Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2976 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Vipera berus wrote:
piupiu wrote:
Connaisseur Karlin wrote:procitah slAvenska :D

:thumbup:

I ja tako kažem. Onda dodje Kliz pa nešto gundja. Gundj. Gundj. :oops:
I ja kažem Slaveni, a moRe Kliz gunđati kol'ko 'oće :D
eh sad cekajmo Kiza :D :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2977 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

@Vipera i ja sam ovako po kasabama Zonguldaka igrao horon :lol: :lol:
samo što moji Turci nisu pištolje repetirali, valjda jer nije bila svadba :D
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2978 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

Našla saaam :sretan:

'vako,
pošto ja strraarašššno volim folklore i tradicionalne igre/plesove, tako često čačkam po youtubu i tražim...
I nekad, prije par godina, ''naletim'' na ''Nacionalni bugarski ansaml Bulgare'' i njhov uradak koji obrađuje sedam glavnih bugarskih oblasti - sedam mini filmova sa igrama i običajima svake oblasti.
Oooo moje radosti...
Ali (uvijek ima ali) Youtube je izbrisao te videe zbog autorskih prava. Tuga pregolema.
I maloprije naumpade meni da pročačkam po Dailymotionu. Taraaaam, meni najdraža oblast Trakija je tu.
Ko voli folklore evo:

http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam

Odo ja rovit dalje :run:
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2979 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

Krokodajl wrote:@Vipera i ja sam ovako po kasabama Zonguldaka igrao horon :lol: :lol:
samo što moji Turci nisu pištolje repetirali, valjda jer nije bila svadba :D
E to bih voljela vidjeti - onaj rad ramenima i nonama istovremeno. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2981 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »



Naš Damir je daleko najznačajniji sociolog i socijalni antropolog koji je ikada hodao ovim prostorima... :lol:



Ali, bez trunke ironije.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2982 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Vipera berus wrote:
Krokodajl wrote:

Horon, Turski ples, zastupljen na obalama crnog mora, od Zonguldaka pa do Gruzijske granice, mislim da je pjesma od Fuata Sake, poznati interpretator horon pjesama i pjesama Karadeniza, tj Crnog Mora.
:thumbup:
Ne znam ni sama koliko puta sam odgledala ovaj video u zadnjih par godina :-D
Ali...
ovi čilci su neprevaziđeni u igri horona :D

:run:
Di si, Vipi, :kiss:

Dobri su čilci, sve vrijeme slušam i cupkam i kontam, joj jes' mi poznata ova muzika... i onda skontam da me podsjeća na Dubiozinu Tranziciju - heeeej, brateee dragiii, vidi šta se radiiiiii ... negdje oko 0:25.... hahhahahahhahahhahahah. Kad vidiš sve ovo muško istočno od beha raja, skontaš koji smo mi prevaranti, od naše narodne kulture znamo upražnjavati jedino kafanski venosjek...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2983 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

@Kanarinče poslušaj Fuata Saku, on je sve te crnomorske pjesme opjevao.



Evo jedna recimo.

Vjerujem da ćeš u njegovom repertoaru pronaći i uhu poznatih pjesama naših "autora" :D

Evo pogodi ko ovo pjeva ? :D



Da napomenem ona je izdala godinu dana prije od "autora sa naših prostora" :D

Zato i ne slušam naše, ukrali bi i spot i pjesmu, i pare kad bi mogli :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2984 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

¤ jelena ¤ wrote:Jah, lako je reć skoncentriši se... :cry:

hobotnjak...vinjak...konjak...zemlja izlazećeg sunca...zornjak... :oops:

čilost...veselost...krepost...kruženje vode u prirodi...vječnost! :D

:run:
:shock:

Jelooooooooooo...Svarože...pedagože...zar ovo ovako može? :oops: :? :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2985 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Jah, lako je reć skoncentriši se... :cry:

hobotnjak...vinjak...konjak...zemlja izlazećeg sunca...zornjak... :oops:

čilost...veselost...krepost...kruženje vode u prirodi...vječnost! :D

:run:
:shock:

Jelooooooooooo...Svarože...pedagože...zar ovo ovako može? :oops: :? :lol:
piupiu , ma sve moze, jes' vidjela fotku leteceg falusa sto postavih :D :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2986 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Krokodajl wrote:@Kanarinče poslušaj Fuata Saku, on je sve te crnomorske pjesme opjevao.
Ma, nije ono Dubiozino stvarno skinuto, nego se samo melodijski i ritmički uklopilo. :D :lol:

A, ni' loš, ni'...
:hm:

Ih, šta sam je puta čula u TV emisijama narodne televizije Grand. :D

Saša Matić :lakat:
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2987 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

Vipera berus wrote:Našla saaam :sretan:

'vako,
pošto ja strraarašššno volim folklore i tradicionalne igre/plesove, tako često čačkam po youtubu i tražim...
I nekad, prije par godina, ''naletim'' na ''Nacionalni bugarski ansaml Bulgare'' i njhov uradak koji obrađuje sedam glavnih bugarskih oblasti - sedam mini filmova sa igrama i običajima svake oblasti.
Oooo moje radosti...
Ali (uvijek ima ali) Youtube je izbrisao te videe zbog autorskih prava. Tuga pregolema.
I maloprije naumpade meni da pročačkam po Dailymotionu. Taraaaam, meni najdraža oblast Trakija je tu.
Ko voli folklore evo:

http://www.dailymotion.com/video/x5587a ... ion_webcam

Odo ja rovit dalje :run:
Našla i na YouTube :D
Zvanična stranica ansambla Bulgare



Znaaam da sam dosadna - šta ću... tak'a sam :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2988 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

željan kulturnog uzdizanja, virnuh, ali avaj - ovdje, pod krinkom kulture, brezobrazluk do brezobrazluka
što, kad bolje razmislim, i ne treba da čudi, s obzirom na to da jela i kanarinac kolo vode

Image
User avatar
petunija
Posts: 4107
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2989 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

@krokodajl
Sarit Hadad baš ima lijep glas, odoh potražiti još ponešto njeno na YouTube.
Last edited by petunija on 26/01/2017 09:18, edited 1 time in total.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#2990 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Nurudin »

piupiu wrote:

Naš Damir je daleko najznačajniji sociolog i socijalni antropolog koji je ikada hodao ovim prostorima... :lol:



Ali, bez trunke ironije.
dobar je Damir :thumbup: čekamo da postane malo popularniji pa da mu se otvori tema na kojoj ćemo
ga pljuvati " Ta će on, znam ga ja " :D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2991 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

petunija wrote:@krokodajl
Sarit Hadad baš ima lijep glas, odoh potražiti još ponešto njeno na YouTube.
Ja sam se zaprepastio kada sam poslušao više njenih pjesama, svaka njena pjesma je ovdje hit u izvedbi onog ili ovog.
Kada bi organizovala turneju po ex yu napunila bi sve dvorane :D

Kad smo već kod jehudima.



Veselimo se svi ! I ti Medo što si nakrivio kapu :oops: :D
User avatar
petunija
Posts: 4107
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2992 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

:thumbup:
Nađoh fenomenalan koncert održan u Holandiji. Možda ću biti malo gruba, ali čini mi se da je g. Andre Rieu bolji zabavljač nego dirigent. Čekam komentar našeg DJ, nadam se da će me demantovati ;-)
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2993 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »



Dobro zimsko rano jutri/kasna večer :kiss: :run:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2994 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Aaaaa...odbjeglo gunđalo se vratilo....gunđgunđ... :sretan:
piupiu wrote:
:shock:

Jelooooooooooo...Svarože...pedagože...zar ovo ovako može? :oops: :? :lol:
Može, može...asocijacije se same množe i slože. :D




Godišnjica smrti Duška Trifunovića pa se sjetih legendarne emisije...

John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#2995 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by John Cleese »

petunija wrote::thumbup:
Nađoh fenomenalan koncert održan u Holandiji. Možda ću biti malo gruba, ali čini mi se da je g. Andre Rieu bolji zabavljač nego dirigent. Čekam komentar našeg DJ, nadam se da će me demantovati ;-)
E bas necu :| :D :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2997 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

Vozim se kroz Istru, pejzaže itačke
Vozim se s Vesnom, kao prije trideset godina
Kroz Hercegovinu. Zidine Motovuna
Postaju na tren ljubuške kule
A rijeka Mirna, rijeka
Tihaljina

Razgovaramo o Joyceu u Puli
Rilkeu u Devinu
Mjestima što su mamila pjesnike ali ih nisu držala
O tom kako nam je netko amputirao
Uspomene i kako su naši životi postali
Samo težina
I ponavljanje

Sve je ponavljanje
Pa i ova vožnja, kažem, i zapletem
Prste u njezinu kosu – Što misliš da se
Držimo našeg starog scenarija
Punog malih vragolija
Kako bismo na brižna i zamišljena lica
Barem na tren
Vratili grimasu radosti

Nemoguće, kaže ona
S tužnim smiješkom
Jer ono što si nekad
Najviše volio na meni
Sada je napola
Izgriženo rakom
Amputirano.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2998 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Sretna Nam Lunarna Horoz Godina :-D

Image

Pitanjce: Dali ponekad horoz "zavrsi" u kokosijoj juhi :run: :komi:

oduvijek me odusevljava umjetnost lepeza :-D

Image

na link: https://designspotlight.wordpress.com/2 ... inese-fan/

:-D
User avatar
Vipera berus
Posts: 21996
Joined: 02/02/2010 10:48
Location: Još uvijek u opancima...

#2999 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Vipera berus »

Evo nešto fino za laku noć :-D

Post Reply