SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#29826 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sha_ba »

da ti ne bude usko :? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#29827 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by drug_profi »

Velkoski wrote:anketirala? :mrgreen:

:P :P :P
Anektirala, vidis koja su doba bila... i ti vala cjepidlaka ;)
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#29828 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by -LIBERO- »

Daj obustavite tu raspravu na ovoj temi.
Tema je 'Crna hronika'. Zna se sta se misli pod tim.


A ekipa koja zeli raspravljati o 'razgranicenjima' naselja i mahala, koja je zgrada, park, parking prostor i sl.u kojem naselju...pa otvorite temu o tome. Pa bujrum raspravite do detalja
. :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#29829 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Niemand »

.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#29830 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

29. mart 2016. u 11:36
Sarajevo: Jedno lice napalo djevojku, zadobila teške tjelesne povrede


Sarajevska policija je jučer dobila dojavu kako je oko 22 sata napadnuta djevojka u ulici Rate Dugonjića, općina Ilidža.

Naime, IV PU je obaviještena da je fizički napadnuta i povrijeđena H.M., rođena 1990. godine u Rogatici, nastanjena u Sarajevu, od strane R.S. iz Sarajeva.

Povrijeđenoj je ljekarska pomoć ukazana u KCU u Sarajevu, gdje su ljekari konstatovali teške tjelesne povrede glave i na Klinici za neurohirurgiju je zadržana je na daljem liječenju.

O svemu je obaviješten tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu. Uviđaj su obavili policijski službenici koji nastavljaju rad na rasvjetljavanju i dokumentovanju navedenog krivičnog djela, kao i pronalasku izvršioca.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#29831 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by biske »

kao što rekoh http://forum.klix.ba/sarajevo-crna-hron ... #p11683404
biske wrote:
VjecitiStudent wrote:
Kanton Sarajevo, mjesto ugodnog življenja ...
U toku 2014. godine na području Kantona Sarajevo izvršeno je 825 krivičnih djela teških krađa motornih vozila, od čega su 222 ili 26,9% pronađena i vraćena (od strane policije MUP Kantona Sarajevo vraćeno je 75 vozila, MUP-a RS-a – 44, drugih MUP-ova – 25, uz novčanu nadoknadu – četiri i 74 vozila vlasnici su sami pronašli).
U cijeloj Federaciji:
OTUĐENJA MOTORNIH VOZILA
U 2014. godini, izvršeno je 1.208 krivicnih djela otuđenja motornih vozila, manje za 20 djela (1,6 %) u odnosu na uporedni period, od kojih je rasvijetljeno 60 (4,96%).
http://www.fup.gov.ba/wp-content/upload ... t-2014.pdf
vlasnici će se potruditi da, u 2015. godini, po broju pronađenih vozila prestignu MUP. :oops:
http://forum.klix.ba/ismir-jusko-svabo- ... #p12390460
U toku 2015. godine na području Kantona Sarajevo izvršeno je 728 krivičnih djela teških krađa motornih vozila, od čega je 207 ili 28,4% pronađeno i vraćeno (od strane policije MUP Kantona Sarajevo vraćeno je 69 vozila, MUP-a RS-a – 41, drugih MUP-ova – 14, uz novčanu nadoknadu – četiri i 79 vozila vlasnici su sami pronašli).
Budi vlasnik!!! :sax:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#29832 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

#VlasnikeUPoliciju
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#29833 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Thorgerson »

I ovih 69 sto su vratili sigurno od nekih guzonja. Pa se morali dodatno potrudit.

Ko onomad sto nadjose mobitel od one gospodje. Ne sjecam se sta tacno bi. Znam samo da su mobitel ekspresno pronasli.

A ova kradja automobila je cista obijest i besqrac vladajucih struktura i policije. Na ovako malo prostoru toliko automobila da se ukrade. Zalosno. Bukvalno divlji zapad.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#29834 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Chmoljo »

Thorgerson wrote:I ovih 69 sto su vratili sigurno od nekih guzonja. Pa se morali dodatno potrudit.

Ko onomad sto nadjose mobitel od one gospodje. Ne sjecam se sta tacno bi. Znam samo da su mobitel ekspresno pronasli.

A ova kradja automobila je cista obijest i besqrac vladajucih struktura i policije. Na ovako malo prostoru toliko automobila da se ukrade. Zalosno. Bukvalno divlji zapad.
sudinicin sin.
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#29835 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zipoo »

http://imgur.com/AYasqQR

Je li ovo sigurno ? :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29836 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by _BataZiv_0809 »

zipoo wrote:http://imgur.com/AYasqQR

Je li ovo sigurno ? :?
:?
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#29837 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Fox_Fox »

zipoo wrote:http://imgur.com/AYasqQR

Je li ovo sigurno ? :?
JBG fantomska zgrada, niko ne zna čija je i za šta služi pa se i ptice zabijaju u nju.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#29838 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Truba »

na vili park otpalo je jedno staklo nedavno :run:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#29839 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by esmasaric »

Zar tu redovno ne vise reklamni plakati, ako je to ista zgrada?
Inače ništa me ne čudi. Na Obali, u blizini hotela Presidenta i onog turskog restorana je otpao komad fasade na cestu, i to lijep komad.
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#29840 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Fox_Fox »

Zna li neko šta ovi helikopteri lete ovako nisko svako veče. Znači kuća se tresne.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#29841 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kloniran »

sto si pravio kucu na brdu :D
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#29842 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tercius »

Fox_Fox wrote:Zna li neko šta ovi helikopteri lete ovako nisko svako veče. Znači kuća se tresne.
Redovni trenazni letovi EUFOR-a.Kako god fino je vidjet' onaj Blackhawk nad' Sarajevom.
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#29843 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Fox_Fox »

Tercius wrote:
Fox_Fox wrote:Zna li neko šta ovi helikopteri lete ovako nisko svako veče. Znači kuća se tresne.
Redovni trenazni letovi EUFOR-a.Kako god fino je vidjet' onaj Blackhawk nad' Sarajevom.
Vidim da su letovi na relaciji Butmir, baza Rajlovac.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#29844 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by __Phoenix__ »

To ti lijepo vidjeti?
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#29845 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tercius »

Fox_Fox wrote:
Tercius wrote:
Fox_Fox wrote:Zna li neko šta ovi helikopteri lete ovako nisko svako veče. Znači kuća se tresne.
Redovni trenazni letovi EUFOR-a.Kako god fino je vidjet' onaj Blackhawk nad' Sarajevom.
Vidim da su letovi na relaciji Butmir, baza Rajlovac.
Ma obicno oni idu u 2 pravca,jedan je preko Rajlovca kotlina prema Ze,a druga je oko grada pa preko S.Grada pa dalje Trebevic pa preko Jahorine krug na Butmir.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#29846 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kloniran »

ima i treca

rajlovac- hadzici
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#29847 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by VjecitiStudent »

Tako to radi Ćosićeva i Juskova policija ...
Jučer poslije podne 17:30h dolazimo supruga i ja u ambulantu predajemo zdravstvenu knjižicu i govorimo sestrama što rade da sin ima visoku temp. i osip po tijelu, kažu da izađemo van čekaonice. I tako mi čekamo do 20:00 h kad u jednom trenutku se javi netko s kartoteke i reće da nas doktor neće primiti jer je završio smjenu i ispunio normu za danas. Jedan od roditelja se pobunio i rekao, u redu neka mi netko potpiše da neće primiti dijete poslije dva i pol sata čekanja . U tom trenutku izlazi dr. pedijatar koji kaže da možemo ostati tu ali ćemo biti zaključani do ujutro. Jedan od radnika na kartoteci zove policiju ničim izazvan i policija stiže u rekordnom roku ali to nije samo patrola . Dolazi jedinica za podršku od pet specijalaca i počinju se "kriviti" na nas roditelje djece i tjerati nas napolje zajedno s tom bolesnom djecom. Tada sam ja pukao i pitao ih dali su zaista došli na pedijatriju da istjeraju nas s djecom, ipak jesu. Kaže jedan , nemoj ba da ti bezveze pišem prijavu a ja ga pitam zbog kojeg prekršaja molim te mi reci? I tako smo mi završili na ulici s djecom koja su imala tem. I do 39 stepeni ! I kome čovjek da se žali ???
(preneseno sa FB)
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#29848 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tercius »

Ne lete nasi nochu bez velike muke tako da vjerujem da je ovo EUFOR.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#29849 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Sodom1 »

VjecitiStudent wrote:Tako to radi Ćosićeva i Juskova policija ...
Jučer poslije podne 17:30h dolazimo supruga i ja u ambulantu predajemo zdravstvenu knjižicu i govorimo sestrama što rade da sin ima visoku temp. i osip po tijelu, kažu da izađemo van čekaonice. I tako mi čekamo do 20:00 h kad u jednom trenutku se javi netko s kartoteke i reće da nas doktor neće primiti jer je završio smjenu i ispunio normu za danas. Jedan od roditelja se pobunio i rekao, u redu neka mi netko potpiše da neće primiti dijete poslije dva i pol sata čekanja . U tom trenutku izlazi dr. pedijatar koji kaže da možemo ostati tu ali ćemo biti zaključani do ujutro. Jedan od radnika na kartoteci zove policiju ničim izazvan i policija stiže u rekordnom roku ali to nije samo patrola . Dolazi jedinica za podršku od pet specijalaca i počinju se "kriviti" na nas roditelje djece i tjerati nas napolje zajedno s tom bolesnom djecom. Tada sam ja pukao i pitao ih dali su zaista došli na pedijatriju da istjeraju nas s djecom, ipak jesu. Kaže jedan , nemoj ba da ti bezveze pišem prijavu a ja ga pitam zbog kojeg prekršaja molim te mi reci? I tako smo mi završili na ulici s djecom koja su imala tem. I do 39 stepeni ! I kome čovjek da se žali ???
(preneseno sa FB)
Troljanje , ali to je i jedna od svrha interneta
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#29850 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Truba »

za trolere takvog kalibra treba uvesti zatvorske kazne
Locked