iPhone - All about
Moderator: Benq
- hordash
- Posts: 419
- Joined: 29/03/2009 16:49
#2951 Re: iPhone - All about
Nesto mi se u zadnje vrijeme iphone nece da spoji na wireless. Ustvari, spoji se, prikazu se crtice signala u vrhu ekrana, ali nece nista da otvori na internetu. Pise da nema internet konekcije, a telefon uredno spojen na internet. To mi se desava ka se spojim na wifi koji zahtijeva sifru (koju ja naravno ukucam), dok normalno radi na wifi-ju bez sifre. Pomozite ljudi.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2952 Re: iPhone - All about
Boga vam, jel iko ikad došao do načina kako da gleda hd film (tj odakle da ga skine). Postoji li stranica poput apptrackr.org za filmove?
Ja pronašao onu stranicu veetle.com i ne popuštam je (gledam family guy, filmove i sl) al bih volio imati filmova na telefonu
Ja pronašao onu stranicu veetle.com i ne popuštam je (gledam family guy, filmove i sl) al bih volio imati filmova na telefonu
-
Yamahalac
- Posts: 1287
- Joined: 27/11/2006 10:11
- Location: Tu i tamo
#2953 Re: iPhone - All about
probaj uraditi reset network settingshordash wrote:Nesto mi se u zadnje vrijeme iphone nece da spoji na wireless. Ustvari, spoji se, prikazu se crtice signala u vrhu ekrana, ali nece nista da otvori na internetu. Pise da nema internet konekcije, a telefon uredno spojen na internet. To mi se desava ka se spojim na wifi koji zahtijeva sifru (koju ja naravno ukucam), dok normalno radi na wifi-ju bez sifre. Pomozite ljudi.
-
DYD666
- Posts: 1108
- Joined: 21/02/2007 08:50
#2954 Re: iPhone - All about
Hm, zar ne bi trebalo da se (postujuci karakteristike HD-a kakvog trazi 4-rka) sa programima tipa handbrake, napravi "HD-rip" da to bude to, s tim da naravno za isti, treba imati pravi HD source prije svega...neki BluRay isl...sigurno je besmisleno raditi to od obicnog DVD-a ili jos gore, DVDRipashalla wrote:Boga vam, jel iko ikad došao do načina kako da gleda hd film (tj odakle da ga skine). Postoji li stranica poput apptrackr.org za filmove?
Eh sad, doci do takvih sourceova je malo zeznuto, ali ih ima po torrentima i uz flat konekciju samo treba vremena i HDD prostora...
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#2955 Re: iPhone - All about
kako slati/primati MMS sa IPHONE 4G ??
imal koja aplikacija za bluetooth da se moze vezati sa drugim mob. dosad sam nasao samo da se mogu vezati sa drugim iphonom
imal koja aplikacija za bluetooth da se moze vezati sa drugim mob. dosad sam nasao samo da se mogu vezati sa drugim iphonom
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2956 Re: iPhone - All about
MMS:Curve wrote:kako slati/primati MMS sa IPHONE 4G ??
imal koja aplikacija za bluetooth da se moze vezati sa drugim mob. dosad sam nasao samo da se mogu vezati sa drugim iphonom

Skini Celeste sa Cydia-e. Bluetooth aplikacija za povezivanje s drugim telefonima.
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#2957 Re: iPhone - All about
hvalaaaaiSwagga wrote:Skini Celeste sa Cydia-e. Bluetooth aplikacija za povezivanje s drugim telefonima.
a za MMS, ovaj hepek hehe, nema ga, samo text i send, nemam tog fotoaparatica da kliknem
4G, 4.3.1 u pitanju, ako sta moze pomoc
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2958 Re: iPhone - All about
vjerovatno nisi unio postavke.. kad stavis postavke nakon restarta se pojavi ikonicaCurve wrote:hvalaaaaiSwagga wrote:Skini Celeste sa Cydia-e. Bluetooth aplikacija za povezivanje s drugim telefonima.![]()
![]()
a za MMS, ovaj hepek hehe, nema ga, samo text i send, nemam tog fotoaparatica da kliknem![]()
![]()
4G, 4.3.1 u pitanju, ako sta moze pomoc
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#2959 Re: iPhone - All about
sta se tacno unosi ??
kod mene je od onog sto sve treba ukucat, stoji jedino APN ukucan ( mms.bhmobile.ba )
kod mene je od onog sto sve treba ukucat, stoji jedino APN ukucan ( mms.bhmobile.ba )
- ChataDodajStaHoces
- Posts: 1136
- Joined: 27/01/2009 19:05
#2960 Re: iPhone - All about
Eh ovako treba mi savjet, nov telefon iz hrvatske 3000hrk
Zakljucan je i ima baseband 03.10.01... moze li se otkljucati gavey-em i imate li iskustva s ovim... nasao sam ovaj na ebayu za 7usd pa htio da provjerim jel iko imao iskustva
http://cgi.ebay.com/New-Gevey-Pro-Turbo ... 4159914242
Vidim lik prodao 407 komada, kontam fakat provjereno... mada mislim da su kopije koje bi mogle stekati i koje su puno losije izrade... savjet savjet
http://cgi.ebay.com/New-Gevey-Pro-Turbo ... 4159914242
Vidim lik prodao 407 komada, kontam fakat provjereno... mada mislim da su kopije koje bi mogle stekati i koje su puno losije izrade... savjet savjet
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2961 Re: iPhone - All about
Moj i4 je bio zakljucan na isti baseband i tako kupio na ebayu za tu cifru i otkljucao bez problema. radi odlicno.!Chata87 wrote:Eh ovako treba mi savjet, nov telefon iz hrvatske 3000hrkZakljucan je i ima baseband 03.10.01... moze li se otkljucati gavey-em i imate li iskustva s ovim... nasao sam ovaj na ebayu za 7usd pa htio da provjerim jel iko imao iskustva
http://cgi.ebay.com/New-Gevey-Pro-Turbo ... 4159914242
Vidim lik prodao 407 komada, kontam fakat provjereno... mada mislim da su kopije koje bi mogle stekati i koje su puno losije izrade... savjet savjet
- ChataDodajStaHoces
- Posts: 1136
- Joined: 27/01/2009 19:05
#2962 Re: iPhone - All about
hvala na informaciji.. ne vidis nikakve probleme sa wifi-em, ili bilo cim drugim? Pretpostavljam da si ga i jailbreakovao bez problemaiSwagga wrote:Moj i4 je bio zakljucan na isti baseband i tako kupio na ebayu za tu cifru i otkljucao bez problema. radi odlicno.!
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2963 Re: iPhone - All about
Nikakav problem, cak bolji signal nego zenin 3gs koji je otkljucan sa ultrasnow.. saljem ti u PP broj za rezanje karticeChata87 wrote:hvala na informaciji.. ne vidis nikakve probleme sa wifi-em, ili bilo cim drugim? Pretpostavljam da si ga i jailbreakovao bez problemaiSwagga wrote:Moj i4 je bio zakljucan na isti baseband i tako kupio na ebayu za tu cifru i otkljucao bez problema. radi odlicno.!btw jesi li nabavio neki case za njega i kako si sredio microsim - gdje si izrezao
-
EUROBIH
- Posts: 1031
- Joined: 03/09/2009 18:57
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#2965 Re: iPhone - All about
namjestio sam MMS, dakle nije bilo dovoljno ukucat samo APN..
MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041
APN: mms.bhmobile.ba
Username:
Password:
btw, pokusao sam skinut Celeste, javlja mi da ne mogu za 4.3.1

MMSC: http://mms.bhmobile.ba/cmmsc/post
Proxy: 195.222.056.041
APN: mms.bhmobile.ba
Username:
Password:
btw, pokusao sam skinut Celeste, javlja mi da ne mogu za 4.3.1
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#2966 Re: iPhone - All about
evo ako kome trebadne, vjerovatno vec dosta raje zna kako namjestit, ja tek sad namjesti "voicemail"
Call : *5005*86*+38761123123#
Call : *5005*86*+38761123123#
-
DYD666
- Posts: 1108
- Joined: 21/02/2007 08:50
#2967 Re: iPhone - All about
Ukucao, ali me zeza forwarding sa brojevima 1410 itd...Curve wrote:evo ako kome trebadne, vjerovatno vec dosta raje zna kako namjestit, ja tek sad namjesti "voicemail"
![]()
Call : *5005*86*+38761123123#
- hordash
- Posts: 419
- Joined: 29/03/2009 16:49
#2968 Re: iPhone - All about
Hvala ti, sad radi normalno.Yamahalac wrote:probaj uraditi reset network settingshordash wrote:Nesto mi se u zadnje vrijeme iphone nece da spoji na wireless. Ustvari, spoji se, prikazu se crtice signala u vrhu ekrana, ali nece nista da otvori na internetu. Pise da nema internet konekcije, a telefon uredno spojen na internet. To mi se desava ka se spojim na wifi koji zahtijeva sifru (koju ja naravno ukucam), dok normalno radi na wifi-ju bez sifre. Pomozite ljudi.
- ChataDodajStaHoces
- Posts: 1136
- Joined: 27/01/2009 19:05
#2969 Re: iPhone - All about
Ako ikome treba iPhone 3GS 16gb (crni). Otključan, korišten sa silikonskom futrolom i zaštitnom folijom. iOS 4.3.3 / 05.13.04 za 550KM fixno Lokacija - Sarajevo
Prijateljica nabavila i4 pa prodaje stari koji je zaista super ocuvan
Prijateljica nabavila i4 pa prodaje stari koji je zaista super ocuvan
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2970 Re: iPhone - All about
Prodjem i ja iPhone 3GS bijeli 16gb 4.1 otkljucan sa sim spasenim SHSH, takodjer 550KM fiksno.
- VeDooo1gim
- Posts: 153
- Joined: 05/07/2010 15:33
#2971 Re: iPhone - All about
Imam problem Iphone mi se sam hajmo rec resetuje znaci ono upali se pa se ugasi onda zna bit stabilan po 6,7 sati po 7 dana i onda evo danas zareda 20 puta se upali ugasi... pomoc...
- Urban B.
- Posts: 1133
- Joined: 25/07/2010 19:24
#2972 Re: iPhone - All about
Znaci treba mi vasa pomoc,hocu da kupim sebi iphone 3g ili 3gs pa me zanima koliko odprilike se krecu cijene i gdje ih uopste ima kupiti?
zelim nov telefon,znaci polovni ne dolaze u obzir,ako imate posaljite mi i linkove za prodavnice
Hvala
zelim nov telefon,znaci polovni ne dolaze u obzir,ako imate posaljite mi i linkove za prodavnice
Hvala
- ChataDodajStaHoces
- Posts: 1136
- Joined: 27/01/2009 19:05
#2973 Re: iPhone - All about
nov ces jako jako tesko naci za kupovinu jer su proizvedeni prije neke 2-3 godine (3gs i 3g). 3g ti se ne isplati kupovati
a jako dobri ocuvani 3gs kao sto vidis iznad su oko 550KM 
-
Richard Peti
- Posts: 4102
- Joined: 12/02/2007 17:16
- Urban B.
- Posts: 1133
- Joined: 25/07/2010 19:24
#2975 Re: iPhone - All about
Zar bas nigdje u gradu nema 3g ili 3gs da se kupi,nije valjda da su samo cetvorke ostale,jbg necu milju davati za telefon 
evo gledam na ono univerzalno.com ,nov 3gs 780 km
evo gledam na ono univerzalno.com ,nov 3gs 780 km

