Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2951 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ostaje vam da se nadate dobrom odgovoru od bitange. :D
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#2952 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ovakva pojava na CRDi motorima je prouzrokovana losim/neispravnim grijacima. Vjerujem da je slicna stvar i sa HDi. Ako dobro pali i ne smeta ti i ne trosi vodu niti ulje, samo gas.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2953 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Ovakva pojava na CRDi motorima je prouzrokovana losim/neispravnim grijacima. Vjerujem da je slicna stvar i sa HDi. Ako dobro pali i ne smeta ti, samo gas.
pali na pola kljuca,leti i trosi 7l po gradu,valjda je dobar :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#2954 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2955 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
junior3 wrote:Još malo pa generalka.

Šalim se. :D

Ja sam imao sličan problem i ispostavilo se da su gumice ventila, kad upalim izbaci nešto plavog dima i onda ovako k'o kod tebe. Ako ima kakve potrošnje ulja onda su one.
ne trosi ulje,motor presao 15000km,barem kod mene :)
Ne trosi ni kod mene, mozda jedan decilitar od intervala do intervala za zamjenu. Ne trosi ni vodu. Ne pali na pola kljuca, al' ipak upali. Nekako za dizela mi malo duze vergla?! :mrgreen: Motor presao Bog zna koliko. :mrgreen: Preko 300 tisuca originalno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2956 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

i da je su nisu toliko skupi grijaci,samo sam cuo da na ovom motoru znaju puc pri izvrtanju pa se mora glava skidat itd. :-) ,
plaio je vala isto i na -15 i na +30 :)
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#2957 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

junior3 wrote:Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.
Ako valja kompresija i ako aku. ima snage da anlasuje, zapalice CR dizel smjesu i na -20 bez ijednog ispravnog. :wink:

Grijaci se ukljucuju definitivno i na +30, ja uredno cujem relej na svom autu kako cakne, samo sto je visa temperatura, krace rade.

@amar

Cesto se desi da puknu, zato je bolje govna ne dirati dok ne moras.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2958 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:
junior3 wrote:Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.
Ako valja kompresija i ako aku. ima snage da anlasuje, zapalice CR dizel smjesu i na -20 bez ijednog ispravnog. :wink:

Grijaci se ukljucuju definitivno i na +30, ja uredno cujem relej na svom autu kako cakne, samo sto je visa temperatura, krace rade.

@amar

Cesto se desi da puknu, zato je bolje govna ne dirati dok ne moras.
Meni rekose, da i na hdi motorima rade grijaci i kad nije zima. Eh sad, ja sam to mjenjao, i nakon dvadesetak dana se pocelo isto desavati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2959 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
NediM17 wrote:
junior3 wrote:Ma pali auto na kompresiju, sad mu grijači ne trebaju i ne uključuju se. Jedino ako nije bila baš mazija.
Ako valja kompresija i ako aku. ima snage da anlasuje, zapalice CR dizel smjesu i na -20 bez ijednog ispravnog. :wink:

Grijaci se ukljucuju definitivno i na +30, ja uredno cujem relej na svom autu kako cakne, samo sto je visa temperatura, krace rade.

@amar

Cesto se desi da puknu, zato je bolje govna ne dirati dok ne moras.
Meni rekose, da i na hdi motorima rade grijaci i kad nije zima. Eh sad, ja sam to mjenjao, i nakon dvadesetak dana se pocelo isto desavati.
sto li rade,garant da smanje emisiju stetnih gasova 8-) ,lijepi yugo coral 55 :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2960 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

junior3 wrote:Ostaje vam da se nadate dobrom odgovoru od bitange. :D
pa dizel i treba da dimi :razz:
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2961 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
junior3 wrote:Ostaje vam da se nadate dobrom odgovoru od bitange. :D
pa dizel i treba da dimi :razz:
Odgovor nije daleko od istine, :mrgreen: nego, moze li se odokativnom metodom utvrditi sta bi mogao biti uzrok?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2962 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2963 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
Jeste,kad se ugrije nema dima,a dim smrdi po sumporu
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2964 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

nekad davno, clio prve generacije, smrdilo mi po sumporu. problem bi u katalizatoru...
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2965 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ma samo vatre im dajte, procistite grlo autima.
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2966 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
Nema dima kad se ugrije. Meni je lik na tehnickom rek'o, ako ima istine u tome, da je katalizator los. Moze li biti i do toga, slucajno?
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2967 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2968 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

quarterback wrote:da vam nije do ovoga :D

http://www.avaz.ba/clanak/196488/volksw ... jardi-eura
Pa nisu francuzi toliko pokvareni. :mrgreen:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2969 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2970 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

[quote="Revolucionar ★"]Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea[/quote]


:D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2971 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

Revolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
da ne probijes zvucni zid :shock:
:D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2972 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:po boji -slabo sagorijevanje.kad se ugrije nema ovog sivog dima?
Nema dima kad se ugrije. Meni je lik na tehnickom rek'o, ako ima istine u tome, da je katalizator los. Moze li biti i do toga, slucajno?
ne bih znao :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2973 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by O'zone »

Revolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
Vjerovatno senzor brzine on ti je na mjenjaču ! Mada bi trebao otići na dijagnostiku i obično izbaci grešku "senzor brzine"

Izgleda ovako

Image
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2974 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

O'zone wrote:
Revolucionar ★ wrote:Kazaljka od brzinomjera se cesto " ugasi ", i u toku voznje se sama upali. Kakav je kvar u pitanju, auto je Fiat Marea
Vjerovatno senzor brzine on ti je na mjenjaču ! Mada bi trebao otići na dijagnostiku i obično izbaci grešku "senzor brzine"

Izgleda ovako

Image

:thumbup:

Dobro je, ne izgleda kao opca opasnost po novcanik :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2975 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »


ovaj kaze da je potrebno izvrisiti rekalibraciju injectora/dizni :idea:
1.6TDCI/HDI misterija :mrgreen:
Post Reply