SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#29776 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tercius »

Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29777 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: sta je bilo sada?
pa znas li ti gdje je betonara ili taj neki granap kojeg svi u b potoku znaju i sl
kao sto ja ne znam gdje je na bistriku husina cesma camilova koliba i sl niti me to zanima
znam ja dosta o gradu al znati kako se zove neka zgrada i nije bas neka referenca sto se tice znanja
kao sto rekoh znas li gdje je taj granap ili gdje je pancirka?
To o čemu ti uporno pišeš su lokalizmi, stvari i mjesta koja znaju samo oni koji zive u neposrednoj blizini tog objekta, a druga je stvar teta razapeta, dva žiranta, ćeka, i ono što sam do sada nabrojao da se ne ponavljam.

Isto bi bilo kad bi ja tebe ili nekog ko nije sa čengić Vile pitao znas li gdje je ćošak, šokov ulaz, krug??? to zna samo ko je iz te mahale ostali nisu duzni i ne mogu znati. Ali ono što je opštepoznato i nešto što se koristi u svakodnevnom razgovoru i lokalitetima koji su u većini slučajeva orjentiri je nešto sasvim drugo!
pa teheranka bas i nije orijentir al eto kao sto mnogi mjesaju karingtonku sa vizom i sl
veci je orijentir hepok
pancirka nije lokalizam pa mi ne odgovori
al eto kao sto neko gore rece sini mi se sodom najlakse je lijepiti etikete i ta prica znas otkad sam ja ovdje ja sam ba stara sarajevska familija ostalo ako ne zna sto ja znam je sljego i sl

a krug je kad udjes u slijepu kod obdanista pa gore ispred 3 zgrade cosak takodje znam a sokov ulaz nisam siguran 100% mjesam 2 ulaza
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29778 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

Tercius wrote:Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
ovdje uopste nema razgranicenja opstina al si upravu to za entitetske linije
ja prvi znam samo da je ona ulica prije bus stanice njihove tamo prema aerodromu linija
s druge strane izmedju onih zgrada ja mislim samoda lokalci znaju tacnu liniju

tamo ja imao djevojku i pola zgrade joj bilo u federaciji a druga polovina bila u rs
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29779 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: pa teheranka bas i nije orijentir al eto kao sto mnogi mjesaju karingtonku sa vizom i sl
veci je orijentir hepok
pancirka nije lokalizam pa mi ne odgovori
al eto kao sto neko gore rece sini mi se sodom najlakse je lijepiti etikete i ta prica znas otkad sam ja ovdje ja sam ba stara sarajevska familija ostalo ako ne zna sto ja znam je sljego i sl

a krug je kad udjes u slijepu kod obdanista pa gore ispred 3 zgrade cosak takodje znam a sokov ulaz nisam siguran 100% mjesam 2 ulaza
Teheranka nije orijentir? Svašta...
Za pancirku sam ti odgovorio. Ne vidjeh iz prve pa sam prepravio post od ranije. Dobro znam gdje je pancirka...

Za krug znas samo ako si ti ili neko tvoj iz kruga, isto i za ćošak, i nisu tri nego četiri zgrade...
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#29780 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Tercius »

supercali wrote:
Tercius wrote:Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
ovdje uopste nema razgranicenja opstina al si upravu to za entitetske linije
ja prvi znam samo da je ona ulica prije bus stanice njihove tamo prema aerodromu linija
s druge strane izmedju onih zgrada ja mislim samoda lokalci znaju tacnu liniju

tamo ja imao djevojku i pola zgrade joj bilo u federaciji a druga polovina bila u rs
Znam koja je to zgrada imam jednog druga tu,medjutim ja do neki dan nisam znao ss recimo onaj dio puta prema trebevicu od vraca kad se ide i koji prolazi spomenik u duzini nekih cca 30m pripada kantonu i komplet plato spomenika sa strane koja gleda prema rs.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29781 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: pa teheranka bas i nije orijentir al eto kao sto mnogi mjesaju karingtonku sa vizom i sl
veci je orijentir hepok
pancirka nije lokalizam pa mi ne odgovori
al eto kao sto neko gore rece sini mi se sodom najlakse je lijepiti etikete i ta prica znas otkad sam ja ovdje ja sam ba stara sarajevska familija ostalo ako ne zna sto ja znam je sljego i sl

a krug je kad udjes u slijepu kod obdanista pa gore ispred 3 zgrade cosak takodje znam a sokov ulaz nisam siguran 100% mjesam 2 ulaza
Teheranka nije orijentir? Svašta...
Za pancirku sam ti odgovorio. Ne vidjeh iz prve pa sam prepravio post od ranije. Dobro znam gdje je pancirka...

Za krug znas samo ako si ti ili neko tvoj iz kruga, isto i za ćošak, i nisu tri nego četiri zgrade...
3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
teheranka i nije orijentir
orjentir tu je ona skola za specijalnu djecu i sada bosmal
koliko njih zna gdje je jatov neboder?
koliko njih zna za simpo neboder?
a i ako ne zna koga boli briga je li se iza veterine ona zvala solidarnost ili nije tako da to nema veze je li ko sljego odakle ili ne
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29782 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

Tercius wrote:
supercali wrote:
Tercius wrote:Ajd to razgranicenje opstina je b.o, medjutim koliko nas zna granice rs i kantona.Na vise mjesta sam nailazio na situacije tipa trcis trcis rs pa 50"metara kanton pa opet rs.
ovdje uopste nema razgranicenja opstina al si upravu to za entitetske linije
ja prvi znam samo da je ona ulica prije bus stanice njihove tamo prema aerodromu linija
s druge strane izmedju onih zgrada ja mislim samoda lokalci znaju tacnu liniju

tamo ja imao djevojku i pola zgrade joj bilo u federaciji a druga polovina bila u rs
Znam koja je to zgrada imam jednog druga tu,medjutim ja do neki dan nisam znao ss recimo onaj dio puta prema trebevicu od vraca kad se ide i koji prolazi spomenik u duzini nekih cca 30m pripada kantonu i komplet plato spomenika sa strane koja gleda prema rs.
zgrada je tamo kod garaza onih lijevo
da bi usao u ulicu autom moras ici kroz rs
a to tamo iza brda pojma nemam nikako
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#29783 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zdruzdjo »

irconbih wrote: Ovaj kloc s motorom se u subotu oko 10-11, malo dalje odavde, kod pekare ispred Merkura, isto zakuco u Golfa 4, al s ledja. Ubjedjivo se s covjekom 15-tak minuta. Otkino sebi prednji blatobran. Nesto terso, mlataro rukama. Covjeku valjda dopizdilo da ceka miliciju jer nije bilo stete na autu i pokupio se. I ovaj skupio motor i razgulio. Izgleda mu nije bilo dovoljno.
Pa covjek ima "Fetiš" da udara u golfove. Sprijeda ili odozada.
Treba to razumjeti, nije on kriv.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29784 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: 3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
Sinak, kao neko ko je dobar dio života proveo među te 4 zgrade, vjeruj mi na rijec... :-)
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#29785 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Nepass »

muha_sa wrote:
BadBoy wrote:

Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.
:lol:

nekad sam i ja tako konto :D
I meni je ovo chvila, nego jeli ilije engela otoka?
User avatar
muha_sa
Posts: 140361
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#29786 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »

Nepass wrote:
muha_sa wrote:
BadBoy wrote:

Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.
:lol:

nekad sam i ja tako konto :D
I meni je ovo chvila, nego jeli ilije engela otoka?
nije ni Ilije Engela ni Gradačačka Otoka.

Otoka je Brčanska i Žrtava fašizma i ENDE :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29787 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: 3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
Sinak, kao neko ko je dobar dio života proveo među te 4 zgrade, vjeruj mi na rijec... :-)
imas dugu imas tamo prema toplanama i imas onu odmah pored obdanista i tu je krug
4 su ako racunas ovu do igralista al ona ne cini krug
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29788 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

Nepass wrote:
muha_sa wrote:
BadBoy wrote:

Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.
:lol:

nekad sam i ja tako konto :D
I meni je ovo chvila, nego jeli ilije engela otoka?
c vilu i otoku dijeli ona ulica sto ide s mosta gore prema aneksu pravo stanes na most okrenes se prema mojmilu i gledas uz ulicu
sve lijevo je c vila sve desno je otoka
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29789 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote:
zateznistub wrote:
supercali wrote: 3 zgrade osim ako ne racunas oni spojenu kao dvije ili obdaniste
Sinak, kao neko ko je dobar dio života proveo među te 4 zgrade, vjeruj mi na rijec... :-)
imas dugu imas tamo prema toplanama i imas onu odmah pored obdanista i tu je krug
4 su ako racunas ovu do igralista al ona ne cini krug
kako god ti kazes... :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29790 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by _BataZiv_0809 »

BadBoy wrote:
muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?

Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
Čengitj vila 2
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29791 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote: kako god ti kazes... :-)
pa to je logicno eto vidis da se ne mozes praviti pametan ni u svom krugu a kamoli dalje a onda pricas kako se ponosilo sto se znalo o gradu i sl
odakle li si ti sljego onda?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29792 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by _BataZiv_0809 »

Evo moji su sljegli 50-tih, pa odsljegli 70-tih i 80-tih, ja sljego 2000-tih, pa znam vecinu tih naziva, jer me interesovalo.

Koga ne interesuje, ne moze ni znati, ali to ne znaci da je nakaradan, papak, vakav nakav. Ima ba ljudi koji su operisani od svega i kojima puca qrtz kako se zgrada zove. :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29793 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote:
zateznistub wrote: kako god ti kazes... :-)
pa to je logicno eto vidis da se ne mozes praviti pametan ni u svom krugu a kamoli dalje a onda pricas kako se ponosilo sto se znalo o gradu i sl
odakle li si ti sljego onda?
Ti bolan ne bio, blage veze nemas sta prićaš. Jel' ti to jasno?

Krug je UVIJEK činio četiri zgrade:

-zgrada 1 (tri ulaza) koja je preko puta ulaza u vrtić
-zgrada 2 do nje kooja se djelomično naslanja na nju (tri ulaza)
-zgrada 3 ispred kotlovnice (tri ulaza)
-zgrada 4 preko puta zgrade 2 (tri ulaza)


i fakat haj nađi nekog drugog pa njemu konriraj, jer si tu ekspert...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#29794 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Velkoski »

on bolan sve zna... biologija, geodezija, geografija, historija, religija, sport, mahalaština, ljubav, sex, politika... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti! :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29795 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

krug su cinile i danas cine tvoje zgrada 2 3 i 4
ova direktno preko puta obdanista je nije krug
ona koja je uz te 3 zgrade jer je odvojena od ostalih zgrada u gradacackoj je sasvim nesto drugo zajedno s njima a ne krug
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29796 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

Velkoski wrote:on bolan sve zna... biologija, geodezija, geografija, historija, religija, sport, mahalaština, ljubav, sex, politika... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti! :mrgreen:
Izgleda... :-) jbt, hej bolan, proveo tu svoje najbolje godine, mladost, u ratu živio tu i onda treba da se natežem s njim koliko tu ima zgrada...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29797 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

Velkoski wrote:on bolan sve zna... biologija x, geodezija x, geografija, historija, religijax, sport, mahalaštinax, ljubav, sex, politikax... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti! :mrgreen:
x se ne razumijem ostalo hvala i molit cu lijepo
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29798 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
Velkoski wrote:on bolan sve zna... biologija, geodezija, geografija, historija, religija, sport, mahalaština, ljubav, sex, politika... čovjek je doktor svih oblasti i ne raspravljaj se džaba s njim, ne možeš pobijediti! :mrgreen:
Izgleda... :-) jbt, hej bolan, proveo tu svoje najbolje godine, mladost, u ratu živio tu i onda treba da se natežem s njim koliko tu ima zgrada...
nisi jedini koji zivi tu ili u blizini i koji je zivio citav svoj zivot
dakle ne pravi se pametan i onda nekome dijelis etikete odakle si sljego ovo ono ja sam urban svi ostali papci i sl
User avatar
Edin H.
Posts: 53549
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#29799 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Edin H. »

BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Nije nikada ni bilo. :oops:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29800 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

Edin H. wrote:
BadBoy wrote:
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Nije nikada ni bilo. :oops:
steta sto je bolnica prije marijin dvora
Locked