SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#29751 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by radiša »

muha_sa wrote:
vracah se sa pijace
jesi sta pazario? :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#29752 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »

radiša wrote:
muha_sa wrote:
vracah se sa pijace
jesi sta pazario? :lol:
nisam išo da šta pazarim vec hodo okolo ne bil sreo kojeg zemu :D
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#29753 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by JanuaryJones »

muha_sa wrote:
JThomas wrote:znao sam. ZNAO SAM :lol: :lol:

hajde bar se vidi bivša zelena pijaca pa nije ni daleko...
vracah se sa pijace kad se ovo desilo :-) mislim da nije ništa strašno, prije neg je hitna došla usto je u sjedeci položaj.
ovaj covo iz golfa sav istraumiran :-)
I ja sam bila na pijaci ali sam izgleda prošla prije ovoga, oko 3 ;)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#29754 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Sjeba cojku Golfa dzabe :roll:

Maloprije sudar kod BBI banke u Titovoj. Hanuma sa Matrixom zakočila neki deda sa nečim kockastim tipa Dahitasu-a zakucao u nju i onda na njih naleti Audi 6 sa dvojicom klinaca od cca 18 do 20 godina zakace dedu odvale kompletnu desnu lafetu i točak od ono malo čudo od Dahitasu-a...Izašli klinci iz Audija sjebali se ko foke drže se za glavu i gledaju odvaljen točak.
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#29755 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by BadBoy »

muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?

Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#29756 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zigson »

BadBoy wrote:
muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?

Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
ovo se ko čvila vodi ja mislim
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#29757 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »

BadBoy wrote:
muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?

Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
otpozdrav sa Č.Vile Starom Gradu u kojem sam živio prije neg sam doselio na Č.Vilu :D

naselje Otoka---granica rijeka Miljacka s jedne strane--s druge ulica koja vodi od mosta ka bivšoj kasarni Viktor Bubanj
Image

Image
irconbih
Posts: 538
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#29758 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by irconbih »

muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Ovaj kloc s motorom se u subotu oko 10-11, malo dalje odavde, kod pekare ispred Merkura, isto zakuco u Golfa 4, al s ledja. Ubjedjivo se s covjekom 15-tak minuta. Otkino sebi prednji blatobran. Nesto terso, mlataro rukama. Covjeku valjda dopizdilo da ceka miliciju jer nije bilo stete na autu i pokupio se. I ovaj skupio motor i razgulio. Izgleda mu nije bilo dovoljno.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29759 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

BadBoy wrote:
muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?

Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
cengic vila 2
znaci od mosta do mosta
mislim da je medju rijetkim naseljima gdje se tacno znaju granice
miljacka sa jedne brdo sa druge i sa strane su dvije ulice koje idu od mosta prema gore
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#29760 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by BadBoy »

muha_sa wrote:
BadBoy wrote:
muha_sa wrote:Nikad oni nece naucit gdje je sarajevsko naselje Otoka :-)

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /160328088
Pa zar ovo nije Otoka? Ako nije, koje je naselje?

Srdačan pozdrav iz Starog Grada.
otpozdrav sa Č.Vile Starom Gradu u kojem sam živio prije neg sam doselio na Č.Vilu :D

naselje Otoka---granica rijeka Miljacka s jedne strane--s druge ulica koja vodi od mosta ka bivšoj kasarni Viktor Bubanj
Image

Image
Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#29761 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by muha_sa »

BadBoy wrote:

Hahah zato mi imamo elegantno rješenje, sve poslije M.Dvora nije Sarajevo :D
Hvala u svakom slučaju, eto naučih danas nešto novo jer sam bio ubijeđen da je ovo Otoka.
:lol:

nekad sam i ja tako konto :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29762 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

Živo me zanima odakle su šljegli oni klix novinari...dobro nisu napisali da se udes desio na eliĐi...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29763 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:Živo me zanima odakle su šljegli oni klix novinari...dobro nisu napisali da se udes desio na eliĐi...
bad boy nije sljego pa nije znao koje je naselje
znaci bezveze se ofiras
odakle je ko sljego nema veze sa ovim
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29764 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote:
zateznistub wrote:Živo me zanima odakle su šljegli oni klix novinari...dobro nisu napisali da se udes desio na eliĐi...
bad boy nije sljego pa nije znao koje je naselje
znaci bezveze se ofiras
odakle je ko sljego nema veze sa ovim
o Respo, i te kako ima...ali ne da mi se ni pisati ni objašnjavati... :-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29765 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote:
zateznistub wrote:Živo me zanima odakle su šljegli oni klix novinari...dobro nisu napisali da se udes desio na eliĐi...
bad boy nije sljego pa nije znao koje je naselje
znaci bezveze se ofiras
odakle je ko sljego nema veze sa ovim
o Respo, i te kako ima...ali ne da mi se ni pisati ni objašnjavati... :-)
vidis da nema
kao sto rekoh badboy nije sljego pa je mislio da je otoka
ni ja ne znam granicu buca i boljakovog potoka
gore po starom gradu nemam pojma dokle je koja mahala tako da to nema veze je li ko sljego ili nije

ovo ima veze samo za ozbiljnoscu novinara kako rade svoj posao jer on kao novinar bi trebao znati ili bar se raspitati nebitno gdje se rodio
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29766 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: vidis da nema
kao sto rekoh badboy nije sljego pa je mislio da je otoka
ni ja ne znam granicu buca i boljakovog potoka
gore po starom gradu nemam pojma dokle je koja mahala tako da to nema veze je li ko sljego ili nije

ovo ima veze samo za ozbiljnoscu novinara kako rade svoj posao jer on kao novinar bi trebao znati ili bar se raspitati nebitno gdje se rodio
Ne moj da opet povlačimo onu priču od neki dan kako građani ne znaju pojmove tipa "teheranke", nije da je neki istorijski ili bitan geografski toponim, ali...ne znai u sopstvenomk gradu pojmove, "teheranka", "papagajka", "kofla" te Šibica" meni jednostavno nije jasna...ali svakom svoje..glede badboya, veze nemam ni ko je ni oklen je, mislio sam na pisca članka...a ona šuplja o granici na Marijin dvoru mačku o rep...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29767 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: vidis da nema
kao sto rekoh badboy nije sljego pa je mislio da je otoka
ni ja ne znam granicu buca i boljakovog potoka
gore po starom gradu nemam pojma dokle je koja mahala tako da to nema veze je li ko sljego ili nije

ovo ima veze samo za ozbiljnoscu novinara kako rade svoj posao jer on kao novinar bi trebao znati ili bar se raspitati nebitno gdje se rodio
Ne moj da opet povlačimo onu priču od neki dan kako građani ne znaju pojmove tipa "teheranke", nije da je neki istorijski ili bitan geografski toponim, ali...ne znai u sopstvenomk gradu pojmove, "teheranka", "papagajka", "kofla" te Šibica" meni jednostavno nije jasna...ali svakom svoje..glede badboya, veze nemam ni ko je ni oklen je, mislio sam na pisca članka...a ona šuplja o granici na Marijin dvoru mačku o rep...
pa eto vidis kako si sam sebi skocio u stomak
ako su tebi ovi sljegli ovim carsijanerima si i ti neko ko je iza marijin dvora tako da si i ti neki dosljo sljego ovakav onakav
ma en znam ni ja badboya samo vidjeh da pise ja sam iz starog grada a ne znam koji je dio i sl

opet i ta prica da svako mora znati gdje je teheranka kifla papagajka i sl se moze macku o rep
ista prica je i o karingtonki ako cemo mak na konac
vecina raje pogresnu zgradu zove karingtonka i sl
a onda i novi nazivi pancirka i sl
sta mene ima zanimati kako se zove neka zgrada na kosevskom na bjelavama ili sl i koji joj je nadimak
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29768 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: pa eto vidis kako si sam sebi skocio u stomak
ako su tebi ovi sljegli ovim carsijanerima si i ti neko ko je iza marijin dvora tako da si i ti neki dosljo sljego ovakav onakav
ma en znam ni ja badboya samo vidjeh da pise ja sam iz starog grada a ne znam koji je dio i sl

opet i ta prica da svako mora znati gdje je teheranka kifla papagajka i sl se moze macku o rep
ista prica je i o karingtonki ako cemo mak na konac
vecina raje pogresnu zgradu zove karingtonka i sl
a onda i novi nazivi pancirka i sl
sta mene ima zanimati kako se zove neka zgrada na kosevskom na bjelavama ili sl i koji joj je nadimak
Skočio u stomak? Čime, pobogu? :-)

Nejse, ja i dalje stojim kod stava da neko živi u gradu a NE ZNA gdje se šta nalazi je ono, niđe veze...ali došla nova vremena, nove nade...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29769 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: pa eto vidis kako si sam sebi skocio u stomak
ako su tebi ovi sljegli ovim carsijanerima si i ti neko ko je iza marijin dvora tako da si i ti neki dosljo sljego ovakav onakav
ma en znam ni ja badboya samo vidjeh da pise ja sam iz starog grada a ne znam koji je dio i sl

opet i ta prica da svako mora znati gdje je teheranka kifla papagajka i sl se moze macku o rep
ista prica je i o karingtonki ako cemo mak na konac
vecina raje pogresnu zgradu zove karingtonka i sl
a onda i novi nazivi pancirka i sl
sta mene ima zanimati kako se zove neka zgrada na kosevskom na bjelavama ili sl i koji joj je nadimak
Skočio u stomak? Čime, pobogu? :-)

Nejse, ja i dalje stojim kod stava da neko živi u gradu a NE ZNA gdje se šta nalazi je ono, niđe veze...ali došla nova vremena, nove nade...
cekaj ba znas li ti gdje je pastrik?
znas li gdje je neka boja granap negdje u buca buljakovom potoku?
jbt glupa prica da ako zivis u gradu da moras znati svaku gradjevinu i njihove nadimke
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29770 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: cekaj ba znas li ti gdje je pastrik?
znas li gdje je neka boja granap negdje u buca buljakovom potoku?
jbt glupa prica da ako zivis u gradu da moras znati svaku gradjevinu i njihove nadimke
:-)
haj zdra'o, masiraj nekog drugog ziv bio...
User avatar
drag_gost
Posts: 6417
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#29771 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by drag_gost »

Nisam ni ja znao da ovo nije otoka, a jos sam zivio na Malti dugo. :) :)

Nisam vala ni 'sljego'.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#29772 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Sodom1 »

zateznistub wrote:
supercali wrote:
zateznistub wrote:Živo me zanima odakle su šljegli oni klix novinari...dobro nisu napisali da se udes desio na eliĐi...
bad boy nije sljego pa nije znao koje je naselje
znaci bezveze se ofiras
odakle je ko sljego nema veze sa ovim
o Respo, i te kako ima...ali ne da mi se ni pisati ni objašnjavati... :-)
Nema to veze odakle je ko nego kako se ponasa. Najlakse je lupati etikete tu ne treba pameti
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29773 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

Nekad su se ljudi u Sarajevu takmičili i hvalili znanjem o gradu u kojem zive, ili gje su rođeni, danas na pisati "ne znam" i to smatrati sasvim normalnim je za svaku osudu...al' svakom svačije...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#29774 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by supercali »

zateznistub wrote:
supercali wrote: cekaj ba znas li ti gdje je pastrik?
znas li gdje je neka boja granap negdje u buca buljakovom potoku?
jbt glupa prica da ako zivis u gradu da moras znati svaku gradjevinu i njihove nadimke
:-)
haj zdra'o, masiraj nekog drugog ziv bio...
sta je bilo sada?
pa znas li ti gdje je betonara ili taj neki granap kojeg svi u b potoku znaju i sl
kao sto ja ne znam gdje je na bistriku husina cesma camilova koliba i sl niti me to zanima
znam ja dosta o gradu al znati kako se zove neka zgrada i nije bas neka referenca sto se tice znanja
kao sto rekoh znas li gdje je taj granap ili gdje je pancirka?
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#29775 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

supercali wrote: sta je bilo sada?
pa znas li ti gdje je betonara ili taj neki granap kojeg svi u b potoku znaju i sl
kao sto ja ne znam gdje je na bistriku husina cesma camilova koliba i sl niti me to zanima
znam ja dosta o gradu al znati kako se zove neka zgrada i nije bas neka referenca sto se tice znanja
kao sto rekoh znas li gdje je taj granap ili gdje je pancirka?
To o čemu ti uporno pišeš su lokalizmi, stvari i mjesta koja znaju samo oni koji zive u neposrednoj blizini tog objekta, a druga je stvar teta razapeta, dva žiranta, ćeka, i ono što sam do sada nabrojao da se ne ponavljam.

Isto bi bilo kad bi ja tebe ili nekog ko nije sa čengić Vile pitao znas li gdje je ćošak, šokov ulaz, krug??? to zna samo ko je iz te mahale ostali nisu duzni i ne mogu znati. Ali ono što je opštepoznato i nešto što se koristi u svakodnevnom razgovoru i lokalitetima koji su u većini slučajeva orjentiri je nešto sasvim drugo!
Za "plavi granap" ako na njega misliš znam naravno, kao i pancirku...
Locked