
Ma nemoj mi reć. Ne lupetaj ako nisi nikad pročitao neku presudu. Pogledaj: http://www.un.org/icty/bhs/cases/kordic/kordic_cis.htm

Praksa ili tradicija u nekom pravnom sistemu se razlikuje od prakse ili tradicije u nekom drugom. Jedan od principa na suđenjima u Hagu je da se prvo utvrdi činjenično stanje a potom da se izvaga krivica, npr evo Kordićeve presude dio tri: ČINJENICE:

http://www.un.org/icty/kordic/trialc/ju ... 226e-4.htm

Drugi dio receince o individualnoj krivici je idiotizam.
Mislim da bi trebao smanjit samouvjerenost:

Presuda
Raspravno vijeće je 26. veljače 2001. izreklo presudu (vidi Sudski prilog br. 23), po kojoj se optuženi smatraju krivim po sljedećim točkama:

Dario Kordić: na temelju individualne kaznene odgovornosti (članak 7(1) Statuta) za:

* teške povrede Ženevskih konvencija. (članak 2 – namjerno ubijanje; nečovječno postupanje; protivpravno zatvaranje civila; uzimanje civila za taoce ),
* kršenja zakona i običaja ratovanja (članak 3 – protivpravni napad na civile; protivpravni napad na civilne objekte; ubojstvo; bezobzirno razaranje koje nije opravdano vojnom nuždom; pljačka javne i privatne imovine; razaranje ili namjerno oštećenje vjerskih ili obrazovnih institucija), i
* zločine protiv čovječnosti (članak 5 – progoni na političkoj, rasnoj ili vjerskoj osnovi; ubojstvo; nečovječno postupanje; zatvaranje).

Da bi shvatio sto pricam, evo ti meni reci koje su konzekvence tog "anglo-saskog" proglasenja sukoba medjunarodnim karaktera ?

Na stranu sad da je to unijeto u zapsinik nakon sto je jedan od HVO zlocinaca u zelji da se nagodi sa tuziteljstvom isao lagati a taj je inace bio direktno odgovoran za Stupni Dol. Sad se ne mogu sjetiti imena ali i on je jedan od JNA oficira.
Mislim da nisi kredibilan da drugima govoris na koji nacin da nesto shvate, jer si se dovoljno isprosipao.

Gore se pozivas na Rajica koji je priznao krivicu, ali agresija Hrvatske je dokazana u jos tri slucaja, ko je u ostalim slucajevima lagao?:

http://hrw.org/reports/2004/ij/icty/2.htm#_Toc62882594

Kordic and Cerkez, (Trial Chamber), February 26, 2001, para. 108-146

Blaskic, (Trial Chamber), March 3, 2000, para. 83-123

Zasto je Hrvatska insistirala da se ponisti ovaj dokaz ICTY-a prije pocetka sudjenja Prlicu sto je sud odbio?
Kakve su konkretne (pazi konkretne) posljedice takve kvalifikacije ? Na koji nacin BiH moze nesto uciniti sa tim ili to sluzi sam ovama na forumu da ovdje cvilite o agresiji ?
Konsekvenca je hipoteka koju ce Hrvatska nositi pored Jasenovca u narednim vjekovima, kao zemlja koja je napravila marionetsku Herceg Bosnu na zlocinima s ciljem ostvarenja vizije jednog ludjaka po imenu Tudjman. Naravno nema pravne posljedice, jer je krivica za konkretan zlocin individualizirana, ali kontekst dogadjaja ostaje zapisan u historiji.
Toliko o izvoru informacija.
Toliko o tebi kao ozbiljno diskutantu.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#316 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by revolver amidza »

ld wrote:
revolver amidza wrote:
plete wrote:Pjo,Liska, šta se više raspravljate s njima,nema rasprave,nakon nedjelje i Mostara nema suživota s njima,oni za svaki njihov zločin nađu neko opravdanje,ja garantiram gospodo draga za zločin u Buhinim kućama,jer kao što sam rekao ujak od mog prijatelja je tamo ubijen i imao je 24 godine,u noći su mundžosi upali tamo i izmasakrirali ih do neprepoznatljivosti,naravno sa domaćim dečkima.Ljudi dragi,ja vas lijepo pitam koliko je Hrvata ubijeno u Općini Travnik nakon rata za Božiće i sl. i dan-danas niko nije odgovarao.Ali,kao što napisah u prvom postu o ovoj temi,pa kako vas nije sramota,kad je rat počeo,gdje ste izbjegli,ne u Tursku i Arabiju,nego Hrvatsku,ja kao osoba bar bi malo imao respekta prema toj državi,koja me je primila,hranila.I otišli ste skroz s teme,ja znam sad će meni Air-Ramiz i Idovi to sve demantirati,ali ja vama kažem sve se zna,možete vi mijenjati povijest kako hoćete,ali vam Hrvati neće nikada oprostiti.
tele,..hrvati u travniku nisu ubijani za bozice,..to je uradila ona budala toplaovic u nekom selu kraj konjica,...istina je da je bilo napada,tj. ubistava povratnika hrvata i policajaca hrvata u travniku,.sukcesivno od 97-2000 u etapama,..i tacno je da na zalost nisu pronadjeni i procesuirani pravi krivci (koliko ja znam),..mislim da je broj zrtava oko 7,..
osudjeno je par bugojanaca bosnjaka za te napade,odlezali su po 7,8 godina
o.k. ,, hvala za info!
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#317 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by ld »

pjo wrote:
ld wrote: pjo,ti si konj,onaj pravi bosanski,
tvrdoglav i prije ces ga utuci od batina nego da prizna svoju gresku ili u ovoj situaciji nedaj Boze hrvatsku

pjo,svi ovi podatci sto ti se navode ovdje,to su podatci koji su itekako relevantni
sto se tice tusa i blaskica,ja sam ih citirao,ako oni lazu,lazem i ja

ajd pusti sve ovo
jesl gledao tekmu,al onaj tery promasi penal,jesl vidio malera,kisa i skliznu mu se
Gledo utakmicu.

Zao mi Terry-ja...

vidis i ja sam konj i to onaj pravi
pokusavam da ispravim krivu drinu
ni ti ces ti popustit,niti ja
svijet je rekao svoje o krivcima
u bosni ljudi zive u nepovjerenju i mrznji,niti vi volite bosnjake,niti mi volimo hrvate iz lasvanske doline,kiseljaka,hercegovine
ali imam par jarana hrvata u zenici,koji su ostali 1993 i 1994 nisu htjeli da napuste zenicu i super smo
i ako budem glasao glasacu samo za zeljku komsice
i strasno gotivim kljuica,to je legenda stroga
on i njegova leptir masna :-D ,strasno gotivan lik

ja sam ubijedjen da je sukob u bosni samo zaledjen,za 50,100 godina,mozda i ranije nasi unuci ce se pogruhati
tako ti je to na balkanu
previse je zle krvi palo,previse manipulisanja zrtvama,a nema vise tite i partizana da vrse cenzuru,pa da se pise o bratstvu i jedinstvu
i kako su samo neki losi i njih vise nema
danas je drugacije,pise se sve i svasta i mrznja medju omladinom je veca nego medju onima koji su ratovali
bas se nekad ovako ucrnjacim pravo


BTW:
Sad vidim da je meni stalno nesto zao a trebao bi me boliti kurac...
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#318 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

omar little wrote: Je li ti to garantiras za cijelu drzavu Hrvatsku?! To ti govoris u ime Hrvatske u cjelini? Sto bi ukljucivalo kamp Gasince gdje su se pripadnici HV izivljavali nad stanovnicima kampa? Psiholoski nad svima, a fizicki nad nebrojeno mladica i muskaraca? Gasince gdje su ih hranili splacinama i drzali ih u ogavnim uvjetima, dok su pomoc od EZ uzimali za svoje rezerve? Pa nisu dali inspekciji da pregleda skladista gdje se "cuvala" hrana od EZ za Gasince? Ja sam za EZ radila, i znam dosta dobro sta je HV radio i muljao i krao u Gasincima. Ne drobi. Hrvatski gradjani su bili dobri i donekle prihvatali Bosance ali drzava (tj. sistem/administracija) Hrvatska bi ih istjerala ili poubijala da su samo smjeli. Nisu smjeli jer bi im to remetilo planove i suradnju sa EZ. I Hrvatska nije nikog hranila, EZ i svijet je hranio izbjeglice u Hrvatskoj, ne drobi gluposti kad ne znas.

Gasinci su cak zatvoreni ne tako davno.

I ti nakon svih ovih godina, nakon svih posjeta EU, CK i inih promatraca na kraju tvrdis da je sve to bilo nista ?

Cekaj malo, zarobljenici u logorima su uspjevali ispricati djelatnicima CK kako im je, uspjeli su ispricati tko je ubijen a da se u 10-ak godina postojanja izbjeglickog logora nije uspjelo saznati nigdje u novinama sto se desava nego da se prvi put sazna na forumu ?
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#319 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

ld wrote:pokusavam da ispravim krivu drinu
ni ti ces ti popustit,niti ja
svijet je rekao svoje o krivcima
u bosni ljudi zive u nepovjerenju i mrznji,niti vi volite bosnjake,niti mi volimo hrvate iz lasvanske doline,kiseljaka,hercegovine
ali imam par jarana hrvata u zenici,koji su ostali 1993 i 1994 nisu htjeli da napuste zenicu i super smo
i ako budem glasao glasacu samo za zeljku komsice
i strasno gotivim kljuica,to je legenda stroga
on i njegova leptir masna :-D ,strasno gotivan lik

ja sam ubijedjen da je sukob u bosni samo zaledjen,za 50,100 godina,mozda i ranije nasi unuci ce se pogruhati
tako ti je to na balkanu
previse je zle krvi palo,previse manipulisanja zrtvama,a nema vise tite i partizana da vrse cenzuru,pa da se pise o bratstvu i jedinstvu
i kako su samo neki losi i njih vise nema
danas je drugacije,pise se sve i svasta i mrznja medju omladinom je veca nego medju onima koji su ratovali
bas se nekad ovako ucrnjacim pravo

Je, rat je sranje. I mrznja je sranje.

Kako dalje ?

Nemam pojma :?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#320 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by Nosferatu »

Ja bih da se zahvaliim Hrvatskoj sto je primila nase izbjeglice, a nas naguzila da se idemo klati sa Srbima, i onda jos - zabila nam noz u ledja s nekom HZ HB kreaturom od treceg entiteta. Mnogo vam hvala - siguran sam da je teze bilo prehraniti pobjegle jadne Bosnjane kojima ste jebavali majku dje stigli, sto su stigli, kao da je neko bjezao sa svog od ljepote, ukljucujuci tu i mog oca, koji je doktorirao na Zagrebackom univerzitetu 1981 da bi 1995 godine nakon ranjavanja zivjeo na ulici 2 mjeseca, cekajuci da bude procesuiran njegov zahtjev za emigraciju u Ameriku, bio hapsen jer je bio "ilegalac" iako je u Hrvatskoj se odskolovao - nije mogao dobiti domovnicu, a da ne pricam o tome koliko su ga se sjetili stari profesori - jedino oni koji su bili u penziji, oni rezimski na univerzitetu nisu nikad ni znali da su se Baliji podpisali na doktorat u zivotu. Siguran sam da je bilo to teze, nego imati jos jedno 3-4 Vukovara i cvrstu liniju Karlobag-Karlovac-Virovitica, ili jos iskopati jedno 100.000 grobnica za vojnike i civile "domovinskog rata".
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#321 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by Air Ramiz »

pjo wrote:
Air Ramiz wrote:tebi fali i matematike. Ja sam rekao da je u Armiji BiH, dakle boraca armije Bih hrvatske nacionalnosti poginulo 430, što je 7% od ukupnog broja poginulih hrvatskih vojnika u BiH u svim formacijama u ratu od HV-a preko HOS i HVO-a do Armije i VRS ili JNA. Naravno da ih je u HVO/HV najviše poginulo, ali i značaj broj u Armiji BiH.

Ukupan broj poginulih civila i vojnika hrvatske nacionalnosti u BiH se krece oko 5000.
Ukupan broj hrvatskih vojnika je 5625 ukljucujuci i one poginule u HV dakle regularnu vojsku Republike Hrvatske. Od tog broja 430 je bilo pripadnika Armije BiH, sto je 7,6% da budem precizniji. Btw, od ukupnog broja poginulih civila Hrvata je ubjedljivo najmanje ispod 5%, iako najvise govore o tome, npr. bosnjackih civila je 15 puta vise poginulo, skoro 85%. U Posavini je poginulo oko 420 civila Hrvata, u Pounju oko 270, u Sarajevu oko 440, u Srednjoj Bosni oko 440.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#322 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by revolver amidza »

and wrote:
osa
slabo si ti upoznat sa stanjem u hrvatskoj 90/91 godine, ništa bolje mi nismo bili opremljeni nego bošnjaci 92, ali smo znali tko nam je neprijatelj, znali smo što hoćemo i nismo čeklali da to netko drugi odradi, u vukovaru su se borili pripadnici specijalne policije iz s. broda, vinkovaca i varaždina( ne znam da li poznaješ ustroj, u hrvatskoj je svaka p.u. imala sjp, osim međimurske i virovitičko podravske, ), jedinice s ratom ugroženih područja su djelovale u to vrijeme uglavnom na svojim matičnim područjima. negdje sredinom 92 počinju se formirati tzv. skupne snage specijalne policije, tj po potrebi formirale su se bojne ili brigade. U oluji je 3500 pripadnika sjp iz svih p.u. napalo prostor od gospića do obrovca. za četiri dana uzeli smo sv. rok i lovinac, gračac, udbinu , d. lapac i izbili na rijeku unu u rejonu kulen vakufa( to je već u bih, jer obe obale pripadaju bih). razbili smo u potpunosti dvije brigade ličkog korpusa srpske vojske krajine. imali smo 6 mrtvih i 19 ranjenih specijalaca. crveni križ je iza nas pri asanaciji terena pokupio 158 leševa srpskih vojnika, jer smo svaku poziciju s mrtvim osobama morali upisati u izvješćima. po riječima međunarodnog crvenog križa koji je vršio ekshumaciju navedenih srpskih vojnika, to je bio primjer kako se u ratovima postupa s mrtvim neprijateljskim vojnicima, s obzirom da su kod većine nađeni osobni dokumenti, predmeti pogodni za prepoznavanje i sl. i svi su uredno sahranjeni po međunarodnom pravu u crne vreće i 50 cm jedan od drugog. i sve to je odrađeno pješice, jedini dio koji smo se prevezli je od gračaca do prijevoja bruvno, gdje su se razdvojile snage koje su išle na udbinu od onih koje su išle na d. lapac. jedina ispomoć je bila baterija 130 mm topova i raketni sustav grad koje smo uzeli od hv( istočnonjemačka inačica ognja, samo sa 40 cijevi) kojima smo djelovali po dubini. to ti je jedna kratka priča samo iz oluje, da otprilike stekneš dojam zašto je specijalne policija najcjenjenija postrojba hrvatskih oružanih snaga.

osa,..ja cu biti iskren i kazati da briljantne akcije 5.korpusa u oslobadjanju petrovca i kljuca ne bi bile moguce da nije bilo oluje,..kao ni da bi oluja tesko bila moguca da nije bilo 5.korpusa,..drugo;ne sporim da ste slomili krajinske srbe,..ali oni su bili izdani od beograda i unaprijed osudjeni na bjezaniju i otpisani od slobe,..dobili su direktive da bjeze,..da su oni htjeli da se brane pod svaku cijenu ne bi vi njih za 5-6 pobijedili,..nego bi vam trebalo dobrih 2-3 mjeseca uz solidne gubitke,..oni su tenkovske kolone prebacivali u bih,.bez koristenja u borbi,..baterije 130mm i vbr predavali hv,..itd,..znaci nisu se htjeli boriti pod svaku cijenu,..zato ste vi bili tako uspjesni,..kod petrinje,.gdje su lokalni srbi odbili da se dadnu i masovnu bjezaniju i odlucili da se bore,,hv je imala prilicne gubitke
pjo
Posts: 811
Joined: 29/02/2008 09:32

#323 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by pjo »

Nosferatu wrote:Ja bih da se zahvaliim Hrvatskoj sto je primila nase izbjeglice, a nas naguzila da se idemo klati sa Srbima, i onda jos - zabila nam noz u ledja s nekom HZ HB kreaturom od treceg entiteta. Mnogo vam hvala - siguran sam da je teze bilo prehraniti pobjegle jadne Bosnjane kojima ste jebavali majku dje stigli, sto su stigli, kao da je neko bjezao sa svog od ljepote, ukljucujuci tu i mog oca, koji je doktorirao na Zagrebackom univerzitetu 1981 da bi 1995 godine nakon ranjavanja zivjeo na ulici 2 mjeseca, cekajuci da bude procesuiran njegov zahtjev za emigraciju u Ameriku, bio hapsen jer je bio "ilegalac" iako je u Hrvatskoj se odskolovao - nije mogao dobiti domovnicu, a da ne pricam o tome koliko su ga se sjetili stari profesori - jedino oni koji su bili u penziji, oni rezimski na univerzitetu nisu nikad ni znali da su se Baliji podpisali na doktorat u zivotu. Siguran sam da je bilo to teze, nego imati jos jedno 3-4 Vukovara i cvrstu liniju Karlobag-Karlovac-Virovitica, ili jos iskopati jedno 100.000 grobnica za vojnike i civile "domovinskog rata".
Nosferatu, o zahtjevu za emigraciju u Ameriku ne odlucuje Hrvatska.

To sot je netko zavrsio skolu u Hrvatkoj nije uvjet za sticanje drzavljanstva. Po tvojoj logici to znaci da sva ona djeca koja studiraju u Americi trebaju dobiti americko drzavljanstvo.

Stranci se neprijavljeno smiju zadrzati u turistickoj sezoni do 3 mjeseca. Van sezone - 1 mjesec. To je tako, radim sa ljudima izvana i znam da su i oni imali problema. Fora je u tome da odes do rpvog granicnog prijelaza koji nisu daleko bilo gdje u Hrvatskoj i udaris zig na izlazu sto je dovoljan dokaz da onih mjesec dana moze isponova teci.

Inace, tvoj post vrvi bijesom. Zao mi je sto si ikada imao posla sa Hrvatskom. Ocito je to bila losa ideja i iskreno se nadam da vise za takvo sto nece biti potrebe. No eto, sad znas ko smo i sto smo pa se ne moze ksrivti niti praviti pred tobom.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#324 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by Air Ramiz »

Nosferatu wrote:Ja bih da se zahvaliim Hrvatskoj sto je primila nase izbjeglice, a nas naguzila da se idemo klati sa Srbima, i onda jos - zabila nam noz u ledja s nekom HZ HB kreaturom od treceg entiteta. Mnogo vam hvala - siguran sam da je teze bilo prehraniti pobjegle jadne Bosnjane kojima ste jebavali majku dje stigli, sto su stigli, kao da je neko bjezao sa svog od ljepote, ukljucujuci tu i mog oca, koji je doktorirao na Zagrebackom univerzitetu 1981 da bi 1995 godine nakon ranjavanja zivjeo na ulici 2 mjeseca, cekajuci da bude procesuiran njegov zahtjev za emigraciju u Ameriku, bio hapsen jer je bio "ilegalac" iako je u Hrvatskoj se odskolovao - nije mogao dobiti domovnicu, a da ne pricam o tome koliko su ga se sjetili stari profesori - jedino oni koji su bili u penziji, oni rezimski na univerzitetu nisu nikad ni znali da su se Baliji podpisali na doktorat u zivotu. Siguran sam da je bilo to teze, nego imati jos jedno 3-4 Vukovara i cvrstu liniju Karlobag-Karlovac-Virovitica, ili jos iskopati jedno 100.000 grobnica za vojnike i civile "domovinskog rata".
Informacije radi, nakon sto su logorase iz Stoca hrvatske vlasti prebacile na otocic Badiju, tada su tim ljudima ubrizgavali hormonske injekcije kako bi dobili normalniji izgled i na taj nacin prikrili mucenje prije nego su ih otpremili u trece zemlje.

Podnesene su 232 tužbe protiv Hrvatske i Federacije Bosne i Hercegovine kao pravnog sljednika HVO-a, za vrijeme boravka u koncentracionim logorima Hrvatske republike Herceg-Bosna. Prema službenim podacima, kroz logore Herceg-Bosne prošla su 25.123 logoraša. Od tog broja 602 logoraša su nestala.

Kada su Tudjmanu saopstili da u Herceg Bosni postoje logori koji lice na nacisticke sa bodljikavom zicom i kosturima, Tudjman je odgovorio da i drugi drze logore. Nakon toga je Vijece sigurnosti UN-a uz americki pritisak naredilo Hrvatskoj da povuce svoju vojsku i da zatvori logore inace ce se suocit s posljedicama, jer ipak slike hrvatskih logora su bile identicne slikama nacistickih, a Praljak je govorio da se radi o udobnom smjestaju za ove momke dole:

Image

Image
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#325 Re: Bugojno - uloga bosnjackog celnistva u zlocinu

Post by revolver amidza »

sjecam se toga kao da je bilo jucer,..kao sto pocinje ona pjesma od pusenja,..februar 92,..euforija oko nezavisnosti bosne,.ja taman frisko stigao (zbrisao sa dozvolom iz jna),..a rat smrdi u zraku,..izglasasmo i nezavisnost,a moj rahmetli amidza,..lanu rahmetli aliju,.."e moj alija,..kad bude sada klanja muslimana,na tvojim ce sakama biti njihova krv",.ja ispizdio,..nisam htio jedno vrijeme pricat s njim,,a sada mislim da je bio u pravu; te jebene 92,..sa 8 korpusa jna (tada vec cetnicke) u bosni,..nenaoruzan ,..sa vec otvorenom prijetnjom karadzica o nestanku muslimana izglasati nezavisnost je bilo ravno samoubistvu,..aljo govori sa telecim osmjehom kako ce ta armija biti bosanska,.ono njegovo necemo u jugoslaviju bez hrvatske i slovenije,..ma da je bio pametan,..tada bi trebao ostati u toj jugi,.i cekati da se sama raspe,..jebo hrvatsku,..ionako je njofra jedva cekao da rat nama prebaci,..kad je aljo rekao da to nije nas rat,,hrvatici stalno nabijaju muslimanima na nos,..a aljo to rece srbima,..i muslimanima da ne idu u srpsku vojsku da ratuje po hrvatskoj,.najvecu uslugu je upravo toj istoj hrvatskoj ucinio,sa tim,..al je ujebo vlastiti narod,..i evo nas sad,..sve ovo oko cega se naprdjujemi 15 godina nakon rata je posljedica tog prokletog referenduma te godine,..kardinalna greska sto nas je umalo bioloski istrijebila
Post Reply