SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#29776 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29777 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
pa teheranka bas i nije orijentir al eto kao sto mnogi mjesaju karingtonku sa vizom i slzateznistub wrote:To o čemu ti uporno pišeš su lokalizmi, stvari i mjesta koja znaju samo oni koji zive u neposrednoj blizini tog objekta, a druga je stvar teta razapeta, dva žiranta, ćeka, i ono što sam do sada nabrojao da se ne ponavljam.supercali wrote: sta je bilo sada?
pa znas li ti gdje je betonara ili taj neki granap kojeg svi u b potoku znaju i sl
kao sto ja ne znam gdje je na bistriku husina cesma camilova koliba i sl niti me to zanima
znam ja dosta o gradu al znati kako se zove neka zgrada i nije bas neka referenca sto se tice znanja
kao sto rekoh znas li gdje je taj granap ili gdje je pancirka?
Isto bi bilo kad bi ja tebe ili nekog ko nije sa čengić Vile pitao znas li gdje je ćošak, šokov ulaz, krug??? to zna samo ko je iz te mahale ostali nisu duzni i ne mogu znati. Ali ono što je opštepoznato i nešto što se koristi u svakodnevnom razgovoru i lokalitetima koji su u većini slučajeva orjentiri je nešto sasvim drugo!
veci je orijentir hepok
pancirka nije lokalizam pa mi ne odgovori
al eto kao sto neko gore rece sini mi se sodom najlakse je lijepiti etikete i ta prica znas otkad sam ja ovdje ja sam ba stara sarajevska familija ostalo ako ne zna sto ja znam je sljego i sl
a krug je kad udjes u slijepu kod obdanista pa gore ispred 3 zgrade cosak takodje znam a sokov ulaz nisam siguran 100% mjesam 2 ulaza
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29778 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
ovdje uopste nema razgranicenja opstina al si upravu to za entitetske linijeTercius wrote:Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
ja prvi znam samo da je ona ulica prije bus stanice njihove tamo prema aerodromu linija
s druge strane izmedju onih zgrada ja mislim samoda lokalci znaju tacnu liniju
tamo ja imao djevojku i pola zgrade joj bilo u federaciji a druga polovina bila u rs
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#29779 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Teheranka nije orijentir? Svašta...supercali wrote: pa teheranka bas i nije orijentir al eto kao sto mnogi mjesaju karingtonku sa vizom i sl
veci je orijentir hepok
pancirka nije lokalizam pa mi ne odgovori
al eto kao sto neko gore rece sini mi se sodom najlakse je lijepiti etikete i ta prica znas otkad sam ja ovdje ja sam ba stara sarajevska familija ostalo ako ne zna sto ja znam je sljego i sl
a krug je kad udjes u slijepu kod obdanista pa gore ispred 3 zgrade cosak takodje znam a sokov ulaz nisam siguran 100% mjesam 2 ulaza
Za pancirku sam ti odgovorio. Ne vidjeh iz prve pa sam prepravio post od ranije. Dobro znam gdje je pancirka...
Za krug znas samo ako si ti ili neko tvoj iz kruga, isto i za ćošak, i nisu tri nego četiri zgrade...
- Tercius
- Posts: 1572
- Joined: 21/01/2011 19:51
#29780 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Znam koja je to zgrada imam jednog druga tu,medjutim ja do neki dan nisam znao ss recimo onaj dio puta prema trebevicu od vraca kad se ide i koji prolazi spomenik u duzini nekih cca 30m pripada kantonu i komplet plato spomenika sa strane koja gleda prema rs.supercali wrote:ovdje uopste nema razgranicenja opstina al si upravu to za entitetske linijeTercius wrote:Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
ja prvi znam samo da je ona ulica prije bus stanice njihove tamo prema aerodromu linija
s druge strane izmedju onih zgrada ja mislim samoda lokalci znaju tacnu liniju
tamo ja imao djevojku i pola zgrade joj bilo u federaciji a druga polovina bila u rs
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29781 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdanistezateznistub wrote:Teheranka nije orijentir? Svašta...supercali wrote: pa teheranka bas i nije orijentir al eto kao sto mnogi mjesaju karingtonku sa vizom i sl
veci je orijentir hepok
pancirka nije lokalizam pa mi ne odgovori
al eto kao sto neko gore rece sini mi se sodom najlakse je lijepiti etikete i ta prica znas otkad sam ja ovdje ja sam ba stara sarajevska familija ostalo ako ne zna sto ja znam je sljego i sl
a krug je kad udjes u slijepu kod obdanista pa gore ispred 3 zgrade cosak takodje znam a sokov ulaz nisam siguran 100% mjesam 2 ulaza
Za pancirku sam ti odgovorio. Ne vidjeh iz prve pa sam prepravio post od ranije. Dobro znam gdje je pancirka...
Za krug znas samo ako si ti ili neko tvoj iz kruga, isto i za ćošak, i nisu tri nego četiri zgrade...
teheranka i nije orijentir
orjentir tu je ona skola za specijalnu djecu i sada bosmal
koliko njih zna gdje je jatov neboder?
koliko njih zna za simpo neboder?
a i ako ne zna koga boli briga je li se iza veterine ona zvala solidarnost ili nije tako da to nema veze je li ko sljego odakle ili ne
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29782 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
zgrada je tamo kod garaza onih lijevoTercius wrote:Znam koja je to zgrada imam jednog druga tu,medjutim ja do neki dan nisam znao ss recimo onaj dio puta prema trebevicu od vraca kad se ide i koji prolazi spomenik u duzini nekih cca 30m pripada kantonu i komplet plato spomenika sa strane koja gleda prema rs.supercali wrote:ovdje uopste nema razgranicenja opstina al si upravu to za entitetske linijeTercius wrote:Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
ja prvi znam samo da je ona ulica prije bus stanice njihove tamo prema aerodromu linija
s druge strane izmedju onih zgrada ja mislim samoda lokalci znaju tacnu liniju
tamo ja imao djevojku i pola zgrade joj bilo u federaciji a druga polovina bila u rs
da bi usao u ulicu autom moras ici kroz rs
a to tamo iza brda pojma nemam nikako
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#29783 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Pa covjek ima "Fetiš" da udara u golfove. Sprijeda ili odozada.irconbih wrote: Ovaj kloc s motorom se u subotu oko 10-11, malo dalje odavde, kod pekare ispred Merkura, isto zakuco u Golfa 4, al s ledja. Ubjedjivo se s covjekom 15-tak minuta. Otkino sebi prednji blatobran. Nesto terso, mlataro rukama. Covjeku valjda dopizdilo da ceka miliciju jer nije bilo stete na autu i pokupio se. I ovaj skupio motor i razgulio. Izgleda mu nije bilo dovoljno.
Treba to razumjeti, nije on kriv.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#29784 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Sinak, kao neko ko je dobar dio života proveo među te 4 zgrade, vjeruj mi na rijec...supercali wrote: 3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
-
Nepass
- Posts: 1903
- Joined: 11/09/2015 16:44
#29785 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
I meni je ovo chvila, nego jeli ilije engela otoka?muha_sa wrote:BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo![]()
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.![]()
nekad sam i ja tako konto
- muha_sa
- Posts: 140361
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#29786 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
nije ni Ilije Engela ni Gradačačka Otoka.Nepass wrote:I meni je ovo chvila, nego jeli ilije engela otoka?muha_sa wrote:BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo![]()
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.![]()
nekad sam i ja tako konto
Otoka je Brčanska i Žrtava fašizma i ENDE
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29787 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
imas dugu imas tamo prema toplanama i imas onu odmah pored obdanista i tu je krugzateznistub wrote:Sinak, kao neko ko je dobar dio života proveo među te 4 zgrade, vjeruj mi na rijec...supercali wrote: 3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
4 su ako racunas ovu do igralista al ona ne cini krug
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29788 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
c vilu i otoku dijeli ona ulica sto ide s mosta gore prema aneksu pravo stanes na most okrenes se prema mojmilu i gledas uz ulicuNepass wrote:I meni je ovo chvila, nego jeli ilije engela otoka?muha_sa wrote:BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo![]()
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.![]()
nekad sam i ja tako konto
sve lijevo je c vila sve desno je otoka
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#29789 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
kako god ti kazes...supercali wrote:imas dugu imas tamo prema toplanama i imas onu odmah pored obdanista i tu je krugzateznistub wrote:Sinak, kao neko ko je dobar dio života proveo među te 4 zgrade, vjeruj mi na rijec...supercali wrote: 3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
4 su ako racunas ovu do igralista al ona ne cini krug
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83383
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#29790 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Čengitj vila 2BadBoy wrote:Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka![]()
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29791 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
pa to je logicno eto vidis da se ne mozes praviti pametan ni u svom krugu a kamoli dalje a onda pricas kako se ponosilo sto se znalo o gradu i slzateznistub wrote: kako god ti kazes...
odakle li si ti sljego onda?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83383
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#29792 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Evo moji su sljegli 50-tih, pa odsljegli 70-tih i 80-tih, ja sljego 2000-tih, pa znam vecinu tih naziva, jer me interesovalo.
Koga ne interesuje, ne moze ni znati, ali to ne znaci da je nakaradan, papak, vakav nakav. Ima ba ljudi koji su operisani od svega i kojima puca qrtz kako se zgrada zove.
Koga ne interesuje, ne moze ni znati, ali to ne znaci da je nakaradan, papak, vakav nakav. Ima ba ljudi koji su operisani od svega i kojima puca qrtz kako se zgrada zove.
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#29793 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Ti bolan ne bio, blage veze nemas sta prićaš. Jel' ti to jasno?supercali wrote:pa to je logicno eto vidis da se ne mozes praviti pametan ni u svom krugu a kamoli dalje a onda pricas kako se ponosilo sto se znalo o gradu i slzateznistub wrote: kako god ti kazes...
odakle li si ti sljego onda?
Krug je UVIJEK činio četiri zgrade:
-zgrada 1 (tri ulaza) koja je preko puta ulaza u vrtić
-zgrada 2 do nje kooja se djelomično naslanja na nju (tri ulaza)
-zgrada 3 ispred kotlovnice (tri ulaza)
-zgrada 4 preko puta zgrade 2 (tri ulaza)
i fakat haj nađi nekog drugog pa njemu konriraj, jer si tu ekspert...
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79539
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#29794 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
on bolan sve zna... biologija, geodezija, geografija, historija, religija, sport, mahalaština, ljubav, sex, politika... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti! 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29795 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
krug su cinile i danas cine tvoje zgrada 2 3 i 4
ova direktno preko puta obdanista je nije krug
ona koja je uz te 3 zgrade jer je odvojena od ostalih zgrada u gradacackoj je sasvim nesto drugo zajedno s njima a ne krug
ova direktno preko puta obdanista je nije krug
ona koja je uz te 3 zgrade jer je odvojena od ostalih zgrada u gradacackoj je sasvim nesto drugo zajedno s njima a ne krug
- zateznistub
- Posts: 15528
- Joined: 29/07/2010 13:55
- Location: Down Under
#29796 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Izgleda...Velkoski wrote:on bolan sve zna... biologija, geodezija, geografija, historija, religija, sport, mahalaština, ljubav, sex, politika... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti!
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29797 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
x se ne razumijem ostalo hvala i molit cu lijepoVelkoski wrote:on bolan sve zna... biologija x, geodezija x, geografija, historija, religijax, sport, mahalaštinax, ljubav, sex, politikax... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti!
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29798 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
nisi jedini koji zivi tu ili u blizini i koji je zivio citav svoj zivotzateznistub wrote:Izgleda...Velkoski wrote:on bolan sve zna... biologija, geodezija, geografija, historija, religija, sport, mahalaština, ljubav, sex, politika... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti!jbt, hej bolan, proveo tu svoje najbolje godine, mladost, u ratu živio tu i onda treba da se natežem s njim koliko tu ima zgrada...
dakle ne pravi se pametan i onda nekome dijelis etikete odakle si sljego ovo ono ja sam urban svi ostali papci i sl
- Edin H.
- Posts: 53549
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#29799 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
Nije nikada ni bilo.BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo![]()
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#29800 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4
steta sto je bolnica prije marijin dvoraEdin H. wrote:Nije nikada ni bilo.BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo![]()
