Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2976 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
ovaj kaze da je potrebno izvrisiti rekalibraciju injectora/dizni :idea:
1.6TDCI/HDI misterija :mrgreen:
E hebi ga, stvarno prava místerija. :-?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2977 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
ovaj kaze da je potrebno izvrisiti rekalibraciju injectora/dizni :idea:
1.6TDCI/HDI misterija :mrgreen:
E hebi ga, stvarno prava místerija. :-?
:thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2978 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

O'zone wrote:
Revolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
Vjerovatno senzor brzine on ti je na mjenjaču ! Mada bi trebao otići na dijagnostiku i obično izbaci grešku "senzor brzine"

Izgleda ovako

Image
Kod mene isti slucaj na Terrano 1 , ali obrtomjer , cas radi cas ne radi :? :?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2979 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Sodom1 wrote: Kod mene isti slucaj na Terrano 1 , ali obrtomjer , cas radi cas ne radi :? :?

Obrtomjer je ako se ne varam vezan za alternator a može biti i za senzor obrtaja na radilici tako da recimo jedno od to dvoje može biti u Slabom kontaktu pa prekida a ako nije niti jedno onda je kvar na samoj instrument tabli.

Nadji kakvog autoelektričara nek pogleda
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2980 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

O'zone wrote:
Sodom1 wrote: Kod mene isti slucaj na Terrano 1 , ali obrtomjer , cas radi cas ne radi :? :?

Obrtomjer je ako se ne varam vezan za alternator a može biti i za senzor obrtaja na radilici tako da recimo jedno od to dvoje može biti u Slabom kontaktu pa prekida a ako nije niti jedno onda je kvar na samoj instrument tabli.

Nadji kakvog autoelektričara nek pogleda
Nasao dvojicu , nemaju pojma ljudi
Kako moj otac rece : svi odose studirati , mehanicara,kermaicara,tesara elektricara ni na vidiku
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#2981 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nabucco »

Evo samo da javim da sam riješio problem sa ventilatorom kabine. Prespojio i zalemio par licni na onaj otpornik/diodu ( šta je već :-) ) . Fercera fino, radilo je sat vremena,i nije se zapalilo. Raspitivao sam se kod elektricara, kažu da i oni tako rade, jer je taj sklop nekih 50-70KM, a nepotrebno ga je mjenjati...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2982 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:thumbup: :thumbup:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2983 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

:thumbup:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2984 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Kad ste vec kod struje g4 tdi. Nekad slabije vuce a primijeceno da tad brisaci rade sporo. Koliko kontam slabo puni ili?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2985 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

punjenje ne bi trebalo imati veze s tim,a lako se to izmjeri unimerom...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2986 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Nego? Vidim imaces ti tu posla...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2987 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

imal me ista fino zatrefit?? da mijenjam ulje ...filtere...plocice... vazda neke komplikacije....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2988 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Rukavice obuci :mrgreen:
Vidio sam ti neki dan druga zvrleta, majstor zvrle :-D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2989 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

bitanga_sa_otesa wrote:imal me ista fino zatrefit?? da mijenjam ulje ...filtere...plocice... vazda neke komplikacije....
Moze... Ugodi belgijski produkt da vuce bolje i ide brze :mrgreen:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2990 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

Ned071 wrote:Kad ste vec kod struje g4 tdi. Nekad slabije vuce a primijeceno da tad brisaci rade sporo. Koliko kontam slabo puni ili?
Ako alternator ne puni dovoljno, i ako rade brisaci, tada akumulator preuzima na sebe, ali onda bi se trebala upaliti ona lampica da alternator ne proizvodi dovoljno struje. I vjerovatno bi osjetio na paljenju da je akumulator ispraznjen.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2991 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Ned071 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:imal me ista fino zatrefit?? da mijenjam ulje ...filtere...plocice... vazda neke komplikacije....
Moze... Ugodi belgijski produkt da vuce bolje i ide brze :mrgreen:
ne popravljam golfove :)

@ bakir1 sebi si ga vidio nisi meni :lol: :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2992 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

bitanga_sa_otesa wrote:imal me ista fino zatrefit?? da mijenjam ulje ...filtere...plocice... vazda neke komplikacije....
Evo ja ti obećajem da ću te ako se bude zdravo i živo za desetak dana obrazovati sa izmjenom diskova i disk pločica















....gumica ventila, skidanja glave i skidanja kartera te sastavljanje svega toga nazad u funkcionalno stanje :mrgreen:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2993 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Rekoh belgijski produkt... Ccccc ne citas pazljivo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2994 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:run:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2995 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Barem cokoladu ponesite kad idete kod covjeka da vam to sredjuje.
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#2996 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nabucco »

Jah, kad smo vec kod stuje imam ja još jedno pitanje tj kvar.. koji se vuce na autu ima jedno 3-4 godine... Kad zahladi (evo neki dan sam imao problem), ujutro nece da mi rade brisaci, znaci upalim ništa, malo ih poguram rukom, nakon toga rade normalno... Nije bilo dovoljno hladno da nešto zaledi, nekih 4-5 stepeni... Ljeti nikad problema, normalno rade. Nema nikakvog naprezanja, zujanja ništa, vec jednostavno nece da mrdnu sa mjesta.. Nece da krenu cak ni nakon špricanja vode... :-)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2997 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Znaju se zglobovi na polugama osusiti tj mast u njima...
Glup a pocesto zbog skucenog prostora kvar boli glava.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2998 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

basicm wrote:Barem cokoladu ponesite kad idete kod covjeka da vam to sredjuje.
Ja nosim kosti da odobrovoljim cuke. Jednom naidjem kad oni jedu nekog fokusa od nekog lika s foruma sto je banovan :mrgreen: Otad kesica za svaki slucaj da mi belgijanka ostane citava
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#2999 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Nabucco »

Bakir1 wrote:Znaju se zglobovi na polugama osusiti tj mast u njima...
Glup a pocesto zbog skucenog prostora kvar boli glava.
Gdje dođu ti zglobovi, ispod haube u onoj platici ispod šajbe?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3000 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

basicm wrote:Barem cokoladu ponesite kad idete kod covjeka da vam to sredjuje.
Ma i kilu kahve i kutiju kocke i obavezno sok na razgadjanje od Zove...
Post Reply