I idemo ponovo sa onim "Uzeše nam Poso"
RADNICI GRAS-A PROTIV DIREKTORA HARISA KADIĆA: Ne želimo dati linije Centrotransu, uništiće nam preduzeće
Subota | 28.07.2012.
Radnici GRAS-a, okupljeni oko Sindikata komunalne privrede i Sidikata vozača, nezadovoljni su najavama menadžmenta da će od prvog septembra "Centrotransu" prepustiti neke linije
GRAS tramvaji
Nazif Dacić, predsjednik Sindikata vozača gradskog saobraćaja KS, kaže kako radnici vjeruju da je izjava direktora Harisa Kadića ishitrena i nepromišljena, ali da je i kao takva unijela nemir među uposlenike, prenosi indikator.ba.
- Radnici su zabrinuti, uznemireni i strahuju da će ostati bez posla. Nećemo dopustiti da drugi prijevoznik nelegalno preuzme naše linije i na taj način uništi preduzeće, a mi završimo na ulici. Vozači su razočarani i ljuti na menadžment i traže da se organiziramo i spriječimo izlazak drugog prijevoznika - kaže Dacić.
Adnan Himzanija, predsjednik Sindikata komunalne privrede, ističe da su radnici spremni na sve "kako bi se odbranili".
- Ako "Centrotrans" dobije linije, ovo preduzeće će se ugasiti. Mi jesmo za poboljšanje usluga prijevoza za građane, ali ne na ovaj način. Sigurno nećemo dozvoliti da privatna firma, koja nam je kreirala smrtnu presudu, oduzme linije - govori Himzanija.
Iz Ministarstva saobraćaja KS jučer nam je rečeno da će tek sredinom avgusta moći dati konkretne informacije o podjeli linija javnog prijevoza. Direktor GRAS-a Haris Kadić već ranije je potvrdio da je uvođenje još jednog prijevoznika jedini način da se građanima pruži sigurnija i bolja vožnja.
Želio bih pitati gospodina Himzaniju kakav on ima prijedlog za poboljšanje javnog prevoza osim da se u GRAS upumpa još par desetina miliona novca iz kantonalnog budžeta?
Druga stvar odakle je gospodin Himzanija siguran da će se GRAS ugasiti ako druga firma dobije određene linije?
Treća stvar gospodine Himzanija odakle Vam ideja da Vam je upravo ta privatna firma kreirala smrtnu presudu?
Gospodine Himzanija smrtnu presudu ste Vi uposlenici i sindikati GRAS-a sami sebi potpisali samo što Vam premijer kantona svojim potpisom na virman odgađa smrt na određeno vrijeme. Niste se gopsodine Himzanija borili protiv menadžmenta GRAS-a kada se kralo i šakom i kapom,niste se borili kada se primalo u radni odnos u GRAS-u i po babi i po stričevima bez ikakve kontrole, niste se borili kada su se uzimale metle za 200,300 KM...etc. Sve su to gospodine Himzanija bila slova na Vašoj smrtnoj presudi kako Vi to volite reći a od 1. Septembra će biti i zvanično.
I za kraj gospodine mislim da ovo nije kraj GRAS-a nego jedan novi početak manjeg (što se tiče prekomjerne radne snage),organizovanijeg i uslužnijeg kolektiva odnosno gradskog saobraćajnog preduzeća koje će biti na ponos grada Sarajeva i svih njegovih građana.