Jesu li ti alu felge ili celicne??? Kakve su gume, moze biti da je do balansa..F&N wrote:Imam citroena c4 2011 1.6 ehdi
Imam problem sa špurom, tacnine vuce na lijevu stranu i nakon 120kmh mi trese volan. Radio spuru, balansirao gune i nista. Je li ima neko ko je imao slican problem ili ako nista drugo da mi preporuci dobrog majstora.
Hvala
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2976 Re: Citroen All About
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2977 Re: Citroen All About
Kakve veze ima odrzavanje s tim sto auto vuce ustranu? Auta dodju s vana s 300 k pa su savrseno stabilna i iznad 160.
Na tom autu nesto nije uredu i to treba provjeriti. Moguce da nije dobro popravljen poslije udesa i slicno. Preporucio bih da odvezes kod Dedovica i da pogledaju sta ne valja. Ako samo trese volan moze biti i da ti gume ne valjaju. Ako imas gume koje su dosle na autu 2011. to moze biti uzrok tresnje volana. Mada ne objasnjava sto vuce ustranu. Uglavnom --> Dedovic.
Na tom autu nesto nije uredu i to treba provjeriti. Moguce da nije dobro popravljen poslije udesa i slicno. Preporucio bih da odvezes kod Dedovica i da pogledaju sta ne valja. Ako samo trese volan moze biti i da ti gume ne valjaju. Ako imas gume koje su dosle na autu 2011. to moze biti uzrok tresnje volana. Mada ne objasnjava sto vuce ustranu. Uglavnom --> Dedovic.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2978 Re: Citroen All About
Ima , strance boli tuki za odrzavanje bilo kakvo , i kad auto promijeni 100 ruku , popisaj ga
Slazem se , Dedovic
Slazem se , Dedovic
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2979 Re: Citroen All About
Ovaj Citroen o kojem ja govorim je kupljen nov, redovno odrzavan i nije imao ni 50kkm kada se problem poceo manifestovati.amar1994 wrote:Ima , strance boli tuki za odrzavanje bilo kakvo , i kad auto promijeni 100 ruku , popisaj ga![]()
Slazem se , Dedovic
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2980 Re: Citroen All About
Jesu li rijesili u garanciji ?NediM17 wrote:Ovaj Citroen o kojem ja govorim je kupljen nov, redovno odrzavan i nije imao ni 50kkm kada se problem poceo manifestovati.amar1994 wrote:Ima , strance boli tuki za odrzavanje bilo kakvo , i kad auto promijeni 100 ruku , popisaj ga![]()
Slazem se , Dedovic
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2981 Re: Citroen All About
Izjednacavanje pritiska u gumama, vizuelni pregled trapa, optike, balansiranja tockova, ali mislim da problem nikada nije rijesen. 
Auto nije bio udaran i sl.
Auto nije bio udaran i sl.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2982 Re: Citroen All About
Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2983 Re: Citroen All About
ja bi ga zapalio pred njimaNediM17 wrote:Izjednacavanje pritiska u gumama, vizuelni pregled trapa, optike, balansiranja tockova, ali mislim da problem nikada nije rijesen.
Auto nije bio udaran i sl.
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#2984 Re: Citroen All About
ja opet mislim da je do guma
nisu ravnomjerno potrošene i bez obzira na balanserku....
nisu ravnomjerno potrošene i bez obzira na balanserku....
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2985 Re: Citroen All About
Na burazovom 308 je bio slican problem, preko 130-140 auto puno trese, volan trese, na odredjenim brzinama neka buka dolazi iz podvozja, neko hucanje, za koje niko nije uspio ustanoviti sta je, na kraju ispostavilo se da su zadnje gume koje su dosle na autu, 2011. godiste. Zamijenio te gume i rijesio problem. Nestalo to hucanje, auto stabilno, nikakvih problema. Zadnji put kad sam gledao prije jedno pola godine imao je oko 170 k km cini mi se.
To je auto koje bi trebalo da ima identicno podzvoje kao taj C4.
Ako imas zimske gume ja bih sad zamijenio pred zimu i pogledao kakva je situacija. Ako vec jesi, onda Dedovic.
To je auto koje bi trebalo da ima identicno podzvoje kao taj C4.
Ako imas zimske gume ja bih sad zamijenio pred zimu i pogledao kakva je situacija. Ako vec jesi, onda Dedovic.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2986 Re: Citroen All About
Upravo to, imao sličan problem na skoro novom autu.konektovan wrote:Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#2987 Re: Citroen All About
Naravno da nisu to niko ne bazdari , ni to ni one aparate za spurukonektovan wrote:Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera.
-
F&N
- Posts: 5279
- Joined: 17/10/2010 23:24
- Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...
#2988 Re: Citroen All About
Celicne. Balans radjen kao i spura. Opet isto. Auto preslo 110k. Kontam da nije do trapa ili letve volana. Pa mi treba preporuka za dobrog majstora da to pogleds.konektovan wrote:Jesu li ti alu felge ili celicne??? Kakve su gume, moze biti da je do balansa..F&N wrote:Imam citroena c4 2011 1.6 ehdi
Imam problem sa špurom, tacnine vuce na lijevu stranu i nakon 120kmh mi trese volan. Radio spuru, balansirao gune i nista. Je li ima neko ko je imao slican problem ili ako nista drugo da mi preporuci dobrog majstora.
Hvala
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2989 Re: Citroen All About
Ako je rađeno ne mora značiti da je i dobro urađeno.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2990 Re: Citroen All About
Gdje si radio spuru, jesu li sve mjerili ili samo prednje? Probaj zarotirati gume na autu, a i provjeri jesu li ti kocioni cilindri ok, mozda ti jedan ne vraca dobro pa malo koci.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2991 Re: Citroen All About
Tacnokonektovan wrote:Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera.
Dok trese oko 120 km/h i preko to je do balansa...balans pod opterecenjem ce sve rijesit
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#2992 Re: Citroen All About
Veliki servis za 1,6 hdi 66 kw jel neko radio veliki servis u skorije vrijeme da li je Dedovic najbolja solucija ?? i koliko kosta svugdje se spominej cifra oko 400 km ?
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#2993 Re: Citroen All About
Kako nabacujete navigacione mape?
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2994 Re: Citroen All About
Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2995 Re: Citroen All About
Ne znam kako je kod drugih modela, ali za C4 eMyWay RT6, pored mapa, treba i licence code (ručno ukucati ili generirati automatski). Naravno i da je firmware ažuriran.xamp wrote:Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2996 Re: Citroen All About
imal ko guzice da stisne, da kupi citroen c5 2.0 hdi, 2010., 163 ks, sa 230 milja na satu?
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2997 Re: Citroen All About
Kod mene je isto C4 eMyWay RT6 i bez problema sam preko USB-a ubacio i nisam morao kodove kucati. Samo sam morao da update na posljednji firmware sto je bilo teze od mapa (morao sam naci samo firmware) sto bi mi bilo sad tesko bez gpsunderground-aDzontra_Volta wrote:Ne znam kako je kod drugih modela, ali za C4 eMyWay RT6, pored mapa, treba i licence code (ručno ukucati ili generirati automatski). Naravno i da je firmware ažuriran.xamp wrote:Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
-
maxell_sarajevo
- Posts: 2303
- Joined: 08/02/2008 19:19
#2998 Re: Citroen All About
Kako cu vidjeti koja mi je verzija mape? C4, 2017 je u pitanju.
Recimo nema ucrtana A transferzala, kruzni u Briješću itd.
Recimo nema ucrtana A transferzala, kruzni u Briješću itd.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2999 Re: Citroen All About
Vjerovatno u navigaciji settings ili kako vec pise pa pod maps version il sl
Ne znam napamet
Ne znam napamet
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#3000 Re: Citroen All About
Drzi settings 5 sekundi.maxell_sarajevo wrote:Kako cu vidjeti koja mi je verzija mape? C4, 2017 je u pitanju.
Recimo nema ucrtana A transferzala, kruzni u Briješću itd.
