eh sad cekajmo KizaVipera berus wrote:I ja kažem Slaveni, a moRe Kliz gunđati kol'ko 'oćepiupiu wrote:Connaisseur Karlin wrote:procitah slAvenska![]()
I ja tako kažem. Onda dodje Kliz pa nešto gundja. Gundj. Gundj.
Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Moderator: Chloe
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2976 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#2977 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
@Vipera i ja sam ovako po kasabama Zonguldaka igrao horon
samo što moji Turci nisu pištolje repetirali, valjda jer nije bila svadba
samo što moji Turci nisu pištolje repetirali, valjda jer nije bila svadba
- Vipera berus
- Posts: 21996
- Joined: 02/02/2010 10:48
- Location: Još uvijek u opancima...
#2978 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Našla saaam
'vako,
pošto ja strraarašššno volim folklore i tradicionalne igre/plesove, tako često čačkam po youtubu i tražim...
I nekad, prije par godina, ''naletim'' na ''Nacionalni bugarski ansaml Bulgare'' i njhov uradak koji obrađuje sedam glavnih bugarskih oblasti - sedam mini filmova sa igrama i običajima svake oblasti.
Oooo moje radosti...
Ali (uvijek ima ali) Youtube je izbrisao te videe zbog autorskih prava. Tuga pregolema.
I maloprije naumpade meni da pročačkam po Dailymotionu. Taraaaam, meni najdraža oblast Trakija je tu.
Ko voli folklore evo:
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam
Odo ja rovit dalje
'vako,
pošto ja strraarašššno volim folklore i tradicionalne igre/plesove, tako često čačkam po youtubu i tražim...
I nekad, prije par godina, ''naletim'' na ''Nacionalni bugarski ansaml Bulgare'' i njhov uradak koji obrađuje sedam glavnih bugarskih oblasti - sedam mini filmova sa igrama i običajima svake oblasti.
Oooo moje radosti...
Ali (uvijek ima ali) Youtube je izbrisao te videe zbog autorskih prava. Tuga pregolema.
I maloprije naumpade meni da pročačkam po Dailymotionu. Taraaaam, meni najdraža oblast Trakija je tu.
Ko voli folklore evo:
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam
Odo ja rovit dalje
- Vipera berus
- Posts: 21996
- Joined: 02/02/2010 10:48
- Location: Još uvijek u opancima...
#2979 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
E to bih voljela vidjeti - onaj rad ramenima i nonama istovremeno.Krokodajl wrote:@Vipera i ja sam ovako po kasabama Zonguldaka igrao horon![]()
![]()
samo što moji Turci nisu pištolje repetirali, valjda jer nije bila svadba
- Vipera berus
- Posts: 21996
- Joined: 02/02/2010 10:48
- Location: Još uvijek u opancima...
#2980 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Ma imaju sve oblasti:
Dobrudža
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam
Šopska
http://www.dailymotion.com/video/x4nmlk ... gion_music
Strandža
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_school
Makedonija
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... gion_music
Rodopi
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... egion_news
Dunav
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... egion_news
Ko voli, bujrum!
Dobrudža
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam
Šopska
http://www.dailymotion.com/video/x4nmlk ... gion_music
Strandža
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_school
Makedonija
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... gion_music
Rodopi
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... egion_news
Dunav
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... egion_news
Ko voli, bujrum!
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2981 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Naš Damir je daleko najznačajniji sociolog i socijalni antropolog koji je ikada hodao ovim prostorima...
Ali, bez trunke ironije.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2982 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Di si, Vipi,Vipera berus wrote:Krokodajl wrote:
Horon, Turski ples, zastupljen na obalama crnog mora, od Zonguldaka pa do Gruzijske granice, mislim da je pjesma od Fuata Sake, poznati interpretator horon pjesama i pjesama Karadeniza, tj Crnog Mora.![]()
Ne znam ni sama koliko puta sam odgledala ovaj video u zadnjih par godina![]()
Ali...
ovi čilci su neprevaziđeni u igri horona![]()
Dobri su čilci, sve vrijeme slušam i cupkam i kontam, joj jes' mi poznata ova muzika... i onda skontam da me podsjeća na Dubiozinu Tranziciju - heeeej, brateee dragiii, vidi šta se radiiiiii ... negdje oko 0:25.... hahhahahahhahahhahahah. Kad vidiš sve ovo muško istočno od beha raja, skontaš koji smo mi prevaranti, od naše narodne kulture znamo upražnjavati jedino kafanski venosjek...
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#2983 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
@Kanarinče poslušaj Fuata Saku, on je sve te crnomorske pjesme opjevao.
Evo jedna recimo.
Vjerujem da ćeš u njegovom repertoaru pronaći i uhu poznatih pjesama naših "autora"
Evo pogodi ko ovo pjeva ?
Da napomenem ona je izdala godinu dana prije od "autora sa naših prostora"
Zato i ne slušam naše, ukrali bi i spot i pjesmu, i pare kad bi mogli

Evo jedna recimo.
Vjerujem da ćeš u njegovom repertoaru pronaći i uhu poznatih pjesama naših "autora"
Evo pogodi ko ovo pjeva ?
Da napomenem ona je izdala godinu dana prije od "autora sa naših prostora"
Zato i ne slušam naše, ukrali bi i spot i pjesmu, i pare kad bi mogli
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2984 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
¤ jelena ¤ wrote:Jah, lako je reć skoncentriši se...![]()
hobotnjak...vinjak...konjak...zemlja izlazećeg sunca...zornjak...![]()
čilost...veselost...krepost...kruženje vode u prirodi...vječnost!![]()
Jelooooooooooo...Svarože...pedagože...zar ovo ovako može?
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2985 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
piupiu , ma sve moze, jes' vidjela fotku leteceg falusa sto postavihpiupiu wrote:¤ jelena ¤ wrote:Jah, lako je reć skoncentriši se...![]()
hobotnjak...vinjak...konjak...zemlja izlazećeg sunca...zornjak...![]()
čilost...veselost...krepost...kruženje vode u prirodi...vječnost!![]()
![]()
Jelooooooooooo...Svarože...pedagože...zar ovo ovako može?![]()
![]()
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2986 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Ma, nije ono Dubiozino stvarno skinuto, nego se samo melodijski i ritmički uklopilo.Krokodajl wrote:@Kanarinče poslušaj Fuata Saku, on je sve te crnomorske pjesme opjevao.
A, ni' loš, ni'...
Ih, šta sam je puta čula u TV emisijama narodne televizije Grand.
Saša Matić
- Vipera berus
- Posts: 21996
- Joined: 02/02/2010 10:48
- Location: Još uvijek u opancima...
#2987 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Našla i na YouTubeVipera berus wrote:Našla saaam![]()
'vako,
pošto ja strraarašššno volim folklore i tradicionalne igre/plesove, tako često čačkam po youtubu i tražim...
I nekad, prije par godina, ''naletim'' na ''Nacionalni bugarski ansaml Bulgare'' i njhov uradak koji obrađuje sedam glavnih bugarskih oblasti - sedam mini filmova sa igrama i običajima svake oblasti.
Oooo moje radosti...
Ali (uvijek ima ali) Youtube je izbrisao te videe zbog autorskih prava. Tuga pregolema.
I maloprije naumpade meni da pročačkam po Dailymotionu. Taraaaam, meni najdraža oblast Trakija je tu.
Ko voli folklore evo:
http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam
Odo ja rovit dalje
Zvanična stranica ansambla Bulgare
Znaaam da sam dosadna - šta ću... tak'a sam
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#2988 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
željan kulturnog uzdizanja, virnuh, ali avaj - ovdje, pod krinkom kulture, brezobrazluk do brezobrazluka
što, kad bolje razmislim, i ne treba da čudi, s obzirom na to da jela i kanarinac kolo vode

što, kad bolje razmislim, i ne treba da čudi, s obzirom na to da jela i kanarinac kolo vode

- petunija
- Posts: 4107
- Joined: 07/05/2009 09:22
- Location: United States of Balcan
#2989 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
@krokodajl
Sarit Hadad baš ima lijep glas, odoh potražiti još ponešto njeno na YouTube.
Sarit Hadad baš ima lijep glas, odoh potražiti još ponešto njeno na YouTube.
Last edited by petunija on 26/01/2017 09:18, edited 1 time in total.
- Nurudin
- Posts: 3324
- Joined: 31/03/2013 07:25
- Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.
#2990 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
dobar je Damirpiupiu wrote:
Naš Damir je daleko najznačajniji sociolog i socijalni antropolog koji je ikada hodao ovim prostorima...![]()
Ali, bez trunke ironije.
ga pljuvati " Ta će on, znam ga ja "
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#2991 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Ja sam se zaprepastio kada sam poslušao više njenih pjesama, svaka njena pjesma je ovdje hit u izvedbi onog ili ovog.petunija wrote:@krokodajl
Sarit Hadad baš ima lijep glas, odoh potražiti još ponešto njeno na YouTube.
Kada bi organizovala turneju po ex yu napunila bi sve dvorane
Kad smo već kod jehudima.
Veselimo se svi ! I ti Medo što si nakrivio kapu
- petunija
- Posts: 4107
- Joined: 07/05/2009 09:22
- Location: United States of Balcan
#2992 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Nađoh fenomenalan koncert održan u Holandiji. Možda ću biti malo gruba, ali čini mi se da je g. Andre Rieu bolji zabavljač nego dirigent. Čekam komentar našeg DJ, nadam se da će me demantovati
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#2993 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Dobro zimsko rano jutri/kasna večer
- ¤ jelena ¤
- Posts: 5157
- Joined: 18/05/2010 20:04
- Location: BD
#2994 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Aaaaa...odbjeglo gunđalo se vratilo....gunđgunđ...

Godišnjica smrti Duška Trifunovića pa se sjetih legendarne emisije...
Može, može...asocijacije se same množe i slože.piupiu wrote:
![]()
Jelooooooooooo...Svarože...pedagože...zar ovo ovako može?![]()
![]()
Godišnjica smrti Duška Trifunovića pa se sjetih legendarne emisije...
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
#2995 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
E bas necupetunija wrote:
Nađoh fenomenalan koncert održan u Holandiji. Možda ću biti malo gruba, ali čini mi se da je g. Andre Rieu bolji zabavljač nego dirigent. Čekam komentar našeg DJ, nadam se da će me demantovati![]()
-
John Cleese
- Posts: 42913
- Joined: 25/05/2010 18:30
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#2997 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Vozim se kroz Istru, pejzaže itačke
Vozim se s Vesnom, kao prije trideset godina
Kroz Hercegovinu. Zidine Motovuna
Postaju na tren ljubuške kule
A rijeka Mirna, rijeka
Tihaljina
Razgovaramo o Joyceu u Puli
Rilkeu u Devinu
Mjestima što su mamila pjesnike ali ih nisu držala
O tom kako nam je netko amputirao
Uspomene i kako su naši životi postali
Samo težina
I ponavljanje
Sve je ponavljanje
Pa i ova vožnja, kažem, i zapletem
Prste u njezinu kosu – Što misliš da se
Držimo našeg starog scenarija
Punog malih vragolija
Kako bismo na brižna i zamišljena lica
Barem na tren
Vratili grimasu radosti
Nemoguće, kaže ona
S tužnim smiješkom
Jer ono što si nekad
Najviše volio na meni
Sada je napola
Izgriženo rakom
Amputirano.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
#2998 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Sretna Nam Lunarna Horoz Godina

Pitanjce: Dali ponekad horoz "zavrsi" u kokosijoj juhi
oduvijek me odusevljava umjetnost lepeza

na link: https://designspotlight.wordpress.com/2 ... inese-fan/


Pitanjce: Dali ponekad horoz "zavrsi" u kokosijoj juhi
oduvijek me odusevljava umjetnost lepeza

na link: https://designspotlight.wordpress.com/2 ... inese-fan/
- Vipera berus
- Posts: 21996
- Joined: 02/02/2010 10:48
- Location: Još uvijek u opancima...
#2999 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))
Evo nešto fino za laku noć
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
