Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zgiba
Posts: 582
Joined: 05/09/2003 00:00

#2951 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zgiba »

KvaziExpert wrote:x pošiljki sam dobio, a da tracking nije pokazivao ništa, ili samo prva dva-tri koraka,

Processed through USPS Sort Facility
2013-04-19, 08:47:00, CHICAGO, IL 60666


ovo još stoji za item, koji sam dobio prije 10 dana
Zato sto USPS prati posiljku samo do izlaska iz USA
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#2952 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Jazzy.ba »

USPS priority mail i express mail prati posiljku do vrata. Samo njihov first class int'l ne prati.
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#2953 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marakes »

treba mi pomoc iskusnih, zelim naruciti neku masinu za nail art, cijena je 120 dolara, shipping 80 dolara, interesuje me da li kad dodje do carinjena, odokativno carine ili traze dokaz o uplati?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2954 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Trazit ce ti dokaz o placanju. Postarina 80$ ? Je li ide preko DHL-a !? Ako ide onda racunaj da ce ti biti 70KM njihovih "usluga", a ostalo carina, sto na oko 200$ izadje oko 150KM.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2955 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Šta mislite, može li pošiljka doći iz Manchestera do 30.05.2013 sa Royal Mail Airmail (Small Packets)? Jel nekome kasnilo s ovim, hitno mi je potrebno 31.05. i uzdam su maksimalno. Danas naručeno.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#2956 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Eborg »

Ako nema razloga da zadrze na carini (manja knjiga,CD itd.) racunaj 5-7 dana.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2957 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Eborg wrote:Ako nema razloga da zadrze na carini (manja knjiga,CD itd.) racunaj 5-7 dana.
Nemaju razloga, haljina je u pitanju. Super onda nek dodje i za 15 dana od danas ;)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#2958 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Eborg »

Ne znam za haljinu, to je onda malo veci paket pa mozda ga i zadrze.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2959 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by iceman ze »

Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2960 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

iceman ze wrote:Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
ne, sacekaj 40 dana, ja obicno sacekam 43
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2961 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by iceman ze »

quarterback wrote:
iceman ze wrote:Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
ne, sacekaj 40 dana, ja obicno sacekam 43

Javio se prodavac, uglavnom tvrdi da je sve uredno i na vrijeme poslano, da je negdje mozda i zapelo, ali da ce najvjerovatnije posiljka do mene i doci. Jos nije puni mjesec, ali prvi put da inace cekam ovoliko dugo.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2962 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Ne brini se :) Meni dosle dvije posiljke preko ChinaPOst za 45 dana. Ovo se posebno odnosi ako nemas TN :)
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#2963 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zLatk0 »

Zeznuh se i ja na ebayu, ostade kratak 4$ jer me zeznulo sto ne mozes otvoriti case za isti artikal (4 artikla, 1 transakcija), tako da sam zatvorio case na ebay i zeznuo se.. Sad ce ici feedback negativni x4..
Od kupovine proslo 50 dana, a ni na vidiku paketa
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2964 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by seoBIH »

Javi se prodavacu, ako ne zeli vratiti novac onda feedback. JA sam ubjedjen da ce vratiit :)
zLatk0
Posts: 1287
Joined: 05/07/2009 01:21

#2965 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zLatk0 »

Ignorise on odavno na poruke, 3-4 poruke mu poslao i nista on..
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#2966 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by 4zr4 »

Nermin_BH wrote:
DON_eARL wrote:
Nermin_BH wrote:Gdje da pratim ovaj TN ? NK000042****
Trebalo bi ovo da je: http://www.posta.ba/track/1/0/36.html
Nema ništa, ne kontam zašto plaćam ovaj tracking number kad ne radi.
Probaj ovdje http://www.trackitonline.ru/
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#2967 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by 4zr4 »

123456789 wrote:Nije problem sto se carini, problem je to sto nema neke vrijednosti do koje se moze uvesti a da ne carine kao komericjalnu. Zar nije neki limit od 1.000KM normalan npor !?
Mislim da problem nije iznos, nego kolicina jednog artikla.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2968 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by iceman ze »

123456789 wrote:Ne brini se :) Meni dosle dvije posiljke preko ChinaPOst za 45 dana. Ovo se posebno odnosi ako nemas TN :)
iceman ze wrote:
quarterback wrote:
iceman ze wrote:Ne stize mi narudzba iz Kine niti mi se javlja prodavac, evo skoro mjesec, da ja otvorim "case" za svaki slucaj?
ne, sacekaj 40 dana, ja obicno sacekam 43

Javio se prodavac, uglavnom tvrdi da je sve uredno i na vrijeme poslano, da je negdje mozda i zapelo, ali da ce najvjerovatnije posiljka do mene i doci. Jos nije puni mjesec, ali prvi put da inace cekam ovoliko dugo.

Stigla roba postom danas. Medjutim od 100 narucenih komada, isporucio mi samo 40 kom. Jos "golden seller" na ebay-u! Nece vise biti. 8-)
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#2969 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

iceman ze wrote:
Stigla roba postom danas. Medjutim od 100 narucenih komada, isporucio mi samo 40 kom. Jos "golden seller" na ebay-u! Nece vise biti. 8-)
Možda ti je poslao odvojeno, kontaktiraj ga.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2970 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by kokuz_sa »

jel vam se kad desilo da kupite nesto..platite i da vam umjesto oznake dolara i placeno je stoji pjescani sat
i pise kao procesing
paypal :roll:

nakon toga imao jos 2 kupovine i sve normalno

mada jedino je da dosada taj seler nikad nije nista ni prodavao ni kupovao
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#2971 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Sir Charles »

Moram ovo podijeliti sa vama. Danas otvorim dispute na paypalu jer mi nije stigla stvar koju sam kupio i prodavac mi vrati novac uz poruku:

Note from seller
have your money back & buy elsewhere - all baltic states are useless

:D
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2972 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

Religious Fantastic wrote:
Sir Charles wrote:Moram ovo podijeliti sa vama. Danas otvorim dispute na paypalu jer mi nije stigla stvar koju sam kupio i prodavac mi vrati novac uz poruku:

Note from seller
have your money back & buy elsewhere - all baltic states are useless

:D
hahaha

super...
A ja otvorio svoj racun da provjerim neke stvari, kad ono ebay ukinuo i artikle i prodavca od kojeg cekam nesto vrijedno par stotina doloresa...eh sada...ta radnja je imala oko 17k transakcija i 99.5% positive feedback, tako da ne kontam koji se klinac desio...
Poslao sam im poruku jucer, pa cemo vidjeti kako ce se stvari odvijati.

budi bez brige, i meni se to dogodilo 2 puta, ako ne dobijes robu, samo otvori na paypalu case. :zzzz:
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2973 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

a jel se nekome ovo dogodilo, TN i pošiljka se zagubila: http://www.17track.net/en/result/post.s ... 67680110HK , vračene su mi pare uz poruku da sam kao prijavljen ebayu da malo pogledaju moje poruke sa drugim prodavacima, kao sumnjiv sam, a ukupno 303 transakcije imam sa 100% feedback :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#2974 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by motorola01 »

Realovac23 wrote:a jel se nekome ovo dogodilo, TN i pošiljka se zagubila: http://www.17track.net/en/result/post.s ... 67680110HK , vračene su mi pare uz poruku da sam kao prijavljen ebayu da malo pogledaju moje poruke sa drugim prodavacima, kao sumnjiv sam, a ukupno 303 transakcije imam sa 100% feedback :D
Bolje bi ti bilo da prestanes narucivati iz Kine jer ce ti kad tad blokirati account. Meni su suspendovali account na 14 dana zato sto sam u jednoj godini otvorio oko 20 slucajeva za povrat novca jer mi stvari nisu stizale na adresu, s tim da postoji velika mogucnost da mi skroz blokiraju account na ebay-u ukoliko se nesto slicno ponovi(to sam dobio od njih upozorenje putem poruka).
Najbolje bi bilo da prestane covjek narucivati od njih, ali kako to uciniti kad su najjeftiniji i vjerujem da ce mi kad tad blokirati account jer od njihovih 20 narudzbi na adresu stigne 15 i moras otvoriti 5 slucajeva i eto ti belaja. I tako mozes ni kriv ni duzan nahebati da vise ne mozes nista kupiti preko ebay-a.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#2975 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

motorola01 wrote:
Realovac23 wrote:a jel se nekome ovo dogodilo, TN i pošiljka se zagubila: http://www.17track.net/en/result/post.s ... 67680110HK , vračene su mi pare uz poruku da sam kao prijavljen ebayu da malo pogledaju moje poruke sa drugim prodavacima, kao sumnjiv sam, a ukupno 303 transakcije imam sa 100% feedback :D
Bolje bi ti bilo da prestanes narucivati iz Kine jer ce ti kad tad blokirati account. Meni su suspendovali account na 14 dana zato sto sam u jednoj godini otvorio oko 20 slucajeva za povrat novca jer mi stvari nisu stizale na adresu, s tim da postoji velika mogucnost da mi skroz blokiraju account na ebay-u ukoliko se nesto slicno ponovi(to sam dobio od njih upozorenje putem poruka).
Najbolje bi bilo da prestane covjek narucivati od njih, ali kako to uciniti kad su najjeftiniji i vjerujem da ce mi kad tad blokirati account jer od njihovih 20 narudzbi na adresu stigne 15 i moras otvoriti 5 slucajeva i eto ti belaja. I tako mozes ni kriv ni duzan nahebati da vise ne mozes nista kupiti preko ebay-a.
a nek blokiraju, svakako samo kupujem na ebayu, otvorim novi racun i udri dalje :D
Post Reply