Zato sto USPS prati posiljku samo do izlaska iz USAKvaziExpert wrote:x pošiljki sam dobio, a da tracking nije pokazivao ništa, ili samo prva dva-tri koraka,
Processed through USPS Sort Facility
2013-04-19, 08:47:00, CHICAGO, IL 60666
ovo još stoji za item, koji sam dobio prije 10 dana
Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
- zgiba
- Posts: 582
- Joined: 05/09/2003 00:00
#2951 Re: eBay - Vaša iskustva
- Jazzy.ba
- Posts: 2061
- Joined: 26/04/2012 00:43
#2952 Re: eBay - Vaša iskustva
USPS priority mail i express mail prati posiljku do vrata. Samo njihov first class int'l ne prati.
-
marakes
- Posts: 183
- Joined: 06/09/2011 13:51
#2953 Re: eBay - Vaša iskustva
treba mi pomoc iskusnih, zelim naruciti neku masinu za nail art, cijena je 120 dolara, shipping 80 dolara, interesuje me da li kad dodje do carinjena, odokativno carine ili traze dokaz o uplati?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2954 Re: eBay - Vaša iskustva
Trazit ce ti dokaz o placanju. Postarina 80$ ? Je li ide preko DHL-a !? Ako ide onda racunaj da ce ti biti 70KM njihovih "usluga", a ostalo carina, sto na oko 200$ izadje oko 150KM.
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2955 Re: eBay - Vaša iskustva
Šta mislite, može li pošiljka doći iz Manchestera do 30.05.2013 sa Royal Mail Airmail (Small Packets)? Jel nekome kasnilo s ovim, hitno mi je potrebno 31.05. i uzdam su maksimalno. Danas naručeno.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#2956 Re: eBay - Vaša iskustva
Ako nema razloga da zadrze na carini (manja knjiga,CD itd.) racunaj 5-7 dana.
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2957 Re: eBay - Vaša iskustva
Nemaju razloga, haljina je u pitanju. Super onda nek dodje i za 15 dana od danasEborg wrote:Ako nema razloga da zadrze na carini (manja knjiga,CD itd.) racunaj 5-7 dana.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#2958 Re: eBay - Vaša iskustva
Ne znam za haljinu, to je onda malo veci paket pa mozda ga i zadrze.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#2959 Re: eBay - Vaša iskustva
Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#2960 Re: eBay - Vaša iskustva
ne, sacekaj 40 dana, ja obicno sacekam 43iceman ze wrote:Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#2961 Re: eBay - Vaša iskustva
quarterback wrote:ne, sacekaj 40 dana, ja obicno sacekam 43iceman ze wrote:Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
Javio se prodavac, uglavnom tvrdi da je sve uredno i na vrijeme poslano, da je negdje mozda i zapelo, ali da ce najvjerovatnije posiljka do mene i doci. Jos nije puni mjesec, ali prvi put da inace cekam ovoliko dugo.
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2962 Re: eBay - Vaša iskustva
Ne brini se
Meni dosle dvije posiljke preko ChinaPOst za 45 dana. Ovo se posebno odnosi ako nemas TN 
-
zLatk0
- Posts: 1287
- Joined: 05/07/2009 01:21
#2963 Re: eBay - Vaša iskustva
Zeznuh se i ja na ebayu, ostade kratak 4$ jer me zeznulo sto ne mozes otvoriti case za isti artikal (4 artikla, 1 transakcija), tako da sam zatvorio case na ebay i zeznuo se.. Sad ce ici feedback negativni x4..
Od kupovine proslo 50 dana, a ni na vidiku paketa
Od kupovine proslo 50 dana, a ni na vidiku paketa
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2964 Re: eBay - Vaša iskustva
Javi se prodavacu, ako ne zeli vratiti novac onda feedback. JA sam ubjedjen da ce vratiit 
-
zLatk0
- Posts: 1287
- Joined: 05/07/2009 01:21
#2965 Re: eBay - Vaša iskustva
Ignorise on odavno na poruke, 3-4 poruke mu poslao i nista on..
- 4zr4
- Posts: 392
- Joined: 14/04/2011 23:15
- Location: Zemlja čudesa
#2966 Re: eBay - Vaša iskustva
Probaj ovdje http://www.trackitonline.ru/Nermin_BH wrote:Nema ništa, ne kontam zašto plaćam ovaj tracking number kad ne radi.DON_eARL wrote:Trebalo bi ovo da je: http://www.posta.ba/track/1/0/36.htmlNermin_BH wrote:Gdje da pratim ovaj TN ? NK000042****
- 4zr4
- Posts: 392
- Joined: 14/04/2011 23:15
- Location: Zemlja čudesa
#2967 Re: eBay - Vaša iskustva
Mislim da problem nije iznos, nego kolicina jednog artikla.123456789 wrote:Nije problem sto se carini, problem je to sto nema neke vrijednosti do koje se moze uvesti a da ne carine kao komericjalnu. Zar nije neki limit od 1.000KM normalan npor !?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#2968 Re: eBay - Vaša iskustva
123456789 wrote:Ne brini seMeni dosle dvije posiljke preko ChinaPOst za 45 dana. Ovo se posebno odnosi ako nemas TN
iceman ze wrote:quarterback wrote:ne, sacekaj 40 dana, ja obicno sacekam 43iceman ze wrote:Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
Javio se prodavac, uglavnom tvrdi da je sve uredno i na vrijeme poslano, da je negdje mozda i zapelo, ali da ce najvjerovatnije posiljka do mene i doci. Jos nije puni mjesec, ali prvi put da inace cekam ovoliko dugo.
Stigla roba postom danas. Medjutim od 100 narucenih komada, isporucio mi samo 40 kom. Jos "golden seller" na ebay-u! Nece vise biti.
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#2969 Re: eBay - Vaša iskustva
Možda ti je poslao odvojeno, kontaktiraj ga.iceman ze wrote:
Stigla roba postom danas. Medjutim od 100 narucenih komada, isporucio mi samo 40 kom. Jos "golden seller" na ebay-u! Nece vise biti.
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#2970 Re: eBay - Vaša iskustva
jel vam se kad desilo da kupite nesto..platite i da vam umjesto oznake dolara i placeno je stoji pjescani sat
i pise kao procesing
paypal
nakon toga imao jos 2 kupovine i sve normalno
mada jedino je da dosada taj seler nikad nije nista ni prodavao ni kupovao
i pise kao procesing
paypal
nakon toga imao jos 2 kupovine i sve normalno
mada jedino je da dosada taj seler nikad nije nista ni prodavao ni kupovao
- Sir Charles
- Posts: 1069
- Joined: 10/04/2006 01:22
#2971 Re: eBay - Vaša iskustva
Moram ovo podijeliti sa vama. Danas otvorim dispute na paypalu jer mi nije stigla stvar koju sam kupio i prodavac mi vrati novac uz poruku:
Note from seller
have your money back & buy elsewhere - all baltic states are useless

Note from seller
have your money back & buy elsewhere - all baltic states are useless
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2972 Re: eBay - Vaša iskustva
Religious Fantastic wrote:hahahaSir Charles wrote:Moram ovo podijeliti sa vama. Danas otvorim dispute na paypalu jer mi nije stigla stvar koju sam kupio i prodavac mi vrati novac uz poruku:
Note from seller
have your money back & buy elsewhere - all baltic states are useless
super...
A ja otvorio svoj racun da provjerim neke stvari, kad ono ebay ukinuo i artikle i prodavca od kojeg cekam nesto vrijedno par stotina doloresa...eh sada...ta radnja je imala oko 17k transakcija i 99.5% positive feedback, tako da ne kontam koji se klinac desio...
Poslao sam im poruku jucer, pa cemo vidjeti kako ce se stvari odvijati.
budi bez brige, i meni se to dogodilo 2 puta, ako ne dobijes robu, samo otvori na paypalu case.
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2973 Re: eBay - Vaša iskustva
a jel se nekome ovo dogodilo, TN i pošiljka se zagubila: http://www.17track.net/en/result/post.s ... 67680110HK , vračene su mi pare uz poruku da sam kao prijavljen ebayu da malo pogledaju moje poruke sa drugim prodavacima, kao sumnjiv sam, a ukupno 303 transakcije imam sa 100% feedback 
-
motorola01
- Posts: 4147
- Joined: 28/04/2011 13:27
#2974 Re: eBay - Vaša iskustva
Bolje bi ti bilo da prestanes narucivati iz Kine jer ce ti kad tad blokirati account. Meni su suspendovali account na 14 dana zato sto sam u jednoj godini otvorio oko 20 slucajeva za povrat novca jer mi stvari nisu stizale na adresu, s tim da postoji velika mogucnost da mi skroz blokiraju account na ebay-u ukoliko se nesto slicno ponovi(to sam dobio od njih upozorenje putem poruka).Realovac23 wrote:a jel se nekome ovo dogodilo, TN i pošiljka se zagubila: http://www.17track.net/en/result/post.s ... 67680110HK , vračene su mi pare uz poruku da sam kao prijavljen ebayu da malo pogledaju moje poruke sa drugim prodavacima, kao sumnjiv sam, a ukupno 303 transakcije imam sa 100% feedback
Najbolje bi bilo da prestane covjek narucivati od njih, ali kako to uciniti kad su najjeftiniji i vjerujem da ce mi kad tad blokirati account jer od njihovih 20 narudzbi na adresu stigne 15 i moras otvoriti 5 slucajeva i eto ti belaja. I tako mozes ni kriv ni duzan nahebati da vise ne mozes nista kupiti preko ebay-a.
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#2975 Re: eBay - Vaša iskustva
a nek blokiraju, svakako samo kupujem na ebayu, otvorim novi racun i udri daljemotorola01 wrote:Bolje bi ti bilo da prestanes narucivati iz Kine jer ce ti kad tad blokirati account. Meni su suspendovali account na 14 dana zato sto sam u jednoj godini otvorio oko 20 slucajeva za povrat novca jer mi stvari nisu stizale na adresu, s tim da postoji velika mogucnost da mi skroz blokiraju account na ebay-u ukoliko se nesto slicno ponovi(to sam dobio od njih upozorenje putem poruka).Realovac23 wrote:a jel se nekome ovo dogodilo, TN i pošiljka se zagubila: http://www.17track.net/en/result/post.s ... 67680110HK , vračene su mi pare uz poruku da sam kao prijavljen ebayu da malo pogledaju moje poruke sa drugim prodavacima, kao sumnjiv sam, a ukupno 303 transakcije imam sa 100% feedback
Najbolje bi bilo da prestane covjek narucivati od njih, ali kako to uciniti kad su najjeftiniji i vjerujem da ce mi kad tad blokirati account jer od njihovih 20 narudzbi na adresu stigne 15 i moras otvoriti 5 slucajeva i eto ti belaja. I tako mozes ni kriv ni duzan nahebati da vise ne mozes nista kupiti preko ebay-a.
