Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2976 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

...to kao da ti neko u Sarajevu kaže da je tu doš'o zbog pršute i maslina :-)
User avatar
route66
Posts: 48
Joined: 27/01/2008 23:33

#2977 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by route66 »

wild one wrote:Tko je route 66? Moram priznati da me fascinira ovaj dječački entuzijazam svih članova ove družine ... nisam presretan sa prezentacijom rockabilly Medulina... ljudi iz priloga nisu mogli ništa skužiti... možda griješim... o tome kad se vidimo...

tebe Divljak ne znam osobno ali znamo iste ljude (cigić iz udruge harley davidson croatia,šlapa iz hollistera itd) tebe znaju svi kad si bio pojava 80-tih u ono vrijeme kad sam i ja izlazio u podrum,lap,kset(dobra stara vremena :-D )
volim rockabilly (zato sam i išao ove godine u koeln na stray cats nakon toliko godina čekanja)
malo slabije pišem ovdje na forumu ali sve pratim i uživam :mrgreen:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2978 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Na Cazurrocker sajtu ... tj blogu
Ja pitao Vojkana kad se vtario sa snimanja iz Švajcarske, da kupim taj cd i on reče da neće biti u prodaji, jer su u studiju u remixu zaje..li nešto i ploča zvuči katastrofa... :cry:

Ali eto ne lezi vraže pojavi se na netu :shock:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2979 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Uh jeste se rastorokali ko neke frajlice :D

@Sun cestitam za svirku za zakasnjenjem

@Lab svaka cast za izjavu na Htv2 u vezi rb festivala u Sa.
Nek se zna!!!

U vezi Dean versus Sinatra:

Dean Martin je uvijek bio moj i Elvisov IDOL pjevac No.1
Zgodan, sarmantan, ima stila a glas barsunast i cist kao bistra voda.

Ali muzika je stvar ukusa i ne vrijedi raspravljati
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#2980 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

nema me jedan dan ovde gori sve :D
stranice lete
dobrodosho Charlie don't surf ;)

sa-x surf catz :P :P hhe
rockin' surfers... :roll:
nemam pojma odluchite vi svejedno za ime :)
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2981 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

fadill wrote:nema me jedan dan ovde gori sve :D
.gde si Bokane kućo!!!
.idemo sutra na garažu,a tebe nema... 8-)
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#2982 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

gocatgoer wrote:
fadill wrote:nema me jedan dan ovde gori sve :D
.gde si Bokane kućo!!!
.idemo sutra na garažu,a tebe nema... 8-)
e varash se hehe stizemo sa Voodoo-om ;) najdalje u 6 smo tamo
Eddie dolazish i ti? Nick? aaajde nemojte fulat Voodoo i Eichmann-e
se vidjamo sutra Jelen ili Niksicko crno pitanje je sad

Charlie si iz BG?

Image


http://www.myspace.com/garagefirefest
Last edited by fadill on 12/06/2009 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2983 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.tooo matorac!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
.vidimo se onda :thumbup: :thumbup: :thumbup:
.javi se ako stignete ranije pa da svratite ili da odemo negde na "tonsku probu" :D
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#2984 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Deksoneeeee...neka onda bude....Jelen!!!
Pedjs: jel vodish podmladak ako dolazish sootra?...Poshto bi ja onda poveo Ninu!!!!
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2985 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.znači biće :-)

.btw...preslušao sam onaj "rockabilly tornado" Lucky Marcell...pa...šta znam...nije me nešto mrdnulo iako je to baš ono što ja volim kad' glazba u pitanju...authentic,dobro zvuči i album je baš lepo koncipiran ali...nešto mi noga stoji mirmo sve vreme :lol:

.moram još jednom da pohvalim Karlov "did you say love?"
.evo već dve nedelje ga vrtim :-)
.a takođe i "nuclear rocketse"...i njihov "rock'n'roll for a dime" mi je :thumbup: :thumbup: :thumbup: ne vadim ga iz playera (winamp :lol: )
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#2986 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

sun56 wrote:@Omar: kaže family da smo bili dobri (a oni su nažešči kritičari), sin bio ponosan
DEMENTED COOLIGANS :lol: :lol: :lol: dobraaa!!!!!
meni nije palo na pamet nikaj baš dobrog, ali na onu nickovu 'KAJ,BRE,BA' sam se odvalio od smijeha
...mozda:"KAJBABREBILLYS"?
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#2987 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Pazite ovako:

THE FREIGHTLINERS
NEON KINGS
THE CONFEDERATORS
WAGON WHEELS
BAD 'UNS
BACKSLIDE DRIFTERS.......ovo u truckerskom slengu znachi...Return trip friends
BEAN HOUSE BULLS.......ovo u truckerskom slengu znachi...Trucker talk exchanged at truck stops, eyeball-to-eyeball
BEAVER PATROL.......ovo u truckerskom slengu znachi...On the hunt for women
BEERBUSTERS...................Always for the Party guys
ROADRUNNERS
Knuckle BusterS......ovo u truckerskom slengu znachi...FightERS...u smislu svega u zivotu....ne tooche iskljuchivo!!!
Riot Squad
Rubberneckers ......ovo u truckerskom slengu znachi...- lookers



Evo ovih lucky 13th......pa ako ni ovo ne upali ......josh chemo da jurimo!!!!

Keep on rockin'
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#2988 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

ko ide na garažu pozor!!!
nemojte propustiti ajhmane, prekjučer poslije nas sravnali runu do temelja :evil: :evil: :evil:
User avatar
crorockabilly
Posts: 64
Joined: 18/04/2009 13:00

#2989 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by crorockabilly »

SUN fali ti samo kontrabas :P :P :-? :-? :lol: :lol:
kao i meni ;-) ;-)
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#2990 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Nick Drag wrote:Pazite ovako:

THE FREIGHTLINERS
NEON KINGS
THE CONFEDERATORS
WAGON WHEELS
BAD 'UNS
BACKSLIDE DRIFTERS.......ovo u truckerskom slengu znachi...Return trip friends
BEAN HOUSE BULLS.......ovo u truckerskom slengu znachi...Trucker talk exchanged at truck stops, eyeball-to-eyeball
BEAVER PATROL.......ovo u truckerskom slengu znachi...On the hunt for women
BEERBUSTERS...................Always for the Party guys
ROADRUNNERS
Knuckle BusterS......ovo u truckerskom slengu znachi...FightERS...u smislu svega u zivotu....ne tooche iskljuchivo!!!
Riot Squad
Rubberneckers ......ovo u truckerskom slengu znachi...- lookers



Evo ovih lucky 13th......pa ako ni ovo ne upali ......josh chemo da jurimo!!!!

Keep on rockin'

BEAVER PATROL.......ovo u truckerskom slengu znachi...On the hunt for women
ja sam 100% za ovo :D
maskota/logo da bude neka drska dabrina hohohoh
sjebali bi tuljane hhah

Rockin' Beavers

Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2991 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Jutro ekipi iz suncem obasjanog Konjica ... vrucina je vec pocela, ide lagani dorucak, a svira Big Sandy ... Ima li boljeg pocetka subotnjeg jutra. Mala princeza je tek jutros gledala prilog iz Medulina i sve sto je rekla jeste da sam ja bio najbolji :D ...

Sto se tice naziva grupe, suzavam izbor za sada na:

Heptown Daddys

Da vidimo ko se slaze s ovim (Gvozda nema pravo glasa :D )

@Fitz: Gledao sam slike s nastupa ponovo i stvarno dobro izgledate na bini ... vidi se energija, volio bih da cujem zvuk jos. A kako mogu da vidim Ivan je bio u prvom redu ... nije ni cudo ... :D :D :D
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2992 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.bok dećki,vozdra raja,'de ste bre...i veliki HELLO svima koji nas prate
:lol:

.sinoć u društvu najboljih starih rockabillya na Jovandekinoj žurci u Cvećari...širili smo se k'o ćurani sa novim majama :D
...pivo,kugle,takovi,neka muzika (čini mi se da je bilo i rockabillya :shock: )i pijane Jovandekine klinke


.ovo mi je drugi hit Tear It Upa
Jackie and His Loaders - Oh mama voglio l'uovo alla coque (pazzo come il rock)

http://www.myspace.com/jackieandhisloaders


.evo originala
Clem Sacco - "Oh mama voglio l'uovo alla coque"

http://www.megaupload.com/?d=436TBLIY


User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2993 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Gvozda, daj postavljajte te slike da vidimo ... I moram da se slozim da je definitivno najbolji koncert, poslije Rayburn Anthony, bio Jackie and His Loaders. Napravili su veoma dobru atmosferu, super feeling i svirka im je bila vise nego odlicna. A onda dođoše Starliters i svi smo morali brzo :run: :run: :run: :run: :run: , glavom bez obzira ... :D
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2994 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.ako misliš na slike sa "rockabilly žurke" u Cvećari nema ih... :?

Starliters
.inače mislim da su jako dobar i kvalitetan bend ali njihov after patry nastup mi je bio totalni down...sama svirka mi je bila :cry:
.super su muzičari ali meni to ništa ne znači...

Rockin' Bonnie
.e tu su Starliters kao support bili na nivou :D
.uz očekivane covere Wande i June mislim da je Bonnie bila sasvim o.k. što se i videlo po reakciji publike
.ima smešan glasić ali je super bila na stageu :thumbup:
.respect za "Time's a Wastin' :thumbup:

Fabulous Daddy
.za gospodu "vagabondi" veliki respect što su napravili BOOM svojim nastupom...najviše ljudi je đuskalo kada su oni rokali...zanimljive pesmicei,dobar vibe i pravi coveri su im bili dovoljni da nas žešće prodrmaju,pa je i usamljeni kauboj Nick zabopao :D
.šlag na torti BeBopALula i Old Black Joe :thumbup: :thumbup: :thumbup: i nastade haos!!!

Cansas City Cryers
.kad se saberu svi faktori-najbolji bend,najbolji nastup...pravi ljudi...svaka im čast
.opušteni,zabavni,a znaju znanje
.hobo :dance:

Jackie and His Loaders
...dva sata nisam stao... :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
.fenomenalni su...ako dođu ponovo i sledeće godine :-) :-) :-)

Jason Lee Wilson
...o.k...ali sam očekivao više ;-)
.dobar je lik ali nije imao sreće da je posle njega na binu izašao Mr.Rayburn tako da je njegov nastup ostao neupamćen :D

Rayburn Anthony
...sami zaključite...
:shock: :shock: :shock: :-) :-) :-) :dance: :dance: :dance: :evil: :evil: :evil: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

.i šta reći za Doug Wilshire-a...čovek je ljudina na sprat!!!
.svirao cele večeri maltene bez pauze i bio kraljevski dobar!!!

.zbog tehničko-taktičkih problema nisam čuo Barndance Gang...
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2995 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo jedne sasvim solidne kompilacije :D :

VA - Viva Las Vegas - Rockabilly Weekend Vol.12 -2009

Image

Track List:
01 Big Boy Bloater & His Southside Stompers - I Ain't Done Nothin' Wrong
02 Big Boy Bloater & His Southside Stompers - Whammy!
03 Big Boy Bloater & His Southside Stompers - Give Me What You've Got
04 Charlie Gracie - A Little Too Soon To Hell
05 Lew Williams - New pink Suedes ( 1955 Demo)
06 Lew Williams - Rock N Roll School (1957 Demo)
07 Dale hawkins - Mighty Mississippi
08 Alton & Jimmy - Who Put The Rock In Roll
09 The Barbwires - La Caja Del Muerto
10 The Vargas Bros. - Cutting Class
11 The Vargas Bros. - I'm Ready
12 Amber Foxx - Home Of Mine
13 Amber Foxx - Take a Chance
14 Alex Valenzi - Hernando's Hideaway
15 Alex Valenzi - Rockabilly Joint
16 Redline Rockets - Monkey See Monkey Do
17 Morry Sochat - Dance Little Mama
18 Go Getters - Welcome To My Hell
19 Suzy Q & Her Be-Bop Boys - Babydoll Knows How To Rock
20 The Garnet Hearts - Thistle In Your Garden
21 The Garnet Hearts - Broken Arrow
22 The Aquasonics - Buried In The Sand
23 Will & The Hi-Rollers - Do The Town
24 Will & The Hi-Rollers - Lovin' Heart
25 Crow City Bombers - Haunted Memory
26 Blue Denim - Standing On A Corner
27 Blue Denim - Come Home With Me
28 Cousin Harley - Leave Me Alone
29 Cousin Harley - Noodlin'

http://rapidshare.com/files/242739155/V ... _-2009.rar

PW: http://unitedpunks.blogspot.com/
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2996 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Evo za ljubitelje Rockabilly gitare jedan edukacioni video:

Image

Skinuti Torrent sa:

http://www.demonoid.com/files/details/1796823/2325666/
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2997 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo sada je 23:40h i Peđa mi šalje SMS s koncerta Voodoo Cadillac u BG i kaze da je ludilo ... Sretnici ... a ja se vratio s Neretve, gdje sam popio 4 boce finog bijelog vina s ekipom i sada uzivam u odlicnoj Rhythm Bomb Records kompilaciji i upravo je zavrsio Rayburn Anthony "I Don't Sing Hank Williams Anymore" ...

Jos malo i sretna nova Nedelja :D ... zena otisla na proslavu 15 godina mature, princeza spava, a ja stražarim ... :D
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2998 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Voodoo jakooo dobar rythm&psychobilly blues
Highlight večeri : Eichmann family.... I.Z.U.V.A.J.U :thumbup: :thumbup:
Rasturanje na bini i šutka u publici ...10/10

Svaka čast momci nadam se da se vidimo uskoro na novoj svirci
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2999 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Zena stavila kafu da pijemo, a ja na brzinu da vidim kako je bilo sinoc ... Peđa ima li kakvih slika?
User avatar
crorockabilly
Posts: 64
Joined: 18/04/2009 13:00

#3000 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by crorockabilly »

a šta kažete na Flame Shakers :x :x :x :x
Post Reply