SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#29902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by karanana »

zateznistub wrote:Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
sta?
pisi na srpskom da te celi forum razume.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#29903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by radiša »

zateznistub wrote:Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
drogiraju se.
mozda karađic dolazi u posjetu
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#29904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Daryl Dixon »

traže batka sa foruma :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

karanana wrote:
zateznistub wrote:Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
sta?
pisi na srpskom da te celi forum razume.
aaahaahahaa ni ne gledam sta pisem, a kucao na telefon u trolejbusu :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma isao od pofalica prema grbavici i na svakom ćošetu po jedan ili dva prašinara...

izvinjavam se jos jednom na losem pisanju...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#29906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by vješalica »

Thorgerson wrote:
vješalica wrote:
jao_situacije wrote:evo sad sam ja otišao na profil čovjeka koji je napisao to
imaju slike i doktora koji je zvao policiju i doktora koji ih nije htio primiti
ugl. ne vjerujem da laže čovjek, ali zato su se policajci još jednom pokazali u najboljem svjetlu krađe 2.5 automobila dnevno, 2 razbojništva al jebo to idemo poslati jedinicu za podršku u dom zdravlja da hapse djecu s temperaturom jesul im i paracetamole zaplijenili

i onda kaže daj nova vozila, daj opremu
I zdravstveni radnici su se pohasili sa svojim ponasanjem
Naravno uvijek ima ljubaznih sestara i doktora koji su jedina svijetla tacka.
Ono kad dodjes na kartoteku i prolomi se iza stakla STA HOCES? ne da treba voditi polemiku nego komplet salter unistiti nogama
Sto sjebu zivce sa penzionerima pa laju na druge nije im niko kriv...bahate bezobrazne nekulturne seljanke
Iz policije nisu nista bolji njih znamo
Ali ima i svakakvog svijeta koji musicu klonira u slona
A obican narod je zlatan, jelde? Fino, sve, kultura.

Al malo sutra.

:run:
pročitaj moju zadnju boldiranu rečenicu pa mi sery :zzzz:
samo pozitiva
Posts: 1018
Joined: 27/01/2016 10:58
Location: Tapatalk

#29907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by samo pozitiva »

zateznistub wrote:Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
dobro ili lose? :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

samo pozitiva wrote:
zateznistub wrote:Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
dobro ili lose? :D
:thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insomnia78 »

Trola kasni, heroin los i nikakav
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#29910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by duminjo »

zateznistub wrote:
karanana wrote:
zateznistub wrote:Idem sad od Pofalićima prema Grbavici i na svakom case tu po jedan ili više dva droga. Sta se dešava ne znam
sta?
pisi na srpskom da te celi forum razume.
aaahaahahaa ni ne gledam sta pisem, a kucao na telefon u trolejbusu :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma isao od pofalica prema grbavici i na svakom ćošetu po jedan ili dva prašinara...

izvinjavam se jos jednom na losem pisanju...
Ma svaku noc su tu sada. Valjda ovo sunce I lijepo vrijeme pa ima mnogo naroda I svega. Dva-tri drota na vilsu nije nista lose. Cak je I preporucljivo.
Nedavno gospodja ide sa pofalica prema grbavici I zaustavise je na vilsu zbog mobitela. Mozda su je minut zadrzali I pustili. Gospodja prosla most I opet uze telefon. Upali drot motor, stize je I opet zaustavi :lol:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#29911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Nepass »

E cuj da u dz pedijatar nece da ostane duze nego sto mu je radno vrijeme. Bezobrazluk samo takav.
I na kraju morali zvati policiju da ga izbace jer nije postovao radno vrijeme i sad neko drugi kriv.
Crvene_brigade
Posts: 4242
Joined: 19/10/2014 21:31

#29912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Crvene_brigade »

Tatini sinovi nastavljaju zastrašujući pir po glavnom gradu Bosne i Hercegovine. Zašto se ne informiše, govori i piše o saobraćajnom udesu kojeg je skrivio Kenan Ćosić, sin nesposobnog i kompromitovanog policijskog (SDA) komesara Kantona Sarajevo, izvjesnog Vahida Ćosića.

Tatini sinovi pod zaštitom policije i tužilaštva KS nastavljaju da autima gaze građane Sarajeva!

Najnoviji takav slučaj jeste onaj kada je, kako saznajemo, navodno pri brzini od oko 120kmh, u centru Sarajeva, Kenan Ćosić, sin policijskog komesara KS Vahida Ćosića, udario u drugi automobil i teško povrijedio tri osobe. Naravno, policija ovu saobraćajku, kako javljaju mediji “nije evidentirala”, niti je policija uradila obavezni alkotest ili test na droge što znači da izvještaj o počinjenju ovog nedjela neće ni doći do Tužilaštva KS, niti će biti procesuiranja kao što bi bilo u drugim slučajevima. Da li policija KS kažnjave samo one koji nemaju nikoga i koji su ničiji sinovi?!

MUP Kantona Sarajevo ovu tešku saobraćajnu nesreću nije evidentirao, niti naveo na svojoj službenoj stranici, što znači da je to privatna stranica policijskog komesara Vahida Ćosića na kojoj se objavljuje samo ono što se ne tiče njega lično i njemu bliskih ljudi. Nadalje, uzročno-posljedično, MUP nije ni napomenuo identitet osobe koja je koja je skrivila ovu tešku saobraćajnu nesreću što je, inače, slučaj kada su u pitanju policiji “važne” ličnosti.

Ipak, prema još uvijek nezvaničnim informacijama, tešku nesreću u kojoj su povrijeđene tri osobe skrivio je Kenan Ćosić a kako prenose drugi mediji sve su prilike da je sin Vahida Ćosića vozio službeni auto, prošao kroz crveno svjetlo i vozio oko 120kmh! Auto je odmah odvezla služba pauk, a mlađem Ćosiću nije urađen alkotest na licu mjesta nesreće te je za očekivati da je trenutno u toku “zakonsko” pokrivanje onoga što po zakonu nije urađeno a trebalo je biti.

Ako policija Kantona Sarajevo ovako postupa onda građani s punim pravom u ovu instituciju imaju sve manje povjerenja, jer su pravda i provođenje zakona, očito, vrlo selektivni i zakon uopšte ne vrijedi za sve! Podsjećamo, ovo nije prvi put da tatini sinovi u Kantonu Sarajevo prolaze zakonski neogrebani iako su počinili teške saobraćajne nesreće.

Javnost od ministra policije Ismira Juske očekuju odgovore u vezi sa svim ovim slučajevima kao i sa najnovijim slučajem koji uznemiruje javnost do krajnjih granica jer postaje očito da zakoni vrijede samo za sirotinju u Kantonu Sarajevo.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by insomnia78 »

De odvadi malo
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#29914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by basicm »

A bas udario uzorne gradjane!
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#29915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Daryl Dixon »

ma prekopir'o tekst sa source-a..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

basicm wrote:A bas udario uzorne gradjane!
Nije bitno koga je udario
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#29917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by The BEN10 »

bemi wrote:Da se razumijemo i meni su moja djeca iz oka ispala, ali da prijetim onima kojima sam dosla da mi pomognu no-no.
Doktori nisu dobre vile, već ljudi koji rade za novac. Kojeg plaćaju poreski obveznici. Strogo formalno, ono što rade nije pomaganje već obavljanje svog posla. Ili, ako ćemo već tako, i automehaničari pomažu drugim ljudima. Zar ne? ;-)
Kad već spominjemo EU doktore treba spomenuti njihovu ljubaznost i profesionalnost, što se za veliki dio ovih naših i ne može, ruku na srce, baš ustvrditi.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#29918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Sodom1 »

Kakav narod takvo i medicinsko osoblje . Mi i Evropa :D ,ajte molim vas
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#29919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by uglavnomja »

The BEN10 wrote:
bemi wrote:Da se razumijemo i meni su moja djeca iz oka ispala, ali da prijetim onima kojima sam dosla da mi pomognu no-no.
Doktori nisu dobre vile, već ljudi koji rade za novac. Kojeg plaćaju poreski obveznici. Strogo formalno, ono što rade nije pomaganje već obavljanje svog posla. Ili, ako ćemo već tako, i automehaničari pomažu drugim ljudima. Zar ne? ;-)
Kad već spominjemo EU doktore treba spomenuti njihovu ljubaznost i profesionalnost, što se za veliki dio ovih naših i ne može, ruku na srce, baš ustvrditi.
nevezano za ovaj "slucaj"

ljudi imaju svoje limite, fizicke i psihicke. moraju spavati, jesti, odmarati ... da bi mogli funkcionisati.
postoje struke koje imaju zakonski tacno odredjen broj sati koliko mogu raditi jer postaji opasnost da ne odrade posao kako treba, odnosno nanesu vecu stetu nego korist kad popusti koncentracija nakon 10, 12 ili 15 sati na poslu. (doktori, vozaci ...)

hipoteticki, da je taj doktor ostao do zadnjeg pacijenta i da je nakon x sati napravio gresku i postavio pogresnu dijagnozu zbog preforsiranosti i premorenosti - on i samo on bi bio kriv. jer je radio izvan i preko svog radnog vremenea, bez odobrenja direktora, ... a dijete nastradalo.
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#29920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by ranger »

Crvene_brigade wrote:Tatini sinovi nastavljaju zastrašujući pir po glavnom gradu Bosne i Hercegovine. Zašto se ne informiše, govori i piše o saobraćajnom udesu kojeg je skrivio Kenan Ćosić, sin nesposobnog i kompromitovanog policijskog (SDA) komesara Kantona Sarajevo, izvjesnog Vahida Ćosića.

Tatini sinovi pod zaštitom policije i tužilaštva KS nastavljaju da autima gaze građane Sarajeva!

Najnoviji takav slučaj jeste onaj kada je, kako saznajemo, navodno pri brzini od oko 120kmh, u centru Sarajeva, Kenan Ćosić, sin policijskog komesara KS Vahida Ćosića, udario u drugi automobil i teško povrijedio tri osobe. Naravno, policija ovu saobraćajku, kako javljaju mediji “nije evidentirala”, niti je policija uradila obavezni alkotest ili test na droge što znači da izvještaj o počinjenju ovog nedjela neće ni doći do Tužilaštva KS, niti će biti procesuiranja kao što bi bilo u drugim slučajevima. Da li policija KS kažnjave samo one koji nemaju nikoga i koji su ničiji sinovi?!

MUP Kantona Sarajevo ovu tešku saobraćajnu nesreću nije evidentirao, niti naveo na svojoj službenoj stranici, što znači da je to privatna stranica policijskog komesara Vahida Ćosića na kojoj se objavljuje samo ono što se ne tiče njega lično i njemu bliskih ljudi. Nadalje, uzročno-posljedično, MUP nije ni napomenuo identitet osobe koja je koja je skrivila ovu tešku saobraćajnu nesreću što je, inače, slučaj kada su u pitanju policiji “važne” ličnosti.

Ipak, prema još uvijek nezvaničnim informacijama, tešku nesreću u kojoj su povrijeđene tri osobe skrivio je Kenan Ćosić a kako prenose drugi mediji sve su prilike da je sin Vahida Ćosića vozio službeni auto, prošao kroz crveno svjetlo i vozio oko 120kmh! Auto je odmah odvezla služba pauk, a mlađem Ćosiću nije urađen alkotest na licu mjesta nesreće te je za očekivati da je trenutno u toku “zakonsko” pokrivanje onoga što po zakonu nije urađeno a trebalo je biti.

Ako policija Kantona Sarajevo ovako postupa onda građani s punim pravom u ovu instituciju imaju sve manje povjerenja, jer su pravda i provođenje zakona, očito, vrlo selektivni i zakon uopšte ne vrijedi za sve! Podsjećamo, ovo nije prvi put da tatini sinovi u Kantonu Sarajevo prolaze zakonski neogrebani iako su počinili teške saobraćajne nesreće.

Javnost od ministra policije Ismira Juske očekuju odgovore u vezi sa svim ovim slučajevima kao i sa najnovijim slučajem koji uznemiruje javnost do krajnjih granica jer postaje očito da zakoni vrijede samo za sirotinju u Kantonu Sarajevo.
ne umanjujuci debilizam debila drota juniora,
da ih je puko sa 120 po bembasi bi ga skupljali metlom. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#29921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tomahawk11 »

supercali wrote:
basicm wrote:A bas udario uzorne gradjane!
Nije bitno koga je udario
:thumbup: Sutra ce udariti mene ili tebe.....on ili neki drugi nobrainer.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#29922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by The BEN10 »

uglavnomja wrote:
The BEN10 wrote:Doktori nisu dobre vile, već ljudi koji rade za novac. Kojeg plaćaju poreski obveznici. Strogo formalno, ono što rade nije pomaganje već obavljanje svog posla. Ili, ako ćemo već tako, i automehaničari pomažu drugim ljudima. Zar ne? ;-)
Kad već spominjemo EU doktore treba spomenuti njihovu ljubaznost i profesionalnost, što se za veliki dio ovih naših i ne može, ruku na srce, baš ustvrditi.
nevezano za ovaj "slucaj"

ljudi imaju svoje limite, fizicke i psihicke. moraju spavati, jesti, odmarati ... da bi mogli funkcionisati.
postoje struke koje imaju zakonski tacno odredjen broj sati koliko mogu raditi jer postaji opasnost da ne odrade posao kako treba, odnosno nanesu vecu stetu nego korist kad popusti koncentracija nakon 10, 12 ili 15 sati na poslu. (doktori, vozaci ...)

hipoteticki, da je taj doktor ostao do zadnjeg pacijenta i da je nakon x sati napravio gresku i postavio pogresnu dijagnozu zbog preforsiranosti i premorenosti - on i samo on bi bio kriv. jer je radio izvan i preko svog radnog vremenea, bez odobrenja direktora, ... a dijete nastradalo.
Vezano za slučaj: radi se o lošem organizovanju posla, ništa drugo. Ne može čovjek čekati na običnu uputnicu 3 sata, a neki ni nakon što čekaju 2.5h ne budu primljeni. Reci ljudima onda da ne čekaju džaba i da idu selamet tražiti negdje drugdje: u hitnu, privatno, kod travara, bilo gdje... To je makar pošteno. A ne reći im nakon što su već po vašoj instrukciji čamili 3 h - pa dođite sutra! Radi se o managementu vlastitog vremena. Valjda znaš procijeniti možeš li ili ne možeš stići.
No, da se ne bavimo jednim doktorom, ovdje se radi o problemu na većem nivou, na upravi. Zar je problem upravi DZ ili ko je već nadležan, uvesti još jednog doktora na ispomoć? Pa makar im i platiti taj angažman, ili dati slobodne dane u periodima kada nema viroza. A viroze su sezonska stvar - valjda se može pretpostaviti da će u XY periodu doći do gripe, a u ljeto sigurno neće...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#29923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Nepass »

Ne odredjuje dz koliko ce imati radnika. Vife u ministarstvu koliko djece ima i odredi br doktora.
U starom gradu bila dva ocna dr, sad jedan. Ide 25k ljudi na jednog ocnog
bemi
Posts: 69
Joined: 22/06/2011 12:28

#29924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by bemi »

The BEN10 wrote:
bemi wrote:Da se razumijemo i meni su moja djeca iz oka ispala, ali da prijetim onima kojima sam dosla da mi pomognu no-no.
Doktori nisu dobre vile, već ljudi koji rade za novac. Kojeg plaćaju poreski obveznici. Strogo formalno, ono što rade nije pomaganje već obavljanje svog posla. Ili, ako ćemo već tako, i automehaničari pomažu drugim ljudima. Zar ne? ;-)
Kad već spominjemo EU doktore treba spomenuti njihovu ljubaznost i profesionalnost, što se za veliki dio ovih naših i ne može, ruku na srce, baš ustvrditi.
Samo repliciras na moju mozda nespretnu formulaciju "pomognu" ili opravdavas nasilje nad doktorima kada pravovremeno ne odgovore na tvoja ocekivanja? Od prijateljice majci koja je pedijatrica lik je mahao pistoljem da joj djetetu propise antibiotik (u privatnoj ordinaciji na brdovitom Balkanu). A na opasku za ljubaznost EU doktora (iako generalizacija), da kazem da za svojih 36 godina provedenih u Sarajevu (da naglasim i u toku rata) nikada nisam dozivjela neprijatnost od zdravstvenih radnika (bez ikakve stele i mita), mozda nisu svi bili ljubazni, ali su uvijek bili krajnje korektni, sto je u konacnici i najvaznije. Sorry na OT
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#29925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by The BEN10 »

bemi wrote:
The BEN10 wrote:
bemi wrote:Da se razumijemo i meni su moja djeca iz oka ispala, ali da prijetim onima kojima sam dosla da mi pomognu no-no.
Doktori nisu dobre vile, već ljudi koji rade za novac. Kojeg plaćaju poreski obveznici. Strogo formalno, ono što rade nije pomaganje već obavljanje svog posla. Ili, ako ćemo već tako, i automehaničari pomažu drugim ljudima. Zar ne? ;-)
Kad već spominjemo EU doktore treba spomenuti njihovu ljubaznost i profesionalnost, što se za veliki dio ovih naših i ne može, ruku na srce, baš ustvrditi.
Samo repliciras na moju mozda nespretnu formulaciju "pomognu" ili opravdavas nasilje nad doktorima kada pravovremeno ne odgovore na tvoja ocekivanja? Od prijateljice majci koja je pedijatrica lik je mahao pistoljem da joj djetetu propise antibiotik (u privatnoj ordinaciji na brdovitom Balkanu). A na opasku za ljubaznost EU doktora (iako generalizacija), da kazem da za svojih 36 godina provedenih u Sarajevu (da naglasim i u toku rata) nikada nisam dozivjela neprijatnost od zdravstvenih radnika (bez ikakve stele i mita), mozda nisu svi bili ljubazni, ali su uvijek bili krajnje korektni, sto je u konacnici i najvaznije. Sorry na OT
Kretena koji će mahati pištoljem je uvijek bilo i na osnovu jedne budale ne možeš konstruisati pravilo da su svi pacijenti naporni, dosadni, nekulturni, ekstremni i agresivni. Sa mnogo manjim stažom mogu reći da sam se nagledao svašta u čekaonicama koje pripadaju zdravstvu. Nekulturni, neljubazni, drski i osori doktori, prije svega sestre. I to je više pravilo, nego izuzetak.
Locked