Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2976 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

F&N wrote:Imam citroena c4 2011 1.6 ehdi
Imam problem sa špurom, tacnine vuce na lijevu stranu i nakon 120kmh mi trese volan. Radio spuru, balansirao gune i nista. Je li ima neko ko je imao slican problem ili ako nista drugo da mi preporuci dobrog majstora.
Hvala
Jesu li ti alu felge ili celicne??? Kakve su gume, moze biti da je do balansa..
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2977 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

Kakve veze ima odrzavanje s tim sto auto vuce ustranu? Auta dodju s vana s 300 k pa su savrseno stabilna i iznad 160.

Na tom autu nesto nije uredu i to treba provjeriti. Moguce da nije dobro popravljen poslije udesa i slicno. Preporucio bih da odvezes kod Dedovica i da pogledaju sta ne valja. Ako samo trese volan moze biti i da ti gume ne valjaju. Ako imas gume koje su dosle na autu 2011. to moze biti uzrok tresnje volana. Mada ne objasnjava sto vuce ustranu. Uglavnom --> Dedovic.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2978 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Ima , strance boli tuki za odrzavanje bilo kakvo , i kad auto promijeni 100 ruku , popisaj ga :thumbup:

Slazem se , Dedovic :)
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#2979 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:Ima , strance boli tuki za odrzavanje bilo kakvo , i kad auto promijeni 100 ruku , popisaj ga :thumbup:

Slazem se , Dedovic :)
Ovaj Citroen o kojem ja govorim je kupljen nov, redovno odrzavan i nije imao ni 50kkm kada se problem poceo manifestovati. :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2980 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:Ima , strance boli tuki za odrzavanje bilo kakvo , i kad auto promijeni 100 ruku , popisaj ga :thumbup:

Slazem se , Dedovic :)
Ovaj Citroen o kojem ja govorim je kupljen nov, redovno odrzavan i nije imao ni 50kkm kada se problem poceo manifestovati. :-)
Jesu li rijesili u garanciji ? :) :run:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#2981 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Izjednacavanje pritiska u gumama, vizuelni pregled trapa, optike, balansiranja tockova, ali mislim da problem nikada nije rijesen. :-)

Auto nije bio udaran i sl.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2982 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera. :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2983 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Izjednacavanje pritiska u gumama, vizuelni pregled trapa, optike, balansiranja tockova, ali mislim da problem nikada nije rijesen. :-)

Auto nije bio udaran i sl.
ja bi ga zapalio pred njima :-)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2984 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

ja opet mislim da je do guma

nisu ravnomjerno potrošene i bez obzira na balanserku....
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2985 Re: Citroen All About

Post by ado-šampion »

Na burazovom 308 je bio slican problem, preko 130-140 auto puno trese, volan trese, na odredjenim brzinama neka buka dolazi iz podvozja, neko hucanje, za koje niko nije uspio ustanoviti sta je, na kraju ispostavilo se da su zadnje gume koje su dosle na autu, 2011. godiste. Zamijenio te gume i rijesio problem. Nestalo to hucanje, auto stabilno, nikakvih problema. Zadnji put kad sam gledao prije jedno pola godine imao je oko 170 k km cini mi se.

To je auto koje bi trebalo da ima identicno podzvoje kao taj C4.

Ako imas zimske gume ja bih sad zamijenio pred zimu i pogledao kakva je situacija. Ako vec jesi, onda Dedovic. :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2986 Re: Citroen All About

Post by 530i »

konektovan wrote:Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera. :wink:
Upravo to, imao sličan problem na skoro novom autu.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2987 Re: Citroen All About

Post by Sodom1 »

konektovan wrote:Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera. :wink:
Naravno da nisu to niko ne bazdari , ni to ni one aparate za spuru
F&N
Posts: 5279
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: Od Ciglana do Podhrastova, Breke i Mejtasa including Jezero...

#2988 Re: Citroen All About

Post by F&N »

konektovan wrote:
F&N wrote:Imam citroena c4 2011 1.6 ehdi
Imam problem sa špurom, tacnine vuce na lijevu stranu i nakon 120kmh mi trese volan. Radio spuru, balansirao gune i nista. Je li ima neko ko je imao slican problem ili ako nista drugo da mi preporuci dobrog majstora.
Hvala
Jesu li ti alu felge ili celicne??? Kakve su gume, moze biti da je do balansa..
Celicne. Balans radjen kao i spura. Opet isto. Auto preslo 110k. Kontam da nije do trapa ili letve volana. Pa mi treba preporuka za dobrog majstora da to pogleds.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2989 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Ako je rađeno ne mora značiti da je i dobro urađeno.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2990 Re: Citroen All About

Post by basicm »

Gdje si radio spuru, jesu li sve mjerili ili samo prednje? Probaj zarotirati gume na autu, a i provjeri jesu li ti kocioni cilindri ok, mozda ti jedan ne vraca dobro pa malo koci.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2991 Re: Citroen All About

Post by condy »

konektovan wrote:Ljudi, ja sam imao slican problem, dijagnoze, letva volana, krivi diskovi, felge, i na kraju je bilo do balansa guma, iz treceg pokusaja, izgleda da balansirke, nisu bas balansirke kod mnogih vulkanizera. :wink:
Tacno :thumbup:

Dok trese oko 120 km/h i preko to je do balansa...balans pod opterecenjem ce sve rijesit
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#2992 Re: Citroen All About

Post by adodbr »

Veliki servis za 1,6 hdi 66 kw jel neko radio veliki servis u skorije vrijeme da li je Dedovic najbolja solucija ?? i koliko kosta svugdje se spominej cifra oko 400 km ?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#2993 Re: Citroen All About

Post by ado_sar »

Kako nabacujete navigacione mape?
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2994 Re: Citroen All About

Post by xamp »

ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2995 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

xamp wrote:
ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
Ne znam kako je kod drugih modela, ali za C4 eMyWay RT6, pored mapa, treba i licence code (ručno ukucati ili generirati automatski). Naravno i da je firmware ažuriran.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2996 Re: Citroen All About

Post by radostan dan »

imal ko guzice da stisne, da kupi citroen c5 2.0 hdi, 2010., 163 ks, sa 230 milja na satu?
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2997 Re: Citroen All About

Post by xamp »

Dzontra_Volta wrote:
xamp wrote:
ado_sar wrote:Kako nabacujete navigacione mape?
Preko USB-a. Prije se moglo preko gpsunderground.com ali vise ne radi. Cuo sam da se moze sada naci preko http://www.ds3club.co.uk ali nisam probao.
Stavis mape na USB, upalis auto, pita te da update uradis i to je to... Traje malo duze doduse.
Ne znam kako je kod drugih modela, ali za C4 eMyWay RT6, pored mapa, treba i licence code (ručno ukucati ili generirati automatski). Naravno i da je firmware ažuriran.
Kod mene je isto C4 eMyWay RT6 i bez problema sam preko USB-a ubacio i nisam morao kodove kucati. Samo sam morao da update na posljednji firmware sto je bilo teze od mapa (morao sam naci samo firmware) sto bi mi bilo sad tesko bez gpsunderground-a
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#2998 Re: Citroen All About

Post by maxell_sarajevo »

Kako cu vidjeti koja mi je verzija mape? C4, 2017 je u pitanju.
Recimo nema ucrtana A transferzala, kruzni u Briješću itd.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2999 Re: Citroen All About

Post by supercali »

Vjerovatno u navigaciji settings ili kako vec pise pa pod maps version il sl
Ne znam napamet
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3000 Re: Citroen All About

Post by ado_sar »

maxell_sarajevo wrote:Kako cu vidjeti koja mi je verzija mape? C4, 2017 je u pitanju.
Recimo nema ucrtana A transferzala, kruzni u Briješću itd.
Drzi settings 5 sekundi.
Post Reply