Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2976 Re: Crna hronika BH cesta
Ograničenje od 100 km/h u našim tunelima je, bar po meni, veoma diskutabilno.
Na stranu što se tu ostavlja prostora za dodatnih + 10km/h tolearncije, tunel je uzak za te brzine, mala su odstojanja od ivičnjaka u tunelima, pogotovu ako se obilazi teretnjak ili drugi automobil, veoma opasne situacije.
Ljudi nisu svjesni opasnosti koje nastaju nakon što se sa relativno širokog autoputa ulazi u relativno uski tunel, mnogi ne poštuju ni tih 100 km/h, zakače ivičnjak i začas su na krovu.
Još ako je u blizini poprečna veza između dvije tunelske cijevi, postoji opasnost i on frontalnog udara u tunelski zid.
U 1.Martu je na poprečnim vezama postavljen "New Jersey" na takvim mjestima, da bi se spriječio frontalni udar u zid tunela.
Na stranu što se tu ostavlja prostora za dodatnih + 10km/h tolearncije, tunel je uzak za te brzine, mala su odstojanja od ivičnjaka u tunelima, pogotovu ako se obilazi teretnjak ili drugi automobil, veoma opasne situacije.
Ljudi nisu svjesni opasnosti koje nastaju nakon što se sa relativno širokog autoputa ulazi u relativno uski tunel, mnogi ne poštuju ni tih 100 km/h, zakače ivičnjak i začas su na krovu.
Još ako je u blizini poprečna veza između dvije tunelske cijevi, postoji opasnost i on frontalnog udara u tunelski zid.
U 1.Martu je na poprečnim vezama postavljen "New Jersey" na takvim mjestima, da bi se spriječio frontalni udar u zid tunela.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#2977 Re: Crna hronika BH cesta
Ko ne zna sve mu je opasno
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#2978 Re: Crna hronika BH cesta
Na Bihamkovoj stranici pise da su izvodjeni neki radovi u tunelu Igman zbog klizista i otuda na slici znak suzenja ceste i ogranicenja brzine na 60km/hNaslovnica wrote:Ograničenje od 100 km/h u našim tunelima je, bar po meni, veoma diskutabilno.
Na stranu što se tu ostavlja prostora za dodatnih + 10km/h tolearncije, tunel je uzak za te brzine, mala su odstojanja od ivičnjaka u tunelima, pogotovu ako se obilazi teretnjak ili drugi automobil, veoma opasne situacije.
Ljudi nisu svjesni opasnosti koje nastaju nakon što se sa relativno širokog autoputa ulazi u relativno uski tunel, mnogi ne poštuju ni tih 100 km/h, zakače ivičnjak i začas su na krovu.
Još ako je u blizini poprečna veza između dvije tunelske cijevi, postoji opasnost i on frontalnog udara u tunelski zid.
U 1.Martu je na poprečnim vezama postavljen "New Jersey" na takvim mjestima, da bi se spriječio frontalni udar u zid tunela.
Ko ce sad znat sta je bas prouzrokovalo tu nesrecu
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2979 Re: Crna hronika BH cesta
Nisam baš siguran, mislim da je upravo obrnuto.insomnia78 wrote:Ko ne zna sve mu je opasno
Ko ne zna nije svjestan opasnosti.
-
Gray
- Posts: 4037
- Joined: 14/06/2005 02:47
#2980 Re: Crna hronika BH cesta
vjeshalica wrote:Na Bihamkovoj stranici pise da su izvodjeni neki radovi u tunelu Igman zbog klizista i otuda na slici znak suzenja ceste i ogranicenja brzine na 60km/hNaslovnica wrote:Ograničenje od 100 km/h u našim tunelima je, bar po meni, veoma diskutabilno.
Na stranu što se tu ostavlja prostora za dodatnih + 10km/h tolearncije, tunel je uzak za te brzine, mala su odstojanja od ivičnjaka u tunelima, pogotovu ako se obilazi teretnjak ili drugi automobil, veoma opasne situacije.
Ljudi nisu svjesni opasnosti koje nastaju nakon što se sa relativno širokog autoputa ulazi u relativno uski tunel, mnogi ne poštuju ni tih 100 km/h, zakače ivičnjak i začas su na krovu.
Još ako je u blizini poprečna veza između dvije tunelske cijevi, postoji opasnost i on frontalnog udara u tunelski zid.
U 1.Martu je na poprečnim vezama postavljen "New Jersey" na takvim mjestima, da bi se spriječio frontalni udar u zid tunela.
Ko ce sad znat sta je bas prouzrokovalo tu nesrecu
Mislim da je tu iza tunela ograničenje, koliko se sjećam to je ono klizište koje dugo stoji iza tog tunela, i ustvari je samo malo sužena zaustavna traka, nije toliko opasno.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#2981 Re: Crna hronika BH cesta
A kad ti u njemackoj postavi ono suzenje na dvije trake na po puta jos stavi betonske barijere. Kamion ti vozi deset centi od retrovizora a s druge strane ti betonski zidNaslovnica wrote:Nisam baš siguran, mislim da je upravo obrnuto.insomnia78 wrote:Ko ne zna sve mu je opasno
Ko ne zna nije svjestan opasnosti.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#2982 Re: Crna hronika BH cesta
Prije ulaza stoji ogranicenje 60 pogledaj sliku bolje.
Ali mi ne znamo bas sta se tako desilo da su se isprevrtali
Na lokalitetu Ban Brdo zbog aktivnog klizišta vozila u tunelu Igman, kao i iza tunela, saobraćaju preticajnom trakom.
Ima i tabla sa.desne strane
Mozda ne izgleda tako opasno ali nesto je bas moralo da se desi pa da se isprevrcu da li udar u nesto ili brza voznja pa udaranje
Ugl ispitace se
Video nadzor je zakon pogotovo kad se izvode radovi na brzim cestama i ap
Ali mi ne znamo bas sta se tako desilo da su se isprevrtali
Na lokalitetu Ban Brdo zbog aktivnog klizišta vozila u tunelu Igman, kao i iza tunela, saobraćaju preticajnom trakom.
Ima i tabla sa.desne strane
Mozda ne izgleda tako opasno ali nesto je bas moralo da se desi pa da se isprevrcu da li udar u nesto ili brza voznja pa udaranje
Ugl ispitace se
Video nadzor je zakon pogotovo kad se izvode radovi na brzim cestama i ap
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2983 Re: Crna hronika BH cesta
Slažem se sa tobom za takvu vrstu situacije.insomnia78 wrote:A kad ti u njemackoj postavi ono suzenje na dvije trake na po puta jos stavi betonske barijere. Kamion ti vozi deset centi od retrovizora a s druge strane ti betonski zidNaslovnica wrote:Nisam baš siguran, mislim da je upravo obrnuto.insomnia78 wrote:Ko ne zna sve mu je opasno
Ko ne zna nije svjestan opasnosti.
Ja sam mislio na situacije kada ulaziš u tunel gdje je ograničenje 100 km/h, bez ikakvih radova i posebnih znakova ograničenja.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#2984 Re: Crna hronika BH cesta
prije nego okrivite cestu i signalizaciju, sačekajte neku vijest.
Ja mislim da je debil vozio brzo i ubio i sebe i porodicu.
Ja mislim da je debil vozio brzo i ubio i sebe i porodicu.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#2985 Re: Crna hronika BH cesta
Da se razumijemo, rijetko ko na autoputu striktno poštuje ograničenja postavljena zbog radova na putu, svakodnevno se susrećem sa tim.studiorum_tuzlaensis wrote:prije nego okrivite cestu i signalizaciju, sačekajte neku vijest.
Ja mislim da je debil vozio brzo i ubio i sebe i porodicu.
Ljudi kose travu ili izvode neke radove, postavi se ograničenje kilometar-dva prije i nakon toga, postave se čunjevi, sve po PS, ali niko ne vozi 60 km/h. Najčešće je to 80-90-100.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#2986 Re: Crna hronika BH cesta
Niko nije okrivio nego je u domenu pretpostavke da su mozda udarili u nesto od signalizacije u tunelu pa se prevrnuli ili se nisu prevrnuli vec rasuli unutra od udara. Mozda su naletili na nesto kad su mozda brze vozili.Niko nije ni rekao da je signalizacija kriva nego da upucuje da se radi nesto i da treba biti oprezan.studiorum_tuzlaensis wrote:prije nego okrivite cestu i signalizaciju, sačekajte neku vijest.
Ja mislim da je debil vozio brzo i ubio i sebe i porodicu.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#2987 Re: Crna hronika BH cesta
upravo zbog toga i govorim, kloc za volanom nije postovao ograničenje.
inače, na ovom forumu su mladog ubicu ejubovića pokušali oprat na milion načina kako nije kriv, već je "do ceste", do bankine, do auta, do mladosti-ludosti, do vozačke, do cura koje su sjedile pored...
Rahmet im duši.
inače, na ovom forumu su mladog ubicu ejubovića pokušali oprat na milion načina kako nije kriv, već je "do ceste", do bankine, do auta, do mladosti-ludosti, do vozačke, do cura koje su sjedile pored...
Rahmet im duši.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2988 Re: Crna hronika BH cesta
sta ako je "kloc" imao srcani udar?studiorum_tuzlaensis wrote:upravo zbog toga i govorim, kloc za volanom nije postovao ograničenje.
inače, na ovom forumu su mladog ubicu ejubovića pokušali oprat na milion načina kako nije kriv, već je "do ceste", do bankine, do auta, do mladosti-ludosti, do vozačke, do cura koje su sjedile pored...
Rahmet im duši.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#2989 Re: Crna hronika BH cesta
kažem zato sačekaj.
sta ako je imao srčani dok je pri tom naletio na koru od banane pri brzini od 100km/h gdje je ograničenje 60km/h?
Opet je kloc.
I da je imao srčani na 60 km/h na bi se prevrno i ubio sve oko sebe.
sta ako je imao srčani dok je pri tom naletio na koru od banane pri brzini od 100km/h gdje je ograničenje 60km/h?
Opet je kloc.
I da je imao srčani na 60 km/h na bi se prevrno i ubio sve oko sebe.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2990 Re: Crna hronika BH cesta
ne kazes ti da se saceka, nego si vec nazvao mrtvog covjeka klocom i debilom a nemas pojma, kao ni ja, sta se desilo ... nije mi jasno zasto to sebi dopustas? kakav je to sklop? covjek je mrtav, zena mu je mrtva, dijete mu je mrtvo, drugo dijete siroče ako prezivi. hajmo malo postovanja i empatije majku mu, da ne nazivamo ljude svakakvim imenima dok policija ne kaze sta se desilo...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#2991 Re: Crna hronika BH cesta
A i kad policija zavrsi uvidjaj i saznamo sve detalje,ko smo mi da sudimo tom covjeku.Ned071 wrote:ne kazes ti da se saceka, nego si vec nazvao mrtvog covjeka klocom i debilom a nemas pojma, kao ni ja, sta se desilo ... nije mi jasno zasto to sebi dopustas? kakav je to sklop? covjek je mrtav, zena mu je mrtva, dijete mu je mrtvo, drugo dijete siroče ako prezivi. hajmo malo postovanja i empatije majku mu, da ne nazivamo ljude svakakvim imenima dok policija ne kaze sta se desilo...
Vjerujem da se svi mi vozaci mozemo "pohvaliti" sa nekim glupostima koje smo pocinili pri voznji a koji su srecom po nas dobro zavrsili.
Svi smo mi pogotovo kao mladi vozaci ludo vozili,mozemo samo Bogu zahvali sto smo jos zivi i zdravi.
I sad mi takvi kavi jesmo ili smo bili da sudimo nekome,niko od svoje sudbine nije pobjegao.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2992 Re: Crna hronika BH cesta
Pa i kad policija kaze, treba ipak birati rijeci.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2993 Re: Crna hronika BH cesta
Tačno...drug_profi wrote:Pa i kad policija kaze, treba ipak birati rijeci.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2994 Re: Crna hronika BH cesta
Naisao par minuta poslije. Ocevidac kaze da ga je pretekao sa cca 160 km/h. Na tom mjestu saobracaj preusmjeren lijevom trakom radi klizista nakon tunela, ogranicenje 60. Dakle, udario desno na ulazu u zid tunela,frontalno desnim krajem, odbio betona pofino, pa ga lansiralo skroz na lijevi zid unutar tunela, skoro do plafona da bi automobil zavrsio na boku najmanje 100 m u dubini tunela.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2995 Re: Crna hronika BH cesta
Strahota.
Ne vjerujem ni da ce djecak prezivjeti. Bar po opisu udesa, to su politraume. Glava, pluca, kicma, jetra...
Neko mi je rekao jednom ovdje da sam bolesnik sto gledam na YT udese pa cak i one za deblje zivce.
Treba svako od nas gledat, bar na sedmicnoj bazi. Ne padne ti na pamet budalastina na cesti bar heftu.
Ne vjerujem ni da ce djecak prezivjeti. Bar po opisu udesa, to su politraume. Glava, pluca, kicma, jetra...
Neko mi je rekao jednom ovdje da sam bolesnik sto gledam na YT udese pa cak i one za deblje zivce.
Treba svako od nas gledat, bar na sedmicnoj bazi. Ne padne ti na pamet budalastina na cesti bar heftu.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2996 Re: Crna hronika BH cesta
Stravican prizor u svakom slucaju. Ljudi su htjeli pomoci, ali nemoguce je bilo, auto zguzvano do neprepoznavanja. Policija prva dosla, trebalo im 20 minuta, prva hitna najmanje pola sata joj trebalo, nakon nje jos tri, vatrogasci sa onim malim vw transporterom zadnji.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#2997 Re: Crna hronika BH cesta
NediM17 wrote:Naisao par minuta poslije. Ocevidac kaze da ga je pretekao sa cca 160 km/h. Na tom mjestu saobracaj preusmjeren lijevom trakom radi klizista nakon tunela, ogranicenje 60. Dakle, udario desno na ulazu u zid tunela,frontalno desnim krajem, odbio betona pofino, pa ga lansiralo skroz na lijevi zid unutar tunela, skoro do plafona da bi automobil zavrsio na boku najmanje 100 m u dubini tunela.
O kojem autu se radi...???
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2998 Re: Crna hronika BH cesta
Sad napisah, neprepoznatljivo, ali cini mi se negdje procitah neki ford.Nadzornik wrote:NediM17 wrote:Naisao par minuta poslije. Ocevidac kaze da ga je pretekao sa cca 160 km/h. Na tom mjestu saobracaj preusmjeren lijevom trakom radi klizista nakon tunela, ogranicenje 60. Dakle, udario desno na ulazu u zid tunela,frontalno desnim krajem, odbio betona pofino, pa ga lansiralo skroz na lijevi zid unutar tunela, skoro do plafona da bi automobil zavrsio na boku najmanje 100 m u dubini tunela.
O kojem autu se radi...???
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#3000 Re: Crna hronika BH cesta
Sad zamisli da je auto bilo na plin...NediM17 wrote: Sad napisah, neprepoznatljivo, ali cini mi se negdje procitah neki ford.
Evo vec imaju nove slike.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190607040

