SDA-All about

User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#29826 Re: SDA-All about

Post by pirpa »

:lol: :lol: :run:

Načelnik Općine Ilidža, Senaid Memić namjerava za 40 miliona maraka prodati Arheloško područje- prahistorijsko naselje Butmir, nacionalni spomenik Bosne i Hercegovine. Kuvajtski investitori bi tu gradili naselje Nova Ilidža. Načelnika ne interesuje ni što su na istom mjestu arheolozi došli do još većeg otkrića, naselja koje datira iz bronzanog doba

http://zurnal.info/novost/20425/neprocj ... je-arapima
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#29827 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Kakav fijasko danas. Ni podavanje ove jeftine prostitutke - SDA Miloradu Dodiku nije polučilo rezultat u vidu novih poskupljenja.
Sve za vlast, vlast nizašta.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#29828 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

pirpa wrote::lol: :lol: :run:

Načelnik Općine Ilidža, Senaid Memić namjerava za 40 miliona maraka prodati Arheloško područje- prahistorijsko naselje Butmir, nacionalni spomenik Bosne i Hercegovine. Kuvajtski investitori bi tu gradili naselje Nova Ilidža. Načelnika ne interesuje ni što su na istom mjestu arheolozi došli do još većeg otkrića, naselja koje datira iz bronzanog doba

http://zurnal.info/novost/20425/neprocj ... je-arapima
kome smeta arapski kapital i da li je riječ o islamofobiji?

po projektnom rješenju investitori su obavezani da u sklopu uređenja parcele naprave još starije naselje iz bronzanog doba...
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#29829 Re: SDA-All about

Post by sarajevo999999 »

Vala ruka mu se osusila ko glasa za SDA.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#29830 Re: SDA-All about

Post by malakh »

Akcize su sredstva koja ce se trositi na vracanje kredita, a krediti su vec ugovoreni i zna se na sta se trose. Jedna od cesta koja zavisi od tih kredita i akciza jeste i cesta Stolac-Neum. Za 10 godina niko nece znat je li gorivo 2017. godine kostalo 1.85 KM ili 2.00 KM, a svak ce te 2027. znat ima li puta Stolac-Neum ili nema. Ako se ne izglasaju akcize, evo da sad odmah kazem, da ce Salko Sokolovic, Senad Sepic i svi oni koji budu s njima iz licnih politikantskih interesa glasali protiv akciza, bit krivi dok je svijeta i vijeka zato sto nema puta Stolac-Neum.
:lol: :lol: :lol:

reče salmir i šteknu tri i po milje u padže.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#29831 Re: SDA-All about

Post by Jimmy McNulty »

Yebo mater pa ne mogu da vjerujem , čuj prodaje Butmir :lol: :lol: :lol:

Bokte mazo u Švicarskoj nađu dvije lisice da se pare u šumi, odmah u krugu 50 kilometara nacionalni park, platiš 600 franaka da uđeš i da dvogledom gledaš dvije lisice kako se guze. Naši Arapima prodaju vrelo Bosne, naprave kuću na po Vrela i iz verande hrane labudove smokijem bokte jebo. :-)
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#29832 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

ovaj Memic je definitivno najgadnija politicka spodoba u BiH
zenski takmac mu je Dusanka Majkic
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#29833 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

Chmoljo wrote:
Da zakljucim: Allah je kriv jer su ljudi glupi? :D jer sami si rekao nisu svi inteligentni. A ako nisu inteligentni...

Zajebavam se, naravno.

Ali bezveze ti je ta prica o navodnom nedostatku empatije. Ne znas moj zivotni put da bi mogao na taj nacin dijeliti pausalne ocjene. Ne znas da li je sada moja pozicija udobna i je li uvijek bila.

Ali uvijek je bilo nelogicno ostajati decenijama u besperspektivnim firmama i misliti da je drzava duzna tebi osigurati platu i doprinose. Da ne kazem bezobrazno.

Ali dobro, gdje ces dirnuti bosnjakov ponos. Niko pametniji i posteniji od njega. A vecina kriticara ne proklinje bezobrazne politicare i lijene uhljebe zbog toga sto kradu i ostecuju drzavu, nego sto i oni ne mogu.

Svi mi to znamo, jer da nije tako, postajala bi ogromna alternativa kleptomanima. Ali nje nema.
Nema empatije za neprijatelje naroda! :izet:
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#29834 Re: SDA-All about

Post by megaman4 »

zippoo87 wrote:ovaj Memic je definitivno najgadnija politicka spodoba u BiH
zenski takmac mu je Dusanka Majkic
Lik je bezobrazan i bahat. Misli da mu niko nista ne moze ali se grdno vara. Ovi Arapi ce mu doci glave samo polako. Ljudi ga ne mogu organski podnijeti. Pa bolan kada njega ne mogu njegovi podnijeti, sve sam ti rekao.

Ne smije kao covjek proci Ilidzom ili Hrasnicom da ga narod ne bi nagrdio. Za normalni narod, on vise ne postoji.

Nicija nije do zore gorjela. Dohakat ce i njemu samo sabura. Kad je pao Zukic, zasto ne bi i ovaj?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#29835 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

zato na dan izbora, među glasačkim tijelom ilidže, itekako postoji :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#29836 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

JThomas wrote:zato na dan izbora, među glasačkim tijelom ilidže, itekako postoji :mrgreen:
Misterija. :D
Komisiji za očuvanje nacionalnih spomenika BiH dostavljen je šokantan dopis : Općina Ilidža zahtjeva brisanje sa liste nacionalnih spomenika većeg dijela prahistorijskog naselja Butmir!
Komisija je na 10. sjednici razmatrala zahtjev Općine Ilidža za izmjenu odluke, brisanje katastarskih čestica na kojima su urađeni arheološki istražni radovi. Nakon provedene prospekcije arheološkog potencijala na kompletnom prostoru nacionalnog spomenika i dostavljenog Izvještaja, Komisija će pristupiti izmjeni i dopuni Odluke i definiranju kompletne zone zaštite- navedeno je u odgovoru Komisije.
Memić otvoreno hoće da legalizira i nastavi gradnju u vodozaštitnoj zoni. A vi se ibretite ovome. Ali, otkriću vam tajnu. I ogromna većina naroda to isto hoće. I to je tajna njegova uspjeha na Ilidži. A niko neće da pokrene nijednu krivičnu prijavu za nelegalnu gradnju. Pa ni u opoziciji.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#29837 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

JThomas wrote:zato na dan izbora, među glasačkim tijelom ilidže, itekako postoji :mrgreen:
:thumbup: egzekli


libo Memliju tuki šta bilo ko od nas misli i sere sve dok ima podršku Gospodara

nije mu džaba mater po Stambolu čitav rat vodo
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#29838 Re: SDA-All about

Post by PeraDzetic »

malakh wrote:
Akcize su sredstva koja ce se trositi na vracanje kredita, a krediti su vec ugovoreni i zna se na sta se trose. Jedna od cesta koja zavisi od tih kredita i akciza jeste i cesta Stolac-Neum. Za 10 godina niko nece znat je li gorivo 2017. godine kostalo 1.85 KM ili 2.00 KM, a svak ce te 2027. znat ima li puta Stolac-Neum ili nema. Ako se ne izglasaju akcize, evo da sad odmah kazem, da ce Salko Sokolovic, Senad Sepic i svi oni koji budu s njima iz licnih politikantskih interesa glasali protiv akciza, bit krivi dok je svijeta i vijeka zato sto nema puta Stolac-Neum.
:lol: :lol: :lol:

reče salmir i šteknu tri i po milje u padže.
Dobro se obruko sa ovim komentarom, od 20 komentara 3 su od neukog svijeta koji ga podrzava.

Fikret Prevljak i Memic nisu u dobrim odnosima, sad kako je Fikro Dilfasov savjetnik, postavljen od Baketa, vrlo je moguce da ce Bake dati mig da ga hapse... SIPA je vec vrsljala po opcini. Krivicnu je podnio Ganic.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#29839 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

memi samo može dohakati to što ne dijeli sa rajom iz centrale, i to što gazi i takve kao ganić. a to narod, demokratija to ništa :mrgreen:
statixx
Posts: 9797
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#29840 Re: SDA-All about

Post by statixx »

JThomas wrote:memi samo može dohakati to što ne dijeli sa rajom iz centrale, i to što gazi i takve kao ganić. a to narod, demokratija to ništa :mrgreen:
:thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#29841 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

ode butmir u najnoviju iliĐu nane.. :lol: :lol:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29842 Re: SDA-All about

Post by jefff »

I ja mislim da su Memiću dani odbrojani.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#29843 Re: SDA-All about

Post by Alfons Kauders »

jefff wrote:I ja mislim da su Memiću dani odbrojani.
Mislis da ce i njega Bakir liferovati u Zenicu na odmor?
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29844 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Već odavna je Memić prekardašio. Vidim i da se onom Efendiću ljulja pa bi to sve u paketu moglo biti rješeno. Zenica ili ostavka. Možda i oboje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#29845 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

jefff wrote:Već odavna je Memić prekardašio. Vidim i da se onom Efendiću ljulja pa bi to sve u paketu moglo biti rješeno. Zenica ili ostavka. Možda i oboje.
Veoma je zanimljivo da recimo Fahro ne bekne ništa o toj liniji. A realno je mnogo moćnija i od Efendića i od Čampara. Ali, eto Čampare ga žuljaju.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#29846 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Haris.ba wrote:
jefff wrote:Već odavna je Memić prekardašio. Vidim i da se onom Efendiću ljulja pa bi to sve u paketu moglo biti rješeno. Zenica ili ostavka. Možda i oboje.
Veoma je zanimljivo da recimo Fahro ne bekne ništa o toj liniji. A realno je mnogo moćnija i od Efendića i od Čampara. Ali, eto Čampare ga žuljaju.
Glede Radončića vidljivo je da se jako slizao sa Memićem i obratno. Memić je stavljao na svoje plakate amblem SBBa.
Nadfalje i veoma važno, imamo stereotip da je Memić tvrdolinijaš iz samog Bakirovog najužeg kruga i još prije iz Alijinog kruga ilitiga čag i iz nekog Mladomuslimanskog kruga.
Slika nije istinita.
Memić je došao do izražaja u Tihićevoj eri i pripadnik je Tihićeve struje. Isto tako i onaj intelektualac Budnjo koji za razliku od Memića nije niti krio svoju privrženost Tihiću. Izgleda da su Budnjo i Memić tandem ali u svakom slučaju obojica su napredovali pod Tihićevim šinjelom.

Samim time što je Suljo umro Bakirov problem nije rješen, čak što više ja mislim da su mu ovo sa neovisnim kanditatima na lokalnim izborima priredili upravo Tihićevci. Formalno je SDA pobjedila u Kantonu Sarajevskom i baš to je još više Bakira gurnulo u ruke ljudi poput Memića, Efendića, Koldže i odložilo je rasčišćavanje situacije u Sarajevu.
Bilo je moguće čak i to da se Bakira smjeni ali je on evidentno preživio i sada mora u kontraofanzivu.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#29847 Re: SDA-All about

Post by kamberovica polje »

pirpa wrote::lol: :lol: :run:

Načelnik Općine Ilidža, Senaid Memić namjerava za 40 miliona maraka prodati Arheloško područje- prahistorijsko naselje Butmir, nacionalni spomenik Bosne i Hercegovine. Kuvajtski investitori bi tu gradili naselje Nova Ilidža. Načelnika ne interesuje ni što su na istom mjestu arheolozi došli do još većeg otkrića, naselja koje datira iz bronzanog doba

http://zurnal.info/novost/20425/neprocj ... je-arapima
I onda kažu ne vrijeđaj ih... :lol:
Od svih neprijatelja koje je ova zemlja imala u svojoj historiji, SDA je najveće zlo. Svi ostali su barem bili otvoreno protiv BiH i otvoreno djelovali, ali ovaj korov i tumor razara hinjski iznutra.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#29848 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Jedan od zaboravljenih SDA asova se reklamira kao naučnik godine. :D

PLAĆENI OGLAS U „AVAZU“, DA CRKNEŠ OD SMIJEHA: Rektor Internacionalnog univerziteta Travnik Ibrahim Jusufranić - „Naučnik godine 2016“?!

Plaćeni oglas u našem "najtiražnijem dnevniku" prenosimo u cjelosti, bez lektorisanja, zbog čega se izvinjavamo čitaocima našeg portala

Međunarodni Istraživački Centar za Dostignuća (IARC) iz Chicaga, Ilionis, Sjedinjenje Američke Države je 3.4.2017.g., po završetku Otvorenog međunarodnog takmičenja za „Naučnika godine 2016“ u kategoriji „Društvenih nauka“, za područje „Ekonomije“, proglasio Rektora, IUT-a, Akademika, Prof.dr. Ibrahima Jusufranića za „Naučnika godine 2016“...

Uz čestitke od strane Izvršnog direktora IARC-a, Linde Lyons i direktora takmičenja, Geoffa Wellsa, rektor je nagrađen počasnom diplomom za pobjednika i posebnim amblemom „Naučnik godine 2016 - Pobjednik“, a obzirom da samo pobjednici imaju privilegiju objave odgovarajućeg teksta na posebnom odjelu zvanične WWW stranice IARC-a - „International tribune“, i naš rektor će, poslije objave posebne WWW stranice na kojoj je već postavljena informacija o izboru našeg rektora za Naučnika godine 2016., imati priliku da do kraja aprila mjeseca objavi i naučni rad po vlastitom akademskom izboru i usmjerenju unutar ekonomske oblasti.

Misija Međunarodnog Istraživačkog Centra za Dostignuća iz SAD-a je da podržava međunarodnih razvoj nauke, obrazovanja, ekonomije i društvenih oblasti, a u skladu sa zaokruženim aktivnim društvenim, privrednim, istraživačkim, naučnim i obrazovnim radom koji je realizovan u protekle više od četiri decenije, nominacija je bila logičan slijed događaja za rektora, Prof.dr. Ibrahima Jusufranića, a za tako nešto da je dovoljno pogledati stranicu sa rektorovom biografijom na zvaničnoj WWW stranici IARC-a na engleskom jeziku: http://achievementscenter.com/Ibrahim-Jusufranic.

Istovremeno, kako je i bilo vidljivo kod onlajn glasanja, naš rektor je zaista ubjedljivo pobijedio na izboru za „Naučnika godine 2016“ osvojivši više od 70% glasova, ali i jednoglasnom odlukom akademskog žirija u SAD-e, koji je imao konačnu riječ kod donošenja konačne odluke o izboru, u odnosu na druge naučne radnike koji su nominovani iz mnoštva zemalja sa svih kontinenata

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/506 ... _2016.html
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#29849 Re: SDA-All about

Post by Us and them »

Bračni par Izetbegović bez komentara

Image

U nadležnim institucijama i dalje zid šutnje – da li je direktorka Kliničkog centra Sarajevo Sebija Izetbegović, inače supruga člana državnog Predsjedništva Bakira Izetbegovića, imala pravo koristiti službeni automobil ove institucije. Državni ministar bezbjednosti tvrdi da nije. Bračni par Izetbegović još je bez komentara.

“Nepotrebna zloupotreba” - tako je ministar bezbjednosti Bosne i Hercegovine okarakterisao put Sebije Izetbegović kao direktorke zdravstvene institucije službenim vozilom Predsjedništva BiH. Članovi porodica štićenih ličnosti na to nemaju pravo, a sve je propisao Savjet ministara BiH – tvrdi Mektić.

“I zaista mi nije jasno da najodgovorniji funkcioneri, nosioci najviših funkcija državnih, političkih, kako kod hoćete - na jedan tako primitivan način zloupotrebljavaju svoj položaj", kazao je Dragan Mektić, ministar bezbjednosti BiH.

Dileme nema - da direktorka Izetbegović spada u osobe kojima je određena zaštita vozilo Predsjedništva BiH kojim je putovala u Tuzlu morala je pratiti policijska pratnja nadležne agencije.

"To bi podrazumijevalo policijsku pratnju, a na bazi procjena u ovom slučaju SIPA-e i OSA-e. Što u ovom konkretnom slučaju nije bilo tako? Trebaju se izjasniti da li ima ili nema, ja zaista ne znam, to moraju kazati policijske institucije na nivou države Bosne i Hercegovine", poručio je Sadik Ahmetović, bivši ministar bezbjednosti BiH.

"Mogu da navedem da u tom vozilu i na njenom službenom putu do Tuzle nije bilo pripadnika policije, odnosno Direkcije za koordinaciju policijskih tijela u BiH", dodao je Mektić.


Nepoznanica je kada će se javnosti obratiti Sebija Izetbegović, njen suprug, Klinički centar Sarajevo, Direkcija za koordinaciju policijskih tijela BiH, a ni nadležne službe državnog Predsjedništva o svom pravilniku načina korištenja službenih vozila. No, stiže prva rekacija iz SDA.


"Ipak, ovdje se ne radi o nekom odlasku na pijacu gospođe Izetbegović sa ovim službenim autom, radi se o jednoj zvaničnoj posjeti koja je u okviru njenog redovnog posla. Da li su postojali neki sigurnosni razlozi da to tako bude, ja to zaista ne znam, mogu s time špekulisati. O tome će vjerovatno najbolje izjašnjenje dati sama gospođa Izetbegović ili gospodin Bakir Izetbegović", kazao je Safet Softić, potpredsjednik SDA.

Kako saznajemo, krajem prošle godine 27 osoba na državnom nivou imale su službenu pratnju. Fizičku i tehničku zaštitu 24 časa na dan. Podatak o njihovim imenima je tajan, a poražavajuća je informacija da nadležni na upit N1 nisu mogli utvrditi prosječnu visinu troškova zaštite.

"To je događaj koji potvrđuje pravilo njihovog ponašanja – država to sam ja, državno auto je sasvim logično moje lično auto i još jedna potvrda ogromne bahatosti u obnašanju javne funkcije. Ta famozna Škoda i posljedice koje će uslijediti nakon toga mora biti pouka svima onima koji sebe poistovjećuju sa državom", objasnio je Saša Magazinović, SDP BIH.

Prema Uputstvu iz 2005. članovi Predsjedništva imaju po četiri policijska službenika. Uobičajeno su u pratnji tri vozila. Mogu biti i četiri, a u slučaju saznanja o konkretnom ugrožavanju bezbjednosti vrlo važne ličnosti u pratnji može biti, čak, devet vozila. Troškovi nepoznati.

http://ba.n1info.com/a149956/Vijesti/Vi ... -auto.html
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#29850 Re: SDA-All about

Post by Gojeni H »

Chmoljo wrote: ...
Ali bezveze ti je ta prica o navodnom nedostatku empatije. Ne znas moj zivotni put da bi mogao na taj nacin dijeliti pausalne ocjene. Ne znas da li je sada moja pozicija udobna i je li uvijek bila.
Sjooj, Bosnjaka i komunikacije. Namah sebi uzima, jer mu drugi garant hoce metnut. :D
Da ne bi bilo nepoznanica ... nebitni smo ti i ja u ovoj prici. Nisam direktno tebi prebacivao nedostatak empatije. ;-)
Ali uvijek je bilo nelogicno ostajati decenijama u besperspektivnim firmama i misliti da je drzava duzna tebi osigurati platu i doprinose. Da ne kazem bezobrazno.

Ali dobro, gdje ces dirnuti bosnjakov ponos. Niko pametniji i posteniji od njega. A vecina kriticara ne proklinje bezobrazne politicare i lijene uhljebe zbog toga sto kradu i ostecuju drzavu, nego sto i oni ne mogu.

Svi mi to znamo, jer da nije tako, postajala bi ogromna alternativa kleptomanima. Ali nje nema.


:thumbup: :bih:
Post Reply