Naša stranka

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#301 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

bogme ne bih se tu slozio, zadnjih godina je itekako uociljv sitski uticaj i u sarajevu.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27737
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#302 Re: Naša stranka

Post by JoseMujica »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 11:28 bogme ne bih se tu slozio, zadnjih godina je itekako uociljv sitski uticaj i u sarajevu.
ne znam jarane đe ti živiš :?

evo meni džamija preko puta zgrade...roštiljamo, cugamo redovno, ljudi idu u džamiju....nikad nam niko ništa nije rekao...imam raje koja su redovni jumaši, poste i plafon je da se zezamo pa mi kažu kaš ti Mujice doć tobe :lol: :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#303 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

JoseMujica wrote: 14/03/2024 11:27
sumirprimus wrote: 14/03/2024 11:07 ma jarane ja fakt nisam nijedna stranka ali ne mogu da ne primjetim radikalizaciju unutar bosnjackog korpusa, kako je krenulo vise je nebitno i ko je koja stranka. ne moze bit ba sdp koji bi trebao naginjati lijevom spektru a zastupati ideje i ideologiju konzervativaca, desnice. ovo sto benjamina radi nije ok sa stanovista kojoj stranci pripada, da jbe rak raka, kontam ja da je sdp grohno ali opet nije u redu, fino se uclani u neku desnu i opleti sestro ko ti brani.ili oni, daj je izbagi nogom u zicagu pokazite neki stav, princip. i zato podrska cudicki. konacno neko da je javno reko.
s obzirom na okolnosti u kojima živimo, Čirilicu i Guardijana i njihovnegativan uticaj po društvo, "radikalizacija" je logična posljedica... no, isto se mora primjetiti, da je stepen radikalizacije minimalan i ispod (mojih) očekivanja. Evo ja ateista sam radikalniji bosancki nacionalista nego i jedan musliman.

Čudićka nema nikakvog kredibiliteta da govori o radikalizaciji Bošnjaka jer je u partnerstvu sa najgorim fašistima i ljudima sa crnih lista. Štaviše, glasa i postavlja te ljude na istaknute državne funkcije. Sabina istovremeno ne govori o radikalizaciji svojih koalicionih partnera jer ne smije.

Ali razumijem zašto Sabina govori o radikalizaciji Bošnjaka. Mora na nečemu mobilizirati svoje glasače pred predstojeće lokalne izbore, da ne pitaju Sabina šta ste vi radili prethodne 4 godine na lokalnom nivou sem što ste se međusobno svađali? Ovako loži ljude s pričom ako mi ne budemo vlast doće vam ove seljačine, talibani i napraviti islamsku državu :-)

Sabina dakle vodi jednu šuplju polulističku politiku :roll:

Šteta je što NS, kao zaista jedna pozitivna i osvježavajuća priča na političkoj sceni BiH, dok se dočepa vlasti, veoma brzo postade populističko, šuplje i klijentelističko smeće od sranke bez ikakvih principa.

Nađi samo klipove i Sabininu priče od prije i Sabininu priču sada pa ćeš sam skontati :skoljka:
o tome ja i pricam, sto su i najliberaniji sada lagano udesno naglo zaokrenuli, i sve to isto izgleda, nema razlikeu prici izmedju liberalnih i desnicara. a kd bosnjaka je problem sto to htjerli nehtjeli vuce ka ha ajmo reci politickom islamu u najblazoj formi.
a skim ce biti u ovoj drzavi ili da budu u vjecitoj opoziciji i nikad nicim direktno ne uticu niti doprinseu u promjeni drustva?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#304 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

JoseMujica wrote: 14/03/2024 11:33
sumirprimus wrote: 14/03/2024 11:28 bogme ne bih se tu slozio, zadnjih godina je itekako uociljv sitski uticaj i u sarajevu.
ne znam jarane đe ti živiš :?

evo meni džamija preko puta zgrade...roštiljamo, cugamo redovno, ljudi idu u džamiju....nikad nam niko ništa nije rekao...imam raje koja su redovni jumaši, poste i plafon je da se zezamo pa mi kažu kaš ti Mujice doć tobe :lol: :lol: :lol:
ma nije to uopste, toga ima u svakom selu, neko ide u dzamiju neko pije,
nego sitski uticaj putem kulturnog centra, a vidi se i preko foruma, kao i preko nekih nihovih istupa u javnosti. itekak ih ima.
Hakiz
Posts: 40997
Joined: 30/07/2015 20:01

#305 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

JoseMujica wrote: 14/03/2024 11:27
sumirprimus wrote: 14/03/2024 11:07 ma jarane ja fakt nisam nijedna stranka ali ne mogu da ne primjetim radikalizaciju unutar bosnjackog korpusa, kako je krenulo vise je nebitno i ko je koja stranka. ne moze bit ba sdp koji bi trebao naginjati lijevom spektru a zastupati ideje i ideologiju konzervativaca, desnice. ovo sto benjamina radi nije ok sa stanovista kojoj stranci pripada, da jbe rak raka, kontam ja da je sdp grohno ali opet nije u redu, fino se uclani u neku desnu i opleti sestro ko ti brani.ili oni, daj je izbagi nogom u zicagu pokazite neki stav, princip. i zato podrska cudicki. konacno neko da je javno reko.
s obzirom na okolnosti u kojima živimo, Čirilicu i Guardijana i njihovnegativan uticaj po društvo, "radikalizacija" je logična posljedica... no, isto se mora primjetiti, da je stepen radikalizacije minimalan i ispod (mojih) očekivanja. Evo ja ateista sam radikalniji bosancki nacionalista nego i jedan musliman.

Čudićka nema nikakvog kredibiliteta da govori o radikalizaciji Bošnjaka jer je u partnerstvu sa najgorim fašistima i ljudima sa crnih lista. Štaviše, glasa i postavlja te ljude na istaknute državne funkcije. Sabina istovremeno ne govori o radikalizaciji svojih koalicionih partnera jer ne smije.

Ali razumijem zašto Sabina govori o radikalizaciji Bošnjaka. Mora na nečemu mobilizirati svoje glasače pred predstojeće lokalne izbore, da ne pitaju Sabina šta ste vi radili prethodne 4 godine na lokalnom nivou sem što ste se međusobno svađali? Ovako loži ljude s pričom ako mi ne budemo vlast doće vam ove seljačine, talibani i napraviti islamsku državu :-)

Sabina dakle vodi jednu šuplju polulističku politiku :roll:

Šteta je što NS, kao zaista jedna pozitivna i osvježavajuća priča na političkoj sceni BiH, dok se dočepa vlasti, veoma brzo postade populističko, šuplje i klijentelističko smeće od sranke bez ikakvih principa.

Nađi samo klipove i Sabininu priče od prije i Sabininu priču sada pa ćeš sam skontati :skoljka:
Meni i dalje invalidnina kolika je bila u doba SDA, još ne mogu kupiti šelak i 97 % alkohol, još BiH nije na spisku zemalja u koju mnogi internet shopovi šalju, još je cijena transporta iz prodavnica koje nam prodaju neproporcionalno visoka u odnosu na Hrvatsku itd.

Džaba joj trud, moj glas su izgubili :D
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#306 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

:lol: realno nisu ga nikad ni imali, priznaj :D
Hakiz
Posts: 40997
Joined: 30/07/2015 20:01

#307 Re: Naša stranka

Post by Hakiz »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 12:13 :lol: realno nisu ga nikad ni imali, priznaj :D
Imali su. Čak i pored afere Baroš, imali su.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#308 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

mehh, hakize draza mi je istina, realno ti si sdfa materijal, htio ne htio, koliko god se opirao...
User avatar
Point.
Posts: 28001
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#309 Re: Naša stranka

Post by Point. »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 10:41
Point. wrote: 14/03/2024 10:08
sumirprimus wrote: 14/03/2024 09:45

ee cuj to? zar it ne podrzavas ovu patriotsku sdfa struju? ali iz daljine pointe? kad dirnu gdje ne treba onda nije mjesto, zamisli koliko toga u stvarnom zivotu u bosni nije mjesto upravo zbog njihove politike.
Ja podržavam ŽK i bilo kojeg drugog ko nije HDZ u Predsjedništvu naspram bilo kojeg kandidata HDZ. That's all, folks.
dakle ti si hrvat i znaci ti hrvatsko pitanje u bih toliko?
Nisam Hrvat ali je pitanje izbora članova predsjedništva jako bitno za državu BiH, njene sve državljanje kao i daljni put ka punopravnom članstvu EU, koje nije spojivo sa prijedlogom HDZ o neravnopravnom IZ.

Ako želiš u EU, ne možeš podržati ovaj nakaradni prijedlog. Prosto kao pasulj.
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#310 Re: Naša stranka

Post by Bitvin »

Sid the sloth wrote: 14/03/2024 10:51
A efendija prije prve teravije bukvalno pricao ovo sto Vildana govori, ne pravite ustupke zbog ramazana jer to onda nije pravi ramazanski post. Ucite djecu da im ne treba odgadjati ispitivanje/kontrolni u skoli samo zato jer poste. Ucite ljude da ne trebaju skratiti radno vrijeme samo zato jer posti. Postiti trebas tako da mozes raditi sve ono sto radis kad nije ramazan. Treba da se vidi da je ramazan ali po punim dzamijama, po mukabelama poslije iftara, po zajednickim iftarima, a ne da se zna da je ramazan zato sto ljudi rade skraceno vrijeme, ne mogu podizati nista tesko, itd.
Ništa se u školi ne odgađa.
Niko ne krati radno vrijeme zbog ramazana.
Niko zbog posta ne traži da ne podiže teško.
Pune džamije ne mjere količinu ili istinitost nečije vjere.

Vildana nema pojma o svemu ovome, a efendija ako je to govorio to je njegova stvar da prevenira.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#311 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

Point. wrote: 14/03/2024 12:43
Nisam Hrvat ali je pitanje izbora članova predsjedništva jako bitno za državu BiH, njene sve državljanje kao i daljni put ka punopravnom članstvu EU, koje nije spojivo sa prijedlogom HDZ o neravnopravnom IZ.

Ako želiš u EU, ne možeš podržati ovaj nakaradni prijedlog. Prosto kao pasulj.
da, ali je tebi bitnije odakle si, tvoji predstavnici valjda?
razumijes da smo mi hjetli vi to priznati ili ne podijeljeno drustvo na 3 konstitutivna naroda.
sta ti imas od toga koga hrvati sebi izaveru, nije tvoja stvar, njihova je, da trpi drzava ali jebga to je dejton i sve njegove posljediece. oni koji su se nadali da ce biti privremeni ugovor do reunifikacije malo su se rec zaebali. prije ce biti do razjedinjenja i raspada drzave.
ako zelis u eu ti nemas izbora nego pdrzati trojku jer s trojkom imas sanse, a iz jednacine vidis ne mozes izbaciti niti taj hdz, jer put u eu vodi preko hrvatske tj hdz.a i sta sad? igraces na luzersku kartu sdfa? a htjeti u europu, vidis koliko je to nelogicno?
palermo
Posts: 22479
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#312 Re: Naša stranka

Post by palermo »

Sid the sloth wrote: 14/03/2024 10:51
Bitvin wrote: 14/03/2024 04:50
relativno84 wrote: 14/03/2024 04:47

Od ovog nepotrebnog sludjivanja djece jedino je gora Vildanina reakcija
Koje dijete je sluđeno? Ja takvo ne vidjeh. Pet minuta kraći čas nikome ništa neće oduzeti. Ali koga udari u islamofobnu kost onda ide jaukanje.
A efendija prije prve teravije bukvalno pricao ovo sto Vildana govori, ne pravite ustupke zbog ramazana jer to onda nije pravi ramazanski post. Ucite djecu da im ne treba odgadjati ispitivanje/kontrolni u skoli samo zato jer poste. Ucite ljude da ne trebaju skratiti radno vrijeme samo zato jer posti. Postiti trebas tako da mozes raditi sve ono sto radis kad nije ramazan. Treba da se vidi da je ramazan ali po punim dzamijama, po mukabelama poslije iftara, po zajednickim iftarima, a ne da se zna da je ramazan zato sto ljudi rade skraceno vrijeme, ne mogu podizati nista tesko, itd.
Ali bitno je da sljedbenici Zahiragica popljuju Trojku ili koga god ko se usudi spomenuti vjeru a nije SDA :cry:
A koja je stranka ova Vildana ? Ozbiljno pitam.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#313 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

palermo stara znacka, ne zna :D fola
vidim ujedinili ste konacno komunalno preduzece sa koalicionim partnerima nakon 30 godina?
da li to znaci da ce manje smeca biti na mostarskim ulicama ljeti,ono uz ulicu vam je stvarno bilo strahota.. :-)
jos fda rijesite onaj vikend vasar u vrapcicima i zastoje na magistrali gdje bi vam kraj biJo...
User avatar
Point.
Posts: 28001
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#314 Re: Naša stranka

Post by Point. »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 12:55
Point. wrote: 14/03/2024 12:43
Nisam Hrvat ali je pitanje izbora članova predsjedništva jako bitno za državu BiH, njene sve državljanje kao i daljni put ka punopravnom članstvu EU, koje nije spojivo sa prijedlogom HDZ o neravnopravnom IZ.

Ako želiš u EU, ne možeš podržati ovaj nakaradni prijedlog. Prosto kao pasulj.
da, ali je tebi bitnije odakle si, tvoji predstavnici valjda?
razumijes da smo mi hjetli vi to priznati ili ne podijeljeno drustvo na 3 konstitutivna naroda.
sta ti imas od toga koga hrvati sebi izaveru, nije tvoja stvar, njihova je, da trpi drzava ali jebga to je dejton i sve njegove posljediece. oni koji su se nadali da ce biti privremeni ugovor do reunifikacije malo su se rec zaebali. prije ce biti do razjedinjenja i raspada drzave.
ako zelis u eu ti nemas izbora nego pdrzati trojku jer s trojkom imas sanse, a iz jednacine vidis ne mozes izbaciti niti taj hdz, jer put u eu vodi preko hrvatske tj hdz.a i sta sad? igraces na luzersku kartu sdfa? a htjeti u europu, vidis koliko je to nelogicno?
1. Ko je moj predstavnik, Bošnjaka Bosanca iz manjeg entiteta?

2. Dejtonom nije predviđeno ono što HDZ blebeta, tako da.

3. Ti fakat ne razumiješ džaba pisati. HDZ zakon baziran na etničkom principu i nejednakost glasa gdje se Trubin glas npr iz Sarajeva ne pika, osim ako ne preseli u Posušje nije spojiv sa daljnjim putem BiH ka punopravnom članstvu. Taj prijedlog nije spojiv ni sa presudama ESZLJP koji su jedni od uslova za ulazak u EU. Hoćeš u Evropu a pristaješ na IZ koji će ti u budućnosti biti prepreka ka toj istoj Evropi, vidiš koliko je to nelogično?

Problem je što se HDZ ne želi urazumiti i da su oni ti koji trebaju da popuste. Pa oni neće ni da mjenjaju Ustav što je preduslov za mjenjanje izbora članova Predsjedništva a hoće da mjenjaju IZ? Tom bezobrazluku se mora stati u kraj.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#315 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

Point. wrote: 14/03/2024 13:18
sumirprimus wrote: 14/03/2024 12:55
Point. wrote: 14/03/2024 12:43
Nisam Hrvat ali je pitanje izbora članova predsjedništva jako bitno za državu BiH, njene sve državljanje kao i daljni put ka punopravnom članstvu EU, koje nije spojivo sa prijedlogom HDZ o neravnopravnom IZ.

Ako želiš u EU, ne možeš podržati ovaj nakaradni prijedlog. Prosto kao pasulj.
da, ali je tebi bitnije odakle si, tvoji predstavnici valjda?
razumijes da smo mi hjetli vi to priznati ili ne podijeljeno drustvo na 3 konstitutivna naroda.
sta ti imas od toga koga hrvati sebi izaveru, nije tvoja stvar, njihova je, da trpi drzava ali jebga to je dejton i sve njegove posljediece. oni koji su se nadali da ce biti privremeni ugovor do reunifikacije malo su se rec zaebali. prije ce biti do razjedinjenja i raspada drzave.
ako zelis u eu ti nemas izbora nego pdrzati trojku jer s trojkom imas sanse, a iz jednacine vidis ne mozes izbaciti niti taj hdz, jer put u eu vodi preko hrvatske tj hdz.a i sta sad? igraces na luzersku kartu sdfa? a htjeti u europu, vidis koliko je to nelogicno?
1. Ko je moj predstavnik, Bošnjaka Bosanca iz manjeg entiteta?

2. Dejtonom nije predviđeno ono što HDZ blebeta, tako da.

3. Ti fakat ne razumiješ džaba pisati. HDZ zakon baziran na etničkom principu i nejednakost glasa gdje se Trubin glas npr iz Sarajeva ne pika, osim ako ne preseli u Posušje nije spojiv sa daljnjim putem BiH ka punopravnom članstvu. Taj prijedlog nije spojiv ni sa presudama ESZLJP koji su jedni od uslova za ulazak u EU. Hoćeš u Evropu a pristaješ na IZ koji će ti u budućnosti biti prepreka ka toj istoj Evropi, vidiš koliko je to nelogično?

Problem je što se HDZ ne želi urazumiti i da su oni ti koji trebaju da popuste. Pa oni neće ni da mjenjaju Ustav što je preduslov za mjenjanje izbora članova Predsjedništva a hoće da mjenjaju IZ? Tom bezobrazluku se mora stati u kraj.
a ti si iz rs? jel? nemas ti nista sa nama iz federacije, izvini al sta se ti mijesas u entitetske stvari i odnose unutar federacije, tako je bar dogovoreno u dejtonu? i onda recite da u dejtonu nije potpisana podjela.
ti si iz rs.a
kakav ti i hdz, niste se u putu sreli, a tek ubleha zk.
User avatar
Ironmen
Posts: 6065
Joined: 29/07/2015 17:36

#316 Re: Naša stranka

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 11:28 bogme ne bih se tu slozio, zadnjih godina je itekako uociljv sitski uticaj i u sarajevu.
:lol: :lol: :lol:

koji lik :-)
User avatar
Point.
Posts: 28001
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#317 Re: Naša stranka

Post by Point. »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:19
Point. wrote: 14/03/2024 13:18
sumirprimus wrote: 14/03/2024 12:55

da, ali je tebi bitnije odakle si, tvoji predstavnici valjda?
razumijes da smo mi hjetli vi to priznati ili ne podijeljeno drustvo na 3 konstitutivna naroda.
sta ti imas od toga koga hrvati sebi izaveru, nije tvoja stvar, njihova je, da trpi drzava ali jebga to je dejton i sve njegove posljediece. oni koji su se nadali da ce biti privremeni ugovor do reunifikacije malo su se rec zaebali. prije ce biti do razjedinjenja i raspada drzave.
ako zelis u eu ti nemas izbora nego pdrzati trojku jer s trojkom imas sanse, a iz jednacine vidis ne mozes izbaciti niti taj hdz, jer put u eu vodi preko hrvatske tj hdz.a i sta sad? igraces na luzersku kartu sdfa? a htjeti u europu, vidis koliko je to nelogicno?
1. Ko je moj predstavnik, Bošnjaka Bosanca iz manjeg entiteta?

2. Dejtonom nije predviđeno ono što HDZ blebeta, tako da.

3. Ti fakat ne razumiješ džaba pisati. HDZ zakon baziran na etničkom principu i nejednakost glasa gdje se Trubin glas npr iz Sarajeva ne pika, osim ako ne preseli u Posušje nije spojiv sa daljnjim putem BiH ka punopravnom članstvu. Taj prijedlog nije spojiv ni sa presudama ESZLJP koji su jedni od uslova za ulazak u EU. Hoćeš u Evropu a pristaješ na IZ koji će ti u budućnosti biti prepreka ka toj istoj Evropi, vidiš koliko je to nelogično?

Problem je što se HDZ ne želi urazumiti i da su oni ti koji trebaju da popuste. Pa oni neće ni da mjenjaju Ustav što je preduslov za mjenjanje izbora članova Predsjedništva a hoće da mjenjaju IZ? Tom bezobrazluku se mora stati u kraj.
a ti si iz rs? jel? nemas ti nista sa nama iz federacije, izvini al sta se ti mijesas u entitetske stvari i odnose unutar federacije, tako je bar dogovoreno u dejtonu? i onda recite da u dejtonu nije potpisana podjela.
ti si iz rs.a
kakav ti i hdz, niste se u putu sreli, a tek ubleha zk.
Šta se miješa Plenković, Zovko, Zoran? Šta oni imaju sa "vama iz federacije" :-)

Kažem ti, džaba pisati kad ništa ne kontaš.

Imam pravo pisati, kao što i ti imaš pravo da klekneš pred HDZ, bez oklijevanja.
Last edited by Point. on 14/03/2024 13:25, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#318 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

kako ne kontam, nemas ti nista sa izborima u federaciji.
ti mozes glasat al u rsu. i to dok imas izbora dvojnih drzavljanstava, kad dodje na red samo sveCka putovnica, cao miki cao ragaci i tebi :lol: :kiss:
kleco ja ne kleco, ja mogu pricati o izborima u federaciji jer tu i glasam i zivim za razliku od tebe, tebi je to imaginarna tema, nit zivis tu nit znas k sta kako, nit te interesuje u toj mjeri normalno, tebi su ljiljani, bhfanatikos, utakmice i posjeta ljeti, ono klasicna dijaspora ok razumljivo, patriotski naboj iz debedesetih. al opet ljepsi zivot u uredjenoj krscanskoj evropi...
Last edited by sumirprimus on 14/03/2024 13:26, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22479
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#319 Re: Naša stranka

Post by palermo »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:10 palermo stara znacka, ne zna :D fola
vidim ujedinili ste konacno komunalno preduzece sa koalicionim partnerima nakon 30 godina?
da li to znaci da ce manje smeca biti na mostarskim ulicama ljeti,ono uz ulicu vam je stvarno bilo strahota.. :-)
jos fda rijesite onaj vikend vasar u vrapcicima i zastoje na magistrali gdje bi vam kraj biJo...
Jes vidio kad se slozna braca sloze, sve se moze, sve se moze, sve se moze. A smeca je manje ima par godina, jedino nas nedelja jebe, ne odvoze smece tada. Nikad dobro do kraja sastaviti.

Nego, ozbiljno pitam koja je stranka, ne mogu a niti pokusavam upratiti ovu lokalnu politiku. Mislio sam da je NS , al nisam bas siguran.
User avatar
Point.
Posts: 28001
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#320 Re: Naša stranka

Post by Point. »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:24 kako ne kontam, nemas ti nista sa izborima u federaciji.
ti mozes glasat al u rsu. i to dok imas izbora dvojnih drzavljanstava, kad dodje na red samo sveCka putovnica, cao miki cao ragaci i tebi :lol: :kiss:
kleco ja ne kleco, ja mogu pricati o izborima u federaciji jer tu i glasam i zivim za razliku od tebe, tebi je to imaginarna tema, nit zivis tu nit znas k sta kako, nit te interesuje u toj mjeri normalno,mtebi su ljiljani, bhfanatikos, utakmec i posjeta ljeti, ono klasicna dijaspora ok razumljivo, patriotski naboj iz debedesetih. al opet ljepsi zivot u uredjenoj krscanskoj evropi...
Šta se miješa Plenković, Zovko, Zoran? Šta oni imaju sa "vama iz federacije" :-)
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#321 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

palermo wrote: 14/03/2024 13:26
sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:10 palermo stara znacka, ne zna :D fola
vidim ujedinili ste konacno komunalno preduzece sa koalicionim partnerima nakon 30 godina?
da li to znaci da ce manje smeca biti na mostarskim ulicama ljeti,ono uz ulicu vam je stvarno bilo strahota.. :-)
jos fda rijesite onaj vikend vasar u vrapcicima i zastoje na magistrali gdje bi vam kraj biJo...
Jes vidio kad se slozna braca sloze, sve se moze, sve se moze, sve se moze. A smeca je manje ima par godina, jedino nas nedelja jebe, ne odvoze smece tada. Nikad dobro do kraja sastaviti.

Nego, ozbiljno pitam koja je stranka, ne mogu a niti pokusavam upratiti ovu lokalnu politiku. Mislio sam da je NS , al nisam bas siguran.
bogme ja kad god prodjem puno smeca uz ulicu, ono nema ni u olovu u ze do kantonu :D
ne mos upratit loklanu politiku, ogadlo ti se kod kuce ili? :D
palermo
Posts: 22479
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#322 Re: Naša stranka

Post by palermo »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:26
palermo wrote: 14/03/2024 13:26
sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:10 palermo stara znacka, ne zna :D fola
vidim ujedinili ste konacno komunalno preduzece sa koalicionim partnerima nakon 30 godina?
da li to znaci da ce manje smeca biti na mostarskim ulicama ljeti,ono uz ulicu vam je stvarno bilo strahota.. :-)
jos fda rijesite onaj vikend vasar u vrapcicima i zastoje na magistrali gdje bi vam kraj biJo...
Jes vidio kad se slozna braca sloze, sve se moze, sve se moze, sve se moze. A smeca je manje ima par godina, jedino nas nedelja jebe, ne odvoze smece tada. Nikad dobro do kraja sastaviti.

Nego, ozbiljno pitam koja je stranka, ne mogu a niti pokusavam upratiti ovu lokalnu politiku. Mislio sam da je NS , al nisam bas siguran.
bogme ja kad god prodjem puno smeca uz ulicu, ono nema ni u olovu u ze do kantonu :D
ne mos upratit loklanu politiku, ogadlo ti se kod kuce ili? :D
Ovu sarajevsku, tuzlansku....ti mozes sve ?

Pa kad nedeljom prolazis....ima jos dana u hefti osim nedelje...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#323 Re: Naša stranka

Post by sumirprimus »

palermo wrote: 14/03/2024 13:34
sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:26
palermo wrote: 14/03/2024 13:26

Jes vidio kad se slozna braca sloze, sve se moze, sve se moze, sve se moze. A smeca je manje ima par godina, jedino nas nedelja jebe, ne odvoze smece tada. Nikad dobro do kraja sastaviti.

Nego, ozbiljno pitam koja je stranka, ne mogu a niti pokusavam upratiti ovu lokalnu politiku. Mislio sam da je NS , al nisam bas siguran.
bogme ja kad god prodjem puno smeca uz ulicu, ono nema ni u olovu u ze do kantonu :D
ne mos upratit loklanu politiku, ogadlo ti se kod kuce ili? :D
Ovu sarajevsku, tuzlansku....ti mozes sve ?

Pa kad nedeljom prolazis....ima jos dana u hefti osim nedelje...
jok ba prodjem ja i drugim danima, al sidjem i dole u hrvatski zapadni dio.
Sid the sloth
Posts: 2912
Joined: 30/01/2013 15:56

#324 Re: Naša stranka

Post by Sid the sloth »

Bitvin wrote: 14/03/2024 12:51
Sid the sloth wrote: 14/03/2024 10:51
A efendija prije prve teravije bukvalno pricao ovo sto Vildana govori, ne pravite ustupke zbog ramazana jer to onda nije pravi ramazanski post. Ucite djecu da im ne treba odgadjati ispitivanje/kontrolni u skoli samo zato jer poste. Ucite ljude da ne trebaju skratiti radno vrijeme samo zato jer posti. Postiti trebas tako da mozes raditi sve ono sto radis kad nije ramazan. Treba da se vidi da je ramazan ali po punim dzamijama, po mukabelama poslije iftara, po zajednickim iftarima, a ne da se zna da je ramazan zato sto ljudi rade skraceno vrijeme, ne mogu podizati nista tesko, itd.
Ništa se u školi ne odgađa.
Niko ne krati radno vrijeme zbog ramazana.
Niko zbog posta ne traži da ne podiže teško.
Pune džamije ne mjere količinu ili istinitost nečije vjere.

Vildana nema pojma o svemu ovome, a efendija ako je to govorio to je njegova stvar da prevenira.
A ti izgleda samo imas potrebu da laprdas, ili si placen za to SDFA sendvicima. Jasno mi je sve onda. Nastavi ...
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#325 Re: Naša stranka

Post by Bitvin »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 13:35 jok ba prodjem ja i drugim danima, al sidjem i dole u hrvatski zapadni dio.
Čuj "hrvatski dio". :lol:
Post Reply