iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2951 Re: iPhone - All about

Post by hordash »

Nesto mi se u zadnje vrijeme iphone nece da spoji na wireless. Ustvari, spoji se, prikazu se crtice signala u vrhu ekrana, ali nece nista da otvori na internetu. Pise da nema internet konekcije, a telefon uredno spojen na internet. To mi se desava ka se spojim na wifi koji zahtijeva sifru (koju ja naravno ukucam), dok normalno radi na wifi-ju bez sifre. Pomozite ljudi.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2952 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Boga vam, jel iko ikad došao do načina kako da gleda hd film (tj odakle da ga skine). Postoji li stranica poput apptrackr.org za filmove?

Ja pronašao onu stranicu veetle.com i ne popuštam je (gledam family guy, filmove i sl) al bih volio imati filmova na telefonu
Yamahalac
Posts: 1287
Joined: 27/11/2006 10:11
Location: Tu i tamo

#2953 Re: iPhone - All about

Post by Yamahalac »

hordash wrote:Nesto mi se u zadnje vrijeme iphone nece da spoji na wireless. Ustvari, spoji se, prikazu se crtice signala u vrhu ekrana, ali nece nista da otvori na internetu. Pise da nema internet konekcije, a telefon uredno spojen na internet. To mi se desava ka se spojim na wifi koji zahtijeva sifru (koju ja naravno ukucam), dok normalno radi na wifi-ju bez sifre. Pomozite ljudi.
probaj uraditi reset network settings
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2954 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

shalla wrote:Boga vam, jel iko ikad došao do načina kako da gleda hd film (tj odakle da ga skine). Postoji li stranica poput apptrackr.org za filmove?
Hm, zar ne bi trebalo da se (postujuci karakteristike HD-a kakvog trazi 4-rka) sa programima tipa handbrake, napravi "HD-rip" da to bude to, s tim da naravno za isti, treba imati pravi HD source prije svega...neki BluRay isl...sigurno je besmisleno raditi to od obicnog DVD-a ili jos gore, DVDRipa :)
Eh sad, doci do takvih sourceova je malo zeznuto, ali ih ima po torrentima i uz flat konekciju samo treba vremena i HDD prostora...
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2955 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

kako slati/primati MMS sa IPHONE 4G ??

imal koja aplikacija za bluetooth da se moze vezati sa drugim mob. dosad sam nasao samo da se mogu vezati sa drugim iphonom
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2956 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Curve wrote:kako slati/primati MMS sa IPHONE 4G ??

imal koja aplikacija za bluetooth da se moze vezati sa drugim mob. dosad sam nasao samo da se mogu vezati sa drugim iphonom
MMS: Image

Skini Celeste sa Cydia-e. Bluetooth aplikacija za povezivanje s drugim telefonima.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2957 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

iSwagga wrote:Skini Celeste sa Cydia-e. Bluetooth aplikacija za povezivanje s drugim telefonima.
hvalaaaa :thumbup: :thumbup:

a za MMS, ovaj hepek hehe, nema ga, samo text i send, nemam tog fotoaparatica da kliknem :-? :-?
4G, 4.3.1 u pitanju, ako sta moze pomoc
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2958 Re: iPhone - All about

Post by Lady Saray »

Curve wrote:
iSwagga wrote:Skini Celeste sa Cydia-e. Bluetooth aplikacija za povezivanje s drugim telefonima.
hvalaaaa :thumbup: :thumbup:

a za MMS, ovaj hepek hehe, nema ga, samo text i send, nemam tog fotoaparatica da kliknem :-? :-?
4G, 4.3.1 u pitanju, ako sta moze pomoc
vjerovatno nisi unio postavke.. kad stavis postavke nakon restarta se pojavi ikonica
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2959 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

sta se tacno unosi ??

kod mene je od onog sto sve treba ukucat, stoji jedino APN ukucan ( mms.bhmobile.ba )
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2960 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

Eh ovako treba mi savjet, nov telefon iz hrvatske 3000hrk :) Zakljucan je i ima baseband 03.10.01... moze li se otkljucati gavey-em i imate li iskustva s ovim... nasao sam ovaj na ebayu za 7usd pa htio da provjerim jel iko imao iskustva

http://cgi.ebay.com/New-Gevey-Pro-Turbo ... 4159914242

Vidim lik prodao 407 komada, kontam fakat provjereno... mada mislim da su kopije koje bi mogle stekati i koje su puno losije izrade... savjet savjet
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2961 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Chata87 wrote:Eh ovako treba mi savjet, nov telefon iz hrvatske 3000hrk :) Zakljucan je i ima baseband 03.10.01... moze li se otkljucati gavey-em i imate li iskustva s ovim... nasao sam ovaj na ebayu za 7usd pa htio da provjerim jel iko imao iskustva

http://cgi.ebay.com/New-Gevey-Pro-Turbo ... 4159914242

Vidim lik prodao 407 komada, kontam fakat provjereno... mada mislim da su kopije koje bi mogle stekati i koje su puno losije izrade... savjet savjet
Moj i4 je bio zakljucan na isti baseband i tako kupio na ebayu za tu cifru i otkljucao bez problema. radi odlicno.!
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2962 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

iSwagga wrote:Moj i4 je bio zakljucan na isti baseband i tako kupio na ebayu za tu cifru i otkljucao bez problema. radi odlicno.!
hvala na informaciji.. ne vidis nikakve probleme sa wifi-em, ili bilo cim drugim? Pretpostavljam da si ga i jailbreakovao bez problema :) btw jesi li nabavio neki case za njega i kako si sredio microsim - gdje si izrezao :D
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2963 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Chata87 wrote:
iSwagga wrote:Moj i4 je bio zakljucan na isti baseband i tako kupio na ebayu za tu cifru i otkljucao bez problema. radi odlicno.!
hvala na informaciji.. ne vidis nikakve probleme sa wifi-em, ili bilo cim drugim? Pretpostavljam da si ga i jailbreakovao bez problema :) btw jesi li nabavio neki case za njega i kako si sredio microsim - gdje si izrezao :D
Nikakav problem, cak bolji signal nego zenin 3gs koji je otkljucan sa ultrasnow.. saljem ti u PP broj za rezanje kartice :)
EUROBIH
Posts: 1031
Joined: 03/09/2009 18:57

#2964 Re: iPhone - All about

Post by EUROBIH »

Image

razlika u cijenama ovih gevey kartica je drastična!!!....duplo veća!!!...sa VELIKIM razlogom 8-) 8-) 8-) ....
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2965 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

namjestio sam MMS, dakle nije bilo dovoljno ukucat samo APN..

MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041
APN: mms.bhmobile.ba
Username:
Password:


btw, pokusao sam skinut Celeste, javlja mi da ne mogu za 4.3.1 :x :x
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2966 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

evo ako kome trebadne, vjerovatno vec dosta raje zna kako namjestit, ja tek sad namjesti "voicemail"
:oops:
Call : *5005*86*+38761123123#
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#2967 Re: iPhone - All about

Post by DYD666 »

Curve wrote:evo ako kome trebadne, vjerovatno vec dosta raje zna kako namjestit, ja tek sad namjesti "voicemail"
:oops:
Call : *5005*86*+38761123123#
Ukucao, ali me zeza forwarding sa brojevima 1410 itd...
User avatar
hordash
Posts: 419
Joined: 29/03/2009 16:49

#2968 Re: iPhone - All about

Post by hordash »

Yamahalac wrote:
hordash wrote:Nesto mi se u zadnje vrijeme iphone nece da spoji na wireless. Ustvari, spoji se, prikazu se crtice signala u vrhu ekrana, ali nece nista da otvori na internetu. Pise da nema internet konekcije, a telefon uredno spojen na internet. To mi se desava ka se spojim na wifi koji zahtijeva sifru (koju ja naravno ukucam), dok normalno radi na wifi-ju bez sifre. Pomozite ljudi.
probaj uraditi reset network settings
Hvala ti, sad radi normalno.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2969 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

Ako ikome treba iPhone 3GS 16gb (crni). Otključan, korišten sa silikonskom futrolom i zaštitnom folijom. iOS 4.3.3 / 05.13.04 za 550KM fixno Lokacija - Sarajevo

Prijateljica nabavila i4 pa prodaje stari koji je zaista super ocuvan :)
iSwagga
Posts: 1561
Joined: 22/03/2010 10:30

#2970 Re: iPhone - All about

Post by iSwagga »

Prodjem i ja iPhone 3GS bijeli 16gb 4.1 otkljucan sa sim spasenim SHSH, takodjer 550KM fiksno.
User avatar
VeDooo1gim
Posts: 153
Joined: 05/07/2010 15:33

#2971 Re: iPhone - All about

Post by VeDooo1gim »

Imam problem Iphone mi se sam hajmo rec resetuje znaci ono upali se pa se ugasi onda zna bit stabilan po 6,7 sati po 7 dana i onda evo danas zareda 20 puta se upali ugasi... pomoc...
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#2972 Re: iPhone - All about

Post by Urban B. »

Znaci treba mi vasa pomoc,hocu da kupim sebi iphone 3g ili 3gs pa me zanima koliko odprilike se krecu cijene i gdje ih uopste ima kupiti?
zelim nov telefon,znaci polovni ne dolaze u obzir,ako imate posaljite mi i linkove za prodavnice :D

Hvala :D
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1136
Joined: 27/01/2009 19:05

#2973 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

nov ces jako jako tesko naci za kupovinu jer su proizvedeni prije neke 2-3 godine (3gs i 3g). 3g ti se ne isplati kupovati :) a jako dobri ocuvani 3gs kao sto vidis iznad su oko 550KM :)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#2974

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 08/06/2015 08:07, edited 2 times in total.
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#2975 Re: iPhone - All about

Post by Urban B. »

Zar bas nigdje u gradu nema 3g ili 3gs da se kupi,nije valjda da su samo cetvorke ostale,jbg necu milju davati za telefon :D

evo gledam na ono univerzalno.com ,nov 3gs 780 km :D
Post Reply