Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#2951 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ostaje vam da se nadate dobrom odgovoru od bitange. 
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2952 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovakva pojava na CRDi motorima je prouzrokovana losim/neispravnim grijacima. Vjerujem da je slicna stvar i sa HDi. Ako dobro pali i ne smeta ti i ne trosi vodu niti ulje, samo gas.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2953 Re: Pitamo Mehanicare ?
pali na pola kljuca,leti i trosi 7l po gradu,valjda je dobarNediM17 wrote:Ovakva pojava na CRDi motorima je prouzrokovana losim/neispravnim grijacima. Vjerujem da je slicna stvar i sa HDi. Ako dobro pali i ne smeta ti, samo gas.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#2954 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2955 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne trosi ni kod mene, mozda jedan decilitar od intervala do intervala za zamjenu. Ne trosi ni vodu. Ne pali na pola kljuca, al' ipak upali. Nekako za dizela mi malo duze vergla?!amar1994 wrote:ne trosi ulje,motor presao 15000km,barem kod menejunior3 wrote:Još malo pa generalka.
Šalim se.![]()
Ja sam imao sličan problem i ispostavilo se da su gumice ventila, kad upalim izbaci nešto plavog dima i onda ovako k'o kod tebe. Ako ima kakve potrošnje ulja onda su one.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2956 Re: Pitamo Mehanicare ?
i da je su nisu toliko skupi grijaci,samo sam cuo da na ovom motoru znaju puc pri izvrtanju pa se mora glava skidat itd.
,
plaio je vala isto i na -15 i na +30
plaio je vala isto i na -15 i na +30
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2957 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako valja kompresija i ako aku. ima snage da anlasuje, zapalice CR dizel smjesu i na -20 bez ijednog ispravnog.junior3 wrote:Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.
Grijaci se ukljucuju definitivno i na +30, ja uredno cujem relej na svom autu kako cakne, samo sto je visa temperatura, krace rade.
@amar
Cesto se desi da puknu, zato je bolje govna ne dirati dok ne moras.
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2958 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni rekose, da i na hdi motorima rade grijaci i kad nije zima. Eh sad, ja sam to mjenjao, i nakon dvadesetak dana se pocelo isto desavati.NediM17 wrote:Ako valja kompresija i ako aku. ima snage da anlasuje, zapalice CR dizel smjesu i na -20 bez ijednog ispravnog.junior3 wrote:Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.![]()
Grijaci se ukljucuju definitivno i na +30, ja uredno cujem relej na svom autu kako cakne, samo sto je visa temperatura, krace rade.
@amar
Cesto se desi da puknu, zato je bolje govna ne dirati dok ne moras.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2959 Re: Pitamo Mehanicare ?
sto li rade,garant da smanje emisiju stetnih gasovakonektovan wrote:Meni rekose, da i na hdi motorima rade grijaci i kad nije zima. Eh sad, ja sam to mjenjao, i nakon dvadesetak dana se pocelo isto desavati.NediM17 wrote:Ako valja kompresija i ako aku. ima snage da anlasuje, zapalice CR dizel smjesu i na -20 bez ijednog ispravnog.junior3 wrote:Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.![]()
Grijaci se ukljucuju definitivno i na +30, ja uredno cujem relej na svom autu kako cakne, samo sto je visa temperatura, krace rade.
@amar
Cesto se desi da puknu, zato je bolje govna ne dirati dok ne moras.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2960 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa dizel i treba da dimijunior3 wrote:Ostaje vam da se nadate dobrom odgovoru od bitange.
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2961 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odgovor nije daleko od istine,bitanga_sa_otesa wrote:pa dizel i treba da dimijunior3 wrote:Ostaje vam da se nadate dobrom odgovoru od bitange.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2962 Re: Pitamo Mehanicare ?
po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2963 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste,kad se ugrije nema dima,a dim smrdi po sumporubitanga_sa_otesa wrote:po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2964 Re: Pitamo Mehanicare ?
nekad davno, clio prve generacije, smrdilo mi po sumporu. problem bi u katalizatoru...
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#2965 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma samo vatre im dajte, procistite grlo autima.
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2966 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema dima kad se ugrije. Meni je lik na tehnickom rek'o, ako ima istine u tome, da je katalizator los. Moze li biti i do toga, slucajno?bitanga_sa_otesa wrote:po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
- konektovan
- Posts: 51385
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2968 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa nisu francuzi toliko pokvareni.
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#2969 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2970 Re: Pitamo Mehanicare ?
[quote="Revolucionar ★"]Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea[/quote]

-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#2971 Re: Pitamo Mehanicare ?
da ne probijes zvucni zidRevolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2972 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne bih znaokonektovan wrote:Nema dima kad se ugrije. Meni je lik na tehnickom rek'o, ako ima istine u tome, da je katalizator los. Moze li biti i do toga, slucajno?bitanga_sa_otesa wrote:po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#2973 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno senzor brzine on ti je na mjenjaču ! Mada bi trebao otići na dijagnostiku i obično izbaci grešku "senzor brzine"Revolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
Izgleda ovako

- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#2974 Re: Pitamo Mehanicare ?
O'zone wrote:Vjerovatno senzor brzine on ti je na mjenjaču ! Mada bi trebao otići na dijagnostiku i obično izbaci grešku "senzor brzine"Revolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
Izgleda ovako
Dobro je, ne izgleda kao opca opasnost po novcanik
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2975 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovaj kaze da je potrebno izvrisiti rekalibraciju injectora/dizni
1.6TDCI/HDI misterija
